Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#65751 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mamma Mia! wrote: 09/04/2024 18:33 Koji je Mirso? Onaj sa naočalama? Svakako sam već primijetila da nekima preko reda uzimaju za ovjere a drugima nadrkano očitavaju bukvice. I da tako jedan broj stoji po 20-ak minuta ili lik jednostavno izađe i nema ga neko vrijeme. Koja je to Emina na ovjerama?

Apropo članka, možda je lik na Birou pa zato imao pravo na besplatnu ovjeru uz predočen konkurs. Zašto bi plaćao kod notara.

Naravno da ima i svakakvih stranaka, ali su ovjere odron i vrijeme je da nešto porade na tome.
onaj na prvom šalteru,bez naočala,visok,mršav

Emina nije baš dugo na ovjerama,krupna,mlađa od ove dvojice
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65752 Re: Zeničani

Post by phillie »

https://www.zenicablog.com/priznao-stra ... rane-rada/

Ostajte ovdje, sunce tudjeg neba.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#65753 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

moglo mu je i uvjetnu kaznu dati,čuj 18 mjeseci za sve to
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65754 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65755 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
Možeš kod Bene Pivića ima odličan Mahle aparat za klime. Ima i u Union Comercu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65756 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Šta mu dodje Nezir Pivić?
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#65757 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

phillie wrote: 10/04/2024 09:44 https://www.zenicablog.com/priznao-stra ... rane-rada/

Ostajte ovdje, sunce tudjeg neba.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Metak nije skup.
User avatar
Truba
Posts: 93802
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#65758 Re: Zeničani

Post by Truba »

nažalost...meni su muški u nižim razredima osnovne kao učitelji uvijek sumnjivi
retki su i nekako feminizirani...pa i sta drugo da kažem

nastavnici OK
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65759 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
BIHAMK 30 maraka, za članove 25.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#65760 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Bobi wrote: 10/04/2024 11:28 Šta mu dodje Nezir Pivić?
On se kune da nema veze s njim hahahahaha :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65761 Re: Zeničani

Post by Bobi »

ShnjaZZZ wrote: 10/04/2024 13:48
Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
BIHAMK 30 maraka, za članove 25.
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service :D, ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako :D ?
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1709
Joined: 29/11/2022 19:46

#65762 Re: Zeničani

Post by ShnjaZZZ »

Bobi wrote: 10/04/2024 16:39
ShnjaZZZ wrote: 10/04/2024 13:48
Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
BIHAMK 30 maraka, za članove 25.
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service :D, ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako :D ?
Meni sve perfektno fercera?

Nego ljudi fakat šta je bilo sa Nihilom? :sad: Može na pp ako nije za javnost
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#65763 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.

@P.S Kad smo kod vrucina, gledam svaki dan se zapali auto nekom, pa sam kontao uzeti mali PP Aparat onaj od 1KG, gdje ima to kod nas uzet ? U FIS-u gledao datum mu prošao uveliko.
Bobi wrote: 10/04/2024 16:39 Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service :D, ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako :D ?
Ja sam htjeo uzeti Online Bihamk članstvo, ali ne znam za tu karticu fizičku kako do nje doci ?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65764 Re: Zeničani

Post by phillie »

xPaco1337 wrote: 10/04/2024 17:57
Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
Ja kad sam kupio auto, na kompesoru nije imao ventil...Kupim ventil u Motorexu i sve ferceralo skoro godinu dana (juli-maj) i odjednom nema hladjenja. Isto kontao da se "potrosio" ili iscurio ili sta vec...odem kod majstora, kaze on crko ti ventil...srecom garancija vazila, i samo zamjenim ventile. Evo skoro tri godine, vise nisam imao problema sa hladjenjem, nit je trebalo dodatno puniti.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#65765 Re: Zeničani

Post by Bobi »

xPaco1337 wrote: 10/04/2024 17:57
Bobi wrote: 10/04/2024 10:56 Gdje punite klime...nešto mi šuveli hladi...skuho se jucer u onim kolonama :lol: ?
Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.

@P.S Kad smo kod vrucina, gledam svaki dan se zapali auto nekom, pa sam kontao uzeti mali PP Aparat onaj od 1KG, gdje ima to kod nas uzet ? U FIS-u gledao datum mu prošao uveliko.
Bobi wrote: 10/04/2024 16:39 Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service :D, ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako :D ?
Ja sam htjeo uzeti Online Bihamk članstvo, ali ne znam za tu karticu fizičku kako do nje doci ?
Dodje ti postom, u sustini ni ne treba ti, dobijes online odmah podatke na e-mail . Dopbra stvar je sto vrijedi uz ime a ne uz auto, uzmes porodicnu ako vas ima vise. Je treba ti kartica za neke popuste ali u slucaju neke intervencije bitno ti je samo broj ime i prezime.
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#65766 Re: Zeničani

Post by last mohicans »

ShnjaZZZ wrote: 10/04/2024 17:28
Bobi wrote: 10/04/2024 16:39
ShnjaZZZ wrote: 10/04/2024 13:48

BIHAMK 30 maraka, za članove 25.
Taman..imam Classic iskaznicu , a jel valja sta to kod njih, meni nisu znali resetovat onaj service :D, ne moze ono off on kljuv lijevo desno tako nekako :D ?
Meni sve perfektno fercera?

