SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
- azurna_obala
- Posts: 5880
- Joined: 06/11/2010 03:22
- Location: Tamo gdje nebo ljubi more
#62901 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ne kažem da treba za svaku stavku, ali za ovakvu osjetljivu stvar, kao što je ovo, bolje da je šutio, a ne pričao kako ga "mi podržavamo".
Nadam se da će ta inicijativa biti pokrenuta
Nadam se da će ta inicijativa biti pokrenuta
- insaneinthebrain
- Posts: 25544
- Joined: 12/08/2013 12:51
#62902 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
smijeniti govno od profesora i ovog sivru idiota. pod hitno 
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#62903 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Nek prođe još koji dan i sve će pasti u zaborav
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#62904 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
+1azurna_obala wrote: ↑18/12/2022 11:29 Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.
Kreten
DJL Sindikat obrazovanja.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#62905 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Prije ces visokog predstavnika smijeniti nego Sivru.insaneinthebrain wrote: ↑18/12/2022 11:48 smijeniti govno od profesora i ovog sivru idiota. pod hitno![]()
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#62906 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Na kraju je donirala jedna privatna kompanija i djeca su otišla (ako mislimo na isto takmičenje ove godine u Singapuru).
BTW zar ovaj Sivro nije bio u nekom sporu oko toga je li mu legalan sindikat ili ne? Zar se to riješilo?
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#62907 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
koji je to uhljeb tito dragiBloo wrote: ↑18/12/2022 12:53Prije ces visokog predstavnika smijeniti nego Sivru.insaneinthebrain wrote: ↑18/12/2022 11:48 smijeniti govno od profesora i ovog sivru idiota. pod hitno![]()
-
MUNAFIK
- Posts: 5261
- Joined: 23/03/2004 00:04
#62908 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Ovo se desava kada se u javnosti krenu plasirati netacne infirmacije i to najvise rade mediji i onda dolazimo u ovu situaciju.azurna_obala wrote: ↑18/12/2022 11:29 Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.
Kreten
Uporno mediji pisu NETACNE informacije;
1. Da je on ZET Ademovica i to se sve gura na politicku arenu gdje je politickim lešinarima važnije ko je ZET kome od stvarnog problema.
Ovo je NETACNO jer se kcerka od Ademovica RAZVELA od ovog lika dakle nije mu nikakav ZET.
2.Piše se da je žrtva bila ucenica te osnovne skole šte se pokazalo da nije TACNO, kako sam na kraju ja razumio (ne znaci da je tacno) djevojka je bila ucenica srednje skole i clan odbojkaskog kluba u kojem je ovaj bio trener i tu se sve desilo.
I ovdje se potpuno nepotrebno pišu laži i samo se muti voda, jer apsolutno nije bitno jel srednja il osnovna skola, lik ima presudu za bludne radnje što je sasvim dovoljno da se bez laži završi postupak.
3. Uporno se piše da je on presuđeni PEDOFIL, a nije njegova presuda je za BLUDNE RADNJE, a pedofilija ima potpuno drugu definiciji kao naklonost prema djeci mladjoj od 13 godina a ovaj to nije radio i nije pedofil, a posebno nije presuđeni pedofil.
Sve ovo doprinosi da se muti istina, da se uvodi sumnja i tako dolazimo u situaciju gdje se evo i sindikat zapita ovako.
Ako si ti u sindikatu i znas da sve ovi sto mediji pišu NIJE TACNO onda hoces li se prikljuciti rulji i lincu?
Treba se drzati cinjenica, nema potrebe za ovim lazima a najmanje za politiziranjem.
Lik je trebao dobiti otkaz kada je dobio presudu i to je to sve ostalo je mahalanje.
-
velikonja
- Posts: 878
- Joined: 19/01/2014 20:37
#62909 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
MUNAFIK wrote: ↑18/12/2022 13:12Ovo se desava kada se u javnosti krenu plasirati netacne infirmacije i to najvise rade mediji i onda dolazimo u ovu situaciju.azurna_obala wrote: ↑18/12/2022 11:29 Nije mi jasno odakle mu pravo da govori u množini, "stat ćemo u njegovu odbranu", ja, kao član sindikata nikada ovo braniti neću, niti je on ikoga ikad pitao da li će ili neće...on je sindikat sam za sebe, svi drugi su samo članovi na papiru.
