Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#63701 Re: Liverpool FC

Post by Sid the sloth »

AmiĐa_Idriz wrote: 01/09/2022 12:54 Poželiti momku sreću, i nadati se da se od njega može izvući maksimum.

Ako iko to može, može Klopp. Njegov glavni problem je glava, ako se to sanira uz pomoć ove Brazilske škvadre mogli bi imati koristi od njega.

Otpisivati ga i križati odma, nema smisla. Nisam ni ja najsretniji, ali hajde da vidimo prvo šta nam može pružiti.
Sto se fudbala tice - odlican, slican Alcantari. Dok je bio u Barceloni uvijek je igrao igrice do kasno pa pretpostavljam da mu je to zadalo dosta problema i sa povredama i sa formom (lupam - ali pretpostavljam da zbog igrica nije imao dovoljno sna a samim time ni oporavak nije bio dobar). Ako mu Klopp udje u glavu i ako ga zaobidju povrede bice vrhunsko pojacanje. Ali ovo je veliko AKO :D
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 2156
Joined: 13/07/2016 11:10

#63702 Re: Liverpool FC

Post by sve_ovo_ja »

Osim_13 wrote: 01/09/2022 13:18 Danima se cirkuzalo i ismijavalo sa onim da se traži adekvatan igrač, kao daj bilo koga ne može biti lošiji od Milnera, i sad kad se doveo bilo ko opet plakanje i cirkuzanje sa njim :lol:

Nigdje sredine u pm.
:thumbup: :thumbup:
Ovdje bi se managera igralo i dovodilo svako ljeto 3 igrača po 100m, pa ako se 2 ne pokažu ili su prečesto povrijeđeni, odmah otkaz na zimu pa još 2 od 100m.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#63703 Re: Liverpool FC

Post by ljevoruki »

Je li ovaj Melo razmjenjen za Pjanica, ono kad su Barca I Juve oprali 100-tinjak miliona €?
Ako je taj, dobar je igrac. Samo da ga Klopp malo dovede u red, ako mu se jos igra lopte.
User avatar
vaučer
Posts: 11542
Joined: 04/08/2009 15:22

#63704 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

sve_ovo_ja wrote: 01/09/2022 14:04
:thumbup: :thumbup:
Ovdje bi se managera igralo i dovodilo svako ljeto 3 igrača po 100m, pa ako se 2 ne pokažu ili su prečesto povrijeđeni, odmah otkaz na zimu pa još 2 od 100m.
Cifre ne znače ništa, bar meni, isto tako ni količina. Mislim da većina pizdi jer smo tako evidentno sveli vezni red koji je mljeo trkom i ritmom sve momčadi Europe u prah, na kombinaciju ostarjelih igrača, perma-ozljeđenih i djece. Iako imamo brojčano više nego dovoljno veznjaka, u biti nemamo nego jednu postavu koja je stvarno top - a ta će odigrati zajedno ako smo sretni jedno 20 utakmica u sezoni. Sve zamjene su ispod razine ili na rehabilitaciji. A u ovu poziciju se nismo doveli nekim ludim spletom ozljeda i okolnosti - nego igrnoriranjem očitog problema sad već dvije sezone. Dakle lošim planiranjem i inercijom. Ox dobio ugovor, Keita se i dalje čeka, Milner jadan i dalje skuplja minute itd. Ni jedan od ovih po sebi nije dovoljan problem - ali svi zajedno nam srozavaju igru i rezultate. Da su ovo ljeto doveli Nuneza i jednog veznjaka - dobar, ne bih slova rekao, jer nam puno više nije ni trebalo. Ali nismo, i sad kucamo na zadnji dan po vratima zaboravljenih asova u nadi da svjetlo na kraju tunela ipak nije vlak.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63705 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#63706 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

kvantitet ne znači ništa bez kvaliteta, naš vezni red ima funkcionalna dva igrača ako i toliko, propustilo se popuniti Wijnaldumovo upražnjeno mjesto kojeg onako govoreći nisu ni smjeli ni puštati, ali eto

pustili wijnalduma, nisu doveli nikoga, uzdali se u vezni red prepun igrača sa 30+ godina sklonih ozljedama, ne dovode nikoga cijelo ljeto i onda panic buy 5 do 12 još jednog polovnjaka bez kvaliteta :(

planiranje im je katastrofa, kvantiteta za izvoz, kvaliteta ni na mapi, Melo je Joe Alen, ništa više od toga
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#63707 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Hajmo sacekati ponoc da vidimo jel to sve.
I da vidimo, da li je Artur neko pojacanje ili nije.
Treba pruziti sansu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63708 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

drug_profi wrote: 01/09/2022 15:43 Hajmo sacekati ponoc da vidimo jel to sve.
I da vidimo, da li je Artur neko pojacanje ili nije.
Treba pruziti sansu.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28540
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#63709 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Ima evo Douglas Luiz... :oops:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63710 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Berge ode u Brugge. Pošteđeni smo špekulacija, bar do idućeg ljeta :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63711 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

