Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
dragan53
Posts: 282
Joined: 29/12/2012 10:19

#67776 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dragan53 »

Dodik: Tražićemo od EU 20 milijardi evra! Vrijeme je da na obostrano zadovoljstvo finalizujemo ovaj proces :lol: :lol: :lol:
https://avaz.com/dodik-trazicemo-od ... aj-proces/

Kakvi su idioti u EU ne bi me čudilo da mu posije svih prijetnji ratom ovih 20 milijardi na kraju i daju. Opstao je 20 godina na vlasti jer je shvatio 1) da se sve može kupiti 2) da ljudi nemaju dostojanstva 3) da je EU gomila potpunih budala koji nemaju pojam o BiH
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17037
Joined: 27/04/2021 22:52

#67777 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Str0nz wrote: 15/12/2022 19:18 :bih: :bih: :bih:

e vala jesi nasao koga ces prenijeti ovaj je u zadnjih godinu dana imao toliku fula da lik napiše da je mlijeko bijelo dva puta bih provjerio :lol: :lol: :lol: , al et izgleda zajebano jer naskraba tri rečenice na engleskom jeziku :oops: :oops: :lol:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#67778 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

Sad pogledah ovaj sporazuđ i u njemu nema ni jedna jedina stavka koja je hajmo reći bošnjačka.
Ni jedna jedina
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#67779 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Tek vidim da su stajali ispred zastave tkzv hb. :skoljka:
Relaksacija odnosa.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#67780 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lerdi »

Čović: Sada prvi put imamo partnerstvo, ranije su to bile iznuđene koalicije
http://www.klix.ba/clanak/221215147

Evo kaže Čova da je ovo sada pravo partnerstvo a ono prije samo nužno zlo. Ljubav cvjeta na sve strane. Ovako se prave koalicije a ne uslovljavanjima ko neki :D
User avatar
Politicarko
Posts: 208
Joined: 19/01/2022 23:29

#67781 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Politicarko »

Čestitam svim građanima i građankama Bosne i Hercegovine na kandidatskom statusu za BiH. Nadam se da se mi svi nismo borili radi ovoga za našu domovinu i vjerovatno sada krenuti će bolje ekonomsko stanje.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67782 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

lerdi wrote: 15/12/2022 20:29 Čović: Sada prvi put imamo partnerstvo, ranije su to bile iznuđene koalicije
http://www.klix.ba/clanak/221215147

Evo kaže Čova da je ovo sada pravo partnerstvo a ono prije samo nužno zlo. Ljubav cvjeta na sve strane. Ovako se prave koalicije a ne uslovljavanjima ko neki :D
@Idemedosumom sta velis ti?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#67783 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Prodade "osmorka" državu za par fotelja...
Gotovo je, RS sutra proglašava nezavisnost (eno četnici niz Vraca silaze), oživljava se HR HB i spaja sa Hrvatskom...
:D
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#67784 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by teskeredzic_22 »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/12/2022 20:37 Prodade "osmorka" državu za par fotelja...
Gotovo je, RS sutra proglašava nezavisnost (eno četnici niz Vraca silaze), oživljava se HR HB i spaja sa Hrvatskom...
:D
Dok god Zoka Čegar bdije nad ovim gradom ja mirno spavam.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#67785 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Zar nije Zoka suspendovan?
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#67786 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

Pod kojom tačkom je nato put
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#67787 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Čović na božićnom prijemu u obraćanju brojnim zvanicama izmedju ostalog je rekao:
"Time smo se opredijelili za suživot tri jednakopravna konstitutivna naroda, bez mogućnosti preglasavanja i nametanja izborne volje - nelegitimnih političkih predstavnika
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2848
Joined: 14/02/2013 14:11

#67788 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hercegoviina »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/12/2022 20:37 Prodade "osmorka" državu za par fotelja...
Gotovo je, RS sutra proglašava nezavisnost (eno četnici niz Vraca silaze), oživljava se HR HB i spaja sa Hrvatskom...
:D
Taman da dobijem hr pasos
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#67789 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by teskeredzic_22 »

PM72 wrote: 15/12/2022 20:40 Zar nije Zoka suspendovan?
Svejedno , njegov duh je neuništiv.
Sarkastičan sam malo , ne znam sjećaš li se onog njegovog intervjua za TVSA prije 6-7 godina kad je sam sredio dvojicu , trojicu , četvoricu , petoricu prilikom pljačke... ?

