Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Nebozemlja
Posts: 846
Joined: 04/10/2020 17:20

#59376 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebozemlja »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27
Nebozemlja wrote: 18/11/2022 02:22

I šta je pouka ove priče? Treba glasat za SDA? Zbiti redove? Jel to?
Pa takvima je očigledno SDA najveci problem u zemlji i zbog toga imamo separatisticke i radikalne susjede, pardon i DF i Zeljko Komsic su tu također uzrok.

Pouka priče jeste napraviti široku koaliciju bez NiPa i NS.
Btw . Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Inače SDA zna vrlo dobro kako izaći na kraj sa radikalnim susjedima.
Neke od taktika su davanje delegata u domu naroda proksi strankama tih susjeda, kao i sabotiranje revizije tužbe.
Al ne, NiP i NS su problem :lol:
Usput, ja još nisam upoznao osobu koja je nešto pozitivno rekla za SDA, a gle čuda, najviše glasova imaju.
Mora da je do fer i korektnih izbornih procesa.
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#59377 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

ABH017 wrote: 18/11/2022 02:42
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:20

Jesil ikad pitao nekog od toga da li se desio genocid/ UZP?

Ako ces iskreno, i ja imam iskustva slicna tvojim - ali samo kad se ne doticem tih tema.

Ako krenes pricati o tome, odmah krene relativizacija i odmah vidis koliko je sati.

A sto se tice tvog iskustva. Neko je davno napisao na forumu kako to izgleda:

Sjedi 10 Bosnjaka i 5 Hrvata (recimo u Tuzli) noc pred izbore i gledaju utakmicu i komentarisu: Je*o politiku, ko nas zavadi, necemo ni glasati....

Sutradan: 5 Hrvata glasalo za HDZ, od 10 Bosnjaka - 3 nisu izasla, 2 izasla i napisala na listicu REAL MADRID, ostalih 5 glasalo za 4 stranke.

Tako to izgleda u praksi, a ti ako si naivan, nisu srecom svi.
I šta ja imam od njegovog priznanja da se desio genocid/UZP?
Ti i vi uporno pišete o nekakvoj građanskoj državi, ali biste je pravili bez Hrvata i Srba, jer je s njima, jelte, suživot nemoguć. Ja vrlo dobro znam šta oni svi misle o genocidu i UZP, a znam i zašto to misle i kako da im promijenim to mišljenje. Samo što je za to potrebno vrijeme i trud.
Druže meni se čini da vi pod pojmom građanska država smatrate muslimansku državu. E tu se vidiš razlikujemo i ja smatram da je to nemoguće postići.
Hajmo hipotetički reći da sam ja naivan, hajde kad ti nisi naivan, hipotetički, daj nam recept kako bi ti napravio tu građansku državu.
Nema potrebe da ideš na ad hominem i komentarišeš mene i moju naivnost, ja sam nebitan. Daj nam rješenje. Prestanite lupat mokre snove.
Da HDZ radi 2% u interesu BiH, da je u jednom jedinom slucaju zastupao interese BiH spram interesa (Veliko)Hrvatske - ja garantujem da bi imali 20-30% bosnjackih glasova svake izbore.

Dakle ko je za građansku državu - taj je za muslimansku državu? Odlična analogija.

Ovdje si ti jedini koji sanja mokre snove da ce nekom pričom o ekonomiji ublažiti separatiste. Ako ces i o tome - sta Bosnjaci ekonomski mogu ponuditi Hrvatima a sto ovi vec nemaju?

Hrvati u prosjeku zive 2x bolje od Bosnjaka, a pazi sad ovo, sve moguce zakone koji idu u prilog ekonomskom razvoju blokira upravo voljeni HDZ. Od je*enih Covid potvrda, catinskih papira pa nadalje...

Volio bih da je bilo sta u toj famoznoj programskoj koaliciji napisano za neku konkretnu ekonomsku mjeru, npr oporezivanje kladionica... ali nije...

Eto napraviti široku koaliciju i staviti da je to jedan od uslova uspostave vlasti i ta koalicija ima moju podršku
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#59378 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

ABH017 wrote: 18/11/2022 02:45
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:33 Ovo vec postaje smiješno i mučno bgmi.

