Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68001 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Point. wrote: 16/12/2022 01:12 Znači 8orka je spremna dati Boga oca samo da se dočepaju komada vlasti. Da su oni potpisivali Dejton danas bi imali nezavisnu RS, neovisnu HB i Republiku Sarajevo. Veće ublehe od ovog prosjećnog bivšeg košarkaša nema na bh političkom nebu.
Konaković je također tvrdio da su Izetbegović i Komšić "napravili najslabiji sastav u historiji Vijeća ministara", te da su izabrali "nebitna ministarstva".

Nekoliko mjeseci kasnije imali smo priliku vidjeti kakvi su to novi pregovarači. Dodik je preuzeo ministarstvo sigurnosti, a Osmorka ministarstvo prometa i komunikacija. Ostalo je ostalo isto.

Također, iz sporazuma je izbačen NATO put, a podsjećamo šta je Konaković ranije rekao:

"Mi kažemo ovako: Ako Srbi neće u NATO, a mi hoćemo, čekat ćemo. Nema silaska sa NATO puta", govorio je ranije Konaković.
Pa nece sici sa puta upravu je..samo sto se nece vise kretat naprijed.

Al evo bas bi volio da neko Dinu pita to o ministarstvima da vidim sta ce reci..mada vec vidim "Mi smo tu popustili radi dobrobiti grajdana"
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68002 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

dale cooper wrote: 16/12/2022 01:24
Point. wrote: 16/12/2022 01:12 Znači 8orka je spremna dati Boga oca samo da se dočepaju komada vlasti. Da su oni potpisivali Dejton danas bi imali nezavisnu RS, neovisnu HB i Republiku Sarajevo. Veće ublehe od ovog prosjećnog bivšeg košarkaša nema na bh političkom nebu.

A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.
"Dakle, mislim da je uložen ozbiljan napor, ozbiljna brzina, i uvažavanje partnera koji su došli u ovo sve, to je podrazumijevalo nekoliko osnovnih dokumenata, usvajanje važnih dokumenta za funkcionisanje budžeta, razvojnih planova i deblokada planova. Mislim da smo dobro izabrali dan, kada Bosna i Hercegovina treba da dobije kandidatski status", kazao je Dodik.

Poručio je da postoje razlike, da niko nije napustio svoje pozicije i rekao da će se nastaviti baviti pitanjima saradnje, te da Bosna i Hercegovina ima plan reformi za odbranu i saradnju sa NATO-m koji će nastaviti raditi.

Isatako je da su pregovarači iz Osmorke bili uporni u nastojanju da osiguraju svoje pozicije i interese, ali i jednako fleksibilni te da je neobično brzo se došlo do konsenzusa

"Ne sumnjivo da postoji saradnja sa NATO-om, nesumnjivo da je rečeno u dokumentu da to ne prejudicira proširenje i nesumnjivo da će odluka o pristupanju Bosni i Hercegovine NATO-u biti donesena u Bosni i Hercegovini. HDZ ima svoje pozicije oko NATO i misli da treba, Osmorka misli da treba, mi mislimo da ne treba i ništa nismo dodavali ni oduzimali iz programa reformi", kazao je Dodik o putu ka NATO.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
Meanwhile:

Image

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=493995

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da nema članstva BiH u NATO i da ga neće ni biti.

Dodik je rekao da MAP ne postoji jer nikada nije usvojen, nego je usvojen program reformi koji predviđa da postoji određen oblik saradnje sa Natoom.

– Neće se desiti članstvo u Natou. Mi nismo ti koji dijele programske vrijednosti sa drugim političkim strankama – rekao je Dodik na konferenciji za novinare odgovarajući na pitanje o saradnji sa stranaka „osmorke“ i HDZ-a BiH na formiranju vlasti na nivou BiH, imajući u vidu da one zagovaraju saradnju sa Nato-om.

Zaključak: Ovo je Dodikov doppelganger, nema drugog objašnjenja. :gunjastajl:
User avatar
House
Posts: 51327
Joined: 17/03/2010 15:36

#68003 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by House »

Izetbegović: Ako Srbi neće u NATO, onda se neće ni ići u NATO
User avatar
zigubigule
Posts: 707
Joined: 03/08/2016 00:26

#68004 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zigubigule »

House wrote: 16/12/2022 01:23 kmečanje zelenih je muzika za moje uši. :music2:
Apsolutno postujem tvoje misljenje. Nisam zelen.. ni stranacki ni umno. Ako ti se stvari dopadaju, super.

