Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61401 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

N.N. wrote: 29/11/2022 10:12 Pun qurac na forumu Nenada, Jovana i ostalih brdskih panjeva koji ko biva u tonu zabrinutosti za drzavu malo po malo izjednacavaju stvari koje se izjednaciti ne mogu.
I tako to godinama se valja po forumu...
:thumbup:
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#61402 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by relativno84 »


:oops: :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#61403 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

guruguru95 wrote: 29/11/2022 16:21
N.N. wrote: 29/11/2022 10:12 Pun qurac na forumu Nenada, Jovana i ostalih brdskih panjeva koji ko biva u tonu zabrinutosti za drzavu malo po malo izjednacavaju stvari koje se izjednaciti ne mogu.
I tako to godinama se valja po forumu...
:thumbup:
Image

malo lagano opozicione hladovine i nedostatka rucica na budzetu nemojte boga vam da se pravite da vam je Bosna na prvom mjestu a zadnjih tridesetak godina uradili sve protiv Bosne i Bošnjaka pogotovo :lol: :lol: :lol:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61404 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

tramvajtrojka wrote: 29/11/2022 16:53
guruguru95 wrote: 29/11/2022 16:21

:thumbup:
Image

malo lagano opozicione hladovine i nedostatka rucica na budzetu nemojte boga vam da se pravite da vam je Bosna na prvom mjestu a zadnjih tridesetak godina uradili sve protiv Bosne i Bošnjaka pogotovo :lol: :lol: :lol:
Ko to mi?
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61405 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Ti meni SDA bot, ja tebi NIP bot :thumbup: :bih:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61406 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Nisam ja opterećen strankama kao vas nekoliko dežurnih filozofa koji u svom bogatom vokabularu imate čak 4-5 riječi i vrtite ih ovdje do besvijesti.

Zaboli me za SDA, ali jednako tako me zaboli i za Trojku/Osmorku nakon ovog ljigavog ogavnog bestidnog patetičnog ulizivanja Poglavniku Draganu.

Od početka govorim, svi su ista govna, neko manje-neko više, i to se upravo ispostavlja tačnim. Halid mjesto Halida.

Sretno vam u "epohalnim" koalicijama sa uzp separatistima :thumbup:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#61407 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ogrešević o budućoj vlasti: Smatram da će Nikšić biti dobar premijer, a sebe vidim gdje god

"Nemamo pojma ko će popuniti, predlagati i preuzeti obavezu da delegira ljude. To je u našim pregovorima kao i svaki put do sad, završni akt. Nermin Nikšić je dobar premijer Federacije BiH, kolega s kojim imam odlične odnose. Ako to bude SDP-ova pozicija, o tome će vjerovatno odlučivati organi SDP-a", kazao je Konaković.

Posto je Niksic vec proglasen "dobrim premijerom" velike su sanse da on to i bude. Sto je svakako za pozdraviti. Ogresevic je u stilu "sta dobijem, dobijem". Konakovic iako nije bjezao od pozicije premijera ipak je uspio pobjeci. Za Konakovica bi idealno bilo ministarstvo sporta i obrazovanja. Tu bi mogao pokazati javnosti sta je naucio na DiF-u.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61408 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

I prije nego što mi neki forumski pametnjaković odbrusi u stilu: Pa šta je radila SDA? A ti bi da ostane SDA? SDA blablabla SDA blablabla...

Odmah da vam kažem: Od SDA bande se uvijek moglo očekivati sve najgore i najpodmuklije kako bi napunili svoje džepove i ostali na vlasti.

Od Trojke/Osmorke smo očekivali promjene, i u politici i u retorici. Ljudi koji su glasali za njih glasali su za promjene. Sigurno nisu glasali da gledaju felacio sa Čovićem uživo pred kamerama i bezobraznu, bestidnu, podmuklu priču kako se sa Čovićem i Dodikom može razgovarati i dogovarati, ali eto oni su "umorni od laži i prevara zlih Bošnjaka".

Za ovakvu količinu snishodljivosti, servilnosti, gadosti i ljigavosti sigurno nismo glasali.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#61409 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

Hebibović šehidio na twitteru, Reuf se još drži...

