SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63276 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

BadBoy wrote: 26/12/2022 19:08
Laplace wrote: 26/12/2022 18:36

Klupe se nisu same razvalile a uvjeren sam da ih nije razvalio ni onaj ko ih je postavio. Isto ako sam uvjeren da bi svaka sljedeća klupa, koja bi se postavila da zamijeni ovu razvaljenu, brzo opet bila razvaljena.

Ergo, džabe je nešto uređivati kad narod ne podnosi da bude lijepo i uredno.

Isto vrijedi i za kantu za smeće.
Vala i vi u prosvjeti zakazujete, učite li vi ovu djecu išta :lol:
:D

Učimo, ali zaborave djeca. Slabo pamćenje imaju ove nove generacije.
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#63277 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by video »

PM72 wrote: 26/12/2022 19:05
video wrote: 26/12/2022 19:02
Ne izmisljaj.
Ovo ne postoji.
Da postoji ti tvoje gore navedeni sluzbenici bili "zajednicki sluzbenici" a ne DRŽAVNI sluzbenici sto je inace izvedenica od rijeci Drzava.

Ocito puno obitavas u toj tvojoj vikendici pa si poceo koristiti taj san-u narativ
Ok,izađi van kasabe pa upitaj službenike koje države su zaposlenici a to gdje ja vrijeme provodim boli te neka stvar
Ja ne hodam ko ti po tim kasabama pa da znam kako neki jovan na palama zove radno mjesto na koje ide radnim danom i to u taj mrski GLAVNI grad Drzave koju ocima ne moze gledati.
Njegov problem!
Ali to ne treba biti razlog da ako taj isto jovan i njemu ini tako nipodastavaju Drzavu a svi znamo i razloge za to da oni koji( bar tako ovdje tvrde) su za ovu drzavu tako olako prihvataju to ismijavanje Drzave.
Sa veoma zlom namjerom.
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#63278 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

PM72 wrote: 26/12/2022 18:55
Laplace wrote: 26/12/2022 18:52 Sad mi nije jasno jesu li to došlje razvalili klupe ili su one toliko nekvalitetne da su se same od sebe raspale.
Razvaljene prije nekoliko godina.Ja ih vidio iz auta kad su friško razvaljene...znam da sam psovao do Alipašina
Razvaljene dvije sedmice nakon što su ih montirali.
User avatar
Logovan
Posts: 102831
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63279 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Naslovnica wrote: 26/12/2022 19:22
PM72 wrote: 26/12/2022 18:55

Razvaljene prije nekoliko godina.Ja ih vidio iz auta kad su friško razvaljene...znam da sam psovao do Alipašina
Razvaljene dvije sedmice nakon što su ih montirali.
Što li su toliko čekali, obično ih razvale nakon 5 dana.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#63280 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Truba »

Klupe su lose same ispadnu
User avatar
Tony Soprano
Posts: 1064
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#63281 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tony Soprano »

video wrote: 26/12/2022 19:17
PM72 wrote: 26/12/2022 19:05

Ok,izađi van kasabe pa upitaj službenike koje države su zaposlenici a to gdje ja vrijeme provodim boli te neka stvar
Ja ne hodam ko ti po tim kasabama pa da znam kako neki jovan na palama zove radno mjesto na koje ide radnim danom i to u taj mrski GLAVNI grad Drzave koju ocima ne moze gledati.
Njegov problem!
Ali to ne treba biti razlog da ako taj isto jovan i njemu ini tako nipodastavaju Drzavu a svi znamo i razloge za to da oni koji( bar tako ovdje tvrde) su za ovu drzavu tako olako prihvataju to ismijavanje Drzave.
Sa veoma zlom namjerom.
Ne zamjeri mu, oćeraše im Kosovari porfirija ko džukelu pa pokušavaju naći malo oduška gdje misle da mogu.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#63282 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by citroen xm »

Koliko mentalno moraš biti zaostao pa da razvaljuješ grad u kome živiš. Pa jebem mu mater, eto bolje je hodati razvaljenim gradom nego urednim.

Da su to neka djeca do 10 godina, i razumio bi. Ovako neiživljeni debili stari 20 godina. Treba to sve upreći nekim teškim poslovima da nema kada glavu dići. A takvih debila na svakom ćošku, prokopali bi lopatama tunel ispod Kobilje.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#63283 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

citroen xm wrote: 26/12/2022 20:33 Koliko mentalno moraš biti zaostao pa da razvaljuješ grad u kome živiš. Pa jebem mu mater, eto bolje je hodati razvaljenim gradom nego urednim.