Kad bude vrijeme da se drzava stavi na prvo mjesto, dodji na kontraskup sa druge strane. Meni se ne dopada situacija.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68005 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dale cooper wrote: 16/12/2022 01:24
Point. wrote: 16/12/2022 01:12 Znači 8orka je spremna dati Boga oca samo da se dočepaju komada vlasti. Da su oni potpisivali Dejton danas bi imali nezavisnu RS, neovisnu HB i Republiku Sarajevo. Veće ublehe od ovog prosjećnog bivšeg košarkaša nema na bh političkom nebu.

A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.
"Dakle, mislim da je uložen ozbiljan napor, ozbiljna brzina, i uvažavanje partnera koji su došli u ovo sve, to je podrazumijevalo nekoliko osnovnih dokumenata, usvajanje važnih dokumenta za funkcionisanje budžeta, razvojnih planova i deblokada planova. Mislim da smo dobro izabrali dan, kada Bosna i Hercegovina treba da dobije kandidatski status", kazao je Dodik.

Poručio je da postoje razlike, da niko nije napustio svoje pozicije i rekao da će se nastaviti baviti pitanjima saradnje, te da Bosna i Hercegovina ima plan reformi za odbranu i saradnju sa NATO-m koji će nastaviti raditi.

Isatako je da su pregovarači iz Osmorke bili uporni u nastojanju da osiguraju svoje pozicije i interese, ali i jednako fleksibilni te da je neobično brzo se došlo do konsenzusa

"Ne sumnjivo da postoji saradnja sa NATO-om, nesumnjivo da je rečeno u dokumentu da to ne prejudicira proširenje i nesumnjivo da će odluka o pristupanju Bosni i Hercegovine NATO-u biti donesena u Bosni i Hercegovini. HDZ ima svoje pozicije oko NATO i misli da treba, Osmorka misli da treba, mi mislimo da ne treba i ništa nismo dodavali ni oduzimali iz programa reformi", kazao je Dodik o putu ka NATO.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
Saradnja nije put ka clanstvu..ma koliko glupo zvucalo. Ta rijec nije slucajno izrecena.. Da nema rata u Rusiji i podrske americke ambasade ovoj koalicji ne bi ni saradnju spomenuo
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#68006 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

guruguru95 wrote: 16/12/2022 01:29
dale cooper wrote: 16/12/2022 01:24

A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.



https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
Meanwhile:

Image

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=493995

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da nema članstva BiH u NATO i da ga neće ni biti.

Dodik je rekao da MAP ne postoji jer nikada nije usvojen, nego je usvojen program reformi koji predviđa da postoji određen oblik saradnje sa Natoom.

– Neće se desiti članstvo u Natou. Mi nismo ti koji dijele programske vrijednosti sa drugim političkim strankama – rekao je Dodik na konferenciji za novinare odgovarajući na pitanje o saradnji sa stranaka „osmorke“ i HDZ-a BiH na formiranju vlasti na nivou BiH, imajući u vidu da one zagovaraju saradnju sa Nato-om.

Zaključak: Ovo je Dodikov doppelganger, nema drugog objašnjenja. :gunjastajl:
Pa za samo članstvo je potreban konsenzus, to se oduvijek znalo. A ni dosadašnji put i suradnja sa NATO-m nikada ne bi prošla da je
njegov kadar (Radmanović) nije aminovao.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68007 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dale cooper wrote: 16/12/2022 01:34
guruguru95 wrote: 16/12/2022 01:29

Meanwhile:

Image

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=493995

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da nema članstva BiH u NATO i da ga neće ni biti.

Dodik je rekao da MAP ne postoji jer nikada nije usvojen, nego je usvojen program reformi koji predviđa da postoji određen oblik saradnje sa Natoom.

– Neće se desiti članstvo u Natou. Mi nismo ti koji dijele programske vrijednosti sa drugim političkim strankama – rekao je Dodik na konferenciji za novinare odgovarajući na pitanje o saradnji sa stranaka „osmorke“ i HDZ-a BiH na formiranju vlasti na nivou BiH, imajući u vidu da one zagovaraju saradnju sa Nato-om.

