Sva sustina zapisa.vanja teriotrije..."nismo dobili rat al nastavljamo po svom"dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:45Budi cool, poslusaj sta kaze nas voljeni Topic, od 4:45 do 7:00, posebno bitno 6:10-7:00.
MI to sta je on tada pricao, i danas zivimo.
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=vlHuY5_n0ek&t=295s[/youtube]
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68076 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- dr_Evil
- Posts: 21774
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#68077 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Spit_fire wrote: ↑16/12/2022 09:41I zato me posebno iritira ovaj narativ osmorke, dajemo 30 godina aal ne ide..sta cemo uradit? HAJMO DAT SVE mozda ih to potakne na promjenu...blokada neblokada, treba nekad i presjec...dosta viseSpoilerShowPa iskreno to nema nikakve veze sa pomirenjem. Da su ostali ljiljani pa da sad ima vadionu eto dje cu to ratovo protiv toga, pasajber87 wrote: ↑16/12/2022 09:32
Cinjenica da negdje ima a negdje nema drzavne zastave imamo svakakve primjere, ali ako zelimo naprijed kao drustvo moramo lijeciti to stanje, znam da nije lako neke rane su duboke ali taj proces pomirenja nema alternativu. Sve drugo vodi ubijanju bica bosne koja je kroz citavu svoji istoriju bila multietnicka. Uvijek ce biti primjera gazenja drzave negiranja zastave da je i najsavrsenije stanje a nije. Moramo izvlaciti samo pozitivne primjere i njih pokazivati u javnom prostoru, budemo li pokazivali i potencirali negativne raspascemo se kao drustvo i ubiti jedinu nam domovinu.
i da kazes "ajd razumijem donekle"..imas nametnutu neutralnu zastavu, al i ona je previse
Da se ne lazemo poruka je vise nego jasna..hrvati i srbi ovu dezavu nikad nece prihvatiti...najmanje na sta mogu priststi su privatne drzave na teriotoriji BiH pod patronatom ZG i BG sa gotovo nikakvim uticajem zvanicnih vlasti BiH...
Pa mislim banlana stvar da ti kao navijac svoje drzave ne bi smio na nekih 60% teritorije hodat u dresu iste, mislim smio bi al ne vjerujem da bi ti bilo ugodno...
Onda se vracamo na sez problema, trazis ustupke eto ugrozen si eto vako eto nako a neces da ispunis ni minimum minimuma prema ovoj drzavi...neces cak da priznas da je ovo tvoja drzava.
Evo ne znam stvarno sta Bosnjaci trebaju uradir jos? Npr Hrvati u Hrvatskoj imaju veliku da nazovem "srbofobiju" a nisu osjetili ni 20% onoga sto smo mi u BiH...nakon genocida, uzp, agresije, etnickog ciscenja, opet smo pruzili ruku pomirenja..odrekli
se zastave, himne, ideala za koje smo ginuli, evo necemo gurat 100% nase zahtjeve hajde da svi zajedno...i opet malo
Znas li zasto je malo? Zato sto samo postojanje BiH u ovom obliku je za srbe i hrvate previse...
Pa jest, hajdemo sad presjeci kad osmorka uzima vlast, a prethodnih 30 godina nismo sjekli. Genijalno. ALi hajd zanemarit cemo to sada.
Upravu si ti, treba presjeci, ali nemas nikakvo djale iza toga presjeci. Mozemo odigrati utakmicu sa njima na sve ili nista, pa sta osta osta, i ko osta osta.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#68078 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Uopste nije problem sto stoji hrvatski... bar meni.dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:45Budi cool, poslusaj sta kaze nas voljeni Topic, od 4:45 do 7:00, posebno bitno 6:10-7:00.
MI to sta je on tada pricao, i danas zivimo.
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=vlHuY5_n0ek&t=295s[/youtube]
I problem je sto njihov razlog nije patriotski ili neki drugi pozitivni. Problem je sto fasisti nece da imaju nista sa BiH ..... i sto nas zovu muslimanima. Jebo ti musliman majku.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68079 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
dzaba kmece i krece sda i df lete s vlasti ko firizi.