I treba biti suspendovan.
Prijetio je ljudima koji su časno i pošteno radili svoj posao - izvještavali javnost.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#67790 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dustaban »

Otklanjase veceras Bakirovu politicku dzenazu
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#67791 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

Kakav Zoka, miš je on...
Ja se samo uzdam u Gaziju s čakijom
:D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#67792 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

teskeredzic_22 wrote: 15/12/2022 20:46
PM72 wrote: 15/12/2022 20:40 Zar nije Zoka suspendovan?
Svejedno , njegov duh je neuništiv.
Sarkastičan sam malo , ne znam sjećaš li se onog njegovog intervjua za TVSA prije 6-7 godina kad je sam sredio dvojicu , trojicu , četvoricu , petoricu prilikom pljačke... ?

I treba biti suspendovan.
Prijetio je ljudima koji su časno i pošteno radili svoj posao - izvještavali javnost.
Ja sam davno napisao za njega da je vrlo opasan i sposoban,vrlo drzak i bezobrazan , voli pare i lagodan život i ne voli da mu neko traži pare za ono što "kupi"
Last edited by PM72 on 15/12/2022 20:54, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 33473
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#67793 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Bodo Weber, politički analitičar i viši saradnik Vijeća za politiku demokratizacije iz Berlina, ponovio je svoj stav kako je protiv dodjeljivanja kandidatskog statusa Bosni i Hercegovini za članicu Evropske unije jer BiH nije ispunila uslove i ovim je potezom, kako je istakao, EU praktično nagradila političare koji su "posljednjih 15 godina sprečavali" taj put.

Niste bili zagovornik da BiH dobije status kandidata?

Ja to vidim skeptično i to iz više razloga. Bosna i Hercegovina je preko reda dobila kandidatski status, to je rezultat nametanja odluka od Evropske komisije. Ova odluka je na neki način ugurana mimo članica EU, među kojima su mnoge bile skeptične prema Bosni i Hercegovini jer nije ispunjen ni minimum od 14 prioriteta. Ovdje je nametnut model Ukrajine zbog geopolitičke situacije, ali se on zloupotrijebio. Ovim i prijašnjim ustupcima EU je samo legitimisala vladavinu etnonacionalnih vođa.

Hoće li političari na vlasti u BiH ovo shvatiti kao nagradu za nerad i nastaviti da očekuju slične poklone iz EU?

Naravno da je to poklon kojim je Evropska unija nagradila nerad i blokade na putu ka EU.

Kako vidite odluku visokog predstavnika Schmidta?

Imali smo tu antidemokratskuu intervenciju od visokog predstavnika uz podršku SAD-a. Njegova odluka je imala dva efekta – fokus je stavljen na domove naroda i osnažen je HDZ. Također, osnažen je tandem HDZ-SNSD da mogu postavljati uslove. Vidimo da je njihova osnovna politika podrivanje ustavnog poretka po modelu labave unije. Ne znamo još na kakve ustupke je spremna “Osmorka”. Dodik i Čović će uzeti kandidatski status kao uspjeh za svoje politike koje su posljednjih 15 godina sprečavale put ka EU. Oni nisu napustili svoj startne političke pristupe i sada su dobili dodatno osnaživanje kroz intervencije visokog predstavnika i dodjeljivanje kandidatskog statusa.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#67794 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

Point. wrote: 15/12/2022 20:54
Bodo Weber, politički analitičar i viši saradnik Vijeća za politiku demokratizacije iz Berlina, ponovio je svoj stav kako je protiv dodjeljivanja kandidatskog statusa Bosni i Hercegovini za članicu Evropske unije jer BiH nije ispunila uslove i ovim je potezom, kako je istakao, EU praktično nagradila političare koji su "posljednjih 15 godina sprečavali" taj put.

Niste bili zagovornik da BiH dobije status kandidata?

Ja to vidim skeptično i to iz više razloga. Bosna i Hercegovina je preko reda dobila kandidatski status, to je rezultat nametanja odluka od Evropske komisije. Ova odluka je na neki način ugurana mimo članica EU, među kojima su mnoge bile skeptične prema Bosni i Hercegovini jer nije ispunjen ni minimum od 14 prioriteta. Ovdje je nametnut model Ukrajine zbog geopolitičke situacije, ali se on zloupotrijebio. Ovim i prijašnjim ustupcima EU je samo legitimisala vladavinu etnonacionalnih vođa.

Hoće li političari na vlasti u BiH ovo shvatiti kao nagradu za nerad i nastaviti da očekuju slične poklone iz EU?

