Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Mamma Mia! wrote: ↑09/04/2024 18:33
Koji je Mirso? Onaj sa naočalama? Svakako sam već primijetila da nekima preko reda uzimaju za ovjere a drugima nadrkano očitavaju bukvice. I da tako jedan broj stoji po 20-ak minuta ili lik jednostavno izađe i nema ga neko vrijeme. Koja je to Emina na ovjerama?
Apropo članka, možda je lik na Birou pa zato imao pravo na besplatnu ovjeru uz predočen konkurs. Zašto bi plaćao kod notara.
Naravno da ima i svakakvih stranaka, ali su ovjere odron i vrijeme je da nešto porade na tome.
onaj na prvom šalteru,bez naočala,visok,mršav
Emina nije baš dugo na ovjerama,krupna,mlađa od ove dvojice
Bobi wrote: ↑10/04/2024 10:56
Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama ?
BIHAMK 30 maraka, za članove 25.
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service , ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako ?
Bobi wrote: ↑10/04/2024 10:56
Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama ?
BIHAMK 30 maraka, za članove 25.
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service , ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako ?
Meni sve perfektno fercera?
Nego ljudi fakat šta je bilo sa Nihilom? Može na pp ako nije za javnost
Bobi wrote: ↑10/04/2024 10:56
Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama ?
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
@P.S Kad smo kod vrucina, gledam svaki dan se zapali auto nekom, pa sam kontao uzeti mali PP Aparat onaj od 1KG, gdje ima to kod nas uzet ? U FIS-u gledao datum mu prošao uveliko.
Bobi wrote: ↑10/04/2024 16:39
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service , ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako ?
Ja sam htjeo uzeti Online Bihamk članstvo, ali ne znam za tu karticu fizičku kako do nje doci ?
Bobi wrote: ↑10/04/2024 10:56
Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama ?
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
Ja kad sam kupio auto, na kompesoru nije imao ventil...Kupim ventil u Motorexu i sve ferceralo skoro godinu dana (juli-maj) i odjednom nema hladjenja. Isto kontao da se "potrosio" ili iscurio ili sta vec...odem kod majstora, kaze on crko ti ventil...srecom garancija vazila, i samo zamjenim ventile. Evo skoro tri godine, vise nisam imao problema sa hladjenjem, nit je trebalo dodatno puniti.
Bobi wrote: ↑10/04/2024 10:56
Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama ?
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
@P.S Kad smo kod vrucina, gledam svaki dan se zapali auto nekom, pa sam kontao uzeti mali PP Aparat onaj od 1KG, gdje ima to kod nas uzet ? U FIS-u gledao datum mu prošao uveliko.
Bobi wrote: ↑10/04/2024 16:39
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service , ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako ?
Ja sam htjeo uzeti Online Bihamk članstvo, ali ne znam za tu karticu fizičku kako do nje doci ?
Dodje ti postom, u sustini ni ne treba ti, dobijes online odmah podatke na e-mail . Dopbra stvar je sto vrijedi uz ime a ne uz auto, uzmes porodicnu ako vas ima vise. Je treba ti kartica za neke popuste ali u slucaju neke intervencije bitno ti je samo broj ime i prezime.
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service , ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako ?
Meni sve perfektno fercera?
Nego ljudi fakat šta je bilo sa Nihilom? Može na pp ako nije za javnost
U teoriji bi vjerovatno mogao, ali u praksi to je zavrsena prica. Ko ce na konkursu dati prednost njemu nego bilo kojem drugom ucitelju? Pogotovo, ako se treba priloziti uvjerenje o nekaznjavanju (i da li se to moze dobiti ako si odsluzio kaznu)...ovo sad lupam hipotetski, ali "karijera" ucitelja je gotova.
phillie wrote: ↑11/04/2024 00:04
U teoriji bi vjerovatno mogao, ali u praksi to je zavrsena prica. Ko ce na konkursu dati prednost njemu nego bilo kojem drugom ucitelju? Pogotovo, ako se treba priloziti uvjerenje o nekaznjavanju (i da li se to moze dobiti ako si odsluzio kaznu)...ovo sad lupam hipotetski, ali "karijera" ucitelja je gotova.
za kaznu zatvora od 18 mjeseci, uvjerenje o nekažnjavanju u kojem će pisati da nije kažnjavan odniosno da će mu ta kazna biti obrisana iz kaznenih evidencija, treba proći bar 5 godina od dana završetka izdržavanja kazne zatvora
xPaco1337 wrote: ↑10/04/2024 17:57
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
Ne mogu malo nasuti jer sistem ne radi ako fali plina, ako imas curenje prvo se manifestuje kroz nesto slabije hladjenje i cesto se cuje sistanje iz ventilacije kad upalis klimu, dok pritisak u sistemu ne padne na taj nivo da presostat ne okida. Onda se nece pokrenut kompresor uopste. Ako su manje pukotine masina mozda ne detektuje curenje tj vakuum "drzi" taj period dok je masina skopcana a ipak unutar godinu dana iscuri. Nek ti ubace UV boju na punjenju pa kasnije nek pregledaju vizuelno. Ono gdje se ne vidi a moze curit je u kabini a za to se najcesce mora rastavit pola auta tj donji dio table da se uopste dodje do sistema
xPaco1337 wrote: ↑10/04/2024 17:57
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
Ne mogu malo nasuti jer sistem ne radi ako fali plina, ako imas curenje prvo se manifestuje kroz nesto slabije hladjenje i cesto se cuje sistanje iz ventilacije kad upalis klimu, dok pritisak u sistemu ne padne na taj nivo da presostat ne okida. Onda se nece pokrenut kompresor uopste. Ako su manje pukotine masina mozda ne detektuje curenje tj vakuum "drzi" taj period dok je masina skopcana a ipak unutar godinu dana iscuri. Nek ti ubace UV boju na punjenju pa kasnije nek pregledaju vizuelno. Ono gdje se ne vidi a moze curit je u kabini a za to se najcesce mora rastavit pola auta tj donji dio table da se uopste dodje do sistema
+1 Svaka cast, zna se desiti da cure klime, a mehanicari ne znaju gdje tacno.