Zaključak: Ovo je Dodikov doppelganger, nema drugog objašnjenja. :gunjastajl:
Pa za samo članstvo je potreban konsenzus, to se oduvijek znalo. A ni dosadašnji put i suradnja sa NATO-m nikada ne bi prošla da je
njegov kadar (Radmanović) nije aminovao.
Ma ja doso bi Nato na manjacu da saradjuje a dodik bi ih rastjero..za tu saradnju ga niko ni ne pita
User avatar
plagijator1975
Posts: 2596
Joined: 13/07/2011 23:13

#68008 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plagijator1975 »

House wrote: 16/12/2022 01:23 kmečanje zelenih je muzika za moje uši. :music2:
Također!
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68009 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

House wrote: 16/12/2022 01:31
Izetbegović: Ako Srbi neće u NATO, onda se neće ni ići u NATO
Pa skupili ste jedno 20/30 ovakvih "SDA JE I MI CEMO"

Taman ih pokacite za 4 godine da pokazate sta ste drugacije il bolje uradili, kako ste krenuli taskk da ce ista bit drugacije od SDA
User avatar
dale cooper
Posts: 31356
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#68010 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 01:33
dale cooper wrote: 16/12/2022 01:24

A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.



https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
Saradnja nije put ka clanstvu..ma koliko glupo zvucalo. Ta rijec nije slucajno izrecena.. Da nema rata u Rusiji i podrske americke ambasade ovoj koalicji ne bi ni saradnju spomenuo
Pa i ovo do sada je bila suradnja, reforme se i rade da bi se što više približili standardima koje praktikuje NATO u nadi da bi jednoga dana
mogli biti punopravni član. Ne spominje Dodik ni džaba "da to ne prejudicira proširenje i nesumnjivo da će odluka o pristupanju Bosni i
Hercegovine NATO-u biti donesena u Bosni i Hercegovini."
On zna da će doći momenat kada će ova odluka doći na stol.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#68011 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

zigubigule wrote: 16/12/2022 01:31
Kad bude vrijeme da se drzava stavi na prvo mjesto, dodji na kontraskup sa druge strane. Meni se ne dopada situacija.

Kako ste se sjetili države nakon 30 godina. :mrgreen:

Nego care, imaš biro, a ima i posla za metle i lopate, pa bujrum...
Messier
Posts: 3012
Joined: 06/10/2011 23:39

#68012 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Messier »

asurbanipal wrote: 16/12/2022 01:44
zigubigule wrote: 16/12/2022 01:31
Kad bude vrijeme da se drzava stavi na prvo mjesto, dodji na kontraskup sa druge strane. Meni se ne dopada situacija.

Kako ste se sjetili države nakon 30 godina. :mrgreen:

Nego care, imaš biro, a ima i posla za metle i lopate, pa bujrum...
:thumbup:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#68013 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

sehohari wrote: 16/12/2022 00:44
Leverage wrote: 16/12/2022 00:16
Hoćeš reć isto kao i SDA?

Ne vjerujem, mislim da će čak i Dodik smisliti nešto bolje.
Ja, isto kao i SDA. Recenicu koju spominjes jedno 100x puta na dan.

Mene briga za to. Tebi ce ih uvaliti, ne meni.
Ta rečenica je penicilin za SDA botove koji su se ovdje sjatili da "upozore na prodaju države".
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#68014 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mistek »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 01:02 Ajd posteno i iskreno mi reci, koliko bi pjenili da su ljiljani tu? Nema sta bit zastava hrvatskog, bosnjackog indijanskog naroda u instituciji BiH kad je zastava neustavna...kao sto je neustavan i grb ZHK..

A te zastave koje pominjes nez jesma li vidio dvije zastave BiH gdje su hrvati vecina..Mostar ne racunam.

Vidio sma jednu u Prozoru meni se cini na opstini i jednu u Capljini...sav ostali prostor ZHK i HNK gdje su hrvati vecina ni jednu jedinu

A jel ti trebam rec kakve poglede sam osjetio na dan svog vjencanja kad sam isao u koloni svatova sa zastavom BiH
kroz zapadni Mostar...?
Ne bi pjenili, jer su ljiljani zvanična zastava bošnjačkog naroda i tu nema ništa sporno. Nije neustavna zastava hrvatskog naroda u BiH, šta tu ima biti neustavno? Neustavne su zastave administrativnih jedinica na kojima su simboli samo jednog naroda, što je sasvim logično.

