Relikti kokuzluka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27390
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#601 Re: Relikti kokuzluka

Post by mayab »

Ateista wrote: 15/05/2024 06:57 Ja bih prije rekao da zavisi kako je neko stigao do bogatstva, da oni koji do njega dodju svojim radom i trudom vise imaju postovanja prema sebi i drugima, a da oni koji olako i naglo dodju do para, tipa ratni profiteri, da su oni ti koji se najvise kurce i ponasaju bahato.
:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41325
Joined: 29/06/2011 23:39

#602 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Kokuzluk je nekad i socioloski fenomen, tipa "kulture siromastva" koja najbolji primjer ima u USA.

Geto kultura, nacin zivota. Zacarani krug, crnkinje radjaju djecu sa 14-15 ili 16 godina, otac je obicno neki lokalni diler. Dijete ostavlja na brigu baki odnosno svojoj majci, koja i sama ima jedva 35 godina. Ako je musko, on ce sa 10 i koju godinu vise poceti dilati drogu na ulici, ako je zensko i ona ce putem majke. Eventualno ce postati dobar kosarkas ili fudbaler, skolu nece zavrsiti i ako ima uslove da je zavrsi jer ga to ne zanima. Krekbejbi cesta pojava.
Jos su od svega toga napravili i popkulturu, kroz muziku, pozeljno je biti klosar koji ne uci, ne radi, dila drogu nosi pistolj glumi mangupa, zivi brzo umri mlad, yo.

Nisam nikada prosao nekim getom ali postoje na YT kanali koji objavljuju random snimke, uzme kameru provoza se automobilom kroz geto. Sasvim pristojni automobili parkirani, a ulice prljave pune smeca a oni ljudi sjede u smecu na stepenicima ili trotoarima i druze se nikom ne pada na pamet da skloni smece sa ulice. Detroit izgleda kao ratna zona napustene kuce zakucani prozori daskama, ili stambena naselja sa napustenim stanovima koji izgledaju spaljeni, unutra se valjda okupljaju narkomani pa loze vatru griju se. Po parkovima leze nadrogirani ljudi, policija tu i ne ulazi ako ne mora. Zive tako i to im je stil zivota.
User avatar
sehohari
Posts: 8638
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#603 Re: Relikti kokuzluka

Post by sehohari »

dječak sa šibicama wrote: 15/05/2024 11:15 Kokuzluk je nekad i socioloski fenomen, tipa "kulture siromastva" koja najbolji primjer ima u USA.

Geto kultura, nacin zivota. Zacarani krug, crnkinje radjaju djecu sa 14-15 ili 16 godina, otac je obicno neki lokalni diler. Dijete ostavlja na brigu baki odnosno svojoj majci, koja i sama ima jedva 35 godina. Ako je musko, on ce sa 10 i koju godinu vise poceti dilati drogu na ulici, ako je zensko i ona ce putem majke. Eventualno ce postati dobar kosarkas ili fudbaler, skolu nece zavrsiti i ako ima uslove da je zavrsi jer ga to ne zanima. Krekbejbi cesta pojava.
Jos su od svega toga napravili i popkulturu, kroz muziku, pozeljno je biti klosar koji ne uci, ne radi, dila drogu nosi pistolj glumi mangupa, zivi brzo umri mlad, yo.

Nisam nikada prosao nekim getom ali postoje na YT kanali koji objavljuju random snimke, uzme kameru provoza se automobilom kroz geto. Sasvim pristojni automobili parkirani, a ulice prljave pune smeca a oni ljudi sjede u smecu na stepenicima ili trotoarima i druze se nikom ne pada na pamet da skloni smece sa ulice. Detroit izgleda kao ratna zona napustene kuce zakucani prozori daskama, ili stambena naselja sa napustenim stanovima koji izgledaju spaljeni, unutra se valjda okupljaju narkomani pa loze vatru griju se. Po parkovima leze nadrogirani ljudi, policija tu i ne ulazi ako ne mora. Zive tako i to im je stil zivota.
Ma raspao se sistem.
Isto imaš i po ovim američkim trailer-parkovima, bijela verzija onoga što si napisao.
User avatar
sehohari
Posts: 8638
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#604 Re: Relikti kokuzluka

Post by sehohari »

izvrsni direktor wrote: 14/05/2024 23:49
dječak sa šibicama wrote: 14/05/2024 22:31 Nase zene su recimo dosta lijepo obucene i kad nemaju puno para, u prosjeku lijepo sredjene bar je tako uvijek bilo, ne znam ove nove generacije meni to sve nakaradno. Kad pogledas amerikanke, imaju vise para i daleko manje ukusa, hodaju ko smlate bez sminke bez ukusa, u papucama nekoj zguzvanoj majici. I ove poznate selebriti glumice, cesto ih uhvate u javnosti izgleda ko da je pila cijelu noc pa mamura. Mala Alba je sex bomba, zenska u privatluku ima firmu koja vrijedi preko milijardu dolara (oprema za bebe i slicno) a nerijetko je paparaci uslikaju ko da je grobaru sa lopate pobjegla. To se balkanki ne bi moglo dogoditi.
To je i moj neki zakljucak. Nase zene se puno bolje oblace i sredjuju i dotjeranije izgleda nego zene sa zapada.
Dok s druge stranke, muskarci na zapadu vise brinu o svom izgledu nego nasi muskarci
Tako sam u jednoj klinici vidio 2 naše žene.

