Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#66151 Re: Zeničani
Koji restoran u Zenici nudi organsku hranu, bez GMO, bez antibiotika, sa mladom teletinom kada je tele tek skinuto sa sise i nije prešlo na krutu ishranu?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#66153 Re: Zeničani
Nijedan-Chesterfield- wrote: ↑25/04/2024 18:13 Koji restoran u Zenici nudi organsku hranu, bez GMO, bez antibiotika, sa mladom teletinom kada je tele tek skinuto sa sise i nije prešlo na krutu ishranu?
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#66154 Re: Zeničani
vjerovatno isto onoliko koliko ih nudi i pečenu svinjetinu-Chesterfield- wrote: ↑25/04/2024 18:13 Koji restoran u Zenici nudi organsku hranu, bez GMO, bez antibiotika, sa mladom teletinom kada je tele tek skinuto sa sise i nije prešlo na krutu ishranu?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#66155 Re: Zeničani
De link za videoAthlon64 wrote: ↑25/04/2024 18:07To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 18:04Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.kuglanje_ze wrote: ↑25/04/2024 15:46 I znaš šta je još fascinantno? Taj nivo bahatosti da znaš da svi znaju da nisi za gaće imao, a opet se preko noći, javno, na svim društvenim mrežama kurčiš imovinom, putovanjima, glumiš nekog influensera mudrim izrekama i savjetima.
Pa bolan, ušuti se, ne moraju svi znati...
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju
(struggle)
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#66156 Re: Zeničani
Jbg TikTok Video, ako naletim opet, zalijepim._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 18:32De link za videoAthlon64 wrote: ↑25/04/2024 18:07To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 18:04
Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju
(struggle)
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#66157 Re: Zeničani
Sve osim koksare. Aglomeracija, visoka peć, čeličana, valjaonica, toplana, plinska energetika, saobraćaj, deponija troske, biohemija, direkcija,...
Bezveze drame zbog nečega bez čega se moglo i do sada, a zagađivalo je najviše jer samo na koksari nema filtera.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66158 Re: Zeničani
Kontam ja ništa neće raditi jbt...
A možda je i dobro što nema koksare...moraju grijanje riješiti...ili ne moraju
A možda je i dobro što nema koksare...moraju grijanje riješiti...ili ne moraju
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#66159 Re: Zeničani
Cekamo da padne i mala Anja Gligoric
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66160 Re: Zeničani
Ko je Anja
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#66161 Re: Zeničani
neka intelektualka vjerovatno
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66162 Re: Zeničani
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#66163 Re: Zeničani
anex wrote: ↑25/04/2024 22:44https://avaz.ba/showbiz/jet-set/751438/ ... o-nije-lak
jašta je....pravo pametnica neka![]()
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#66164 Re: Zeničani
Neko iz Zenice ne zna ko je Anja?
Jel vi stvarno živite u Zenici? Pa najmanje 3 kantona zna za nju i šire.
Jel vi stvarno živite u Zenici? Pa najmanje 3 kantona zna za nju i šire.
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#66167 Re: Zeničani
Da, patnju...ali patnju drugih.Athlon64 wrote: ↑25/04/2024 18:07To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 18:04Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.kuglanje_ze wrote: ↑25/04/2024 15:46 I znaš šta je još fascinantno? Taj nivo bahatosti da znaš da svi znaju da nisi za gaće imao, a opet se preko noći, javno, na svim društvenim mrežama kurčiš imovinom, putovanjima, glumiš nekog influensera mudrim izrekama i savjetima.
Pa bolan, ušuti se, ne moraju svi znati...
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju
(struggle)
Prve generacije današnjih USA milijardera nisu bile ništa bolje i poštenije od naših ratnih i poslijeratnih tajkuna i "uglednih biznismena".
Naša nesreća je u tome što mi u BiH (i malo šire), zbog historijskih okolnosti, živimo samo s prvom i djelomično početkom druge generacije. U suštini, osuđeni smo na primitivce, kabadahije, siledžije, utjerivače dugova i lajt kriminalce. Trust fund kids dolaze kod nas za stotinjak godina.
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#66168 Re: Zeničani
Naravno, ali nemojte misliti da je i tim tajkunima bilo laganini sve, to je bila kolektivna patnja, fali nam onaj n+1 da stručno objasni. Bila je jednom ova priča na nekoj drugoj temi.kamberovica polje wrote: ↑25/04/2024 22:57Da, patnju...ali patnju drugih.Athlon64 wrote: ↑25/04/2024 18:07To je tačno, jer ta generacija nije osjetila život u bijedi._BataZiv_0809 wrote: ↑25/04/2024 18:04
Mora bijeda svima pokazat da vise nije bijeda.