Kreten
Uporno mediji pisu NETACNE informacije;
1. Da je on ZET Ademovica i to se sve gura na politicku arenu gdje je politickim lešinarima važnije ko je ZET kome od stvarnog problema.
Ovo je NETACNO jer se kcerka od Ademovica RAZVELA od ovog lika dakle nije mu nikakav ZET.
2.Piše se da je žrtva bila ucenica te osnovne skole šte se pokazalo da nije TACNO, kako sam na kraju ja razumio (ne znaci da je tacno) djevojka je bila ucenica srednje skole i clan odbojkaskog kluba u kojem je ovaj bio trener i tu se sve desilo.
I ovdje se potpuno nepotrebno pišu laži i samo se muti voda, jer apsolutno nije bitno jel srednja il osnovna skola, lik ima presudu za bludne radnje što je sasvim dovoljno da se bez laži završi postupak.
3. Uporno se piše da je on presuđeni PEDOFIL, a nije njegova presuda je za BLUDNE RADNJE, a pedofilija ima potpuno drugu definiciji kao naklonost prema djeci mladjoj od 13 godina a ovaj to nije radio i nije pedofil, a posebno nije presuđeni pedofil.
Sve ovo doprinosi da se muti istina, da se uvodi sumnja i tako dolazimo u situaciju gdje se evo i sindikat zapita ovako.
Ako si ti u sindikatu i znas da sve ovi sto mediji pišu NIJE TACNO onda hoces li se prikljuciti rulji i lincu?
Treba se drzati cinjenica, nema potrebe za ovim lazima a najmanje za politiziranjem.
Lik je trebao dobiti otkaz kada je dobio presudu i to je to sve ostalo je mahalanje.
e ovako, krenimo kolega redom
1.
u vrijeme pocinjenja KD JESTE bio ZET ( tad je punac dosuse bio u omrazenoj sda )
u vrijeme pokretanje kriv postupka JESTE bio ZET ( i tada je punac bio perjanica SDA ) i tada je majmun MORAO biti suspendovan
tokom cijelog sudskog postupka koji je nazalost rrajao 5 godine JESTE bio ZET ( u to vrijeme punac se iz sda procistio ulaskom u nip )
prvomoćna presuda, majmun JESTE bio ZET ( punac u nip-u )
navodno, ponavljam navodno, tek nakon pravomoćne presude NIJE vise ZET, ali je i tada MORAO dobiti otkaz
i sad nas ubjedjujes da niti je imalo niti sada ima veze ciji je zet, hajde nismo od jucer u sa i BiH
2.
nije mi bas najjasnije, sta ovo mijenja u bicu pocinjenog KD
3.
pedofilija je medicinski termin i znaci zelju ili nagon za sexualnom aktivnoscu sa mldb licima. majmun je PRAVNO presudjen za bludne radnje spram mldb lica, dakle on JESTE PEDOFIL,
ps: dabogda ucio djecu onih koji ga brane i opravdavaju pa eto...nek je njima najbolji i neka im rijeci hvale za njega
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62910 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.velikonja wrote: ↑18/12/2022 14:17
3.
pedofilija je medicinski termin i znaci zelju ili nagon za sexualnom aktivnoscu sa mldb licima. majmun je PRAVNO presudjen za bludne radnje spram mldb lica, dakle on JESTE PEDOFIL,
ps: dabogda ucio djecu onih koji ga brane i opravdavaju pa eto...nek je njima najbolji i neka im rijeci hvale za njega
Sto se tice pedofilije de malo procitaj bolje
Po dijagnostičkom priručniku, pedofilija se dijagnosticira temeljem kriterija:
a) u posljednjih šest mjeseci javljaju se ponavljajuća, snažna seksualna poticajna maštanja, seksualne potrebe i ponašanja koja uključuju seksualnu aktivnost s pretpubertetskim (pubertet počinje kod djevojčica u uzrastu 10 - 11 godina, a kod dječaka oko dvanaeste godine);[2][3]
b) želje, seksualne potrebe i ponašanja uzrokuju klinički značajne smetnje ili manjkavosti u socijalnom, radnom te u drugim važnim područjima djelovanja;
c) osoba ima najmanje 16 godina i starija je barem 5 godina od djeteta ili djece iz kriterija a).[1]
Last edited by vjeshalica on 18/12/2022 14:23, edited 1 time in total.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#62911 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Kemo Ademović je bio borac i to jedan po jedan.I on nije kriv za kćerkin izbor...
