Dešavanja u Srbiji

User avatar
muha_sa
Posts: 140376
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#60201 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

Na istoku ništa novo, valjda za 100 godina skontaju koliki su idioti

https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvezd ... /230313012

Zvezdini navijači čestitali rođendan Ratku Mladiću: Djecu podižemo po Vašem uzoru
User avatar
Sanjarko
Posts: 28402
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#60202 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sanjarko »

muha_sa wrote: 13/03/2023 08:18 Na istoku ništa novo, valjda za 100 godina skontaju koliki su idioti

https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvezd ... /230313012

Zvezdini navijači čestitali rođendan Ratku Mladiću: Djecu podižemo po Vašem uzoru
Moze im se desiti da se ta djeca upucaju kao kcerka od Ratka Mladica. :-)
Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#60203 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »




Image
DonieBrasco
Posts: 20067
Joined: 31/08/2016 16:09

#60204 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

Bossona
Posts: 5896
Joined: 21/12/2020 03:28

#60205 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

DonieBrasco wrote: 15/03/2023 15:21

Image
Image
Obrijani, okupani i prepakovani četnik ostaje četnik, ma kako ga prepakovali i našminkali. Smjena Zlobe Miloševića je bila kazna zbog gubitka Kosova i propalog plana stvaranja Moljevićeve Srbije a isturanje Zorana, Voje i Tadića je bila prevara osmišljena u istoj kuhinji istog štaba.
Njegovo smaknuće je bila osveta za isporuku MIloševića Hagu za kojeg je rekao u vrijeme uspona da je srBski Napoleon na bijelom konju koji će da oslobodi Srbe i ujedni ih u nojoj srBskoj državi.

Atentatom na Zorana su poručili da ostaju na putu četnizirane Srbije kojom vlada maloruska SS SvetoSavska bradata sekta, SANU i njihove službe, da ne bude zabune među sljedbenicima.
User avatar
eltroxin
Posts: 2415
Joined: 30/08/2009 23:35

#60206 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by eltroxin »

Gdje je nestao klempo Vulin?
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#60207 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by tindbe »

@Bossona :thumbup:
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#60208 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

eltroxin wrote: 15/03/2023 19:59 Gdje je nestao klempo Vulin?
Na obuci u KGB centru u Nisu...
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#60209 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dulekrele »

Neko vece u emisiji Utisak nedelje Đinđićev šef kabineta kaže da je Đinđić predlagao da pošto su na Kosovu izglasali nezavisnost treba da isto to urade i srbi u Bosni. To je bilo nakon rata. Medutim medunarodna zajednice je to odbila i rekla da to ne dolazi u obzir i on se poklopio. Đinđić nije bio nista bolji od ostalih iz srbije koji su željeli raspad Bosne. Bio je za medunarodnu zajednicu samo manje zlo od Miloševića a za nas je bio isto sranje kao i ostali.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#60210 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

Djindjic je bio pragmatican.....on je zelio isto sto i milosevic ali sa razlikom sto je znao koliko daleko treba ici,i znao je da faktor vremena ne radi za velikosrpske ciljeve,pa je predlagao brza rjesenja koja su tad u to vrijeme bila neprihvatljiva za stab,a koju bi taj isti stab danas rado prihvatio...vuk draskovic je vise puta govorio o tim ponudama zapada,koje je srbija odbijala,djindjica su ubili jer je mogucnost velike srbije vidio jedino preko saradnje sa njemackom i amerikom ALI je to sprijecio KGB lobi u srpskoj vojsci i politici..danas vucic pokusava da ozivi tu politiku dealova sa zapadom,ali nema podrsku naroda jer je rusija zavrsila satanizaciju srpskog naroda koji je ionako bio satanizovan SANU senilnim salonskim starcima...

Sve nas u srbijanskom okruzenju spasava "srpska politicka glupost"jer jos vjeruju da preko istoka i rusa mogu ostvarit svoje velikosrpske snove...
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#60211 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

"IVICA DAČIĆ NA UGLEDNOM AMERIČKOM UNIVERZITETU: "Srbi i Amerikanci imaju zajedničku historiju dužu od 140 godina!"

U Rusiji i Srbiji sve je moguće pa tako i da se Putler i PrDačić bave historijom. Kroje je i prekrajaju kako im godi. Doduše ovo je stara praksa jer je njihova kompletna historiografija čisti falisifikat, gola mitomanija, skup laži i nebuloza pa i ova najnovija dorada i prekrajanje ne odudara od već uhodane prakse.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#60212 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Truba »

https://www.avaz.ba/vijesti/region/8164 ... ije-srbiji

sa je ba ovo

basta-postavio-pitanje-ambasadoru-rusije-zasto-ste-1992-u-un-u-glasali-za-sankcije-srbiji

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#60213 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Princip reciprociteta, te stvari u sjećanju ljudi nikada ne zastarijevaju. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#60214 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Haris.ba »