Naravno da je to poklon kojim je Evropska unija nagradila nerad i blokade na putu ka EU.

Kako vidite odluku visokog predstavnika Schmidta?

Imali smo tu antidemokratskuu intervenciju od visokog predstavnika uz podršku SAD-a. Njegova odluka je imala dva efekta – fokus je stavljen na domove naroda i osnažen je HDZ. Također, osnažen je tandem HDZ-SNSD da mogu postavljati uslove. Vidimo da je njihova osnovna politika podrivanje ustavnog poretka po modelu labave unije. Ne znamo još na kakve ustupke je spremna “Osmorka”. Dodik i Čović će uzeti kandidatski status kao uspjeh za svoje politike koje su posljednjih 15 godina sprečavale put ka EU. Oni nisu napustili svoj startne političke pristupe i sada su dobili dodatno osnaživanje kroz intervencije visokog predstavnika i dodjeljivanje kandidatskog statusa.
Ma bezveze ti ovo pišeš kad su ti peđe kojović i edin forto bošnjaci u vlasti.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#67795 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 20:24
Str0nz wrote: 15/12/2022 19:18 :bih: :bih: :bih:

e vala jesi nasao koga ces prenijeti ovaj je u zadnjih godinu dana imao toliku fula da lik napiše da je mlijeko bijelo dva puta bih provjerio :lol: :lol: :lol: , al et izgleda zajebano jer naskraba tri rečenice na engleskom jeziku :oops: :oops: :lol:
Prestani se sramotiti bolan, to vas liderski "Raport" prenosi :lol:

Zamjenili sa Dodikom ministarstvo sigurnosti za promet i saobracaj :-)

Zna se liderisati, itekako se zna, ako govorimo o izdaji naravno ;-)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22748
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#67796 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

Point. wrote: 15/12/2022 20:54
Bodo Weber, politički analitičar i viši saradnik Vijeća za politiku demokratizacije iz Berlina, ponovio je svoj stav kako je protiv dodjeljivanja kandidatskog statusa Bosni i Hercegovini za članicu Evropske unije jer BiH nije ispunila uslove i ovim je potezom, kako je istakao, EU praktično nagradila političare koji su "posljednjih 15 godina sprečavali" taj put.

Niste bili zagovornik da BiH dobije status kandidata?

Ja to vidim skeptično i to iz više razloga. Bosna i Hercegovina je preko reda dobila kandidatski status, to je rezultat nametanja odluka od Evropske komisije. Ova odluka je na neki način ugurana mimo članica EU, među kojima su mnoge bile skeptične prema Bosni i Hercegovini jer nije ispunjen ni minimum od 14 prioriteta. Ovdje je nametnut model Ukrajine zbog geopolitičke situacije, ali se on zloupotrijebio. Ovim i prijašnjim ustupcima EU je samo legitimisala vladavinu etnonacionalnih vođa.

Hoće li političari na vlasti u BiH ovo shvatiti kao nagradu za nerad i nastaviti da očekuju slične poklone iz EU?

Naravno da je to poklon kojim je Evropska unija nagradila nerad i blokade na putu ka EU.

Kako vidite odluku visokog predstavnika Schmidta?

Imali smo tu antidemokratskuu intervenciju od visokog predstavnika uz podršku SAD-a. Njegova odluka je imala dva efekta – fokus je stavljen na domove naroda i osnažen je HDZ. Također, osnažen je tandem HDZ-SNSD da mogu postavljati uslove. Vidimo da je njihova osnovna politika podrivanje ustavnog poretka po modelu labave unije. Ne znamo još na kakve ustupke je spremna “Osmorka”. Dodik i Čović će uzeti kandidatski status kao uspjeh za svoje politike koje su posljednjih 15 godina sprečavale put ka EU. Oni nisu napustili svoj startne političke pristupe i sada su dobili dodatno osnaživanje kroz intervencije visokog predstavnika i dodjeljivanje kandidatskog statusa.
Ovaj bi nam vize opet uvodio “iz principijelnih razloga”.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#67797 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

doktor78 wrote: 15/12/2022 17:18
patriot_bih wrote: 15/12/2022 15:52 Image

Slika govori hiljadu riječi. Nigdje zastave BiH...

