Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6426 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ja sam moralan tip za razliku od karanane
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6427 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

_BataZiv_0809 wrote: 20/04/2022 19:20
Black swan wrote: 20/04/2022 18:02

Ti se samo smijes na moje postove.
Fakat u zadnje vrijeme imas bisera i dobrih folova. Dosao ai mi u ravan sa karananom po tom pitanju :thumbup:
Nepotrebno forsira "hrvatstvo" a to barem u BiH kod normalnih ljudi uopste nije bitno.
Ali ocito je on politicki ubaceni igrac ,budzetlija i onda ima tu komociju da forsira.Ali za tim stvarno nema nikakvu potrebu.
Ja imam prijatelja svih vjera i nacija,druzim se sa njima cesto,sa nekim radim i tako i ako je normalan insan,to koje je vjere nacije je nebitno i to niko nikome niti spominje niti ga gleda kao predstavnika neke vjerske skupine.

To forsiranje rade najvise ovi sto su ubaceni negdje i onda su oni "veliki" hrvati,srbi,bosnjaci (muslimani) a vecini se kosa digne kada to neko forsira.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6428 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 20/04/2022 19:22 Ja sam moralan tip za razliku od karanane
Smijem vam se iz razlicitih pobuda. Isti ste mi po intenzitetu, razliciti po predznaku.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6429 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Ne mora značiti da je labudan zlonamjeran ubačeni element. Ja mislim da on pati od sindroma Marije Antoanete, ono ako narod nema hljeba neka jede kolače. Jbg ne zna za drugačije, čitav život na budžetu, prvi posao nakon škole, još ako je po ključu...čitav život ko u Zabranjenom gradu :oops:
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#6430 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Ma, labudan se samo šali. Čovjek izabrao da mu život prolazi u veselju umjesto u brizi.

A vi se palite.
pepermint
Posts: 406
Joined: 16/03/2011 07:20

#6431 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by pepermint »

Najezih se...ljudi moji postoje zaposleni i oni koji biraju da su nezaposleni,cekaju ponudu,oni su zasluzili puno bolje,oni nece da rade svasta....opravdanje za nezaposlenost moze imati samo invalid bez ruku i nogu...ostali su samo lijene piz .
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#6432 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Napokon imamo pobjednika :lol:
kljucaj temu sve je receno
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6433 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

pepermint wrote: 21/04/2022 00:17 Najezih se...ljudi moji postoje zaposleni i oni koji biraju da su nezaposleni,cekaju ponudu,oni su zasluzili puno bolje,oni nece da rade svasta....opravdanje za nezaposlenost moze imati samo invalid bez ruku i nogu...ostali su samo lijene piz .
Fadile jesi li to ti?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6434 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Lajavikrelac wrote: 20/04/2022 17:38 Image
Sta bi tek bilo da ima i Osobnu...?
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6435 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

pepermint wrote: 21/04/2022 00:17 Najezih se...ljudi moji postoje zaposleni i oni koji biraju da su nezaposleni,cekaju ponudu,oni su zasluzili puno bolje,oni nece da rade svasta....opravdanje za nezaposlenost moze imati samo invalid bez ruku i nogu...ostali su samo lijene piz .
Image
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#6436 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