Da su to neka djeca do 10 godina, i razumio bi. Ovako neiživljeni debili stari 20 godina. Treba to sve upreći nekim teškim poslovima da nema kada glavu dići. A takvih debila na svakom ćošku, prokopali bi lopatama tunel ispod Kobilje.
Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.

Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.

P. S .

Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#63284 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by citroen xm »

To je zato što je pored normalnih ljudi i bagra osjetila određene benefite manjka radne snage iz njihove struke. On zna da vozača D i E kategorije nema ni za lijeka, a vrlo je upitno i kako isti danas dolaze do tih dozvola jer ih izgleda štancaju kao na traci. Da je njemu posao ugrožen ne bi se on tako ponašao. Što nije isti taj tako bezobrazan i sa mobitelom u ruci dok vozi kada ode u Njemačku? Zato što ne da će samo ostati bez posla već i bez vozačke.

Ali ne možemo mi zbog tuđe malograđanštine, bahatosti i bezobrazluka postajati mali debili. Ne može za moje gluposti neki Meho, Mate, Marko biti kriv.

Ja znam da moje dijete za pokušaj vandalizma i bahaćenja ne bi izašlo 5 dana iz kuće, za novi pokušaj bi izašlo nakon 10 dana izašlo sa semaforima po koži. Nećeš sine lomiti klupe taman taman ti svo društvo to radilo, a ako to rade nećeš se vala ni družiti sa njima.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#63285 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 26/12/2022 20:48
citroen xm wrote: 26/12/2022 20:33 Koliko mentalno moraš biti zaostao pa da razvaljuješ grad u kome živiš. Pa jebem mu mater, eto bolje je hodati razvaljenim gradom nego urednim.

Da su to neka djeca do 10 godina, i razumio bi. Ovako neiživljeni debili stari 20 godina. Treba to sve upreći nekim teškim poslovima da nema kada glavu dići. A takvih debila na svakom ćošku, prokopali bi lopatama tunel ispod Kobilje.
Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.

Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.

P. S .

Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.
Gledam i ne vjerujem šta čitam. Da bude paradoks, do juče, upravo na ovom forumu, se pozivalo na linč Grasovih šofera jer su stoka, i pozivao Centrotrans kao rješenje Grasovog ciganluka, nakon što se to i desilo, evo našla se njima mahana i sa njima bi se neko štoco i mlavio. :lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#63286 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

TLOP wrote: 26/12/2022 18:53
HelaS wrote: 26/12/2022 18:50 Izuzetno prometan parking prostor i jedini na kojem se, kako-tako, može naći slobodno mjesto. I na odličnoj poziciji.
Jest prometan al dzaba opet sve to kad je to rusevina puna bara i blata
Za onu cijenu parkinga dosad je mogla niknut garaza na bar dva nivoa a ne ono ruglo ostavit kako jest i ne ulozit marke u to
Dok su bili u vlasništvu pola tog parkinga, Granovi su planirali izgraditi hotel. Možda će Livnjaci nastaviti ideju
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#63287 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

citroen xm wrote: 26/12/2022 21:07 To je zato što je pored normalnih ljudi i bagra osjetila određene benefite manjka radne snage iz njihove struke. On zna da vozača D i E kategorije nema ni za lijeka, a vrlo je upitno i kako isti danas dolaze do tih dozvola jer ih izgleda štancaju kao na traci. Da je njemu posao ugrožen ne bi se on tako ponašao. Što nije isti taj tako bezobrazan i sa mobitelom u ruci dok vozi kada ode u Njemačku? Zato što ne da će samo ostati bez posla već i bez vozačke.
Centrotrans ima svoju autoškolu namjensku za te potrebe, vežu te ugovorom, cijenom ,obukom i radnom snagom.Oni nemaju probleme sa tim bar onoliko koliko ih ugovor vezuje, mislim da u sumi je preko 5000KM cifra obaveze. Privatnik i njegovo deranje mesa 10h dnevno u gradskim linijama. Može se to tako jer ne podliježu kontroli preko taho kartica. 8-)
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#63288 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 26/12/2022 21:14
Hakiz wrote: 26/12/2022 20:48

Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.

Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.

