Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6451 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

evo zašto me njemačka nervira
ukratko njemačka firma donirala 500 eura za potporni zid u našoj župi i sad mi trebamo za oglas napisati i za web stranicu župe
15 nminuta natezanja za običnu izjavu predstavnika te firme neka baba devojka
nakon 15 minuta natezanja i telefoniranja s njemačkom
kaze dajte pitanje

reko zašto ste odlučili baš nama pomoći :D

opet natezanje telefonom sa centralom

ne daje intervjue ne smije :roll:

pričao sam i onim volonterima i susretima s nijemcima... mislim da se ne bih uklopio u društvo slijepog držanja pravila
kod mene metar nekad iznosi 101 a nekad 99 cm :D
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6452 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Officer Crabtree wrote: 21/04/2022 22:45 :)

Zato i kažem, svi to sad dodaju na CV automatski, a kad ti zatreba radnik koji to zna, e onda je druga priča.
Istinu za volju to je oblast gdje ako duže apstiniraš zaboraviš većinu stečenog i naučenog. Mada ima i poslodavaca koji hoće da za posao referenta ili magacionera "rasturaš" Excel kao da si vrhunski revizor ili računovođa :roll:

Malo ljudi shvata da je Excel jako obiman i komplikovan program za rad.
User avatar
Amomiman
Posts: 516
Joined: 26/04/2011 17:24

#6453 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Amomiman »

Jebi ga, danas se sve nešto podrazumijeva. Podrazumijeva se da znaš jezik, podrazumijeva se da znaš voziti, podrazumijeva se da znaš Excel, podrazumijeva se da imaš diplomu. A onda na sve to hajde da vidimo šta još dodatno nudiš. :D

A plata afrička. Ja sam svog šefa, koji također sve ovo gore podrazumijeva, učio šta je CTRL + F u dokumentu.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6454 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ja sam znao nešto montirati videe...amaterski i u kvarku neke plakate
nakon 2 god nerada...sve zaboravio...sad me zovu da nešto snimamo
reko paša mimo mene :D

slično mi je i s tipkovnicom i godišnjim
upravo tipkam ne gledajući u tipkovnicu
ali kad se vtatim s godišnjeg ne mogu naći slovo :D

sve skilove treba obnavljati periodicno

sve sam istipkao ne gledajući u tipkovnicu
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6455 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Amomiman wrote: 22/04/2022 12:17 Jebi ga, danas se sve nešto podrazumijeva. Podrazumijeva se da znaš jezik, podrazumijeva se da znaš voziti, podrazumijeva se da znaš Excel, podrazumijeva se da imaš diplomu. A onda na sve to hajde da vidimo šta još dodatno nudiš. :D

A plata afrička. Ja sam svog šefa, koji također sve ovo gore podrazumijeva, učio šta je CTRL + F u dokumentu.
jes... ovo si dobro skontao... ja sam nekoć bio heroj u firmi jer sam znao prenijeti 2 mb fajl s kompa na komp s 2 diskete

onda kad sam shvatio kako me muzu... prestao sam učiti s kompovima išta... bujrum ko želi nek radi
ja sistema nisam digao od 2012.

isto je tako bilo kad su mi htjeli uvaliti da vozim ekipu za orašje :lol: jebem i tebe i orašje
nisu normalni...
slično je i kad dođu stranci ajd prevodi

ma goni se svi redom
svima ista plata a isti crnče ( nisam taj odavno)
User avatar
Amomiman
Posts: 516
Joined: 26/04/2011 17:24

#6456 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Amomiman »

Nameću se standardi koje ne mogu ispuniti oni koje ta standarde nameću. Ljudima s visine šefuju ljudi koji sami ne znaju uraditi posao ništa bolje od tih kojima šefuju.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6457 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Hoce covjeka od 25 s iskustvom od 35 bez obitelji ili sa 6 djece :lol:

