SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#62901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by azurna_obala »

Ne kažem da treba za svaku stavku, ali za ovakvu osjetljivu stvar, kao što je ovo, bolje da je šutio, a ne pričao kako ga "mi podržavamo".
Nadam se da će ta inicijativa biti pokrenuta
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25548
Joined: 12/08/2013 12:51

#62902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by insaneinthebrain »

smijeniti govno od profesora i ovog sivru idiota. pod hitno :thumbup:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#62903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Nek prođe još koji dan i sve će pasti u zaborav
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#62904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Laplace »

azurna_obala wrote: 18/12/2022 11:29 Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.

Kreten
+1

DJL Sindikat obrazovanja.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#62905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

insaneinthebrain wrote: 18/12/2022 11:48 smijeniti govno od profesora i ovog sivru idiota. pod hitno :thumbup:
Prije ces visokog predstavnika smijeniti nego Sivru.
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#62906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

Laplace wrote: 18/12/2022 09:34 Onda se sjetim da našim matematičarima niko nije htio ("nema para") finansirati odlazak na olimpijadu jer, eto, postoje bitnije stvari na koje se novac mora potrošiti (novi službeni automobili, na primjer).
Na kraju je donirala jedna privatna kompanija i djeca su otišla (ako mislimo na isto takmičenje ove godine u Singapuru).

BTW zar ovaj Sivro nije bio u nekom sporu oko toga je li mu legalan sindikat ili ne? Zar se to riješilo?
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#62907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by pepeljara »

Bloo wrote: 18/12/2022 12:53
insaneinthebrain wrote: 18/12/2022 11:48 smijeniti govno od profesora i ovog sivru idiota. pod hitno :thumbup:
Prije ces visokog predstavnika smijeniti nego Sivru.
koji je to uhljeb tito dragi
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#62908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MUNAFIK »

azurna_obala wrote: 18/12/2022 11:29 Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.

Kreten
Ovo se desava kada se u javnosti krenu plasirati netacne infirmacije i to najvise rade mediji i onda dolazimo u ovu situaciju.

Uporno mediji pisu NETACNE informacije;

1. Da je on ZET Ademovica i to se sve gura na politicku arenu gdje je politickim lešinarima važnije ko je ZET kome od stvarnog problema.

Ovo je NETACNO jer se kcerka od Ademovica RAZVELA od ovog lika dakle nije mu nikakav ZET.

2.Piše se da je žrtva bila ucenica te osnovne skole šte se pokazalo da nije TACNO, kako sam na kraju ja razumio (ne znaci da je tacno) djevojka je bila ucenica srednje skole i clan odbojkaskog kluba u kojem je ovaj bio trener i tu se sve desilo.

I ovdje se potpuno nepotrebno pišu laži i samo se muti voda, jer apsolutno nije bitno jel srednja il osnovna skola, lik ima presudu za bludne radnje što je sasvim dovoljno da se bez laži završi postupak.

3. Uporno se piše da je on presuđeni PEDOFIL, a nije njegova presuda je za BLUDNE RADNJE, a pedofilija ima potpuno drugu definiciji kao naklonost prema djeci mladjoj od 13 godina a ovaj to nije radio i nije pedofil, a posebno nije presuđeni pedofil.

Sve ovo doprinosi da se muti istina, da se uvodi sumnja i tako dolazimo u situaciju gdje se evo i sindikat zapita ovako.

Ako si ti u sindikatu i znas da sve ovi sto mediji pišu NIJE TACNO onda hoces li se prikljuciti rulji i lincu?

Treba se drzati cinjenica, nema potrebe za ovim lazima a najmanje za politiziranjem.

Lik je trebao dobiti otkaz kada je dobio presudu i to je to sve ostalo je mahalanje.
velikonja
Posts: 878
Joined: 19/01/2014 20:37

#62909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by velikonja »

MUNAFIK wrote: 18/12/2022 13:12
azurna_obala wrote: 18/12/2022 11:29 Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.

Kreten
Ovo se desava kada se u javnosti krenu plasirati netacne infirmacije i to najvise rade mediji i onda dolazimo u ovu situaciju.

Uporno mediji pisu NETACNE informacije;

1. Da je on ZET Ademovica i to se sve gura na politicku arenu gdje je politickim lešinarima važnije ko je ZET kome od stvarnog problema.

Ovo je NETACNO jer se kcerka od Ademovica RAZVELA od ovog lika dakle nije mu nikakav ZET.