TurbopatriJote ubacuju u petu brzinu :mrgreen:

Pitanje je vremena kad će i ovoga Musk poslati u vječna lovišta


RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#61410 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by RtrnOfSalisbury »

dzasvi mi se ova terminoloija: kolko ruku, kome ruke, za koga ruke, sukim i cijim rukama, imamo ruke nemamo ruke. odlicno :D sta ce bit kad se pocnu i noge brojat da ne kaem neki drugi organi :run: zasad je sve oko ruku sto je pozitivno. a sta nedobog ako neko pocne brojat supke, imamo pet supaka oni samo 4 al smo jaci :evil: :oops: treba nam jos minimalno tri supka da imamo vecinu
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61411 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

RtrnOfSalisbury wrote: 29/11/2022 17:13 dzasvi mi se ova terminoloija: kolko ruku, kome ruke, za koga ruke, sukim i cijim rukama, imamo ruke nemamo ruke. odlicno :D sta ce bit kad se pocnu i noge brojat da ne kaem neki drugi organi :run: zasad je sve oko ruku sto je pozitivno. a sta nedobog ako neko pocne brojat supke, imamo pet supaka oni samo 4 al smo jaci :evil: :oops: treba nam jos minimalno tri supka da imamo vecinu
:thumbup: :mrgreen: :lol:
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#61412 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

relativno84 wrote: 29/11/2022 16:47
:oops: :D
Vojinu je dočekao ono što odavno čeka,

da se ujedini sa svojim duhovnim vođom!
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#61413 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

tramvajtrojka wrote: 29/11/2022 16:53
guruguru95 wrote: 29/11/2022 16:21

:thumbup:
Image

malo lagano opozicione hladovine i nedostatka rucica na budzetu nemojte boga vam da se pravite da vam je Bosna na prvom mjestu a zadnjih tridesetak godina uradili sve protiv Bosne i Bošnjaka pogotovo :lol: :lol: :lol:
A gdje je u ovome svemu DF ili nam to Yasmin DF vodi vec pod SDA? :lol:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#61414 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Denis Zvizdić postao favorit za šefa bh. diplomatije, poznata još četiri kandidata za ministre

Nije lose. Od svih politicara Osmorke on ima najvise iskustva na drzavnom nivou. Nekako se ustaljuje ta podjela da plemenu B pripadnu vanjski poslovi. U proslom mandatu su bili vanjski poslovi, unutrasnji poslovi i odbrana u rukama bosnjackih politicara.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#61415 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

:lol: :lol: :lol: :lol:



plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#61416 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Evropski komesar sastao se i sa predsjednikom SDA Bakirom Izetbegovićem, sa kojim je razgovarao o potrebi napretka BiH u sprovođenju očekivanih reformi.

Ovaj jos nije skonto da SDA nije u vlasti. :D A i ovdje na forumu ce se neki tesko naviknuti da SDA nije u vlasti i da su drugi odgovorni za daljnja politicka dogadjanja. :D
Madjar izgleda trazi podrsku SDA za ustavne promjene. Tesko da ce im SDA to dati nakon ovog izbacivanja iz vlasti koju ce tesko preboljeti.
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#61417 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

SDA je vlast u nasim srcima :srce: :srce: :srce:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#61418 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Login77777 wrote: 29/11/2022 17:17
tramvajtrojka wrote: 29/11/2022 16:53

Image

malo lagano opozicione hladovine i nedostatka rucica na budzetu nemojte boga vam da se pravite da vam je Bosna na prvom mjestu a zadnjih tridesetak godina uradili sve protiv Bosne i Bošnjaka pogotovo :lol: :lol: :lol:
A gdje je u ovome svemu DF ili nam to Yasmin DF vodi vec pod SDA? :lol:
Image

kmecanje se nastavlja :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#61419 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Slozna braca kucu grade.
Da li se Dodik danas sastao s Nikšićem, za predsjednika SDP-a imao samo riječi hvale

Ovo je vec malo chupavo
Što se tiče ministarskih pozicija u Vijeću ministara BiH, Dodik je rekao da ih zanima mjesto ministra vanjskih poslova.
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#61420 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

Truba wrote: 29/11/2022 13:47
Lug wrote: 29/11/2022 13:21

nije tacno, BiH je bila jedna izborna jedinica dok SDP nije izglasao dvije.
Elaboriraj i predoci linkove

Ja sam vise mislio da razlicito uredjenje
Dobro i rs je potpisala os bih...i svasta nesto...svi su davali ustupke
googlaj pa ces naci, ali znam sigurno da su SDP zajedno sa, mislim da su bili SBiH, izglasali da se oforme dvije izborne jedinice (rs i fbih). Prije toga BiH je bila jedna izborna jedinica. Nema to veze sa OS BiH.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#61421 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

guruguru95 wrote: 29/11/2022 16:58 Nisam ja opterećen strankama kao vas nekoliko dežurnih filozofa koji u svom bogatom vokabularu imate čak 4-5 riječi i vrtite ih ovdje do besvijesti.

