Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#6001 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: Treba to sve popeglat.
sace to krusko s bagerom :D
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6002 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

_BataZiv_0809 wrote:Ovaj Veneto izraste ko iz vode jbt :D

Sta ce biti sa ovim okolnim niskim objektima? Treba to sve popeglat.
Image

Ide još jedna runda zgrada između, što načelno i ne bi bilo loše, da su zgrade do 5 spratova jedno. Ovako je stvarno i previsoko i previše.

Jednog dana, kada remiza se preseli u Hrasnicu, što možda i nije tako daleka budućnost, ta lokacija je sljedeća, tako da će kompletan Alipašin Most postati jedna ogromna betonska džungla.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6003 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Kada smo već kod ekspresnog rasta ...

SPO Kula - 18. 04. 2018. @ Mamkić (SSC)

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6004 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

I sve ce se to rasprodat. Mada mi remize i nije zao. Dzemala Bijedica sad svakako vecinom dionice izgleda ko da si u Bangladešu.
User avatar
Logovan
Posts: 102719
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6005 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

SPO Kula se gradi brzinom svjetlosti. :D

Veneto još malo pa gotov. :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#6006 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Posjekli su drvece ispred DZ Kumrovec. MIslim kako su i planirali. Steta jbg. Nadam se samo da ce ovaj parking biti dostupan pacijentima?

Image
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#6007 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

Taj Veneto bi bio savrsen kad bi se jos jedna zgrada dodala s ''gornje'' strane (prema Boljakovu), a prostor izmedju tih zgrada i ovih na drugoj strani pretvorio u park. Ali hebes to, natrpaj jos sibica izmedju.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#6008 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

Thorgerson wrote:Posjekli su drvece ispred DZ Kumrovec. MIslim kako su i planirali. Steta jbg. Nadam se samo da ce ovaj parking biti dostupan pacijentima?

Fakat, steta onih zimzelena (Ilex aquifolium) :(
kindlas
Posts: 480
Joined: 14/11/2017 17:54

#6009 Re: Sarajevo Construction

Post by kindlas »

Posto je ova tema aktivnija da i ovdje upitam :)
Jedno pitanje za ove upucene, kakav je kvalitet zgrada u ulici Envera Sehovica na D.Malti, konkretno ona zgrada gdje je buregdzinica Nagib? Bilo kakve informacije o toj zgradi su dobrodosle :) Hvala.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#6010 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Dope_Man wrote:Taj Veneto bi bio savrsen kad bi se jos jedna zgrada dodala s ''gornje'' strane (prema Boljakovu), a prostor izmedju tih zgrada i ovih na drugoj strani pretvorio u park. Ali hebes to, natrpaj jos sibica izmedju.
To bi bas bilo idealno. Ali to se naravno nece desiti. Pogledaj izmedju sta se planira, milioni i milioni potencijalne zarade su u pitanju.
User avatar
Dope_Man
Posts: 8021
Joined: 03/06/2016 16:31

#6011 Re: Sarajevo Construction

Post by Dope_Man »

Vidim ovaj RP postavljen gore, zato i kazem.. ajde ova prva zgrada izmedju do ceste je i OK, naselje bi jos i bilo ugodno kad bi ona ostavili iznad prostor.. ali ocito samo kockica nabacaj.

Zanimljivo da je na RP izbrisan Bingo i povezane hale, sta sve ondje ima.
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#6012 Re: Sarajevo Construction

Post by Gandra_1 »

Kolko god da su moderne zgrade, ono će na kraju biti malo bolja verzija Tibre na stupu, prava đungla... Auta nisu u garažama već oko zgrada sve prekrcano...

Puno ljepše i planski recimo izgleda gradnja u Istočnom Sarajevu, ne pretjeruje se sa spratnošću objekata i svaka zgrada ima dovoljno vanjskog parkinga oko zgrade...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#6014 Re: Sarajevo Construction

Post by wewa »

e ovome bih se bas obradovala :thumbup:
Nedoumica
Posts: 240
Joined: 01/08/2006 11:49

#6015 Re: Sarajevo Construction

Post by Nedoumica »

"Na sljedećem sastanku između ove dvije institucije zakazanim za iduću sedmicu razgovarat će o projektima natkrivanja korita rijeke Miljacke i pretvaranju u veliki gradski park, te projektu Trga Bosne i Hercegovine."
???
User avatar
holowey
Posts: 10852
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#6016 Re: Sarajevo Construction

Post by holowey »

Nedoumica wrote:"Na sljedećem sastanku između ove dvije institucije zakazanim za iduću sedmicu razgovarat će o projektima natkrivanja korita rijeke Miljacke i pretvaranju u veliki gradski parkING, te projektu Trga Bosne i Hercegovine."
???
pretpostavljam da su ispala tri slova iz prenesene izjave... jbg izborna godina, bice jos bisera...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6018 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

evo gledam u SCC-u restoran 2x300m^2 restorana + kuhinja na dva sprata

sad i ovaj
a još ih ima u planu

bogami se fino mezi :mrgreen:
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#6019 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

Vise ima naučne fantastike u ovom članku nego u svim epizodama zvjezdanih staza..
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#6020 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

So What! wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ovaj Veneto izraste ko iz vode jbt :D

Sta ce biti sa ovim okolnim niskim objektima? Treba to sve popeglat.
Image

Ide još jedna runda zgrada između, što načelno i ne bi bilo loše, da su zgrade do 5 spratova jedno. Ovako je stvarno i previsoko i previše.

Jednog dana, kada remiza se preseli u Hrasnicu, što možda i nije tako daleka budućnost, ta lokacija je sljedeća, tako da će kompletan Alipašin Most postati jedna ogromna betonska džungla.
Ovaj verzija rp nije aktualna, tj doživjela je korekcije...jedna od njih je i škola umjesto ovih zgrada u sredini izmedju Tibre i Veneta..
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#6023 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

SPO Sarajevo Tower - 20. 04. 2018. @ never_mind (SSC)

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#6024 Re: Sarajevo Construction

Post by amar1994 »

nije zvaka za seljaka , pu jbmti papka i ko mu pokaza grad :run:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/skupa-f ... /180422059

Image
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6025 Re: Sarajevo Construction

Post by zateznistub »

amar1994 wrote:nije zvaka za seljaka , pu jbmti papka i ko mu pokaza grad :run:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/skupa-f ... /180422059

Image
Uvijek sam govorio da ništa lijepo ne treba za sadašnje stanovništvo. Limena kanta je plafon arhitekture za danjašnju seljadiju.
Post Reply