-
palermo
- Posts: 25335
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68080 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Marin je dobar. Pravi istinski, nepatvoreni nacionalista. Zbog toga nije ni kod Hrvata omiljen. I plus urbana raja.dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:45Budi cool, poslusaj sta kaze nas voljeni Topic, od 4:45 do 7:00, posebno bitno 6:10-7:00.
MI to sta je on tada pricao, i danas zivimo.
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=vlHuY5_n0ek&t=295s[/youtube]
Ovi što su sada postali progresivci, oni su zajebani. Europska uljudba koja nas sve skupa vodi u Europu. Doduše sa različitim ulogama
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#68081 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svjestan sam ja toga, ali ispravnom politikom mozemo raditi da veci procenat ljudi nego sto je to danas postuju zemlju u kojoj su se rodili i u kojoj zive. Sve drugo nas kao drustvo vodi u propast. Nista ne moze preko noci
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#68082 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije ovo samo Niksiceva sramota, ovo je slika i prilika Bosnjaka, crvenih , zelenih, sarenih. Bolje da smo nestali, nego sto smo opstali ovakvi jadni, bijedni i nesposobni.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68083 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bosnjacko pleme nije u stanju postovati i cijeniti drzavu u kojoj zivi a ucit ce druge da je postuju.

-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68084 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa vidi SDA nosi hipoteku Bosnjacke stranke i todr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:50Spit_fire wrote: ↑16/12/2022 09:41I zato me posebno iritira ovaj narativ osmorke, dajemo 30 godina aal ne ide..sta cemo uradit? HAJMO DAT SVE mozda ih to potakne na promjenu...blokada neblokada, treba nekad i presjec...dosta viseSpoilerShow
Pa iskreno to nema nikakve veze sa pomirenjem. Da su ostali ljiljani pa da sad ima vadionu eto dje cu to ratovo protiv toga, pa
i da kazes "ajd razumijem donekle"..imas nametnutu neutralnu zastavu, al i ona je previse
Da se ne lazemo poruka je vise nego jasna..hrvati i srbi ovu dezavu nikad nece prihvatiti...najmanje na sta mogu priststi su privatne drzave na teriotoriji BiH pod patronatom ZG i BG sa gotovo nikakvim uticajem zvanicnih vlasti BiH...
Pa mislim banlana stvar da ti kao navijac svoje drzave ne bi smio na nekih 60% teritorije hodat u dresu iste, mislim smio bi al ne vjerujem da bi ti bilo ugodno...
Onda se vracamo na sez problema, trazis ustupke eto ugrozen si eto vako eto nako a neces da ispunis ni minimum minimuma prema ovoj drzavi...neces cak da priznas da je ovo tvoja drzava.
Evo ne znam stvarno sta Bosnjaci trebaju uradir jos? Npr Hrvati u Hrvatskoj imaju veliku da nazovem "srbofobiju" a nisu osjetili ni 20% onoga sto smo mi u BiH...nakon genocida, uzp, agresije, etnickog ciscenja, opet smo pruzili ruku pomirenja..odrekli
se zastave, himne, ideala za koje smo ginuli, evo necemo gurat 100% nase zahtjeve hajde da svi zajedno...i opet malo
Znas li zasto je malo? Zato sto samo postojanje BiH u ovom obliku je za srbe i hrvate previse...
Pa jest, hajdemo sad presjeci kad osmorka uzima vlast, a prethodnih 30 godina nismo sjekli. Genijalno. ALi hajd zanemarit cemo to sada.
Upravu si ti, treba presjeci, ali nemas nikakvo djale iza toga presjeci. Mozemo odigrati utakmicu sa njima na sve ili nista, pa sta osta osta, i ko osta osta.
je odma u startu narativ "svakom svoje"... ocekivao sam da ce osmorka vise inistirati na svom gradjanskom i multi kulti i time "natjerari" hrvate bar da promijene narativ..u fazonu evo necemo nikakve dominacije hajde da zajedno, nemojte se bojati BiH
Umjesto toga desilo se ono sto sam se najmanje nadao...popi.sali su se po samo srzi svog djelovanja i umjesto price koja je jedina moguca "svi zajedno" oni su prihvatili "svakom njegovo"...