P. S .

Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.
Gledam i ne vjerujem šta čitam. Da bude paradoks, do juče, upravo na ovom forumu, se pozivalo na linč Grasovih šofera jer su stoka, i pozivao Centrotrans kao rješenje Grasovog ciganluka, nakon što se to i desilo, evo našla se njima mahana i sa njima bi se neko štoco i mlavio. :lol:
E, mislili smo da je trava preko puta zelenija. Kad ono no međutim :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#63289 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 26/12/2022 21:19
E, mislili smo da je trava preko puta zelenija. Kad ono no međutim :lol:
Nekad je pila vode žalba kod privatnika, sada više ne pije, zapravo likove boli kurac.Postigli su što su planirali kad je riječ o ulasku na tržište i fajront u kafani. Dok te mami medom te hrani...
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#63290 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by HelaS »

Hakiz wrote: 26/12/2022 20:48
Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.
A i da postoji tajni nadzor rada vozača autobusa, trolejbusa i tramvaja, i da ih se kazni, on će jednostavno kazati - odlazim! Jer će koristiti situaciju u koju nas je dovela vlast da ljudi odlaze, vozači takođe, jer su traženi.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#63291 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 26/12/2022 21:20
Hakiz wrote: 26/12/2022 21:19
E, mislili smo da je trava preko puta zelenija. Kad ono no međutim :lol:
Nekad je pila vode žalba kod privatnika, sada više ne pije, zapravo likove boli kurac.Postigli su što su planirali kad je riječ o ulasku na tržište i fajront u kafani. Dok te mami medom te hrani...
Baš tako :(
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#63292 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by perfect_guy »

Hakiz wrote: 26/12/2022 20:48
citroen xm wrote: 26/12/2022 20:33 Koliko mentalno moraš biti zaostao pa da razvaljuješ grad u kome živiš. Pa jebem mu mater, eto bolje je hodati razvaljenim gradom nego urednim.

Da su to neka djeca do 10 godina, i razumio bi. Ovako neiživljeni debili stari 20 godina. Treba to sve upreći nekim teškim poslovima da nema kada glavu dići. A takvih debila na svakom ćošku, prokopali bi lopatama tunel ispod Kobilje.
Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.

Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.

P. S .

Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.
a imaš i onih koji uredno profuraju stanicu na kojoj ljudi čekaju da uđu (ne računam jutarnje špice kad bus bude fakat pun pa svakako nemaš gdje)
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#63293 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Hakiz »

perfect_guy wrote: 26/12/2022 23:20
Hakiz wrote: 26/12/2022 20:48

Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.

Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.

P. S .

Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.
a imaš i onih koji uredno profuraju stanicu na kojoj ljudi čekaju da uđu (ne računam jutarnje špice kad bus bude fakat pun pa svakako nemaš gdje)
Da, svega ima.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#63294 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Ommadawn »

kloniran wrote: 26/12/2022 18:57 Uvijek su mi fascinantni bili ovi sto im je jedina titula u zivotu mjesto rođenja.
:roll:
GraCka djeca su fina i kulturna, ovi sa sela su donijeli nekulturu u grad.
I drogu.
;-)
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#63295 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

Sta se zbiva na poflicima.... zgrada gdje je zubar vrtic i neka kafana, blizu bus stanice u pravcu ilidze.....raja vani nesta slikaju na zgradi
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#63296 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

perfect_guy wrote: 26/12/2022 23:20
Hakiz wrote: 26/12/2022 20:48

Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.

Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.

Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.

A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.

Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.

P. S .

Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.
a imaš i onih koji uredno profuraju stanicu na kojoj ljudi čekaju da uđu (ne računam jutarnje špice kad bus bude fakat pun pa svakako nemaš gdje)
Meni je tako profurao prije par mjeseci, dok mi je auto bio na servisu. Valjda lik pretpostavio da ću u Sarajevo (autobus za Sarajevo dolazi par minuta poslije autobusa za Visoko) i prošao. Morao sam presjedati.

Otad autobus zaustavljam mahanjem ruke u kojoj držim 10 KM, za svaki slučaj.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22602
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#63297 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by SmokingMan »

Nama ništa ne valja, svi su nam krvi, treba to podebljati. :thumbup:
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#63298 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MarkoIvkovic »

mali_balon wrote: 27/12/2022 10:32 Sta se zbiva na poflicima.... zgrada gdje je zubar vrtic i neka kafana, blizu bus stanice u pravcu ilidze.....raja vani nesta slikaju na zgradi
Deda Mraz se spustao u vrtic sa krova zgrade :-D
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#63299 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mali_balon »

MarkoIvkovic wrote: 27/12/2022 14:35
mali_balon wrote: 27/12/2022 10:32 Sta se zbiva na poflicima.... zgrada gdje je zubar vrtic i neka kafana, blizu bus stanice u pravcu ilidze.....raja vani nesta slikaju na zgradi
Deda Mraz se spustao u vrtic sa krova zgrade :-D
Jel fakat, svaata ce izmislit :mrgreen: haj nek je nek se vidi da u tehernu jos uvijek ima deda mraz
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#63300 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by NediM17 »

Zar on ne silazi kroz odzak ? :D
Post Reply