Nego ljudi fakat šta je bilo sa Nihilom? :sad: Može na pp ako nije za javnost
Imaš ovo upozorenje
re-obavijest-i-upozorenje-forumasima-t164735.html
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#65767 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sta je to radio kukala mu majka !? :D
DebelinJoe
Posts: 4231
Joined: 03/03/2021 20:06

#65768 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

N.N. wrote: 10/04/2024 23:29 Sta je to radio kukala mu majka !? :D
Meni se fin čoek i forumaš činio.
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#65769 Re: Zeničani

Post by gentoo »

registrovati se ponovo ukoliko ste već banovani;
app.php/rules


Molio bih vas da diskusija na temu sbbkbb zavrsi sad i ovdje. Banovan je evo zbog krsenja ovog gore pravila i tacka.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#65770 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

phillie wrote: 10/04/2024 09:44 https://www.zenicablog.com/priznao-stra ... rane-rada/

Ostajte ovdje, sunce tudjeg neba.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
A zašto 10 godina zabrane rada?
Zašto nije doživotna zabrana uz zabranu prilaska školama ... igralištima.

Znači moze se za 10 godina i dan opet zaposliti u školi.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#65771 Re: Zeničani

Post by phillie »

U teoriji bi vjerovatno mogao, ali u praksi to je zavrsena prica. Ko ce na konkursu dati prednost njemu nego bilo kojem drugom ucitelju? Pogotovo, ako se treba priloziti uvjerenje o nekaznjavanju (i da li se to moze dobiti ako si odsluzio kaznu)...ovo sad lupam hipotetski, ali "karijera" ucitelja je gotova.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65965
Joined: 03/08/2010 19:04

#65772 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote: 11/04/2024 00:04 U teoriji bi vjerovatno mogao, ali u praksi to je zavrsena prica. Ko ce na konkursu dati prednost njemu nego bilo kojem drugom ucitelju? Pogotovo, ako se treba priloziti uvjerenje o nekaznjavanju (i da li se to moze dobiti ako si odsluzio kaznu)...ovo sad lupam hipotetski, ali "karijera" ucitelja je gotova.
za kaznu zatvora od 18 mjeseci, uvjerenje o nekažnjavanju u kojem će pisati da nije kažnjavan odniosno da će mu ta kazna biti obrisana iz kaznenih evidencija, treba proći bar 5 godina od dana završetka izdržavanja kazne zatvora
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#65773 Re: Zeničani

Post by Throttle »

xPaco1337 wrote: 10/04/2024 17:57 Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
Ne mogu malo nasuti jer sistem ne radi ako fali plina, ako imas curenje prvo se manifestuje kroz nesto slabije hladjenje i cesto se cuje sistanje iz ventilacije kad upalis klimu, dok pritisak u sistemu ne padne na taj nivo da presostat ne okida. Onda se nece pokrenut kompresor uopste. Ako su manje pukotine masina mozda ne detektuje curenje tj vakuum "drzi" taj period dok je masina skopcana a ipak unutar godinu dana iscuri. Nek ti ubace UV boju na punjenju pa kasnije nek pregledaju vizuelno. Ono gdje se ne vidi a moze curit je u kabini a za to se najcesce mora rastavit pola auta tj donji dio table da se uopste dodje do sistema
User avatar
Sanjarko
Posts: 28411
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65774 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Throttle wrote: 11/04/2024 11:09
xPaco1337 wrote: 10/04/2024 17:57 Ja nasuo prosle godine i zamjenio reostat u Strongu i ove godine nema hladnog zraka, provjerilo se preko one masine sve sad i napunio opet nema curenja nigdje...Čudo jedno neviđeno, ne znam jel mehaničari samo malo naspu za jednu sezonu ili negdje stvarno neprimjeno iscuri.
Ne mogu malo nasuti jer sistem ne radi ako fali plina, ako imas curenje prvo se manifestuje kroz nesto slabije hladjenje i cesto se cuje sistanje iz ventilacije kad upalis klimu, dok pritisak u sistemu ne padne na taj nivo da presostat ne okida. Onda se nece pokrenut kompresor uopste. Ako su manje pukotine masina mozda ne detektuje curenje tj vakuum "drzi" taj period dok je masina skopcana a ipak unutar godinu dana iscuri. Nek ti ubace UV boju na punjenju pa kasnije nek pregledaju vizuelno. Ono gdje se ne vidi a moze curit je u kabini a za to se najcesce mora rastavit pola auta tj donji dio table da se uopste dodje do sistema
+1 Svaka cast, zna se desiti da cure klime, a mehanicari ne znaju gdje tacno.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5103
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#65775 Re: Zeničani

Post by anex »

@Sanjarko ti si moj idol... :D
Post Reply