2.Piše se da je žrtva bila ucenica te osnovne skole šte se pokazalo da nije TACNO, kako sam na kraju ja razumio (ne znaci da je tacno) djevojka je bila ucenica srednje skole i clan odbojkaskog kluba u kojem je ovaj bio trener i tu se sve desilo.

I ovdje se potpuno nepotrebno pišu laži i samo se muti voda, jer apsolutno nije bitno jel srednja il osnovna skola, lik ima presudu za bludne radnje što je sasvim dovoljno da se bez laži završi postupak.

3. Uporno se piše da je on presuđeni PEDOFIL, a nije njegova presuda je za BLUDNE RADNJE, a pedofilija ima potpuno drugu definiciji kao naklonost prema djeci mladjoj od 13 godina a ovaj to nije radio i nije pedofil, a posebno nije presuđeni pedofil.

Sve ovo doprinosi da se muti istina, da se uvodi sumnja i tako dolazimo u situaciju gdje se evo i sindikat zapita ovako.

Ako si ti u sindikatu i znas da sve ovi sto mediji pišu NIJE TACNO onda hoces li se prikljuciti rulji i lincu?

Treba se drzati cinjenica, nema potrebe za ovim lazima a najmanje za politiziranjem.

Lik je trebao dobiti otkaz kada je dobio presudu i to je to sve ostalo je mahalanje.

e ovako, krenimo kolega redom

1.
u vrijeme pocinjenja KD JESTE bio ZET ( tad je punac dosuse bio u omrazenoj sda )
u vrijeme pokretanje kriv postupka JESTE bio ZET ( i tada je punac bio perjanica SDA ) i tada je majmun MORAO biti suspendovan
tokom cijelog sudskog postupka koji je nazalost rrajao 5 godine JESTE bio ZET ( u to vrijeme punac se iz sda procistio ulaskom u nip )
prvomoćna presuda, majmun JESTE bio ZET ( punac u nip-u )
navodno, ponavljam navodno, tek nakon pravomoćne presude NIJE vise ZET, ali je i tada MORAO dobiti otkaz

i sad nas ubjedjujes da niti je imalo niti sada ima veze ciji je zet, hajde nismo od jucer u sa i BiH

2.
nije mi bas najjasnije, sta ovo mijenja u bicu pocinjenog KD

3.
pedofilija je medicinski termin i znaci zelju ili nagon za sexualnom aktivnoscu sa mldb licima. majmun je PRAVNO presudjen za bludne radnje spram mldb lica, dakle on JESTE PEDOFIL,

ps: dabogda ucio djecu onih koji ga brane i opravdavaju pa eto...nek je njima najbolji i neka im rijeci hvale za njega
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

velikonja wrote: 18/12/2022 14:17
3.
pedofilija je medicinski termin i znaci zelju ili nagon za sexualnom aktivnoscu sa mldb licima. majmun je PRAVNO presudjen za bludne radnje spram mldb lica, dakle on JESTE PEDOFIL,

ps: dabogda ucio djecu onih koji ga brane i opravdavaju pa eto...nek je njima najbolji i neka im rijeci hvale za njega
Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.

Sto se tice pedofilije de malo procitaj bolje
Po dijagnostičkom priručniku, pedofilija se dijagnosticira temeljem kriterija:

a) u posljednjih šest mjeseci javljaju se ponavljajuća, snažna seksualna poticajna maštanja, seksualne potrebe i ponašanja koja uključuju seksualnu aktivnost s pretpubertetskim (pubertet počinje kod djevojčica u uzrastu 10 - 11 godina, a kod dječaka oko dvanaeste godine);[2][3]
b) želje, seksualne potrebe i ponašanja uzrokuju klinički značajne smetnje ili manjkavosti u socijalnom, radnom te u drugim važnim područjima djelovanja;
c) osoba ima najmanje 16 godina i starija je barem 5 godina od djeteta ili djece iz kriterija a).[1]
Last edited by vjeshalica on 18/12/2022 14:23, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#62911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by PM72 »

Kemo Ademović je bio borac i to jedan po jedan.I on nije kriv za kćerkin izbor...
Ovdje je meni najkrivlji onaj morž Sivro.
velikonja
Posts: 878
Joined: 19/01/2014 20:37