Ovdje je meni najkrivlji onaj morž Sivro.
Ovdje je meni najkrivlji onaj morž Sivro.
-
velikonja
- Posts: 878
- Joined: 19/01/2014 20:37
#62912 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
kz fbih u tom pogledu ne pravi razliku, odredba koja inkriminira bludnu radnju, u stavu 2., kaze "ko bludnu radnju pocini prema djetetu ili mldb licu"vjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:20Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.velikonja wrote: ↑18/12/2022 14:17
3.
pedofilija je medicinski termin i znaci zelju ili nagon za sexualnom aktivnoscu sa mldb licima. majmun je PRAVNO presudjen za bludne radnje spram mldb lica, dakle on JESTE PEDOFIL,
ps: dabogda ucio djecu onih koji ga brane i opravdavaju pa eto...nek je njima najbolji i neka im rijeci hvale za njega
razlika u godinama se odnosi kada su i pocinitelj i zrtva mldb lica
za bas preciziran medicinski tretman, hajde da se slozim s tobom i kazem da je to prije svegau zavisnosti od literatire koja se koristi (ralicite su i dobne i druge granice)
Last edited by velikonja on 18/12/2022 14:27, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62913 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
On je presudjen za bludne radnje, a ne za pedofiliju. Ne upadaj kao padobranac na temu jer smo to elaborirali jos prije 5,6 stranica.velikonja wrote: ↑18/12/2022 14:24kz fbih u tom pogledu ne pravi razliku, odredba koja inkriminira bludnu radnju, u stavu 2., kaze "ko bludnu radnju pocini prema djetetu ili mldb licu"vjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:20
Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.
razlika u godinama se odnosi kada su i pocinitelj i zrtva mldb lica
-
velikonja
- Posts: 878
- Joined: 19/01/2014 20:37
#62914 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
pedofilija se PAMETNICE ne pominje u kz fbih, odmah na pocetku sam rekao da je to medicinski a ne pravni terminvjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:26On je presudjen za bludne radnje, a ne za pedofiliju. Ne upadaj kao padobranac na temu jer smo to elaborirali jos prije 5,6 stranica.
ps: ovo pamenice je zbog padobranca
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62915 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Pametnice njegovo stanje dusevnog poremecaja se vrlo lako utvrdi vjestacenjem kojeg napravis. To je najmanji problem.velikonja wrote: ↑18/12/2022 14:29pedofilija se PAMETNICE ne pominje u kz fbih, odmah na pocetku sam rekao da je to medicinski a ne pravni terminvjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:26
On je presudjen za bludne radnje, a ne za pedofiliju. Ne upadaj kao padobranac na temu jer smo to elaborirali jos prije 5,6 stranica.
ps: ovo pamenice je zbog padobranca
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#62916 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
e cuj dobio uvjerenje o nevodjenju krivicnog postupka, pa stoko zatucana postupak je vec zavrsen presudnjeno mu je.
nek izvadi uvjerenje o nekaznjavanju

nek izvadi uvjerenje o nekaznjavanju
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#62917 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Da, ali je osuden za bludne radnje nad maloljetnim licem plus na toj dodaj poziciju moci.vjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:20 Lik je u to vrijeme imao razliku od 8 godina sa ostecenom. Otprilike ugrubo.
Kraj price.
Sve i da se prestane koristiti izraz pedofil ili efebofil, njegova presuda stoji.