Umjerenost dolazi tek sa trecom generacijom bogatstva.
To su prirodni zakoni.
Baš sam vidio neki američki video kao:
- Prva generacija je prošla patnju
- Druga generacija nije prošla patnju, ali je svjedočila toj patnji
- Treća generacija nije ni prošla ni vidjela patnju
(struggle)
Prve generacije današnjih USA milijardera nisu bile ništa bolje i poštenije od naših ratnih i poslijeratnih tajkuna i "uglednih biznismena".
Naša nesreća je u tome što mi u BiH (i malo šire), zbog historijskih okolnosti, živimo samo s prvom i djelomično početkom druge generacije. U suštini, osuđeni smo na primitivce, kabadahije, siledžije, utjerivače dugova i lajt kriminalce. Trust fund kids dolaze kod nas za stotinjak godina.
Ono što je još uvijek dobro kod nas što se i dalje možeš uhvatiti u to kolo ako želiš i ti to (mnogi ne žele, nemaju mu*da, jednostavno nisu ti tipovi...).
Kad dođu ta trust fund kids, onda ćeš raditi za njihove korporacije, nećeš znati ni ko ti je gazda (kao u razvijenim zemljama) i nikad nećeš moći ni prismrditi tom društvu, imat ćeš paralelna društva. Turska je dobar primjer toga.
To je u neku ruku i dobro za društvo, nećeš znati kome psovati majku, a ovog viđaš svaki dan, srećeš ga kako se kur*či, a znaš ko i šta je bio i naravno da si ogorčen. Ovako nećeš znati ni ko je ni šta je, a radit ćeš za njega. Eto npr. svi znaju Senada i Bingo, a niko ne zna ko je gazda Lidla npr.
Ko je gazda Telemacha?
-
skoronikako
- Posts: 1135
- Joined: 08/10/2018 12:09
#66169 Re: Zeničani
Malo je ljudi u ovoj drzavi toliko cisto da je osudjeno na kriminalce. Na ovaj ili onaj nacina, vecina nas daje neku podrsku kriminalcima, ili bi radila isto da ima mogucnost ili hrabrost. Interes nam je na prvom mjestu pa onda dolazi sve ostalo. Pokvaren narod do srzi.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83491
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#66172 Re: Zeničani
Kolaca jbg... 
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#66174 Re: Zeničani
1. Oblatne ima samo što nije dobra kao prije.
2. Ljudi bez ugovora na neodređeno na koksari su dobili otkaze.
3. Nešto će u penziju, nešto će se pobacat po ostalim pogonima od preostalih, ovisno kako prođu na ljekarskom.
4. Brod koksa dolazi u luku Ploče polovinom maja.
5. Ovo je dobro za nas, imamo sad dupli posao i više prijevoza. Iz Ploča ili nekog od rudnika ugalj za koks, plus koks iz Lukavca ili Ploča za ZŽ.
2. Ljudi bez ugovora na neodređeno na koksari su dobili otkaze.
3. Nešto će u penziju, nešto će se pobacat po ostalim pogonima od preostalih, ovisno kako prođu na ljekarskom.
4. Brod koksa dolazi u luku Ploče polovinom maja.
5. Ovo je dobro za nas, imamo sad dupli posao i više prijevoza. Iz Ploča ili nekog od rudnika ugalj za koks, plus koks iz Lukavca ili Ploča za ZŽ.
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#66175 Re: Zeničani
Došlo pitanje opet za preporuku zubara...
Koga preporučujete da estetski dobro radi...imam nepravilan i loš zagriz i zbog toga mi stradaju kečevi...u plombe sam dosad uložio pravo malo bogatstvo ali malo malo pa puknu i haj jovo nanovo.
Ovaj put bih htio da se baš ozbiljno pozabavim pa koliko da košta nek košta.
Koga preporučujete da estetski dobro radi...imam nepravilan i loš zagriz i zbog toga mi stradaju kečevi...u plombe sam dosad uložio pravo malo bogatstvo ali malo malo pa puknu i haj jovo nanovo.
Ovaj put bih htio da se baš ozbiljno pozabavim pa koliko da košta nek košta.