Pita, kako si znao da sam iz Bosne, pa kažem samo kod tebe je kosa sređena :mrgreen:
I stvarno je tako.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41325
Joined: 29/06/2011 23:39

#605 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Da, odlican primjer white trash i kamp kucice, slicna prica. Oni cak imaju i bolje uvjete da nesto naprave od sebe, vjerovatno u prosjeku veci broj njih i napravi nesto od sebe, ali ogromna vecina zivi tako.
User avatar
sehohari
Posts: 8638
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#606 Re: Relikti kokuzluka

Post by sehohari »

dječak sa šibicama wrote: 15/05/2024 11:24 Da, odlican primjer white trash i kamp kucice, slicna prica. Oni cak imaju i bolje uvjete da nesto naprave od sebe, vjerovatno u prosjeku veci broj njih i napravi nesto od sebe, ali ogromna vecina zivi tako.
Ne kaže se džaba da moraš biti širokih vidika.

Stvarno je tako.
izvrsni direktor
Posts: 9798
Joined: 20/12/2018 16:11

#607 Re: Relikti kokuzluka

Post by izvrsni direktor »

....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67240
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#608 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

Ateista wrote: 15/05/2024 06:57 Ja bih prije rekao da zavisi kako je neko stigao do bogatstva, da oni koji do njega dodju svojim radom i trudom vise imaju postovanja prema sebi i drugima, a da oni koji olako i naglo dodju do para, tipa ratni profiteri, da su oni ti koji se najvise kurce i ponasaju bahato.
A tek djeca tih profitera i kriminalaca.
Pogledaj na instagram rich kids balkan ili bahata omladina.
To je da ti se zeludac okrene.
User avatar
Ateista
Posts: 46892
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#609 Re: Relikti kokuzluka

Post by Ateista »

_BataZiv_0809 wrote: 15/05/2024 22:56
Ateista wrote: 15/05/2024 06:57 Ja bih prije rekao da zavisi kako je neko stigao do bogatstva, da oni koji do njega dodju svojim radom i trudom vise imaju postovanja prema sebi i drugima, a da oni koji olako i naglo dodju do para, tipa ratni profiteri, da su oni ti koji se najvise kurce i ponasaju bahato.
A tek djeca tih profitera i kriminalaca.
Pogledaj na instagram rich kids balkan ili bahata omladina.
To je da ti se zeludac okrene.
Da, to pogotovo, generalno djeca koja naslijede puno para a guzicom nisu mrdnula da zarade nesto od toga, a pogotovo mogu misliti od takvih profitera koji su i sami bezobrazni i bahati...
Ne zelim ni da gledam tako nesto da budem iskren. :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6213
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#610 Re: Relikti kokuzluka

Post by Lajavikrelac »

dječak sa šibicama wrote: 14/05/2024 22:31 Nedostatak stila je prisutan i kod nekih koji naslijede bogatstvo, ne znam do cega bi to moglo biti, mozda samo osoba nema u sebi estetski gen. Nase zene su recimo dosta lijepo obucene i kad nemaju puno para, u prosjeku lijepo sredjene bar je tako uvijek bilo, ne znam ove nove generacije meni to sve nakaradno. Kad pogledas amerikanke, imaju vise para i daleko manje ukusa, hodaju ko smlate bez sminke bez ukusa, u papucama nekoj zguzvanoj majici. I ove poznate selebriti glumice, cesto ih uhvate u javnosti izgleda ko da je pila cijelu noc pa mamura. Mala Alba je sex bomba, zenska u privatluku ima firmu koja vrijedi preko milijardu dolara (oprema za bebe i slicno) a nerijetko je paparaci uslikaju ko da je grobaru sa lopate pobjegla. To se balkanki ne bi moglo dogoditi.
Ovo je istina i potvrdilo mi je to više stranaca kao i lično iskustvo :)

Kada sam bio u DE čim me vidi jal BoŠva, jal Rumun, jal Bugarin ko iz topa kaže ex-YU! Kako znate jbt :? Kaže po oblačenju :mrgreen:
Kakve Švabe ulicom hodaju ko da su iz kontejnera ispali :run:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#611 Re: Relikti kokuzluka

Post by DaysleepeR »

Ja naše običaje lijepog oblačenja, čak i prenapucavanja ne gledam nimalo pozitivno.

Vrlo često prelazi granice dobrog ukusa i prikladnosti datim okolnostima.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6213
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#612 Re: Relikti kokuzluka

Post by Lajavikrelac »

Dobro, nisam ni ja da se bude namontiran u full šminci 24-7, ali naše ljude nećeš vidjeti da po centru grada ili u šetnji hodaju ko strašila u zgužvanim reklamnim majicama i nekim kričavim trenerkama.