-
velikonja
- Posts: 878
- Joined: 19/01/2014 20:37
#62918 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
sa sarkasticnim prozivkama necu vise, naveo sam zasto sam to uradio ( sorry sto sam uopce i zapoceo ali da si procitala ovu i neke druge teme mogla bi skontati da nisam bas padobranac )vjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:35Pametnice njegovo stanje dusevnog poremecaja se vrlo lako utvrdi vjestacenjem kojeg napravis. To je najmanji problem.
drugi dio, da jeste tako. ali procuduru medicinskog ispizivanja se moze pokrenuti licno ili na zahtjev pravosudnih organa-
tako da ako lice nece da samostalno zahtjeva vjestacenje, a ima uticaja na pravosude organe...onda nam je kvaka 22
a premda zaista jesam legalista, meni je i bez tog vjestacenja majmun pedofil
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#62919 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
Sud da je njega zelio sjebati u procesu, ili ostecena strana, mogli su traziti vjestacenje smeca. Ocito da nisu. Trebalo bi to uvesti automatski u ovim slucajevima da se dijagnoza utvrdi,pa da se dalje poduzimaju radnje u suzbijanju kretena u zivotu. Jer zatvor nece izlijeciti njegov poremecaj,niti medikamenti. Uostalom,koga briga, kao da mora da zivi na ovom svijetu?velikonja wrote: ↑18/12/2022 14:45sa sarkasticnim prozivkama necu vise, naveo sam zasto sam to uradio ( sorry sto sam uopce i zapoceo ali da si procitala ovu i neke druge teme mogla bi skontati da nisam bas padobranac )vjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:35
Pametnice njegovo stanje dusevnog poremecaja se vrlo lako utvrdi vjestacenjem kojeg napravis. To je najmanji problem.
drugi dio, da jeste tako. ali procuduru medicinskog ispizivanja se moze pokrenuti licno ili na zahtjev pravosudnih organa-
tako da ako lice nece da samostalno zahtjeva vjestacenje, a ima uticaja na pravosude organe...onda nam je kvaka 22
a premda zaista jesam legalista, meni je i bez tog vjestacenja majmun pedofil
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#62920 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
jel mu ovo tetka sekretar te skole, naravno sa srednjom skolom radi na poslovima za koje moras imati vss ?
-
velikonja
- Posts: 878
- Joined: 19/01/2014 20:37
#62921 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
eh, to opet dolazimo do nasih pravosudnih organa:vjeshalica wrote: ↑18/12/2022 14:48
Sud da je njega zelio sjebati u procesu, ili ostecena strana, mogli su traziti vjestacenje smeca. Ocito da nisu. Trebalo bi to uvesti automatski u ovim slucajevima da se dijagnoza utvrdi,pa da se dalje poduzimaju radnje u suzbijanju kretena u zivotu. Jer zatvor nece izlijeciti njegov poremecaj,niti medikamenti. Uostalom,koga briga, kao da mora da zivi na ovom svijetu?![]()
ako ukrades metar drva i nemas nikog....zna se
ako kao nastavnik - pedagoski radnik bludnicis sa mldb licima i imas ledja...mozes ponovno raditi kao nastavnik istoj ciljanoj grupi
ako ukrades - pronevjeris cca 10.000.000 KM i imas ledja....proces traje hiljadu godina i bit ces oslobodjen
ako...
nastavi niz
a ovdje je dodatna odgovornost i skole i ministarstva ( kojeg gotovo svi nekako zaboravljaju )
-
velikonja
- Posts: 878
- Joined: 19/01/2014 20:37
#62922 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5
vidi, kemo u ratu, skidam kapu. kolega mi je bio, kao i tebi u ostalom
medjutim, kemo u miru...sda siva eminancija ( barem u ks )....nip (isto)...jbg po meni mu to nije trebalo
nije kriv za kcerkin izbor, to se slazem, ali zar stvarno mislis da na sve procedure oko ovog slucaja ( sudjenje, fakti da nije suspendovan i nijr dobio otkaz ) nije uticalo to sto je njegov zet? jbg opet, ja mislim da jeste itekako
a sivru je davno trebalo u kontejner pa u miljacku, k'o sto je moja generacija nekad "rjesavala" problema
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