Samo sto su otisli i korak dalje...prihvatili su i govore da to tako treba
E sad ono sto uporno pisem ...ako ce nasa stranka i SDP gurat pricu svakom njegovo po nacionalnoj pripadnosti..koja je svrha tih stranka onda?
Last edited by Spit_fire on 16/12/2022 10:02, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68085 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pazi najveca laz u kojoj mi zivimo 27 godina je da u dejtonu nije podijeljena bosna.. to sto je neko prico serenu lazu evo 27 godina. to se ne moze sada ispostaviti kao racun osmorci. osmorka dolazi na davno uhodan svrsen cin. i sada kao povrijedjene mlade se ponasaju oni koji su jahali na toj sarenoj lazi sve ove godine, jer slijecu naglo.
Last edited by sumirprimus on 16/12/2022 10:03, edited 1 time in total.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#68086 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovaj lik skolski primjer fasiste, ali najgore sto mozemo da uradimo da da zaigramo njegovu igru pa da odgovorimo na slican nacin. Takvi se hrane mrznjom i jedino u mrznji mogu da opstanu. Bosna je bila i bosna ce biti od une do drine i od save do mora a sto se mene tice moze klub nazvati hrvatski na kvadrat, mi nesmijemo davati kiseonik na njegovo bljuvanje vatre. Mrznja se nikad u istoriji nije pobijedila mrznjomdr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:45Budi cool, poslusaj sta kaze nas voljeni Topic, od 4:45 do 7:00, posebno bitno 6:10-7:00.
MI to sta je on tada pricao, i danas zivimo.
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=vlHuY5_n0ek&t=295s[/youtube]
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68087 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nije podjeljena..samo sto sw zakon i dogovorno ne postuje, svak gura svoje...al sve i da jes ko sto ti kazes opet bi trebalo radit na ujedinjavanju a ne prihvatit il cak produbit podjelesumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:02 pazi najveca laz u kojoj mi zivimo 27 godina je da u dejtonu nije podijeljena bosna.. to sto je neko prico serenu lazu evo 27 godina. to se ne moze sada ispostaviti kao racun osmorci. osmorka dolazi na davno uhodan svrsen cin. i sada kao povrijedjene mlade se ponasaju oni koji su jahali na toj sarenoj lazi sve ove godine, jer slijecu naglo.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68088 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Najvise su lagali upravo oni koji su cijelo vrijeme poturali pricu o "gradjanskoj" BiH. Ali kad su dosli na vlast onda im je postalo jasno da je BiH plemenski uredjena zajednica tri plemena i ostalih. Ali nikad nije kasno spoznati istinu ma koliko ona bila bolna.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68089 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
kako nije podijeljena. eto de naredi dodiku il covicu bilo sta.Spit_fire wrote: ↑16/12/2022 10:06Nije podjeljena..samo sto sw zakon i dogovorno ne postuje, svak gura svoje...al sve i da jes ko sto ti kazes opet bi trebalo radit na ujedinjavanju a ne prihvatit il cak produbit podjelesumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:02 pazi najveca laz u kojoj mi zivimo 27 godina je da u dejtonu nije podijeljena bosna.. to sto je neko prico serenu lazu evo 27 godina. to se ne moze sada ispostaviti kao racun osmorci. osmorka dolazi na davno uhodan svrsen cin. i sada kao povrijedjene mlade se ponasaju oni koji su jahali na toj sarenoj lazi sve ove godine, jer slijecu naglo.
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#68090 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa logicno da nije dokazi su vasi upisi kad ste ismijavali odlazak u ostale dijelove drzave na pregovore kao da su zg il bg a ne sastavni dijelovi nase države bilo je izdaja ide se u Mostar il Banja Luku il je drzava samo gaza trokuistan
- Haris.ba
- Posts: 35288
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
Sociolog
- Posts: 5765
- Joined: 06/05/2008 17:44
- Location: Sarajevo
#68092 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svaka cast nista nista ni oduzeti niti dodatimistek wrote: ↑16/12/2022 02:18Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.guruguru95 wrote: ↑16/12/2022 02:09 Kao prvo, ljiljani nisu zvanična zastava bošnjačkog naroda, već zastava Republike Bosne i Hercegovine. Nezavisne, suverene, međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine.