Zaboli me za SDA, ali jednako tako me zaboli i za Trojku/Osmorku nakon ovog ljigavog ogavnog bestidnog patetičnog ulizivanja Poglavniku Draganu.

Od početka govorim, svi su ista govna, neko manje-neko više, i to se upravo ispostavlja tačnim. Halid mjesto Halida.

Sretno vam u "epohalnim" koalicijama sa uzp separatistima :thumbup:
Za nekog ko nije "opterećen" strankama mnogo kukaš ovih dana... Tačno bi čovjek pomislio da si narandžast :lol:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#61422 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

saabsa wrote: 29/11/2022 17:42
guruguru95 wrote: 29/11/2022 16:58 Nisam ja opterećen strankama kao vas nekoliko dežurnih filozofa koji u svom bogatom vokabularu imate čak 4-5 riječi i vrtite ih ovdje do besvijesti.

Zaboli me za SDA, ali jednako tako me zaboli i za Trojku/Osmorku nakon ovog ljigavog ogavnog bestidnog patetičnog ulizivanja Poglavniku Draganu.

Od početka govorim, svi su ista govna, neko manje-neko više, i to se upravo ispostavlja tačnim. Halid mjesto Halida.

Sretno vam u "epohalnim" koalicijama sa uzp separatistima :thumbup:
Za nekog ko nije "opterećen" strankama mnogo kukaš ovih dana... Tačno bi čovjek pomislio da si narandžast :lol:
nisam sda ali vjecita uzrecica svih zabrinutih forumasa na ovom podforumu koji ne zele izrazito da iskazu svoje politicko opredjeljenje
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#61423 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saabsa »

Login77777 wrote: 29/11/2022 17:17
tramvajtrojka wrote: 29/11/2022 16:53

Image

malo lagano opozicione hladovine i nedostatka rucica na budzetu nemojte boga vam da se pravite da vam je Bosna na prvom mjestu a zadnjih tridesetak godina uradili sve protiv Bosne i Bošnjaka pogotovo :lol: :lol: :lol:
A gdje je u ovome svemu DF ili nam to Yasmin DF vodi vec pod SDA? :lol:
Tu su oni, pri dnu slike ispod slova D na desnoj
curi, samo su usli preduboko pa im se ni noge ne vide :lol: :lol: :lol:
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61424 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

saabsa wrote: 29/11/2022 17:42
guruguru95 wrote: 29/11/2022 16:58 Nisam ja opterećen strankama kao vas nekoliko dežurnih filozofa koji u svom bogatom vokabularu imate čak 4-5 riječi i vrtite ih ovdje do besvijesti.

Zaboli me za SDA, ali jednako tako me zaboli i za Trojku/Osmorku nakon ovog ljigavog ogavnog bestidnog patetičnog ulizivanja Poglavniku Draganu.

Od početka govorim, svi su ista govna, neko manje-neko više, i to se upravo ispostavlja tačnim. Halid mjesto Halida.

Sretno vam u "epohalnim" koalicijama sa uzp separatistima :thumbup:
Za nekog ko nije "opterećen" strankama mnogo kukaš ovih dana... Tačno bi čovjek pomislio da si narandžast :lol:
Ne kukam, nego se smijem i iščuđavam forumskim međustranačkim prepucavanjima i podjebavanjima, kao da vam životi ovise o ishodu formiranja vlasti. SDA najmanje spominjem zato što jednostavno nema potrebe, o njima je već sve rečeno i nema potrebe za trošenjem riječi i slova na tu ljudsku gamad. Problem je što ne vidim nikakvu razliku u retorici i ponašanju između jednih i drugih. Kao što rekoh, svi su ovdje ista govna, obični bijednici gladni fotelja i vlasti, a ovi patetični i tragikomični događaji prethodnih dana potvrđuju istinitost te konstatacije. :thumbup:
Last edited by guruguru95 on 29/11/2022 17:59, edited 2 times in total.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#61425 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Anquilla »

Napokon promjena vlasti u FBiH :)
Meni, kao nekom ko živi u KS, Trojka daje nadu, jer su pokazali da su principijelni i da postoje stvari oko kojih se mogu složiti. Nadam se da će im ostati taj karakter, posebno pri imenovanju na funkcije, da budu sposobni, ne podobni.
Smatram da svi građani ovog entiteta (obzirom da se referišem na buduću Vladu FBiH) imaju zajedničke interese i da se oko toga može i mora dogovoriti.

Neka im je sa srećom :bih:
Locked