SmokingMan wrote: 16/03/2023 11:26 Princip reciprociteta, te stvari u sjećanju ljudi nikada ne zastarijevaju. :D
Ma to pripremaju javnost ako zagusti da se mogu uvesti sankcije, a i Rusima da daju isaret da previse medijski i oni ne talasaju.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#60215 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Haris.ba wrote: 16/03/2023 11:28
SmokingMan wrote: 16/03/2023 11:26 Princip reciprociteta, te stvari u sjećanju ljudi nikada ne zastarijevaju. :D
Ma to pripremaju javnost ako zagusti da se mogu uvesti sankcije, a i Rusima da daju isaret da previse medijski i oni ne talasaju.
Druga strana mi govori slijedeće, zašto Alex sada naglo mijenja smjer, prividno, kroz neki pokret za državu, kako bi se navodno obračunao sa ljudima koji su posredovali da se Srbija sroza na ugled jednog reality show.a. Želi se stvoriti ta neka pseudo Srbija, zemlja pristojnosti, na ramenima već isprobanih poslušnih dokonih političara i dalje naivnih ljudi, ali vjerovatno u duhu one pristojnosti koja je više licimjernog karaktera. Vjerovatno je da će se otarasiti samo onih koji su previše bili uneseni u vlastite interese, i na kraju uperiti prst u njih i reću "Evo, to su oni izdajnici koji su agitovali za članstvo Kosova u UN".Ovo je samo zidanje još jednog sprata na ono na čemu se današnja Srbija "temelji", kako bi na mišiće pokazali dvoličnoj EU da Srbiju doslovno preko noći on može transformisati u nešto što ni EU nije mogla očekivati.

Jasno je da je ovo samo potez za daljnje prolongiranje vlastitih stavova prema Briselu koji su i dalje jasni, ali i takvu nakaradnu Srbiju EU i dalje može tolerisati, jer svakako i njeno eventualno priznanje Kosova ništa neće značiti ako u Vijeću Rusija i Kina ne budu "digle ruke" za verifikaciju, što sigurno neće ni učiniti. Tako da Srbija u suštini može da uživa u nepreglednom manevrisanju spoljašnjom politikom i prema Americi i prema Rusiji, jer im prilike, koje li lude sreće, idu na ruku. Čak iako budu žrtve nekih od simboličnih sankcija, sigurno je da one neće biti dugoročne niti će uzrokovati neke veće ekonomske probleme za Srbiju.
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#60216 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

DUŠAN KOVAČEVIĆ:

ŠOKANTAN ISTUP SRBIJANSKOG PISCA I AKADEMIKA: „Ako dođe do rata formirat ćemo ‘Legiju staraca’…“
-Bojim se, možda sam i ja pomračio, da se Kurti neće smiriti sve dok ijedna srpska mačka bude na Kosovu, kazao je on.

Ako ta mačka bude tražila zmo (zajednicu mačijih općina) onda se i ne treba smiriti. "Legija staraca" ili "ligija stranaca" šta god a ni jedno vam nije strano (vikend četnici, šešeljevci, rusi, grci...) svašta vi navučete, no čini se da su se i Albanci opametili, ni njihova dijaspora nije za potcijeniti a i veze i podrška koju uživaju mogla bi toj "Legiji staraca" obezbijediti plac za ukop.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22526
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#60217 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Interesatno bi mi bilo pod jednim kišobranom vidjeti ideološki identične, ali interesno različite stranke, samo ostaje otvoreno pitanje, kako bi se klimava i malobrojna opozicija snašla u jednoj takvoj sinergiji, u kojoj oni sa strane ostaju više nalik nekom izotopu kratkog životnog vijeka. Pa iako se raspadne, Srbija time samo efektivno suzbija utjecaj stranih organizacija za demokratizaciju srpskog društva, nešto čemu se Kremlj iskreno i nada. :D
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#60218 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

"Ruske diplomate izgnane iz EU-a angažman našle u Srbiji"

Al će da se špija uzduž i poprijeko
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#60219 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

"Vučić nakon što je saznao da je izdat nalog za hapšenje Putina: Morao sam da sjednem
Meni je potrebno da razmislim šta ćemo i kako ćemo mi, rekao je Vučić"


Tako je Vučiću jer društvance po svjetskim kazamatima se ozbiljno reduciralo a njihovi projekti se guraju pa bi nekome moglo naumpasti da malo podmladi i poveća broj onih protuha u tim kazamatima. Još kada bi ti to mogao objasniti i onom međedu u Banjaluci svima bi bilo bolje.
User avatar
emigrazione
Posts: 7793
Joined: 01/09/2010 13:40

#60220 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by emigrazione »

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#60221 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by GandalfSivi »

Bravo Valentina!!!
User avatar
Peacean
Posts: 9822
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#60222 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Peacean »

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6552
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#60223 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tvrtko II Kotromanić »

:lol:
Dajte i neki taj ZBO u Sandžaku
Kad je bal... :D
User avatar
Peacean
Posts: 9822
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#60224 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Peacean »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 18/03/2023 11:35
:lol:
Dajte i neki taj ZBO u Sandžaku
Kad je bal... :D
A šta ćemo onda sa Mađarima i Rumunima u Vojvodini? Sa Bugarima i Makedoncima? :D
User avatar
dembele
Posts: 4163
Joined: 19/06/2014 09:15

#60225 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dembele »

emigrazione wrote: 17/03/2023 21:19 Image
Je li još dodala: Više volim da sam ja slomila ruku nego naš predsednik.
Post Reply