Jadi nas nezaposlenih
Moderator: anex
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#6426 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ja sam moralan tip za razliku od karanane
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6427 Re: Jadi nas nezaposlenih
Nepotrebno forsira "hrvatstvo" a to barem u BiH kod normalnih ljudi uopste nije bitno._BataZiv_0809 wrote: ↑20/04/2022 19:20Fakat u zadnje vrijeme imas bisera i dobrih folova. Dosao ai mi u ravan sa karananom po tom pitanju![]()
Ali ocito je on politicki ubaceni igrac ,budzetlija i onda ima tu komociju da forsira.Ali za tim stvarno nema nikakvu potrebu.
Ja imam prijatelja svih vjera i nacija,druzim se sa njima cesto,sa nekim radim i tako i ako je normalan insan,to koje je vjere nacije je nebitno i to niko nikome niti spominje niti ga gleda kao predstavnika neke vjerske skupine.
To forsiranje rade najvise ovi sto su ubaceni negdje i onda su oni "veliki" hrvati,srbi,bosnjaci (muslimani) a vecini se kosa digne kada to neko forsira.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6428 Re: Jadi nas nezaposlenih
Smijem vam se iz razlicitih pobuda. Isti ste mi po intenzitetu, razliciti po predznaku.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#6429 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ne mora značiti da je labudan zlonamjeran ubačeni element. Ja mislim da on pati od sindroma Marije Antoanete, ono ako narod nema hljeba neka jede kolače. Jbg ne zna za drugačije, čitav život na budžetu, prvi posao nakon škole, još ako je po ključu...čitav život ko u Zabranjenom gradu 
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6430 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ma, labudan se samo šali. Čovjek izabrao da mu život prolazi u veselju umjesto u brizi.
A vi se palite.
A vi se palite.
-
pepermint
- Posts: 406
- Joined: 16/03/2011 07:20
#6431 Re: Jadi nas nezaposlenih
Najezih se...ljudi moji postoje zaposleni i oni koji biraju da su nezaposleni,cekaju ponudu,oni su zasluzili puno bolje,oni nece da rade svasta....opravdanje za nezaposlenost moze imati samo invalid bez ruku i nogu...ostali su samo lijene piz .
-
mali_balon
- Posts: 14564
- Joined: 12/09/2012 09:57
#6432 Re: Jadi nas nezaposlenih
Napokon imamo pobjednika
kljucaj temu sve je receno
kljucaj temu sve je receno
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#6433 Re: Jadi nas nezaposlenih
Fadile jesi li to ti?
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#6434 Re: Jadi nas nezaposlenih
Sta bi tek bilo da ima i Osobnu...?
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#6436 Re: Jadi nas nezaposlenih
A džaba, ne možeš ti nekom dokazati nešto što nije osjetio na svojoj koži. Zato je možda, ali samo možda i dobro, bar u jednom periodu života, juriti za svakim ponuđenim poslom. Prošire se vidici, razvije se empatija, stekne se razumijevanje za različite ljude u različitim situacijama. I, najzad, kad se dokopaš nekog pristojnog posla, znaš ga cijeniti. Ja imam sreću da radim takav posao. Al nije tako oduvijek. Bilo je perioda kad sam kako sam znao i umio tražio posao, ali bez uspjeha; bio sam protiv svoje volje nezaposlen. Da mi je tad neko rekao: "Ima posla ko oće raditi", odgovorio bih mu da je lažov. Bilo je perioda kad sam radio, ali kakve poslove... Primjera radi, jedan posao mi je donosio prihod od oko 70 maraka mjesečno. Karta za prevoz je, kao i danas, koštala 53 marke, a kancelarijski materijal sam saam kupovao, Kao bonus, tu je bio i ogroman stres zbog kojeg uglavnom nisam spavao, a ako bih uspio zaspati, budio bih se poslije sat ili dva u znoju... Naravno, često su mi se glavom vrtjele misli o napuštanju takvog posla i da me je neko zbog toga nazvao lijenom pizdom, odgovorio bih mu da je ili naivan ili zlonamjeran. Bilo je perioda, puput sadašnjeg, kad sam radio lijepe poslove. Kad mi se tako posreći i život mi pokaže lijepu stranu, uživam u toj ljepoti, ali se čuvam oholosti. Znam da moj status nije mjera svijeta. Znam da ima manje sretnih. I ne želim pljuvati po njima.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#6437 Re: Jadi nas nezaposlenih
Svaka čast.medvjed23 wrote: ↑21/04/2022 10:59 A džaba, ne možeš ti nekom dokazati nešto što nije osjetio na svojoj koži. Zato je možda, ali samo možda i dobro, bar u jednom periodu života, juriti za svakim ponuđenim poslom. Prošire se vidici, razvije se empatija, stekne se razumijevanje za različite ljude u različitim situacijama. I, najzad, kad se dokopaš nekog pristojnog posla, znaš ga cijeniti. Ja imam sreću da radim takav posao. Al nije tako oduvijek. Bilo je perioda kad sam kako sam znao i umio tražio posao, ali bez uspjeha; bio sam protiv svoje volje nezaposlen. Da mi je tad neko rekao: "Ima posla ko oće raditi", odgovorio bih mu da je lažov. Bilo je perioda kad sam radio, ali kakve poslove... Primjera radi, jedan posao mi je donosio prihod od oko 70 maraka mjesečno. Karta za prevoz je, kao i danas, koštala 53 marke, a kancelarijski materijal sam saam kupovao, Kao bonus, tu je bio i ogroman stres zbog kojeg uglavnom nisam spavao, a ako bih uspio zaspati, budio bih se poslije sat ili dva u znoju... Naravno, često su mi se glavom vrtjele misli o napuštanju takvog posla i da me je neko zbog toga nazvao lijenom pizdom, odgovorio bih mu da je ili naivan ili zlonamjeran. Bilo je perioda, puput sadašnjeg, kad sam radio lijepe poslove. Kad mi se tako posreći i život mi pokaže lijepu stranu, uživam u toj ljepoti, ali se čuvam oholosti. Znam da moj status nije mjera svijeta. Znam da ima manje sretnih. I ne želim pljuvati po njima.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6438 Re: Jadi nas nezaposlenih
Nemojte se paliti.Trolova uvijek ima na forumu a ima i ovih sto ih je neko zbrinuo i prst u uho,boli njih sto ti nemas posla ili imas ali je plata 700 KM.
