Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#65726 Re: Zeničani
Ja rodni list vadim u selu. Mama me kod kuće rodila. Komšinica došla i zavezala mi pupak.
Trebalo love da platiš vozača da te odveze u bolnicu. A haman samo jedan čovjek u selu imao auto.
Trebalo love da platiš vozača da te odveze u bolnicu. A haman samo jedan čovjek u selu imao auto.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
#65727 Re: Zeničani
pretpostavljam da jeste ovjera dvije marke ali ja sačekam da mi osoba koja je nadležna za to kaže koliko takse trebaEFD22 wrote: ↑08/04/2024 23:10 Svaka stranica dokumenta čiju kopiju ovjeravaš je 2 KM, osim ako si oslobođen plaćanja.
Svaki dokument tipa Izjava ili nešto slično na kojem ovjeravaš svoj potpis, tj. ovjera potpisa također je 2 KM.
Rodni list, smrtni list itd. 4 KM.
To je tako oduvijek, nije neka nauka.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#65728 Re: Zeničani
To neko seli za NZ
?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#65729 Re: Zeničani
I gubiš i svoje i tuđe vrijeme.
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#65730 Re: Zeničani
On seli već par godina u Novi Zeland.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#65731 Re: Zeničani
Nije to baš samo spakovat se i otići. A pogotovo ja koji volim da je manje-više sve a-OK prije no se upustim u nešto slično.
Recimo to ovako, od deset koraka, prvi being - ideja, a deseti - sletili smo na AKL, trenutno smo na petom.
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#65732 Re: Zeničani
Ma zezam se.ZoomZoomKiwi wrote: ↑08/04/2024 23:20Nije to baš samo spakovat se i otići. A pogotovo ja koji volim da je manje-više sve a-OK prije no se upustim u nešto slično.
Recimo to ovako, od deset koraka, prvi being - ideja, a deseti - sletili smo na AKL, trenutno smo na petom.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#65733 Re: Zeničani
Ma dobro, razumljivo. Traje to jako dugo 
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#65734 Re: Zeničani
Jebe mene neko izgleda, kontam ko je ovaj Kiwi sad 
- anex
- Nindža revizor
- Posts: 5105
- Joined: 20/02/2007 13:25
- Grijem se na: čumur
- Vozim: Scott i Kuga
- Horoskop: imam
#65737 Re: Zeničani
Ja mislim da je Bobi - Mirso..
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
- Athlon64
- Posts: 2978
- Joined: 24/11/2022 17:51
#65739 Re: Zeničani
Ljudi moji, nijedan šalterski posao više nije zanimljiv nikome normalnom.
Bilo priije 20 god. zanimljivo.
Bilo priije 20 god. zanimljivo.
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#65740 Re: Zeničani
Ja sam u Posti dizao paket nedavno i one salteruse mrze i sebe i zivot i sve oko sebe, sigurno radit sa ljudima nije lahko, ali opet namrstena faca te odbije odma i ja sam radio sa hiljadama ljudi i usluzivao svaki dan i opet moras osmjeh imat ako nista pozdravit i sl.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#65741 Re: Zeničani
Mirso je kralj.
Šta mi je izjava ovjerio za tendere jebote, pa to je nevjerovatno.
Ostavim mu ujutro, naletim popodne kad završi i to je to.
Meni je ona BBW Emina strahota iritantna kako sporo radi. Tačno vidiš da namjerno sporo radi i gleda te u oči dok laganini lista papire. Pa onda ustane nešto prošeta ode tamo vamo.
Mirso i onaj drugi rade isto roboti jebote.
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#65742 Re: Zeničani
Meni su šalteruše u Pošti divne žene. Svako malo nešto uplaćujem i nikad nisam imao loše iskustvo. Isto ni sa ovima što rade na ovjerama i rodnim listovima, fino pozdravim, fino odzdrave, ako može baci se neki komentar i svako svojim poslom. Jedino što sam od nekih ljudi čuo jeste da su u PIO/MIO malo nadrndane...
-
DebelinJoe
- Posts: 4234
- Joined: 03/03/2021 20:06
#65743 Re: Zeničani
Što je najsmješnije, jednom se i s tobom moram složiti. Gospođe koje rade u pošti kod Željezničke stanice su veoma ljubazne i profesionalne. U većini vanih služni u Zenici imao sam pozitivna iskustva kada su ljubaznost i profesionalnost u pitanju. Doduše, jednom me je tip koji radi u pošti u Masarikovoj pokušao zeznuti za 10 KM ali to smo vrlo jednostavno riješili.ShnjaZZZ wrote: ↑09/04/2024 09:20 Meni su šalteruše u Pošti divne žene. Svako malo nešto uplaćujem i nikad nisam imao loše iskustvo. Isto ni sa ovima što rade na ovjerama i rodnim listovima, fino pozdravim, fino odzdrave, ako može baci se neki komentar i svako svojim poslom. Jedino što sam od nekih ljudi čuo jeste da su u PIO/MIO malo nadrndane...
