citroen xm wrote: ↑26/12/2022 20:33
Koliko mentalno moraš biti zaostao pa da razvaljuješ grad u kome živiš. Pa jebem mu mater, eto bolje je hodati razvaljenim gradom nego urednim.
Da su to neka djeca do 10 godina, i razumio bi. Ovako neiživljeni debili stari 20 godina. Treba to sve upreći nekim teškim poslovima da nema kada glavu dići. A takvih debila na svakom ćošku, prokopali bi lopatama tunel ispod Kobilje.
Možda bi bilo bolje kada bi jedna generacija osjetila korist od pristojnog ponašanja? Kada bi pristojni, kulturni ljudi vidjeli da im grad uzvraća tu kulturu.
Maloprije u komercijali, Centrotrans. Pritisnem dugme za obavještavanje za izlaz na vrijeme, vozač prođe stanicu. Odem da se posvađam, on vozi putnike i razgovara mobitelom. Posvađao sam se, ne samo što nije stao, nego i zbog toga što vozi i priča mobitelom, ali šta da radim budali, njemu svejedno. Jedino da ga udarim, pa da na ovoj temi pričate kako kreteni tuku jadne i nezaštićene vozače. Da zovem policiju, prije će njegovih 5 kolega doći da me razbiju metalnim šipkama koje imaju u autobusima nego policija.
Samo dva sata ranije, takođe Centrotransov autobus, Č. Vila - Baščaršija, vozač stao na stanici, otvorio prva vrata, naplatio karte onima koji ulaze i nastavio voziti. Zaboravio otvoriti vrata ljudima da izađu. Ljudi viču, on ništa, vozi.
A grad je firmi u kojoj takvi vozači voze dao da rizikuje živote putnika.
Nešto ne vjerujem da će kanton zaposliti "tajne putnike" kojima bi bio posao da se voze i kada dožive ovakve stvari da ih dokumentuju (snime vozače itd) i onda preko policije (razgovor mobitelom dok vozi) i inspekcija kazne firmu.
P. S .
Ovom prlikom, ako takvi čitaju, želim da uputim zahvalu svakom ko je tukao vozača Centrotransovog autobusa.