Hoce nemoguce
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6458 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Amomiman wrote: 22/04/2022 12:33 Nameću se standardi koje ne mogu ispuniti oni koje ta standarde nameću. Ljudima s visine šefuju ljudi koji sami ne znaju uraditi posao ništa bolje od tih kojima šefuju.
To je to.
:thumbup:
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6459 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 22/04/2022 12:27
Amomiman wrote: 22/04/2022 12:17 Jebi ga, danas se sve nešto podrazumijeva. Podrazumijeva se da znaš jezik, podrazumijeva se da znaš voziti, podrazumijeva se da znaš Excel, podrazumijeva se da imaš diplomu. A onda na sve to hajde da vidimo šta još dodatno nudiš. :D

A plata afrička. Ja sam svog šefa, koji također sve ovo gore podrazumijeva, učio šta je CTRL + F u dokumentu.
jes... ovo si dobro skontao... ja sam nekoć bio heroj u firmi jer sam znao prenijeti 2 mb fajl s kompa na komp s 2 diskete

onda kad sam shvatio kako me muzu... prestao sam učiti s kompovima išta... bujrum ko želi nek radi
ja sistema nisam digao od 2012.

isto je tako bilo kad su mi htjeli uvaliti da vozim ekipu za orašje :lol: jebem i tebe i orašje
nisu normalni...
slično je i kad dođu stranci ajd prevodi

ma goni se svi redom
svima ista plata a isti crnče ( nisam taj odavno)
Ima ljudi koji znaju dobro softver, ali navikli preko menija, pa ne znaju komande na tastaturi.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6460 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Lajavikrelac wrote: 22/04/2022 12:00
Officer Crabtree wrote: 21/04/2022 22:45 :)

Zato i kažem, svi to sad dodaju na CV automatski, a kad ti zatreba radnik koji to zna, e onda je druga priča.
Istinu za volju to je oblast gdje ako duže apstiniraš zaboraviš većinu stečenog i naučenog. Mada ima i poslodavaca koji hoće da za posao referenta ili magacionera "rasturaš" Excel kao da si vrhunski revizor ili računovođa :roll:

Malo ljudi shvata da je Excel jako obiman i komplikovan program za rad.
Zato su ljudi izmislili SAP. Jednostvniji i lakse koristi za magacinske i slicnr poslove
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6461 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Ooo pa treba to kupiti i instalirati....trošak jbg....
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6462 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

evo klasičan primjer
znao sam prije 3 mjeseca ukloniti pečat sa slike u pot šonu
ali sada da me ubiješ ne znam :D

i što kad ti čovjek dođe sa svjedodžbom o pot šonu 6.0 iz 1997 :mrgreen:
User avatar
Staylezz
Posts: 249
Joined: 25/09/2020 13:49

#6463 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Staylezz »

Kralj dobrih cijena

Image

Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6464 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Ne zna se koji su veći psihički bolesnici, ovi što traže stručnjake po socijalističkoj uravnolovci po privatnim firmama ili oni što kmeče da nemaju pravih radnika, a kad im dođe takav onda je prekvalifikovan :-)
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6465 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 25/04/2022 10:51 evo klasičan primjer
znao sam prije 3 mjeseca ukloniti pečat sa slike u pot šonu
ali sada da me ubiješ ne znam :D

i što kad ti čovjek dođe sa svjedodžbom o pot šonu 6.0 iz 1997 :mrgreen:
Mislim da si jedini na planeti koji zna raditi u tom pot šonu :wink:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6466 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

vrhbunac poznavanja pot šona mi je promijeniti sliku iz boje u crno bijelo i kropovati sliku
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6467 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

https://www.posusje.info/njemacka-carin ... ssHeEMqCas

uhitilo radnike na bauštelu bez papira
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6468 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

jučer sam inkognito ad hok :D tabula brazda bio na razgovoru za posao u njemačkoj...prvi put na razgovoru za posao nakon 2006
dzaba sve svih 40+godina rada školovanja čitanja certifikata jezika (ako nije njemački) svega što sam ikad imao i naučio

najbolja stvar koju sam uradio je što sam prošle godine kupio trimer

:-? kad su čuli trimer... prešli su priče o dodavanju tanjura i nk buštela na uređivanje parkova :D
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6469 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