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#65744 Re: Zeničani
Ma ima dosta do toga i kako se ti postaviš.ShnjaZZZ wrote: ↑09/04/2024 09:20 Meni su šalteruše u Pošti divne žene. Svako malo nešto uplaćujem i nikad nisam imao loše iskustvo. Isto ni sa ovima što rade na ovjerama i rodnim listovima, fino pozdravim, fino odzdrave, ako može baci se neki komentar i svako svojim poslom. Jedino što sam od nekih ljudi čuo jeste da su u PIO/MIO malo nadrndane...
Ja uvijek dođem s osmijehom na licu i što kažeš upitaš se uljudno, možda koji komentar ili pošalicu i to je to.
Naravno, bude jedna u dvadeset da je baš ono smrknuta, tu šutiš, odradiš svoje i hajmo dalje.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
#65745 Re: Zeničani
a da toj ženi je mrsko živitiZoomZoomKiwi wrote: ↑09/04/2024 09:02Mirso je kralj.
Šta mi je izjava ovjerio za tendere jebote, pa to je nevjerovatno.
Ostavim mu ujutro, naletim popodne kad završi i to je to.![]()
Meni je ona BBW Emina strahota iritantna kako sporo radi. Tačno vidiš da namjerno sporo radi i gleda te u oči dok laganini lista papire. Pa onda ustane nešto prošeta ode tamo vamo.
Mirso i onaj drugi rade isto roboti jebote.
njih dvojica su deceniju i po minimalno na tim poslovima i ekspeditivni su obojica,brzi, osobito onaj drugi
- Sanjarko
- Posts: 28417
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#65746 Re: Zeničani
Ja na vadzenju LK nedavno fino primljen sa starom u pratnji, zena na salteru finu nas docekala i pomogla nam da ne vadimo 2 puta neki dokumenat, samo ga kopirala, i bio sam 1 u redu. Bio red ispred ali se ispraznio odmah, cekali da vade CIPS, svi salter pogrijesili, odvojili su salter posebno za LK.
Nego imam pitanje moze li se i koliko se moze promasiti rok za podizanje LK? Bajram ide, ide Vaskrs itd, jos je Ramazan, a trebao bi sutra mislim ili u Petak da podignem LK, novu. Ja bi to ostavio za Ponedeljak.
Ne znam kako ce raditi i sl.
Nego imam pitanje moze li se i koliko se moze promasiti rok za podizanje LK? Bajram ide, ide Vaskrs itd, jos je Ramazan, a trebao bi sutra mislim ili u Petak da podignem LK, novu. Ja bi to ostavio za Ponedeljak.
Ne znam kako ce raditi i sl.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65972
- Joined: 03/08/2010 19:04
#65747 Re: Zeničani
kakve veze Vaskrs ima s time?
- Sanjarko
- Posts: 28417
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#65748 Re: Zeničani
Ma opcenito mislio sam na praznike, idu oni, pogotovo Bajram pa ne znam kako ce raditi i sl.
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#65749 Re: Zeničani
Odavno ne spominjemo simbol grada.
Danas zanimljivo saopštenje. Dokaz u kakvoj državi živimo
https://nkcelik.ba/nk-celik-talac-javas ... -sporosti/
Danas zanimljivo saopštenje. Dokaz u kakvoj državi živimo
https://nkcelik.ba/nk-celik-talac-javas ... -sporosti/
- Mamma Mia!
- Posts: 188
- Joined: 07/09/2008 00:57
#65750 Re: Zeničani
Koji je Mirso? Onaj sa naočalama? Svakako sam već primijetila da nekima preko reda uzimaju za ovjere a drugima nadrkano očitavaju bukvice. I da tako jedan broj stoji po 20-ak minuta ili lik jednostavno izađe i nema ga neko vrijeme. Koja je to Emina na ovjerama?
Apropo članka, možda je lik na Birou pa zato imao pravo na besplatnu ovjeru uz predočen konkurs. Zašto bi plaćao kod notara.
Naravno da ima i svakakvih stranaka, ali su ovjere odron i vrijeme je da nešto porade na tome.
Apropo članka, možda je lik na Birou pa zato imao pravo na besplatnu ovjeru uz predočen konkurs. Zašto bi plaćao kod notara.
Naravno da ima i svakakvih stranaka, ali su ovjere odron i vrijeme je da nešto porade na tome.