Za pretjerivanje vidi pod Bugarska :shock: za njih smo milanska noć mode :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#613 Re: Relikti kokuzluka

Post by DaysleepeR »

Nije vala ukusno vidjeti ni damu u full noćnom kompletiću sa full šminkom, frizurom i štiklama na Trebeviću kako nabada gdje je objektivno za tena i trenerke.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6213
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#614 Re: Relikti kokuzluka

Post by Lajavikrelac »

DaysleepeR wrote: 16/05/2024 08:38 Nije vala ukusno vidjeti ni damu u full noćnom kompletiću sa full šminkom, frizurom i štiklama na Trebeviću kako nabada gdje je objektivno za tena i trenerke.
Dobro to je već krkanluk za medalju :oops: Pričam o nama normalnim ljudima. Prosječni ljudi kakvi svakodnevno hodaju SA i BL su milanska škola mode za ljude po MinKenu ili Manhajmu ;-)
detroit-mercy
Posts: 16179
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#615 Re: Relikti kokuzluka

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 16/05/2024 08:40
DaysleepeR wrote: 16/05/2024 08:38 Nije vala ukusno vidjeti ni damu u full noćnom kompletiću sa full šminkom, frizurom i štiklama na Trebeviću kako nabada gdje je objektivno za tena i trenerke.
Dobro to je već krkanluk za medalju :oops: Pričam o nama normalnim ljudima. Prosječni ljudi kakvi svakodnevno hodaju SA i BL su milanska škola mode za ljude po MinKenu ili Manhajmu ;-)
Mnogi se namontiraju kao da svaki dan idu na gala prijem, a to sto je haustor neokrecen a oko zgrade trava metar visoka, who gives a fuck :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67240
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#616 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

DaysleepeR wrote: 16/05/2024 08:38 Nije vala ukusno vidjeti ni damu u full noćnom kompletiću sa full šminkom, frizurom i štiklama na Trebeviću kako nabada gdje je objektivno za tena i trenerke.
Ovako? :D

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11225
Joined: 10/03/2022 22:16

#617 Re: Relikti kokuzluka

Post by ZoomZoomKiwi »

Pratiš Adeline guzove aaa Batice
moimoi
Posts: 5039
Joined: 01/07/2006 12:59

#618 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

Ne znam Dze vi hodate ali ja kod nas odavno nisam vidjela zenu sa stilom. Pogotovo mladje zene… doduse u mom selu je i za ocekivati… ili kao da su sa pinka sisle.. ili kao da su iz Gornje Maoce… niDze normale
Naslovnica
Posts: 28254
Joined: 20/03/2013 15:38

#619 Re: Relikti kokuzluka

Post by Naslovnica »

jeko šotara
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11225
Joined: 10/03/2022 22:16

#620 Re: Relikti kokuzluka

Post by ZoomZoomKiwi »

Modna dizajnerica. Dizajnira bikinije i reklamira ih na sebi :lol:
moimoi
Posts: 5039
Joined: 01/07/2006 12:59

#621 Re: Relikti kokuzluka

Post by moimoi »

_BataZiv_0809 wrote: 16/05/2024 19:12
DaysleepeR wrote: 16/05/2024 08:38 Nije vala ukusno vidjeti ni damu u full noćnom kompletiću sa full šminkom, frizurom i štiklama na Trebeviću kako nabada gdje je objektivno za tena i trenerke.
Ovako? :D

E ovako upravo.. ovakva kao ona i ovakve oko nje :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67240
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#622 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

ZoomZoomKiwi wrote: 16/05/2024 19:15 Pratiš Adeline guzove aaa Batice
Ej ma ne timpra je, ali znam za ovaj video, odmah mi je naumpao kad sam procitao nocni autfit na planini
Preglomazna je (visinom) za moj ukus
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11225
Joined: 10/03/2022 22:16

#623 Re: Relikti kokuzluka

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 16/05/2024 19:30
ZoomZoomKiwi wrote: 16/05/2024 19:15 Pratiš Adeline guzove aaa Batice
Ej ma ne timpra je, ali znam za ovaj video, odmah mi je naumpao kad sam procitao nocni autfit na planini
Preglomazna je (visinom) za moj ukus
Ma da se mi razumijemo :izet:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67240
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#624 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

ZoomZoomKiwi wrote: 16/05/2024 19:40
_BataZiv_0809 wrote: 16/05/2024 19:30
ZoomZoomKiwi wrote: 16/05/2024 19:15 Pratiš Adeline guzove aaa Batice
Ej ma ne timpra je, ali znam za ovaj video, odmah mi je naumpao kad sam procitao nocni autfit na planini
Preglomazna je (visinom) za moj ukus
Ma da se mi razumijemo :izet:
I think I'll pass :mrgreen:
User avatar
stubrijez
Posts: 1096
Joined: 09/11/2012 11:12

#625 Re: Relikti kokuzluka

Post by stubrijez »

Mislim da smo dosli do tacke kada valja razluciti pojmove fukara i kokuz.
Kolko znam pojmovi oznacavaju potpuno razlicite stvari...
Post Reply