#62912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by velikonja »

vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:20
velikonja wrote: 18/12/2022 14:17
3.
pedofilija je medicinski termin i znaci zelju ili nagon za sexualnom aktivnoscu sa mldb licima. majmun je PRAVNO presudjen za bludne radnje spram mldb lica, dakle on JESTE PEDOFIL,

ps: dabogda ucio djecu onih koji ga brane i opravdavaju pa eto...nek je njima najbolji i neka im rijeci hvale za njega
Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.
kz fbih u tom pogledu ne pravi razliku, odredba koja inkriminira bludnu radnju, u stavu 2., kaze "ko bludnu radnju pocini prema djetetu ili mldb licu"
razlika u godinama se odnosi kada su i pocinitelj i zrtva mldb lica

za bas preciziran medicinski tretman, hajde da se slozim s tobom i kazem da je to prije svegau zavisnosti od literatire koja se koristi (ralicite su i dobne i druge granice)
Last edited by velikonja on 18/12/2022 14:27, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

velikonja wrote: 18/12/2022 14:24
vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:20

Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.
kz fbih u tom pogledu ne pravi razliku, odredba koja inkriminira bludnu radnju, u stavu 2., kaze "ko bludnu radnju pocini prema djetetu ili mldb licu"
razlika u godinama se odnosi kada su i pocinitelj i zrtva mldb lica
On je presudjen za bludne radnje, a ne za pedofiliju. Ne upadaj kao padobranac na temu jer smo to elaborirali jos prije 5,6 stranica.
velikonja
Posts: 878
Joined: 19/01/2014 20:37

#62914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by velikonja »

vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:26
velikonja wrote: 18/12/2022 14:24

kz fbih u tom pogledu ne pravi razliku, odredba koja inkriminira bludnu radnju, u stavu 2., kaze "ko bludnu radnju pocini prema djetetu ili mldb licu"
razlika u godinama se odnosi kada su i pocinitelj i zrtva mldb lica
On je presudjen za bludne radnje, a ne za pedofiliju. Ne upadaj kao padobranac na temu jer smo to elaborirali jos prije 5,6 stranica.
pedofilija se PAMETNICE ne pominje u kz fbih, odmah na pocetku sam rekao da je to medicinski a ne pravni termin
ps: ovo pamenice je zbog padobranca
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

velikonja wrote: 18/12/2022 14:29
vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:26

On je presudjen za bludne radnje, a ne za pedofiliju. Ne upadaj kao padobranac na temu jer smo to elaborirali jos prije 5,6 stranica.
pedofilija se PAMETNICE ne pominje u kz fbih, odmah na pocetku sam rekao da je to medicinski a ne pravni termin
ps: ovo pamenice je zbog padobranca
Pametnice njegovo stanje dusevnog poremecaja se vrlo lako utvrdi vjestacenjem kojeg napravis. To je najmanji problem.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#62916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

e cuj dobio uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka, pa stoko zatucana postupak je vec zavrsen presudnjeno mu je.

nek izvadi uvjerenje o nekaznjavanju :lol: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#62917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Bloo »

vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:20 Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.
Da, ali je osuden za bludne radnje nad maloljetnim licem plus na toj dodaj poziciju moci.
Kraj price.
Sve i da se prestane koristiti izraz pedofil ili efebofil, njegova presuda stoji.
velikonja
Posts: 878
Joined: 19/01/2014 20:37

#62918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by velikonja »

vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:35
velikonja wrote: 18/12/2022 14:29

pedofilija se PAMETNICE ne pominje u kz fbih, odmah na pocetku sam rekao da je to medicinski a ne pravni termin
ps: ovo pamenice je zbog padobranca
Pametnice njegovo stanje dusevnog poremecaja se vrlo lako utvrdi vjestacenjem kojeg napravis. To je najmanji problem.
sa sarkasticnim prozivkama necu vise, naveo sam zasto sam to uradio ( sorry sto sam uopce i zapoceo ali da si procitala ovu i neke druge teme mogla bi skontati da nisam bas padobranac )

drugi dio, da jeste tako. ali procuduru medicinskog ispizivanja se moze pokrenuti licno ili na zahtjev pravosudnih organa-
tako da ako lice nece da samostalno zahtjeva vjestacenje, a ima uticaja na pravosude organe...onda nam je kvaka 22

a premda zaista jesam legalista, meni je i bez tog vjestacenja majmun pedofil
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

velikonja wrote: 18/12/2022 14:45
vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:35

