„Dvostruka šibicarska igra političkog kameleona i varalice Vučića“
Dešavanja u Srbiji
-
Bossona
- Posts: 5896
- Joined: 21/12/2020 03:28
#60176 Re: Dešavanja u Srbiji
„Dvostruka šibicarska igra političkog kameleona i varalice Vučića“
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#60177 Re: Dešavanja u Srbiji
On može ko i dodik, hebavat svima sve i još mu lete pare davat, očigledno njih dvojica su masters of puppets cijelog svijeta. Evropa naravno šuti, a kauboji zauzeti prebrojavanjem kirbaša
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
-
DonieBrasco
- Posts: 20067
- Joined: 31/08/2016 16:09
#60182 Re: Dešavanja u Srbiji
Kad sagledam trenutna desavanja u svijetu, Amerika i njihove brige, ovu smijuriju od EU, kineski premijer prica o pripajanju Tajvana,..itd.
Da se vratimo u proslost godinu dana da je Rusija uspjela za tri-cetri dana da srusi Ukrajinu vjerovatno se ne bi zaustavljali na druge drzave, ja sam siguran da bi sad horor bio u regionu radi Srbije i RS podpomognuti rusima.
Ma kakav cirskus bili i Srbija i RS kao sto jesu sad bi ovdje ne smijem da pomislim sta sve radili, a mi u bi imali brigu i od Hrvatske, dok kurceva MZ, Amerika, EU zbog svoji sranja ne bi ni primjetili.
Sad u miru stranci titraju srbima radi Kosova, radi Dodika, radi RS, radi "mira u regionu" kurceva MZ, Amerika, EU, OHR, Šmit, yebem li im familiju u kompletu.
Da se vratimo u proslost godinu dana da je Rusija uspjela za tri-cetri dana da srusi Ukrajinu vjerovatno se ne bi zaustavljali na druge drzave, ja sam siguran da bi sad horor bio u regionu radi Srbije i RS podpomognuti rusima.
Ma kakav cirskus bili i Srbija i RS kao sto jesu sad bi ovdje ne smijem da pomislim sta sve radili, a mi u bi imali brigu i od Hrvatske, dok kurceva MZ, Amerika, EU zbog svoji sranja ne bi ni primjetili.
Sad u miru stranci titraju srbima radi Kosova, radi Dodika, radi RS, radi "mira u regionu" kurceva MZ, Amerika, EU, OHR, Šmit, yebem li im familiju u kompletu.
- escobar__
- Posts: 9981
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#60183 Re: Dešavanja u Srbiji
Ako ništa možemo vidjet da se isplati bit bully i faktor nestabilnosti.
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#60185 Re: Dešavanja u Srbiji
Treba I za to preduslova, jer eto vidjeli smo kako je na kraju prosao kurti, tj vidjecemo jos ali po trenutnom od lika koji je trazio ujedinjenj sa albanijom doslo je na to da je sada bio spreman potpisati implementaciju szo, vucic ga iskulirao, a ne vidim milijarde za kosovo da se nude na izvolte
Sr jeste sa najozbiljnijim mogucnostima da napravi sranje, prvenstvenk na kosovu I u
Ovako nato pokusava da sprijeci havariju, jer ce I za ciscenje opet oni morati dati I puno vise milijardi nego sada
- Roccohljup
- Posts: 6995
- Joined: 19/02/2014 18:04
#60187 Re: Dešavanja u Srbiji
Dobar text
Osramoćeni
Ovih dana mnogi u Srbiji se osećaju osramoćeno.
Laku noć, deco
Zbog toga što se smenjuju tužiteljke koje časno rade svoj posao od strane nadređenog kome su verovatno na fakultetu kupili sat na jubilarnu desetogodišnjicu studiranja?
Zbog toga što naš predsednik sebe naziva divljim Srbinom koji ima svoga Švabu, a urednik tabloida tog istog predsednika zove zver u najpozitivnijem smislu na televiziji sa nacionalnom frekvencijom?
Zbog toga što nam u fabrikama stranih investitora umiru radnice, ili u najboljem slučaju postaju invalidi?
Zbog toga što međunarodne organizacije moraju da sklanjaju iz zemlje naše novinare da ne bi doživeli sudbinu Slavka Ćuruvije i Dade Vujasinović?
Ma kakvi!
Vaskolika javnost se uzburkala, uzbudila i naljutila zbog velike sramote izazvane izborom Luke Ivanovića na takmičenju za pesmu koja će nas predstavljati na izboru za pesmu Evrovizije.
Komentari zbog kojih svaki normalan stanovnik Srbije crveni i ima potrebu da se izvinjava talentovanom, obrazovanom momku koji je davno napustio ovu našu prokletu avliju su:
"Satanizam, spasi nas bože"
"Preuzeše pederi i srednjaci Evroviziju, Srbijo šta si dočekala!"