Što se tiče zastava, apsolutno onda ne hodaš po BiH. Apsolutno u SVAKOM gradu i ispred SVAKE institucije u općinama sa hrvatskom većinom stoji i zastava BiH. Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH. Dakle, apsolutno nema ništa sporno. Sporno je jedino nametanje da to nije nešto što trebaju raditi, što je van svake pameti.

Što se tiče zastave kroz zapadni Mostar, bojim se da je problem u tebi i percepciji da te neko gleda zbog toga. Vjenčanje ko vjenčanje, prolaznicima bude zanimljivo. Hajd da si rekao zastava s ljiljanima, ali zbog zastave BiH u zapadnom Mostaru? Bože sačuvaj :D

Ljudi dragi, kad Hrvati obilježavaju dan osnivanja HVO, u prvom redu je zastava BiH :D Ja ne znam što je tako teško prihvatiti da tu nema ništa sporno: https://djaka-city.info/wp-content/uplo ... pljina.jpg
Obljetnica osnivanja HVO počinje himnom BiH: https://www.youtube.com/watch?v=sf19yg7h3GM

Ali jok, hajmo nametati jer nam to nije dovoljno :D
guruguru95 wrote: 16/12/2022 01:09 Pa sjeti se samo koliko su pjenili zbog zastava s ljiljanima na tribinama tokom Eurobasketa u Njemačkoj. Tokom jebene košarkaške utakmice. Ali zato se bez ikakvih problema na više od pola teritorije Bosne i Hercegovine vijore šahovnice i trobojke, uz redovna i neizbježna fašistička orgijanja u slučaju pobjede reprezentacija susjednih država. I onda se nađu da seru nešto o ljiljanima. Uz ovakve "komšije", te domaće petokolonaše, dobro je da smo ikako preživjeli i opstali.
Digli su se tokom Eurobasketa zbog zastave Armije RBiH, ne zbog zastave s ljiljanima. Problema u šahovnici i trobojci nema i to samo treba shvatiti kao vrijednosti ove države, različitost. Okanite se nametanja drugima bilo čega, sve dok vas to ne ugrožava i ne vrijeđa. Isto kao što nema problema u ljiljanima i što je bolesno kad Dodik hapsi zbog zastave s ljiljanima. Isticanje zastava pojedinih naroda ne predstavlja ni 1% nepoštivanje BiH. Nepoštivanje je drugo. Nepoštivanje je korupcija, lopovluk, ono što se radi decenijama ovdje. Ali, klasične fore, okreni priču na zastavi, jer se narod loži na zastavu, a sve drugo je nevažno.

Jako je pozitivno što je božićni prijem vraćen u Sarajevo. Jako je pozitivno što su prisustvovali predstavnici svih naroda. Jako je pozitivno što su domaćini istakli zastavu svog naroda uz državnu zastavu iskazavši poštovanje prema državnoj zastavi u sredini. Kako bi samo bilo lijepo da i Srbi za 20 dana urade isto, u Sarajevu. Nažalost, neće.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68015 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

mistek wrote: 16/12/2022 01:56
Spit_fire wrote: 16/12/2022 01:02 Ajd posteno i iskreno mi reci, koliko bi pjenili da su ljiljani tu? Nema sta bit zastava hrvatskog, bosnjackog indijanskog naroda u instituciji BiH kad je zastava neustavna...kao sto je neustavan i grb ZHK..

A te zastave koje pominjes nez jesma li vidio dvije zastave BiH gdje su hrvati vecina..Mostar ne racunam.

Vidio sma jednu u Prozoru meni se cini na opstini i jednu u Capljini...sav ostali prostor ZHK i HNK gdje su hrvati vecina ni jednu jedinu

A jel ti trebam rec kakve poglede sam osjetio na dan svog vjencanja kad sam isao u koloni svatova sa zastavom BiH
kroz zapadni Mostar...?
Ne bi pjenili, jer su ljiljani zvanična zastava bošnjačkog naroda i tu nema ništa sporno. Nije neustavna zastava hrvatskog naroda u BiH, šta tu ima biti neustavno? Neustavne su zastave administrativnih jedinica na kojima su simboli samo jednog naroda, što je sasvim logično.