Pametnice njegovo stanje dusevnog poremecaja se vrlo lako utvrdi vjestacenjem kojeg napravis. To je najmanji problem.
sa sarkasticnim prozivkama necu vise, naveo sam zasto sam to uradio ( sorry sto sam uopce i zapoceo ali da si procitala ovu i neke druge teme mogla bi skontati da nisam bas padobranac )

drugi dio, da jeste tako. ali procuduru medicinskog ispizivanja se moze pokrenuti licno ili na zahtjev pravosudnih organa-
tako da ako lice nece da samostalno zahtjeva vjestacenje, a ima uticaja na pravosude organe...onda nam je kvaka 22

a premda zaista jesam legalista, meni je i bez tog vjestacenja majmun pedofil
Sud da je njega zelio sjebati u procesu, ili ostecena strana, mogli su traziti vjestacenje smeca. Ocito da nisu. Trebalo bi to uvesti automatski u ovim slucajevima da se dijagnoza utvrdi,pa da se dalje poduzimaju radnje u suzbijanju kretena u zivotu. Jer zatvor nece izlijeciti njegov poremecaj,niti medikamenti. Uostalom,koga briga, kao da mora da zivi na ovom svijetu? 😏
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#62920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Dimu1927 »

jel mu ovo tetka sekretar te skole, naravno sa srednjom skolom radi na poslovima za koje moras imati vss ?
velikonja
Posts: 878
Joined: 19/01/2014 20:37

#62921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by velikonja »

vjeshalica wrote: 18/12/2022 14:48

Sud da je njega zelio sjebati u procesu, ili ostecena strana, mogli su traziti vjestacenje smeca. Ocito da nisu. Trebalo bi to uvesti automatski u ovim slucajevima da se dijagnoza utvrdi,pa da se dalje poduzimaju radnje u suzbijanju kretena u zivotu. Jer zatvor nece izlijeciti njegov poremecaj,niti medikamenti. Uostalom,koga briga, kao da mora da zivi na ovom svijetu? 😏
eh, to opet dolazimo do nasih pravosudnih organa:

ako ukrades metar drva i nemas nikog....zna se
ako kao nastavnik - pedagoski radnik bludnicis sa mldb licima i imas ledja...mozes ponovno raditi kao nastavnik istoj ciljanoj grupi
ako ukrades - pronevjeris cca 10.000.000 KM i imas ledja....proces traje hiljadu godina i bit ces oslobodjen
ako...
nastavi niz

a ovdje je dodatna odgovornost i skole i ministarstva ( kojeg gotovo svi nekako zaboravljaju )
velikonja
Posts: 878
Joined: 19/01/2014 20:37

#62922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by velikonja »

PM72 wrote: 18/12/2022 14:22 Kemo Ademović je bio borac i to jedan po jedan.I on nije kriv za kćerkin izbor...
Ovdje je meni najkrivlji onaj morž Sivro.
vidi, kemo u ratu, skidam kapu. kolega mi je bio, kao i tebi u ostalom :kiss: , pa sam upucen ko je i sta je

medjutim, kemo u miru...sda siva eminancija ( barem u ks )....nip (isto)...jbg po meni mu to nije trebalo
nije kriv za kcerkin izbor, to se slazem, ali zar stvarno mislis da na sve procedure oko ovog slucaja ( sudjenje, fakti da nije suspendovan i nijr dobio otkaz ) nije uticalo to sto je njegov zet? jbg opet, ja mislim da jeste itekako

a sivru je davno trebalo u kontejner pa u miljacku, k'o sto je moja generacija nekad "rjesavala" problema
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#62923 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by vjeshalica »

Dimu1927 wrote: 18/12/2022 14:52 jel mu ovo tetka sekretar te skole, naravno sa srednjom skolom radi na poslovima za koje moras imati vss ?
Pravnik konsultant ,pise da je zasnovala radni odnos 1986 godine
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#62924 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by crveni_makovi »

:run:
Dimu1927 wrote: 18/12/2022 14:52 jel mu ovo tetka sekretar te skole, naravno sa srednjom skolom radi na poslovima za koje moras imati vss ?
Pokreni tužbu i potpiši se imenom i prezimenom.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#62925 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Horke »

pepeljara wrote: 18/12/2022 13:02
Bloo wrote: 18/12/2022 12:53

Prije ces visokog predstavnika smijeniti nego Sivru.
koji je to uhljeb tito dragi
Odvajace ga pajserom od stolice.
Post Reply