"Ovakvi ne bi smeli da pevaju, ovo da nam gledaju deca?"
"To traži sodomitski zapad!"
I ono što me posebno pogodilo, jer je Luka iz mog grada, Čačka:
"Vojvoda Stepa se okreće u grobu od sramote"
Anonimni mrzitelju,
Vojvoda Stepa se verovatno okreće u grobu od sramote, ali ne zbog Luke, već zbog toga što fasade u Čačku "krase" slike Ratka Mladića koje niko ne sme da prekreči, jer je Stepa Stepanović rekao da će svaki vojnik koji ubije zarobljenog vojnika biti streljan.
Šta bi rekao Vojvoda Stepa na to što se potomci njegovih hrabrih vojnika prodaju za dve crvene i sendvić? Šta bi rekao on, koji je tražio da mu se smanji penzija jer ne želi mnogo da uzima od naroda da vidi ovu pljačku, ovo rasipanje državnog novca na sve i svašta dok stari umiru bez lekova a mladost beži iz zemlje?
Ne znam... možda smo svi kao što kaže Luka zaspali i utonuli u košmar u kome nema mesta za dobrotu i lepotu, nema razumevanja za one koji su drugačiji?
U tom košmaru se hranimo mržnjom prema drugima jer ne smemo da priznamo da mrzimo sebe. U tom košmaru tražimo krivce u drugima umesto u ogledalu.
Umesto da se radujemo pozivu na buđenje mrzimo onog koji nas budi, jer stvarnost zahteva odgovornost i suočavanje sa problemima.
Malobrojni budni na javi sanjaju kako će umesto koncerata folk zvezda na trgovima, u smogu, koncerte na trgovima punim zelenila, na čistom vazduhu držati neki novi klinci, slobodni da se izraze, obuku i ponašaju u skladu sa svojim osećanjima, neki novi klinci koji neće biti dobrovoljne izbeglice iz besmisla kojim zovu svoju zemlju.
Aleksandra Ćurčić
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#60188 Re: Dešavanja u Srbiji
Slobodan Jarčević SRBSKO KINESKI RATOVI
Vrati se Dereticu sve ti je oprosteno.

Vrati se Dereticu sve ti je oprosteno.
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#60189 Re: Dešavanja u Srbiji
"Vučić: Ne pada mi na pamet da potpisujem kapitulaciju Srbije"
Ovaj tezgaroš svake sedmice iziđe na pijacu sa istom robom i pokuša podići cijenu. A i što ne bi kada mu tu "mrkvu" bez "štapa" nude idioti koji nikako da shvate njegovu igru.
Ovaj tezgaroš svake sedmice iziđe na pijacu sa istom robom i pokuša podići cijenu. A i što ne bi kada mu tu "mrkvu" bez "štapa" nude idioti koji nikako da shvate njegovu igru.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#60190 Re: Dešavanja u Srbiji
zavrzlama wrote: ↑02/01/2023 19:18 Ono sto je bitnije a desava se u srbiji je stvaranje po meni nove politicke grupacije oko vucica..
Vucic ce vjerovatno rasturit sns,isto kao sto je rasturio srs...
Vucic je skupio ekipu u koju ulaze njegovi dojucerasnji krvni protivnici...a to su: Djilas,Borko Stefanovic,a sve izglednije i Cedomir Jovanovic..
Vucic stvara" pokret za Drzavu"
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#60191 Re: Dešavanja u Srbiji
zavrzlama wrote: ↑02/01/2023 19:18 Ono sto je bitnije a desava se u srbiji je stvaranje po meni nove politicke grupacije oko vucica..
Vucic ce vjerovatno rasturit sns,isto kao sto je rasturio srs...
Vucic je skupio ekipu u koju ulaze njegovi dojucerasnji krvni protivnici...a to su: Djilas,Borko Stefanovic,a sve izglednije i Cedomir Jovanovic..
Vucic stvara" pokret za Drzavu"
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#60192 Re: Dešavanja u Srbiji
Vucic je rasturio srs u dogovoru sa seseljom....danas ide da vrati dug seselju,pa ce osnovat pokret za drzavu,gdje ce pola clanstva sns otici seselju a ostala polovica ce prijeci u Pokret za Drzavu...da bi ovaj pokret dobio podrsku zapada,vucic ce u ekipu primiti gore navedene...zavrzlama wrote: ↑10/03/2023 21:15zavrzlama wrote: ↑02/01/2023 19:18 Ono sto je bitnije a desava se u srbiji je stvaranje po meni nove politicke grupacije oko vucica..
Vucic ce vjerovatno rasturit sns,isto kao sto je rasturio srs...
Vucic je skupio ekipu u koju ulaze njegovi dojucerasnji krvni protivnici...a to su: Djilas,Borko Stefanovic,a sve izglednije i Cedomir Jovanovic..
