Dešavanja u Srbiji
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#60201 Re: Dešavanja u Srbiji
Na istoku ništa novo, valjda za 100 godina skontaju koliki su idioti
https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvezd ... /230313012
Zvezdini navijači čestitali rođendan Ratku Mladiću: Djecu podižemo po Vašem uzoru
https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvezd ... /230313012
Zvezdini navijači čestitali rođendan Ratku Mladiću: Djecu podižemo po Vašem uzoru
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#60202 Re: Dešavanja u Srbiji
Moze im se desiti da se ta djeca upucaju kao kcerka od Ratka Mladica.muha_sa wrote: ↑13/03/2023 08:18 Na istoku ništa novo, valjda za 100 godina skontaju koliki su idioti
https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvezd ... /230313012
Zvezdini navijači čestitali rođendan Ratku Mladiću: Djecu podižemo po Vašem uzoru
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#60205 Re: Dešavanja u Srbiji


Obrijani, okupani i prepakovani četnik ostaje četnik, ma kako ga prepakovali i našminkali. Smjena Zlobe Miloševića je bila kazna zbog gubitka Kosova i propalog plana stvaranja Moljevićeve Srbije a isturanje Zorana, Voje i Tadića je bila prevara osmišljena u istoj kuhinji istog štaba.
Njegovo smaknuće je bila osveta za isporuku MIloševića Hagu za kojeg je rekao u vrijeme uspona da je srBski Napoleon na bijelom konju koji će da oslobodi Srbe i ujedni ih u nojoj srBskoj državi.
Atentatom na Zorana su poručili da ostaju na putu četnizirane Srbije kojom vlada maloruska SS SvetoSavska bradata sekta, SANU i njihove službe, da ne bude zabune među sljedbenicima.
- eltroxin
- Posts: 2415
- Joined: 30/08/2009 23:35
#60206 Re: Dešavanja u Srbiji
Gdje je nestao klempo Vulin?
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#60209 Re: Dešavanja u Srbiji
Neko vece u emisiji Utisak nedelje Đinđićev šef kabineta kaže da je Đinđić predlagao da pošto su na Kosovu izglasali nezavisnost treba da isto to urade i srbi u Bosni. To je bilo nakon rata. Medutim medunarodna zajednice je to odbila i rekla da to ne dolazi u obzir i on se poklopio. Đinđić nije bio nista bolji od ostalih iz srbije koji su željeli raspad Bosne. Bio je za medunarodnu zajednicu samo manje zlo od Miloševića a za nas je bio isto sranje kao i ostali.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#60210 Re: Dešavanja u Srbiji
Djindjic je bio pragmatican.....on je zelio isto sto i milosevic ali sa razlikom sto je znao koliko daleko treba ici,i znao je da faktor vremena ne radi za velikosrpske ciljeve,pa je predlagao brza rjesenja koja su tad u to vrijeme bila neprihvatljiva za stab,a koju bi taj isti stab danas rado prihvatio...vuk draskovic je vise puta govorio o tim ponudama zapada,koje je srbija odbijala,djindjica su ubili jer je mogucnost velike srbije vidio jedino preko saradnje sa njemackom i amerikom ALI je to sprijecio KGB lobi u srpskoj vojsci i politici..danas vucic pokusava da ozivi tu politiku dealova sa zapadom,ali nema podrsku naroda jer je rusija zavrsila satanizaciju srpskog naroda koji je ionako bio satanizovan SANU senilnim salonskim starcima...
Sve nas u srbijanskom okruzenju spasava "srpska politicka glupost"jer jos vjeruju da preko istoka i rusa mogu ostvarit svoje velikosrpske snove...
Sve nas u srbijanskom okruzenju spasava "srpska politicka glupost"jer jos vjeruju da preko istoka i rusa mogu ostvarit svoje velikosrpske snove...
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#60211 Re: Dešavanja u Srbiji
"IVICA DAČIĆ NA UGLEDNOM AMERIČKOM UNIVERZITETU: "Srbi i Amerikanci imaju zajedničku historiju dužu od 140 godina!"
U Rusiji i Srbiji sve je moguće pa tako i da se Putler i PrDačić bave historijom. Kroje je i prekrajaju kako im godi. Doduše ovo je stara praksa jer je njihova kompletna historiografija čisti falisifikat, gola mitomanija, skup laži i nebuloza pa i ova najnovija dorada i prekrajanje ne odudara od već uhodane prakse.