Što se tiče zastava, apsolutno onda ne hodaš po BiH. Apsolutno u SVAKOM gradu i ispred SVAKE institucije u općinama sa hrvatskom većinom stoji i zastava BiH. Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH. Dakle, apsolutno nema ništa sporno. Sporno je jedino nametanje da to nije nešto što trebaju raditi, što je van svake pameti.

Što se tiče zastave kroz zapadni Mostar, bojim se da je problem u tebi i percepciji da te neko gleda zbog toga. Vjenčanje ko vjenčanje, prolaznicima bude zanimljivo. Hajd da si rekao zastava s ljiljanima, ali zbog zastave BiH u zapadnom Mostaru? Bože sačuvaj :D

Ljudi dragi, kad Hrvati obilježavaju dan osnivanja HVO, u prvom redu je zastava BiH :D Ja ne znam što je tako teško prihvatiti da tu nema ništa sporno: https://djaka-city.info/wp-content/uplo ... pljina.jpg
guruguru95 wrote: 16/12/2022 01:09 Pa sjeti se samo koliko su pjenili zbog zastava s ljiljanima na tribinama tokom Eurobasketa u Njemačkoj. Tokom jebene košarkaške utakmice. Ali zato se bez ikakvih problema na više od pola teritorije Bosne i Hercegovine vijore šahovnice i trobojke, uz redovna i neizbježna fašistička orgijanja u slučaju pobjede reprezentacija susjednih država. I onda se nađu da seru nešto o ljiljanima. Uz ovakve "komšije", te domaće petokolonaše, dobro je da smo ikako preživjeli i opstali.
Digli su se tokom Eurobasketa zbog zastave Armije RBiH, ne zbog zastave s ljiljanima. Problema u šahovnici i trobojci nema i to samo treba shvatiti kao vrijednosti ove države, različitost. Okanite se nametanja drugima bilo čega, sve dok vas to ne ugrožava i ne vrijeđa. Isto kao što nema problema u ljiljanima i što je bolesno kad Dodik hapsi zbog zastave s ljiljanima. Isticanje zastava pojedinih naroda ne predstavlja ni 1% nepoštivanje BiH. Nepoštivanje je drugo. Nepoštivanje je korupcija, lopovluk, ono što se radi decenijama ovdje. Ali, klasične fore, okreni priču na zastavi, jer se narod loži na zastavu, a sve drugo je nevažno.

Jako je pozitivno što je božićni prijem vraćen u Sarajevo. Jako je pozitivno što su prisustvovali predstavnici svih naroda. Jako je pozitivno što su domaćini istakli zastavu svog naroda uz državnu zastavu iskazavši poštovanje prema državnoj zastavi u sredini. Kako bi samo bilo lijepo da i Srbi za 20 dana urade isto, u Sarajevu. Nažalost, neće.
Kao prvo, ljiljani nisu "zvanična zastava bošnjačkog naroda", već je to bila zvanična zastava Republike Bosne i Hercegovine. Nezavisne, suverene, međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine. Zastava koja se od 22. maja 1992. vijorila ispred zgrade UN-a u New Yorku. :thumbup:

Kao drugo, Armija Republike Bosne i Hercegovine bila je legalna, legitimna, međunarodno priznata vojska tokom velikosrpske i velikohrvatske agresije na Bosnu i Hercegovinu. To što su ljiljani trn u oku mrziteljima vlastite domovine, državnim neprijateljima i separatistima, I don't give a fuck! :thumbup: :mrgreen: :bih:

A što se tiče ove rečenice: "Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH", mogu samo reći:

Last edited by guruguru95 on 16/12/2022 02:19, edited 5 times in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68016 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Željka Cvijanović: "Raduje me što se ne insistira na onome gdje nemamo saglasnost, već ubrzano radimo na onome gdje se možemo dogovoriti."

Slične izjave daju i Nikšić i Konaković, koji poručuju da se neće mnogo "čačkati" stvari oko kojih se ne slažu i da se neće insistirati na "teškim" temama oko kojih ne postoji "saglasnost i konsenzus".