Vucic stvara" pokret za Drzavu"
![]()
Stab nista ne prepusta slucaju
-
breuer
- Posts: 7879
- Joined: 06/07/2009 15:44
#60193 Re: Dešavanja u Srbiji
Šešelj je ipak stvar političke prošlosti. Nasljednici su podjednako nacionalno ostrašćeni ali sa mnogo manje kapaciteta, zato Vučko mirno plovi između valova...
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
#60194 Re: Dešavanja u Srbiji
https://www.index.hr/clanak.aspx?id=2445508
Ameri su Vucku objasnili da bi mogao biti otac nacije, Vucko je shvatio i djasvi mu se ko i svakom narcisu, samo mu treba vremena da to ispriprema i „podavi“ ove sto nisu shvatili, a dosad su mu bili korisni. Ameri mogu pricekat‘ ako se bude drzao rijeci, jer igraju long game. Dodica je skont‘o i zato vraca nadlezhosti svaki dan, uznervozio se, ima i tih kredita, situacija se guzva, rock i hard place se priblizavaju
. No on nije bitan.
Nash je problem, (nas, da ne bude zabune, ljudi koji bi htjeli neki normalan zivot bez straha od rata, koliku toliku meritokraciju i politicku, moralnu i krivicnu odgovornost izabranih obnasatelja javnih duznosti, niske kamatne stope i rast vrijednosti nekretnina, sve ostalo bi doslo) sto smo svi kolektivno otisli na zhivcima, pohab’o se materijal, ko kad opna oko zivca ogoli zbog stalnog nadrazaja i ne kontamo kako to da se nikom drugom ne zuri, no to je jer nikog drugog nisu njegovi raspamecivali i obeshchashchivali ko nas „nashi“
, neprikosnoveno, pa nam je tesko sagledat razvoj situacije sa stanovista nekog realnog politickog vremena potrebnog da bi se nashe samljelo.
Izgubili smo sposobnost za strpljenje, i obuzima nas lako anksioznost od raznih oblika ptsp-a i svega sto dozivljavamo od rata na ovamo. (Interesantno je da niko nikad nije uradio iole ozbiljniju populacijsku studiju o oblicima ptsp-a kod obicne populacije, ne vojnika u BiH. Tako se, bajdvej, iskreno brine za svoje ljude / narod.) Ona pjesma od stuka dobro hvata to stanje
Helem, da me se ne shvati krivo, normalno je bit‘ nestrpljiv (blago receno), poslije godina ovog iz ove pjesme, al men‘ se nesto cini da nikad nije bilo blize da se i nase samelje. Mozda se varam, mozda nemam ni svoju cijelu kozhu u igri pa to mislim, al eto, onako, slusajuci Vucica u zadnje vrijeme … I da ne bude zabune, nije do nas, nismo mi neuzubilahi
vlasnici svoje sudbine, nismo mi akteri nicega, nego je samograndioznost oteta kontroli Vladimira Wladimirovicha tako stvari namjestila. Mi smo ko i 100 puta dosad, samo izdrzali dovoljno dugo tu, ni krivi ni duzni tavorili u i oko Bosne
.
Vučić je na Središnjem odboru SNS-a rekao da će na predstojećoj skupštini naprednjaka, koju je najavio za 27. svibnja, biti napravljen "povijesni rez" i kadrovska rekonstrukcija "jer voditi zemlju i stranku nije uvijek isto", pa je zato "potrebno sebe preispitati" i napraviti viši oblik organizacije.
Dolazi vrijeme za pomlađivanje, ali i za neke ljude koji nisu po godinama mladi, ali nisu "potrošeni", rekao je Vučić na sjednici Središnjeg odbora SNS-a, najavljujući stvaranje narodnog pokreta za državu, "bez obzira na to kako će se on zvati", u kojem će, kako je rekao, svi oni koji žele normalnost i pristojnu Srbiju donositi racionalne, ozbiljne i odgovorne odluke.