U Rusiji i Srbiji sve je moguće pa tako i da se Putler i PrDačić bave historijom. Kroje je i prekrajaju kako im godi. Doduše ovo je stara praksa jer je njihova kompletna historiografija čisti falisifikat, gola mitomanija, skup laži i nebuloza pa i ova najnovija dorada i prekrajanje ne odudara od već uhodane prakse.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#60212 Re: Dešavanja u Srbiji
https://www.avaz.ba/vijesti/region/8164 ... ije-srbiji
sa je ba ovo
basta-postavio-pitanje-ambasadoru-rusije-zasto-ste-1992-u-un-u-glasali-za-sankcije-srbiji

sa je ba ovo
basta-postavio-pitanje-ambasadoru-rusije-zasto-ste-1992-u-un-u-glasali-za-sankcije-srbiji
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#60213 Re: Dešavanja u Srbiji
Princip reciprociteta, te stvari u sjećanju ljudi nikada ne zastarijevaju. 
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#60214 Re: Dešavanja u Srbiji
Ma to pripremaju javnost ako zagusti da se mogu uvesti sankcije, a i Rusima da daju isaret da previse medijski i oni ne talasaju.SmokingMan wrote: ↑16/03/2023 11:26 Princip reciprociteta, te stvari u sjećanju ljudi nikada ne zastarijevaju.![]()
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#60215 Re: Dešavanja u Srbiji
Druga strana mi govori slijedeće, zašto Alex sada naglo mijenja smjer, prividno, kroz neki pokret za državu, kako bi se navodno obračunao sa ljudima koji su posredovali da se Srbija sroza na ugled jednog reality show.a. Želi se stvoriti ta neka pseudo Srbija, zemlja pristojnosti, na ramenima već isprobanih poslušnih dokonih političara i dalje naivnih ljudi, ali vjerovatno u duhu one pristojnosti koja je više licimjernog karaktera. Vjerovatno je da će se otarasiti samo onih koji su previše bili uneseni u vlastite interese, i na kraju uperiti prst u njih i reću "Evo, to su oni izdajnici koji su agitovali za članstvo Kosova u UN".Ovo je samo zidanje još jednog sprata na ono na čemu se današnja Srbija "temelji", kako bi na mišiće pokazali dvoličnoj EU da Srbiju doslovno preko noći on može transformisati u nešto što ni EU nije mogla očekivati.Haris.ba wrote: ↑16/03/2023 11:28Ma to pripremaju javnost ako zagusti da se mogu uvesti sankcije, a i Rusima da daju isaret da previse medijski i oni ne talasaju.SmokingMan wrote: ↑16/03/2023 11:26 Princip reciprociteta, te stvari u sjećanju ljudi nikada ne zastarijevaju.![]()
Jasno je da je ovo samo potez za daljnje prolongiranje vlastitih stavova prema Briselu koji su i dalje jasni, ali i takvu nakaradnu Srbiju EU i dalje može tolerisati, jer svakako i njeno eventualno priznanje Kosova ništa neće značiti ako u Vijeću Rusija i Kina ne budu "digle ruke" za verifikaciju, što sigurno neće ni učiniti. Tako da Srbija u suštini može da uživa u nepreglednom manevrisanju spoljašnjom politikom i prema Americi i prema Rusiji, jer im prilike, koje li lude sreće, idu na ruku. Čak iako budu žrtve nekih od simboličnih sankcija, sigurno je da one neće biti dugoročne niti će uzrokovati neke veće ekonomske probleme za Srbiju.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#60216 Re: Dešavanja u Srbiji
DUŠAN KOVAČEVIĆ:
ŠOKANTAN ISTUP SRBIJANSKOG PISCA I AKADEMIKA: „Ako dođe do rata formirat ćemo ‘Legiju staraca’…“
-Bojim se, možda sam i ja pomračio, da se Kurti neće smiriti sve dok ijedna srpska mačka bude na Kosovu, kazao je on.