U sporazumu Osmorke, HDZ-a i SNSD-a, NATO se gotovo više i ne spominje, ali se itekako spominje Izborni zakon i famozno legitimno predstavljanje na kojem insistira Dragan Čović, sada još snažnije i energičnije nakon što ga je "izradio" zločesti i lažljivi Izetbegović. U međuvremenu, proslavljaju se novi ekonomski projekti poput izgradnje hidroelektrane Buk Bijela na Drini i aerodroma u Trebinju, kao i gasovoda prema Srbiji - toj divnoj, miroljubivoj i nadasve prijateljskoj susjednoj državi. Takođe, najavljuje se i smjena Centralne izborne komisije i procesuiranje njihovih članova.

Opet ponavljam, ako većina forumaša u ovakvim izjavama i porukama ne vidi ništa sporno, mogu samo reći: Uživajte u relaksaciji :thumbup:
Last edited by guruguru95 on 16/12/2022 04:04, edited 1 time in total.
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#68017 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mistek »

guruguru95 wrote: 16/12/2022 02:09 Kao prvo, ljiljani nisu zvanična zastava bošnjačkog naroda, već zastava Republike Bosne i Hercegovine. Nezavisne, suverene, međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine.

Kao drugo, Armija Republike Bosne i Hercegovine bila je legitimna, međunarodno priznata vojska tokom velikosrpke i velikohrvatske agresije na Bosnu i Hercegovinu. To što su ljiljani trn u oku mrziteljima vlastite domovine, državnim neprijateljima i separatistima, I don't give a fuck! :thumbup: :mrgreen: :bih:
Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.

Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.

Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.
guruguru95 wrote: 16/12/2022 02:09A što se tiče ove rečenice: "Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH", mogu samo reći:
Pa to je samo pokazatelj kako nisi izašao iz svog tora vjerovatno dugi niz godina. Eto gore ti je okačen link gdje svečanost godišnjice osnivanja HVO počinje himnom BiH i gdje je vazda zastava BiH u sredini. Nije teško naći i svečane sjednice sa dana bilo koje općine na internetu, pa se onda grohotom smiji.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68018 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

mistek wrote: 16/12/2022 02:18
guruguru95 wrote: 16/12/2022 02:09 Kao prvo, ljiljani nisu zvanična zastava bošnjačkog naroda, već zastava Republike Bosne i Hercegovine. Nezavisne, suverene, međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine.

Kao drugo, Armija Republike Bosne i Hercegovine bila je legitimna, međunarodno priznata vojska tokom velikosrpke i velikohrvatske agresije na Bosnu i Hercegovinu. To što su ljiljani trn u oku mrziteljima vlastite domovine, državnim neprijateljima i separatistima, I don't give a fuck! :thumbup: :mrgreen: :bih:
Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.

Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.

Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.
Predlažem da nastaviš guslati sa nekim drugim. Cheers 🍻
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68019 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Bio u

Sirokom nema zastave
Neumu nema zastave
Tomislavgradu nema zastave..oni cak imaju pored ove i zastavu HVO na opstini onu zelenu
Posusje nema zastave


Da ne idem dalje, ni pred jednom opstinom nisam vidio zastavu BiH..nije valjda da su sve na pranju kad ja dodjem?

Da mi nije mrsko svaku bi ti opstinu sliku nasao..zato nemoj da lazes i izmisljas.
Last edited by Spit_fire on 16/12/2022 02:37, edited 1 time in total.
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#68020 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Quaresma »

tvrtko je srbin, ali su ljiljani obiljezje bosnjaka
User avatar
alijagoro
Posts: 8038
Joined: 06/03/2008 18:02

#68021 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by alijagoro »

House wrote: 16/12/2022 00:49

:lol:
Sve u pet deka.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#68022 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by relativno84 »

Chmoljo wrote: 15/12/2022 19:16 zahvali Ramiću i Ramićima, jer su genocid sveli na ovo. petparačko dnenovpolitičko lokalno prepucavanje.
A to ono kad vidis druge da se valjaju u blatu baci se i ti, sto bi zaobisao taj mulj.
Nije to lose, samo relaksirati do kraja.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68023 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Spit_fire wrote: 16/12/2022 02:35 Bio u

Sirokom nema zastave
Neumu nema zastave
Tomislavgradu nema zastave..oni cak imaju pored ove i zastavu HVO na opstini onu zelenu
Posusje nema zastave


Da ne idem dalje, ni pred jednom opstinom nisam vidio zastavu BiH..nije valjda da su sve na pranju kad ja dodjem?