A džaba, ne možeš ti nekom dokazati nešto što nije osjetio na svojoj koži. Zato je možda, ali samo možda i dobro, bar u jednom periodu života, juriti za svakim ponuđenim poslom. Prošire se vidici, razvije se empatija, stekne se razumijevanje za različite ljude u različitim situacijama. I, najzad, kad se dokopaš nekog pristojnog posla, znaš ga cijeniti. Ja imam sreću da radim takav posao. Al nije tako oduvijek. Bilo je perioda kad sam kako sam znao i umio tražio posao, ali bez uspjeha; bio sam protiv svoje volje nezaposlen. Da mi je tad neko rekao: "Ima posla ko oće raditi", odgovorio bih mu da je lažov. Bilo je perioda kad sam radio, ali kakve poslove... Primjera radi, jedan posao mi je donosio prihod od oko 70 maraka mjesečno. Karta za prevoz je, kao i danas, koštala 53 marke, a kancelarijski materijal sam saam kupovao, Kao bonus, tu je bio i ogroman stres zbog kojeg uglavnom nisam spavao, a ako bih uspio zaspati, budio bih se poslije sat ili dva u znoju... Naravno, često su mi se glavom vrtjele misli o napuštanju takvog posla i da me je neko zbog toga nazvao lijenom pizdom, odgovorio bih mu da je ili naivan ili zlonamjeran. Bilo je perioda, puput sadašnjeg, kad sam radio lijepe poslove. Kad mi se tako posreći i život mi pokaže lijepu stranu, uživam u toj ljepoti, ali se čuvam oholosti. Znam da moj status nije mjera svijeta. Znam da ima manje sretnih. I ne želim pljuvati po njima.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#6437 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by irac300 »

medvjed23 wrote: 21/04/2022 10:59 A džaba, ne možeš ti nekom dokazati nešto što nije osjetio na svojoj koži. Zato je možda, ali samo možda i dobro, bar u jednom periodu života, juriti za svakim ponuđenim poslom. Prošire se vidici, razvije se empatija, stekne se razumijevanje za različite ljude u različitim situacijama. I, najzad, kad se dokopaš nekog pristojnog posla, znaš ga cijeniti. Ja imam sreću da radim takav posao. Al nije tako oduvijek. Bilo je perioda kad sam kako sam znao i umio tražio posao, ali bez uspjeha; bio sam protiv svoje volje nezaposlen. Da mi je tad neko rekao: "Ima posla ko oće raditi", odgovorio bih mu da je lažov. Bilo je perioda kad sam radio, ali kakve poslove... Primjera radi, jedan posao mi je donosio prihod od oko 70 maraka mjesečno. Karta za prevoz je, kao i danas, koštala 53 marke, a kancelarijski materijal sam saam kupovao, Kao bonus, tu je bio i ogroman stres zbog kojeg uglavnom nisam spavao, a ako bih uspio zaspati, budio bih se poslije sat ili dva u znoju... Naravno, često su mi se glavom vrtjele misli o napuštanju takvog posla i da me je neko zbog toga nazvao lijenom pizdom, odgovorio bih mu da je ili naivan ili zlonamjeran. Bilo je perioda, puput sadašnjeg, kad sam radio lijepe poslove. Kad mi se tako posreći i život mi pokaže lijepu stranu, uživam u toj ljepoti, ali se čuvam oholosti. Znam da moj status nije mjera svijeta. Znam da ima manje sretnih. I ne želim pljuvati po njima.
Svaka čast. :thumbup:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6438 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Nemojte se paliti.Trolova uvijek ima na forumu a ima i ovih sto ih je neko zbrinuo i prst u uho,boli njih sto ti nemas posla ili imas ali je plata 700 KM.
Njega to ne dotice,jer nije ON taj.
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#6439 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by fortaleza »

drndalo wrote: 21/04/2022 08:26
pepermint wrote: 21/04/2022 00:17 Najezih se...ljudi moji postoje zaposleni i oni koji biraju da su nezaposleni,cekaju ponudu,oni su zasluzili puno bolje,oni nece da rade svasta....opravdanje za nezaposlenost moze imati samo invalid bez ruku i nogu...ostali su samo lijene piz .
Fadile jesi li to ti?
Jeste veoma lako osudio, ali kako Budha kaže, istina je negdje u sredini. Ima dosta primjera ljudi koji jednostavno ne žele raditi, a izvlače se na to da nemaju mogućnosti za zaposlenje. A ima i onih koji oru na sve strane, rade po dva posla s mizernim primanjima, i ne znaju više šta će i kako će.