Kao drugo, Armija Republike Bosne i Hercegovine bila je legitimna, međunarodno priznata vojska tokom velikosrpke i velikohrvatske agresije na Bosnu i Hercegovinu. To što su ljiljani trn u oku mrziteljima vlastite domovine, državnim neprijateljima i separatistima, I don't give a fuck!![]()
![]()
![]()
Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.
Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.
Pa to je samo pokazatelj kako nisi izašao iz svog tora vjerovatno dugi niz godina. Eto gore ti je okačen link gdje svečanost godišnjice osnivanja HVO počinje himnom BiH i gdje je vazda zastava BiH u sredini. Nije teško naći i svečane sjednice sa dana bilo koje općine na internetu, pa se onda grohotom smiji.guruguru95 wrote: ↑16/12/2022 02:09A što se tiče ove rečenice: "Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH", mogu samo reći:
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68093 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Po zakonu i ustavu bi mogao,sad sto ovdje svi sute na necije nepostivanje zakona..to je druga stvarsumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:07kako nije podijeljena. eto de naredi dodiku il covicu bilo sta.
BiH nije podjeljena i upravo ta tvoja prica je jako opasna...sad se ide u fazonu "ajde bgt svakako smo podjeljeni hajmo to ovjekovjecit i zakonski"
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68094 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Osim da je slago da se zastava BiH nalazi tamo gdje su Hrvati vecinaSociolog wrote: ↑16/12/2022 10:11Svaka cast nista nista ni oduzeti niti dodatimistek wrote: ↑16/12/2022 02:18
Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.
Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.
Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.
Pa to je samo pokazatelj kako nisi izašao iz svog tora vjerovatno dugi niz godina. Eto gore ti je okačen link gdje svečanost godišnjice osnivanja HVO počinje himnom BiH i gdje je vazda zastava BiH u sredini. Nije teško naći i svečane sjednice sa dana bilo koje općine na internetu, pa se onda grohotom smiji.![]()
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#68095 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa svima je poznato da je Vinston Cercil na njemacke gradove bacao cvijece vjer se mrznja ne moze pobijediti mrznjom. Tek su kasnije izmislili lazi o napalmu i ostale gluposti.
Sta se se sve nece procitati u ovom procesu pranja Covica i Dodika. Vise nista ne moze iznenaditi.
Sta se se sve nece procitati u ovom procesu pranja Covica i Dodika. Vise nista ne moze iznenaditi.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#68096 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ne sute nego im ne mogu nista . shvatite to je 95 dogovoreno, i sm osmo formalno drzava. i to je dobro granica pasos valuta zastava.Spit_fire wrote: ↑16/12/2022 10:12Po zakonu i ustavu bi mogao,sad sto ovdje svi sute na necije nepostivanje zakona..to je druga stvarsumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:07
kako nije podijeljena. eto de naredi dodiku il covicu bilo sta.
BiH nije podjeljena i upravo ta tvoja prica je jako opasna...sad se ide u fazonu "ajde bgt svakako smo podjeljeni hajmo to ovjekovjecit i zakonski"
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68097 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Opet kazem..ako se nece borit i samo ce pristat na postojece koja je onda svrha tih stranka?
Znaci SDP I NE ce kandidovati nebosnjake da predstavljaju Bosnjake ...cisto reda radi evo mi smo stranka svih naroda, a u praksi smo Bosnjacka
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68100 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da hoce mogu, da urade i njih dvojica bi se promjenila..samo sto niko necesumirprimus wrote: ↑16/12/2022 10:14ne sute nego im ne mogu nista . shvatite to je 95 dogovoreno, i sm osmo formalno drzava. i to je dobro granica pasos valuta zastava.
Nije dogovorena nikakva podjela 95, dogovorena je BiH nezavisna u svojim granicma sa punim suverenitetom i integirtetom
Ta prica koju prosipas je krajnje opasna a kao prvo i osnovno nije tacna