BHF_Manijak wrote: 01/09/2022 16:12 Ima evo Douglas Luiz... :oops:
Dogovorio je on sa Arsenalom.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#63712 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Ne sjećam se da sam ovog našeg novog Brazilca ikad gledao.
Hajde da i ovaj rok više prođe...
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#63713 Re: Liverpool FC

Post by Sid the sloth »

Gerard Romero: “There is a club that has offered over €100 million for Frenkie de Jong today.”
Hmm?
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#63714 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

ma nema šanse da smo to mi :lol: :lol: :lol: ko da gledam Newcastle :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63715 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Gledam malo statistiku Arthura, ako se iz njega uspiju "iscijediti" utakmice na bar nekih 70% nekih njegovih najboljih partija može dati ruke definitivno.

Image

Image

Sa njegovim paserskim sposobnostima bi se dale razne kombinacije kombinovati sa trenutnom vezom. Ne očekujem Xavija, niti ga najavljujem, samo želim vidjeti pozitivnu stranu priče.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#63716 Re: Liverpool FC

Post by Sid the sloth »

Ako ga uspiju sacuvati zdravog (izgleda da to Liverpoolu nije jaca strana :D) dobit ce vrhunskog igraca. Dok je igrao za Barcu mene je itekako podsjecao na Xavia
https://youtu.be/QmAO3320Eh0?t=91
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63717 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

In Arthur Melo, it appears Liverpool are getting their hands on a very progressive and neat midfielder if modern-day metrics are a fair indicator. [liverpool echo]

The 26-year-old was ranked in the 97th percentile of midfielders in the last 365 days across Europe's top-five leagues when it came to average pass completion rates per 90 minutes

Having played 20 times in Serie A last term, Melo had an average pass completion rate of 91.1 per cent. Of those passes, he averaged 5.12 progressive passes per 90 minutes, which ranked in the 80th percentile of central midfielders in Europe's top-five leagues

Arthur also ranks high for progressive carries. In the last year, the Brazilian has averaged 5.71 carries per 90, which ranks him above Reds trio Mohamed Salah [5.20], Trent Alexander-Arnold [4.47] and Harvey Elliott [4.47] for their totals so far this term
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#63718 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Ovdje je ponovo zanimljivo da Klopp dovodi pepovska pojačanja, a Pep kloppovska.

Evo dakle Pep je doveo counter attacking mašinu, napadača koji osvaja prostor i igra na ramenu zadnjeg odbrambenog bolje nego iko u modernom fudbalu, a s druge strane Klopp dovodi svilene passere sa izrazitim osjećajem za ritam.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63719 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

zomri wrote: 01/09/2022 19:33 Ovdje je ponovo zanimljivo da Klopp dovodi pepovska pojačanja, a Pep kloppovska.

Evo dakle Pep je doveo counter attacking mašinu, napadača koji osvaja prostor i igra na ramenu zadnjeg odbrambenog bolje nego iko u modernom fudbalu, a s druge strane Klopp dovodi svilene passere sa izrazitim osjećajem za ritam.
:thumbup:

I Kalvin je recimo tip igrača kojeg bi prije vidio ovdje nego na Etihadu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63720 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »



Trio koji bi činili njih dvojica sa Thiagom bi bio zanimljiv za vidjeti.
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#63721 Re: Liverpool FC

Post by convict »

koja je poenta ovih zdravstvenih pregleda pred potpis ugovora ako kupujemo vec povrijedjenog igraca? izvade mu krv i urin, sta li?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28540
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#63722 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

zomri wrote: 01/09/2022 19:33 Ovdje je ponovo zanimljivo da Klopp dovodi pepovska pojačanja, a Pep kloppovska.

Evo dakle Pep je doveo counter attacking mašinu, napadača koji osvaja prostor i igra na ramenu zadnjeg odbrambenog bolje nego iko u modernom fudbalu, a s druge strane Klopp dovodi svilene passere sa izrazitim osjećajem za ritam.
Znaci da Jurgen kaska za Celom. :caocao: :hmpf: :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63723 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

convict wrote: 01/09/2022 19:39 kupujemo vec povrijedjenog igraca?
Nije, zdrav je.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#63724 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

"Last night, Liverpool tried also for Denis Zakaria." [@DiMarzio]
U januaru ga se moglo dovesti za 7m :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28540
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#63725 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Sid the sloth wrote: 01/09/2022 17:36
Gerard Romero: “There is a club that has offered over €100 million for Frenkie de Jong today.”
Hmm?
Nije ovo Liverpool, sa 100+ bi isli na Bellinghama all in, nesto sto Dortmund ne bi mogao odbiti.

Bice ovo duga noc, cini mi se radit ce F5 na forumu... :mrgreen:
Post Reply