Moje nekakvo viđenje je, a i iskustvo, da onaj koji se stvarno trudi da radi najbolje što može, ima dobar pristup poslu, da radi kvalitetom onako kako bi i za sebe radio, i ulaže u sebe, em se prilagođava trendovima i uči i napreduje tako, em radi na sebi.... Uvijek ima otvorena vrata ma gdje god krenuo.

Rad u pravom smislu riječi, potpuna angažiranost je vrlina malog broja ljudi. A ti ljudi ne kukaju previše na sve oko njih i ne traže krivca u drugome stalno.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#6440 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

... i pročistiti CV sa "Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu", "Poznavanje MS office paketa"
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6441 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mk ultra »

fortaleza wrote: 21/04/2022 14:53
drndalo wrote: 21/04/2022 08:26

Fadile jesi li to ti?
Jeste veoma lako osudio, ali kako Budha kaže, istina je negdje u sredini. Ima dosta primjera ljudi koji jednostavno ne žele raditi, a izvlače se na to da nemaju mogućnosti za zaposlenje. A ima i onih koji oru na sve strane, rade po dva posla s mizernim primanjima, i ne znaju više šta će i kako će.

Moje nekakvo viđenje je, a i iskustvo, da onaj koji se stvarno trudi da radi najbolje što može, ima dobar pristup poslu, da radi kvalitetom onako kako bi i za sebe radio, i ulaže u sebe, em se prilagođava trendovima i uči i napreduje tako, em radi na sebi.... Uvijek ima otvorena vrata ma gdje god krenuo.

Rad u pravom smislu riječi, potpuna angažiranost je vrlina malog broja ljudi. A ti ljudi ne kukaju previše na sve oko njih i ne traže krivca u drugome stalno.
moderni naziv ovih gamera i sl, tryhard

tryhard se ne isplati jedno vrijeme, ali poslije, itekako...
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#6442 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Officer Crabtree wrote: 21/04/2022 15:03 ... i pročistiti CV sa "Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu", "Poznavanje MS office paketa"
Nećeš dobiti kod mene posao ni sa engleskim, ni sa MS office. Treba mi stolar :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6443 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Sve stoji, ali radis za 70 KM, placas kartu od 53 KM i za preostalih 17 KM kupujes kancelarijski materijal i zbog takvog posla se stresiras i ne spavas nocima :?
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#6444 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

A nije to uvijek stvar odluke. Nekad se okolnosti poklope tako da se, htio ne htio, stresiraš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6445 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Pa oko cega si se stresiro jadan i ne bio? Valjda se stresiras na poslovima dok kojeg ti je stalo bar u mjeri da ne zelis da ga izgubis jer racuni se platit moraju. Sta se imas stresirat za 17 maraka minus spajalice i hemijske olovke?
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#6446 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

U retrospektivi ista pitanja sebi mogu postaviti. Al to je mudrost generala poslije bitke. Drugačije je dok bitka traje, tad je malo teže racionalizirati i neke stvari te teško pogađaju...
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6447 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Officer Crabtree wrote: 21/04/2022 15:03 ... i pročistiti CV sa "Aktivno poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu", "Poznavanje MS office paketa"
Iznenadio bi se koliko ljudi muljaju sa tim stvarima,pogotovo sa Office programima.Navede napredni nivo poznavanja Excel,a ne zna obične matematičke operacije da primjeni na tabelu. :lol: Mnogi misle ako su završili bilo koju srednju ili faks da se to podrazumijeva da znaju sve.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#6448 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

:)

Zato i kažem, svi to sad dodaju na CV automatski, a kad ti zatreba radnik koji to zna, e onda je druga priča.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6449 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

medvjed23 wrote: 21/04/2022 21:35 U retrospektivi ista pitanja sebi mogu postaviti. Al to je mudrost generala poslije bitke. Drugačije je dok bitka traje, tad je malo teže racionalizirati i neke stvari te teško pogađaju...
Od cega si zivio tad?
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#6450 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

Od svjetlosti.
Image
Post Reply