Njega to ne dotice,jer nije ON taj.
Njega to ne dotice,jer nije ON taj.
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#6439 Re: Jadi nas nezaposlenih
Jeste veoma lako osudio, ali kako Budha kaže, istina je negdje u sredini. Ima dosta primjera ljudi koji jednostavno ne žele raditi, a izvlače se na to da nemaju mogućnosti za zaposlenje. A ima i onih koji oru na sve strane, rade po dva posla s mizernim primanjima, i ne znaju više šta će i kako će.
Moje nekakvo viđenje je, a i iskustvo, da onaj koji se stvarno trudi da radi najbolje što može, ima dobar pristup poslu, da radi kvalitetom onako kako bi i za sebe radio, i ulaže u sebe, em se prilagođava trendovima i uči i napreduje tako, em radi na sebi.... Uvijek ima otvorena vrata ma gdje god krenuo.
Rad u pravom smislu riječi, potpuna angažiranost je vrlina malog broja ljudi. A ti ljudi ne kukaju previše na sve oko njih i ne traže krivca u drugome stalno.
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
#6440 Re: Jadi nas nezaposlenih
... i pročistiti CV sa "Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu", "Poznavanje MS office paketa"
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#6441 Re: Jadi nas nezaposlenih
moderni naziv ovih gamera i sl, tryhardfortaleza wrote: ↑21/04/2022 14:53Jeste veoma lako osudio, ali kako Budha kaže, istina je negdje u sredini. Ima dosta primjera ljudi koji jednostavno ne žele raditi, a izvlače se na to da nemaju mogućnosti za zaposlenje. A ima i onih koji oru na sve strane, rade po dva posla s mizernim primanjima, i ne znaju više šta će i kako će.
Moje nekakvo viđenje je, a i iskustvo, da onaj koji se stvarno trudi da radi najbolje što može, ima dobar pristup poslu, da radi kvalitetom onako kako bi i za sebe radio, i ulaže u sebe, em se prilagođava trendovima i uči i napreduje tako, em radi na sebi.... Uvijek ima otvorena vrata ma gdje god krenuo.
Rad u pravom smislu riječi, potpuna angažiranost je vrlina malog broja ljudi. A ti ljudi ne kukaju previše na sve oko njih i ne traže krivca u drugome stalno.
tryhard se ne isplati jedno vrijeme, ali poslije, itekako...
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6442 Re: Jadi nas nezaposlenih
Nećeš dobiti kod mene posao ni sa engleskim, ni sa MS office. Treba mi stolarOfficer Crabtree wrote: ↑21/04/2022 15:03 ... i pročistiti CV sa "Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu", "Poznavanje MS office paketa"
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6443 Re: Jadi nas nezaposlenih
Sve stoji, ali radis za 70 KM, placas kartu od 53 KM i za preostalih 17 KM kupujes kancelarijski materijal i zbog takvog posla se stresiras i ne spavas nocima 
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#6444 Re: Jadi nas nezaposlenih
A nije to uvijek stvar odluke. Nekad se okolnosti poklope tako da se, htio ne htio, stresiraš.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6445 Re: Jadi nas nezaposlenih
Pa oko cega si se stresiro jadan i ne bio? Valjda se stresiras na poslovima dok kojeg ti je stalo bar u mjeri da ne zelis da ga izgubis jer racuni se platit moraju. Sta se imas stresirat za 17 maraka minus spajalice i hemijske olovke?
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#6446 Re: Jadi nas nezaposlenih
U retrospektivi ista pitanja sebi mogu postaviti. Al to je mudrost generala poslije bitke. Drugačije je dok bitka traje, tad je malo teže racionalizirati i neke stvari te teško pogađaju...
-
markopd
- Posts: 1022
- Joined: 01/12/2019 23:08
#6447 Re: Jadi nas nezaposlenih
Iznenadio bi se koliko ljudi muljaju sa tim stvarima,pogotovo sa Office programima.Navede napredni nivo poznavanja Excel,a ne zna obične matematičke operacije da primjeni na tabelu.Officer Crabtree wrote: ↑21/04/2022 15:03 ... i pročistiti CV sa "Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu", "Poznavanje MS office paketa"
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
#6448 Re: Jadi nas nezaposlenih
Zato i kažem, svi to sad dodaju na CV automatski, a kad ti zatreba radnik koji to zna, e onda je druga priča.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- medvjed23
- Posts: 30194
- Joined: 16/07/2010 13:49
- Location: https://poezijaisve.blog/
- Contact:
#6450 Re: Jadi nas nezaposlenih
Od svjetlosti.