Nisu se mogli izboriti ni da se sporazum potpiše u institucijama države BiH.
Tačno. Slika govori hiljadu riječi. Strpali se svi u jedno auto i došli, umjesto da svako svojom limuzinom dođe. Sramota ! :mrgreen:
Ne govori ti da treba zastava BiH ispred entitetskih institucija?
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#67798 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

palermo wrote: 15/12/2022 18:47
zippoo87 wrote: 15/12/2022 18:41

Do sada smo imali PRICE o NATOu i EU ...ali evo vidimo gdje su nas PRICE dovele .
Ja sada pitam je li bolje postici 50% konkretnog napretka ili nastaviti PRICATI ?
Sta ti kazes?
Apsolutno, bolje da smo slozni oko EU nego neslozni oko NATO-a.....jes da niko nije u EU usao a da.nije prvo usao u NATO....AL za sve ima.prvi put....

A jesi ti za to da pricu o NATO putu ostavimo za narednih dvadesetak godina ?? Ko zna, mozda se do tada NATO I raspadne pa necemo se oko toga ni sekirati
NATO nece otici iz bosne dok bosna ne udje u isti. Da li je to za 2 godine ili 20 mozda je manje vazno sustina je da je nato tu kod nas i da radimo sve sto traze od nas, a imamo zakon kojim smo se obavezali za ulazak a za koji su glasali svi.
Moramo raditi na sto brzem putu ka EU, sprijeciti demografski slom jer mi bosnjaci rezervne domovine nemamo, a imamo najvecu odgovornost kao najbrojniji narod
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17037
Joined: 27/04/2021 22:52

#67799 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

patriot_bih wrote: 15/12/2022 21:15
doktor78 wrote: 15/12/2022 17:18

Tačno. Slika govori hiljadu riječi. Strpali se svi u jedno auto i došli, umjesto da svako svojom limuzinom dođe. Sramota ! :mrgreen:
Ne govori ti da treba zastava BiH ispred entitetskih institucija?
haj sto si se dns provalio da idu potpisivati sporazum ovdje al koja je entitetska institucija ovdje smjestena :-) :-)
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67800 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Point. wrote: 15/12/2022 20:54
Spoiler
Show
Bodo Weber, politički analitičar i viši saradnik Vijeća za politiku demokratizacije iz Berlina, ponovio je svoj stav kako je protiv dodjeljivanja kandidatskog statusa Bosni i Hercegovini za članicu Evropske unije jer BiH nije ispunila uslove i ovim je potezom, kako je istakao, EU praktično nagradila političare koji su "posljednjih 15 godina sprečavali" taj put.

Niste bili zagovornik da BiH dobije status kandidata?

Ja to vidim skeptično i to iz više razloga. Bosna i Hercegovina je preko reda dobila kandidatski status, to je rezultat nametanja odluka od Evropske komisije. Ova odluka je na neki način ugurana mimo članica EU, među kojima su mnoge bile skeptične prema Bosni i Hercegovini jer nije ispunjen ni minimum od 14 prioriteta. Ovdje je nametnut model Ukrajine zbog geopolitičke situacije, ali se on zloupotrijebio. Ovim i prijašnjim ustupcima EU je samo legitimisala vladavinu etnonacionalnih vođa.

Hoće li političari na vlasti u BiH ovo shvatiti kao nagradu za nerad i nastaviti da očekuju slične poklone iz EU?

Naravno da je to poklon kojim je Evropska unija nagradila nerad i blokade na putu ka EU.

Kako vidite odluku visokog predstavnika Schmidta?

Imali smo tu antidemokratskuu intervenciju od visokog predstavnika uz podršku SAD-a. Njegova odluka je imala dva efekta – fokus je stavljen na domove naroda i osnažen je HDZ. Također, osnažen je tandem HDZ-SNSD da mogu postavljati uslove. Vidimo da je njihova osnovna politika podrivanje ustavnog poretka po modelu labave unije. Ne znamo još na kakve ustupke je spremna “Osmorka”. Dodik i Čović će uzeti kandidatski status kao uspjeh za svoje politike koje su posljednjih 15 godina sprečavale put ka EU. Oni nisu napustili svoj startne političke pristupe i sada su dobili dodatno osnaživanje kroz intervencije visokog predstavnika i dodjeljivanje kandidatskog statusa.
Bodo prica kao da su mu u SDA centrali napisali govor. Ovaj dio je kljucan:

Imali smo tu antidemokratskuu intervenciju od visokog predstavnika uz podršku SAD-a.

Treba prihvatiti da se je politika Amerike prema BiH promjenila. Sigurno pod uticajem rata u Ukrajini. To sto nekima ponasanje Amerike izgleda nelogicno potpuno nebitna stvar.
Locked