U nedostatku ugostiteljskih radnika u zadnje vrijeme ove naše "gazde" sve više posezaju za jako drskim i nezakonitim načinom pronalaska radnika.Mnogi objave oglas za recepcionera,čistačicu ili nekog administrativnog radnika,a onda ovaj radi kao konobar ili šanker.Pogotovo firme ili poslodavci koji imaju više djelatnosti u jednom.Skoro mi poznanica priča,prijavila se za rad na recepciji u jednom hotelu,prvi dan je odmah ubacili u šank da pere suđe pod izgovorom da je samo tu privremeno dok se stalna zaposlenica ne vrati.Radila par dana,direktor se ušutio i žena napusti,shvativši da je prevarena.

Možda nije prava tema,ali pazite raja šta potpisujete pogotovo u hotelima,benzinskim pumpama ili tržnim centrima.Daju isti Ugovor za svakoga,bez navođenja pozicije za koju ste se prijavili da radite.Barem danas ima posla na sve strane,pa nemojte ovo da dozvolite sebi. :-D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#6470 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

markopd wrote: 11/05/2022 21:46Barem danas ima posla na sve strane,pa nemojte ovo da dozvolite sebi. :-D
e sad si najebao na temi
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6471 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Officer Crabtree wrote: 11/05/2022 21:50
markopd wrote: 11/05/2022 21:46Barem danas ima posla na sve strane,pa nemojte ovo da dozvolite sebi. :-D
e sad si najebao na temi
pa ima posla, uvijek je i bilo, samo kojeg posla i za koliko love.....nema za sta da najebe...nije nista pogrijesio
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6472 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Officer Crabtree wrote: 11/05/2022 21:50
e sad si najebao na temi
Nisam išao u tom pravcu,već sam mislio na ovu prevaru prijaviš se za jedno,radiš deseto.Ako neko traži posao npr. trgovca,bolje mu je da traži poslodavca koji ima samo trgovinu kao prijavljenu djelatnost ili da obrati pažnju kad potpisuje Ugovor,da li piše pozicija za koju se on i prijavio da radi.Zato i kažem da ljudi ne nasjedaju na ovakve priče tipa samo dok se kao neko ne vrati,a ustvari nema nikoga uopšte.Kada su već uslovi i plata na nivou socijalne pomoći,barem ovo sebi ne treba dozvoliti.
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6473 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Treba krenuti od sebe u svemu i cijeniti sebe.Bas iz razloga sto ima sada veca ponuda.

Ja sam sada poceo u svakoj radnji i piljari i svugdje insistirati na fiskalnom racunu.
Neki dan u dvije radnje,jedva mi iskucali fiskalni,ne znaju ni iskucati,jer nilo ne trazi racun a onda na svaku kupovinu,gazdu pored marze castis jos sa 17% vrijednosti robe.

Do nas je.

Isto je i kada dodju izbori...svi nezadovoljni i kukaju a kada bude dan izbora,onda se nema za koga,mrsko otici,guzva,bla bla bla
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#6474 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

Ah yes, stara dilema. Šta nam je mrže: bezobrazna država ili bezobrazni privatnik. Da li natjerati bezobraznog privatnika da plati porez bezobraznoj državi, ili uskratiti porez beobraznoj državi i ostaviti ga u džepu bezobraznog privatnika?

Image

:D
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#6475 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 12/05/2022 12:28 Treba krenuti od sebe u svemu i cijeniti sebe.Bas iz razloga sto ima sada veca ponuda.

Ja sam sada poceo u svakoj radnji i piljari i svugdje insistirati na fiskalnom racunu.
Neki dan u dvije radnje,jedva mi iskucali fiskalni,ne znaju ni iskucati,jer nilo ne trazi racun a onda na svaku kupovinu,gazdu pored marze castis jos sa 17% vrijednosti robe.

Do nas je.

Isto je i kada dodju izbori...svi nezadovoljni i kukaju a kada bude dan izbora,onda se nema za koga,mrsko otici,guzva,bla bla bla
I u kafiću, noćnom baru i sličnim institucijama :wink:
Post Reply