Stara poslovica kaže: Nemoj očekivati da tebe lav ne pojede, samo zato sto ti ne jedes lavove (a u ovom slucaju ih i hranis)

3. Opcija je široka proBiH koalicija, ali cekaj malo, to ne dolazi u obzir je onda ulaze SDA i DF u tu koaliciju... :run: :run:
I šta bi DF i SDA uradili kad bi ušli u vlast?
Protjerali mrske Srbe i Hrvate iz BiH, jer neće da priznaju genocid i UZP, i umjesto njih naselili poslušne migrante iz arapskih zemalja? Jel to ta građanska država kako je zamišljate?
S ovakvim spinovanjem idi na neke druge forume.
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#59379 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

Nebozemlja wrote: 18/11/2022 02:45
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27

Pa takvima je očigledno SDA najveci problem u zemlji i zbog toga imamo separatisticke i radikalne susjede, pardon i DF i Zeljko Komsic su tu također uzrok.

Pouka priče jeste napraviti široku koaliciju bez NiPa i NS.
Btw . Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Inače SDA zna vrlo dobro kako izaći na kraj sa radikalnim susjedima.
Neke od taktika su davanje delegata u domu naroda proksi strankama tih susjeda, kao i sabotiranje revizije tužbe.
Al ne, NiP i NS su problem :lol:
Usput, ja još nisam upoznao osobu koja je nešto pozitivno rekla za SDA, a gle čuda, najviše glasova imaju.
Mora da je do fer i korektnih izbornih procesa.
Pa dobro, niko ne amnestira SDA - ali vi sami sebe amnestirate unaprijed s ovom pricom - ako je mogla SDA, mozemo i mi. A smatrate se drugacijim od njih.

Tacno, ni ja nisam cuo nijednu osobu da je rekla pozitivno o SDA, ali sa. Od najvecih ljevicara cuo - ako bi morali birati između SDA i NiP - odabrali bi SDA.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59380 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:33 Ovo vec postaje smiješno i mučno bgmi.

Stara poslovica kaže: Nemoj očekivati da tebe lav ne pojede, samo zato sto ti ne jedes lavove (a u ovom slucaju ih i hranis)

3. Opcija je široka proBiH koalicija, ali cekaj malo, to ne dolazi u obzir je onda ulaze SDA i DF u tu koaliciju... :run: :run:
Opcija siroke koalicije je samo eufemizam za dodatno pljackanje i čerečenje drzave i naroda od strane sda begovata

ako ima neko ko ovako misli, a nije sda bot, nego je popushio propagandu ili je onako neinformisan i sikira se iskreno za drzavu jer evo neke nove stranke ulaze u ring sa hdz i dodikom...

ova ekipa ce najmanje tri puta, a vjerovatno i puta kvalitetnije se ponosati sa onima koji bi da nas razhebu

ona seljacka logika dje je puno baba kilava su djeca ovdje ne vrijedi, bolje 5 svjezijih snaga koje su i jedna drugoj korektiv prirodni, nego jedna učahurena ekipa neobrazovanih, nesposobnih, kriminaliziranih ljudi koji su se odrodili od naroda i pameti, to je klasican begovat uljuljkani, a taj begovat nas je i kostao kroz historiju, kosta nas i danas
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#59381 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

zabit_mehmedov wrote: 18/11/2022 02:52
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:33 Ovo vec postaje smiješno i mučno bgmi.