Ameri su Vucku objasnili da bi mogao biti otac nacije, Vucko je shvatio i djasvi mu se ko i svakom narcisu, samo mu treba vremena da to ispriprema i „podavi“ ove sto nisu shvatili, a dosad su mu bili korisni. Ameri mogu pricekat‘ ako se bude drzao rijeci, jer igraju long game. Dodica je skont‘o i zato vraca nadlezhosti svaki dan, uznervozio se, ima i tih kredita, situacija se guzva, rock i hard place se priblizavaju
Nash je problem, (nas, da ne bude zabune, ljudi koji bi htjeli neki normalan zivot bez straha od rata, koliku toliku meritokraciju i politicku, moralnu i krivicnu odgovornost izabranih obnasatelja javnih duznosti, niske kamatne stope i rast vrijednosti nekretnina, sve ostalo bi doslo) sto smo svi kolektivno otisli na zhivcima, pohab’o se materijal, ko kad opna oko zivca ogoli zbog stalnog nadrazaja i ne kontamo kako to da se nikom drugom ne zuri, no to je jer nikog drugog nisu njegovi raspamecivali i obeshchashchivali ko nas „nashi“
Izgubili smo sposobnost za strpljenje, i obuzima nas lako anksioznost od raznih oblika ptsp-a i svega sto dozivljavamo od rata na ovamo. (Interesantno je da niko nikad nije uradio iole ozbiljniju populacijsku studiju o oblicima ptsp-a kod obicne populacije, ne vojnika u BiH. Tako se, bajdvej, iskreno brine za svoje ljude / narod.) Ona pjesma od stuka dobro hvata to stanje
Digresija : Stulic bi guZce dao da je znao ovako s rijecima.Ovih dana sav u znoju spavas.
Migrena te budi, ona hrce, ah, ljudi.
U mraku pijes "ksanaks", sta ces danas,
Mislis li na nas? O, ne.
Ovih dana, Vrhovni sud ti sudi.
Nista od toga, pa ti si prvi do Boga.
Diktiras, urednik pise, klise,
Bice kise, opet migrena.
Ovih dana raskol u stranci za naslovnicu.
Loziona za naivnu rulju. Burek, sir u ulju,
Meso na zaru, iza zatvorenih vrata:
"Nece, hoce, hoce, nece biti rata."
Refren (dva puta):
Mi smo maticni brojevi, brojevi racuna,
Poluprazni kontejneri, iscupane klupe.
Nas nema i nikad nas nije ni bilo,
Samo ti se snilo.
Ovih dana odluka je pala u prvom krugu,
Izglasana od budala. Hvala? Ni hvala.
Povjerenje? Prosperitet? Postenje?
Pojest cemo drago kamenje s nakita vasih zena, kceri, kurtizana.
Ovih dana gladni, bijesni jedni na druge,
Na sebe zbog vas, zbog tebe, zbog svih poltrona,
Kurtona, mediokriteta, mi smo supak svijeta.
Nikad vise devedeseta – devedeset peta.
Konopac je spreman, savit ce se grana – ovih dana.
Refren (dva puta):
Mi smo maticni brojevi, brojevi racuna,
Poluprazni kontejneri, iscupane klupe.
Nas nema i nikad nas nije ni bilo,
Samo ti se snilo.
A vi ste obicna bagra s koca i konopca.
Da nije bilo rata ne bi imali za graha.
Hranite ekstreme da zaustave vrijeme,
Da i djeca budu sluge mrznje, gluposti i straha.
Ova zemlja je kulisa za predstavu lazi,
Teatar apsurda za pokisle zabe.
Dok muhe nas jedu u prvom su redu
Svi oni sto karte dobivaju dzabe.
Mi smo maticni brojevi, brojevi racuna,
Poluprazni kontejneri, iscupane klupe.
Nas nema i nikad nas nije ni bilo,
Samo ti se snilo...
Helem, da me se ne shvati krivo, normalno je bit‘ nestrpljiv (blago receno), poslije godina ovog iz ove pjesme, al men‘ se nesto cini da nikad nije bilo blize da se i nase samelje. Mozda se varam, mozda nemam ni svoju cijelu kozhu u igri pa to mislim, al eto, onako, slusajuci Vucica u zadnje vrijeme … I da ne bude zabune, nije do nas, nismo mi neuzubilahi
-
DonieBrasco
- Posts: 20067
- Joined: 31/08/2016 16:09
#60195 Re: Dešavanja u Srbiji
Vucic kao i Dodik otvoreno guraju prst u oko zapadu, amerikancima, EU.
- insaneinthebrain
- Posts: 25468
- Joined: 12/08/2013 12:51
#60196 Re: Dešavanja u Srbiji
Jebe Vucko, ne vadi. A pola drzave u amneziji zivi
- muha_sa
- Posts: 140376
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#60197 Re: Dešavanja u Srbiji
Boli ih cundara, može im se i prolazi im.DonieBrasco wrote: ↑11/03/2023 20:48 Vucic kao i Dodik otvoreno guraju prst u oko zapadu, amerikancima, EU.
- SmokingMan
- Posts: 22525
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#60199 Re: Dešavanja u Srbiji
Ana predvodi voz retardiranih likova. Ovakav stepen ulizivanja nisam vidio ni pod prilsilom. 
- istra_hr
- Posts: 2042
- Joined: 30/06/2018 19:11
- Location: Pula...Zagreb...Rijeka
#60200 Re: Dešavanja u Srbiji
... mislim da i gospodjicu/gospodju: Anu Brnabic isto boli q...ac/cundara/milokliz