Ako ta mačka bude tražila zmo (zajednicu mačijih općina) onda se i ne treba smiriti. "Legija staraca" ili "ligija stranaca" šta god a ni jedno vam nije strano (vikend četnici, šešeljevci, rusi, grci...) svašta vi navučete, no čini se da su se i Albanci opametili, ni njihova dijaspora nije za potcijeniti a i veze i podrška koju uživaju mogla bi toj "Legiji staraca" obezbijediti plac za ukop.
ŠOKANTAN ISTUP SRBIJANSKOG PISCA I AKADEMIKA: „Ako dođe do rata formirat ćemo ‘Legiju staraca’…“
-Bojim se, možda sam i ja pomračio, da se Kurti neće smiriti sve dok ijedna srpska mačka bude na Kosovu, kazao je on.
Ako ta mačka bude tražila zmo (zajednicu mačijih općina) onda se i ne treba smiriti. "Legija staraca" ili "ligija stranaca" šta god a ni jedno vam nije strano (vikend četnici, šešeljevci, rusi, grci...) svašta vi navučete, no čini se da su se i Albanci opametili, ni njihova dijaspora nije za potcijeniti a i veze i podrška koju uživaju mogla bi toj "Legiji staraca" obezbijediti plac za ukop.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#60217 Re: Dešavanja u Srbiji
Interesatno bi mi bilo pod jednim kišobranom vidjeti ideološki identične, ali interesno različite stranke, samo ostaje otvoreno pitanje, kako bi se klimava i malobrojna opozicija snašla u jednoj takvoj sinergiji, u kojoj oni sa strane ostaju više nalik nekom izotopu kratkog životnog vijeka. Pa iako se raspadne, Srbija time samo efektivno suzbija utjecaj stranih organizacija za demokratizaciju srpskog društva, nešto čemu se Kremlj iskreno i nada. 
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#60218 Re: Dešavanja u Srbiji
"Ruske diplomate izgnane iz EU-a angažman našle u Srbiji"
Al će da se špija uzduž i poprijeko
Al će da se špija uzduž i poprijeko
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#60219 Re: Dešavanja u Srbiji
"Vučić nakon što je saznao da je izdat nalog za hapšenje Putina: Morao sam da sjednem
Meni je potrebno da razmislim šta ćemo i kako ćemo mi, rekao je Vučić"
Tako je Vučiću jer društvance po svjetskim kazamatima se ozbiljno reduciralo a njihovi projekti se guraju pa bi nekome moglo naumpasti da malo podmladi i poveća broj onih protuha u tim kazamatima. Još kada bi ti to mogao objasniti i onom međedu u Banjaluci svima bi bilo bolje.
Meni je potrebno da razmislim šta ćemo i kako ćemo mi, rekao je Vučić"
Tako je Vučiću jer društvance po svjetskim kazamatima se ozbiljno reduciralo a njihovi projekti se guraju pa bi nekome moglo naumpasti da malo podmladi i poveća broj onih protuha u tim kazamatima. Još kada bi ti to mogao objasniti i onom međedu u Banjaluci svima bi bilo bolje.
- GandalfSivi
- Posts: 22750
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#60221 Re: Dešavanja u Srbiji
Bravo Valentina!!!
- Peacean
- Posts: 9822
- Joined: 11/09/2017 11:13
- Location: Sarajevo
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6552
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#60223 Re: Dešavanja u Srbiji
Peacean wrote: ↑18/03/2023 10:31 Šta je sad ovo![]()
https://www.danas.rs/vesti/politika/ame ... du-na-zso/
Dajte i neki taj ZBO u Sandžaku
Kad je bal...
- Peacean
- Posts: 9822
- Joined: 11/09/2017 11:13
- Location: Sarajevo
#60224 Re: Dešavanja u Srbiji
A šta ćemo onda sa Mađarima i Rumunima u Vojvodini? Sa Bugarima i Makedoncima?Tvrtko II Kotromanić wrote: ↑18/03/2023 11:35Peacean wrote: ↑18/03/2023 10:31 Šta je sad ovo![]()
https://www.danas.rs/vesti/politika/ame ... du-na-zso/![]()
Dajte i neki taj ZBO u Sandžaku
Kad je bal...![]()
- dembele
- Posts: 4163
- Joined: 19/06/2014 09:15
#60225 Re: Dešavanja u Srbiji
Je li još dodala: Više volim da sam ja slomila ruku nego naš predsednik.