Da mi nije mrsko svaku bi ti opstinu sliku nasao..zato nemoj da lazes i izmisljas.
Nagradna igra: Pronađite državnu zastavu Bosne i Hercegovine u pitoresknim hercegovačkim gradićima i zaseocima pod kontrolom HDZ-a :thumbup:
🍻 :gunjastajl:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by guruguru95 on 16/12/2022 03:10, edited 3 times in total.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#68024 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

mistek wrote: 16/12/2022 02:18
guruguru95 wrote: 16/12/2022 02:09 Kao prvo, ljiljani nisu zvanična zastava bošnjačkog naroda, već zastava Republike Bosne i Hercegovine. Nezavisne, suverene, međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine.

Kao drugo, Armija Republike Bosne i Hercegovine bila je legitimna, međunarodno priznata vojska tokom velikosrpke i velikohrvatske agresije na Bosnu i Hercegovinu. To što su ljiljani trn u oku mrziteljima vlastite domovine, državnim neprijateljima i separatistima, I don't give a fuck! :thumbup: :mrgreen: :bih:
Zastava s ljiljanima jeste zvanična zastava bošnjačkog naroda izglasana na Svjetskom bošnjačkom kongresu. Tada se upozoravalo na to da se radi o grešci, jer se srednjovjekovna zastava BiH i zastava koja je bila državna svodi na nivo ovih gore spomenutih, ali ona je danas u funkciji zastave bošnjačkog naroda. Dakle, veze nemaš, ali baljezgaš. Helem, poenta je da nema problema u zastavi s ljiljanima (čak i da nije zastava bošnjačkog naroda, ali kao takva ne bi je imalo smisla koristiti, sad ovako ima), ni u bilo kojoj od navedenih.

Oko tog šta je iz rata legitimno, šta ne, ne treba puno ulaziti u diskusiju. Nažalost, OS BiH uključuju i neke druge komponente i onda bi i oni mogli pričati da je sasvim ok koristiti neke zastave.

Nametanje nije dobro. Ljudi imaju zastave svog naroda i to je ok. Isto kao što je ok da navijaju za Hrvatsku ili Srbiju i tu nema nikakvog problema, osim što biste vi opet da im namećete kako to ne treba tako i kako trebaju vjerovatno navijati protiv. Isto ko što su kreteni iz SDA na silu ugurali priču o Hrvatima kao separatistima, a ljudi više vole ovu državu nego imbecilčine koje podržavaju tu istu SDA.
guruguru95 wrote: 16/12/2022 02:09A što se tiče ove rečenice: "Ne postoji dan općine (bilo da je Livno, Grude ili Orašje) gdje svečanost neće početi himnom BiH", mogu samo reći:
Pa to je samo pokazatelj kako nisi izašao iz svog tora vjerovatno dugi niz godina. Eto gore ti je okačen link gdje svečanost godišnjice osnivanja HVO počinje himnom BiH i gdje je vazda zastava BiH u sredini. Nije teško naći i svečane sjednice sa dana bilo koje općine na internetu, pa se onda grohotom smiji.
Čitao sam ovo i ne vjerujem kako se lik provaljuje.

Image
Image
Image

Bh. zastava ne stoji tu iz ljubavi, kao što je npr. vidiš u nekim mjestima srednje Bosne, već kao rezultat političkog uticaja Bošnjaka u tim mjestima. Jebiga, ne možeš 24/7 imati zastave HB ako misliš da će ti u jednom trenutku trebati Mehina ruka u gradskom vijeću.

Dok u nekom mjestu Hrvati čine isključivi narod, varta leti u kantu.
Ne samo to, već Hrvati npr. u Mostaru čak ni grb ujedinjene opštine ne koriste, na javnim manifestacijama se potencira ratni grb, isto kao što je na onom spomeniku gore slučaj.
Image

Image
Image

Priznajem da ipak ta mržnja prema BiH kod Hrvata nije izražena kao kod Srba, kao i da postoje znatne razlike između Posavine i Hercegovaca.
Ali nemoj pucati priče kako eto svi Hrvati BiH iz duše vole, samo im zla SDA to brani. Uradila su oni tu to dosta grešaka, ali ovo što ti prosipaš graniči sa vrijeđanjem inteligencije.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#68025 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Quaresma wrote: 16/12/2022 02:37 tvrtko je srbin, ali su ljiljani obiljezje bosnjaka
:thumbup: :mrgreen:
Locked