Stara poslovica kaže: Nemoj očekivati da tebe lav ne pojede, samo zato sto ti ne jedes lavove (a u ovom slucaju ih i hranis)

3. Opcija je široka proBiH koalicija, ali cekaj malo, to ne dolazi u obzir je onda ulaze SDA i DF u tu koaliciju... :run: :run:
Opcija siroke koalicije je samo eufemizam za dodatno pljackanje i čerečenje drzave i naroda od strane sda begovata

ako ima neko ko ovako misli, a nije sda bot, nego je popushio propagandu ili je onako neinformisan i sikira se iskreno za drzavu jer evo neke nove stranke ulaze u ring sa hdz i dodikom...

ova ekipa ce najmanje tri puta, a vjerovatno i puta kvalitetnije se ponosati sa onima koji bi da nas razhebu

ona seljacka logika dje je puno baba kilava su djeca ovdje ne vrijedi, bolje 5 svjezijih snaga koje su i jedna drugoj korektiv prirodni, nego jedna učahurena ekipa neobrazovanih, nesposobnih, kriminaliziranih ljudi koji su se odrodili od naroda i pameti, to je klasican begovat uljuljkani, a taj begovat nas je i kostao kroz historiju, kosta nas i danas
SDA je zlo, ali od 8 stranaka - 6 je otpad od SDA.

I ovdje neko naziva to svježim snagama.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#59382 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ABH017 »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27
Nebozemlja wrote: 18/11/2022 02:22

I šta je pouka ove priče? Treba glasat za SDA? Zbiti redove? Jel to?
Pa takvima je očigledno SDA najveci problem u zemlji i zbog toga imamo separatisticke i radikalne susjede, pardon i DF i Zeljko Komsic su tu također uzrok.

Pouka priče jeste napraviti široku koaliciju bez NiPa i NS.
Btw . Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Široku SDA koaliciju (bez NiPa i NS) (sada već mokri snovi SDA) imamo već 30 godina.
Misliš da bi za ove 4 godine uradili nešto što nisu uspjeli za ovih 30?
Ja mislim da bi mogli prodati još i Elektroprivredu, klinički centar na Koševu, šume, vode... Ne znam da je išta više ostalo. Možda ne bi stigli baš sve, pa bi tražili eventualno još jedan mandat. I to bi bilo sve što bi neobrazovani, nepotistički, kriminalni SDA kadar mogao uraditi u toj širokoj koaliciji.
Očito u tvom okruženju žive fanovi SDA i fakat mislim da te SDA plaća (samo se vodim tvojom logikom).
I ja našao s kim da diskutujem u ovo doba i da mu objašnjavam.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#59383 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ABH017 »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:50
ABH017 wrote: 18/11/2022 02:45

I šta bi DF i SDA uradili kad bi ušli u vlast?
Protjerali mrske Srbe i Hrvate iz BiH, jer neće da priznaju genocid i UZP, i umjesto njih naselili poslušne migrante iz arapskih zemalja? Jel to ta građanska država kako je zamišljate?
S ovakvim spinovanjem idi na neke druge forume.
Ja ti fino postavio pitanje, a ti spinuješ, svodiš priču na opisivanje mene i moje naivnosti, a od ODGOVORA NA PITANJE NIŠTA, i onda kažeš da ja spinujem.
Zaobiđi moje komentare, ako ti se ne sviđaju. Prijavi me administraciji.
SDA je najveće ZLO koje se desilo Bošnjačkom narodu i ide na klupu za rezervne igrače na duži period.
Nedavno sam upoznao jedan bračni par. Muž uz cigare drži upaljač na kojem piše IZETBEGOVIĆ ZA PREDSJEDNIKA. Primjetim to i kažem kroz šalu da mi se ne sviđa, ali ne pričamo dalje o tome. Poslije, kroz razgovor, saznam da muž radi u bhTelecomu, a supruga u OSA-i. Na kraju kažem sad mi je jasno zašto nosite taj upaljač. Takvi ste svi. Iz ličnog interesa branite tu poganu stranku, to najniže blato u Bošnjačkoj istoriji.
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#59384 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

sajber87 wrote: 18/11/2022 01:05
Jordan1961 wrote: 18/11/2022 00:47
Ne ocekujem. Samo bez uvijanja da se kaze:
1) da li cete podrzati IZ onako kako Cirilo navodi?
2) zasto su bas takve izmjene uvjet za kandidatski status?
Ako necete ili idete na kompromis kakav spominjes, zasto niko od lidera Osmorke to javno ne kaze? Ne pravite onda programsku vlast nego dijelite fotelje.
Bez suplje price i trolanja.
Prvo nema mi, ja sam obicni forumas koji iznosi samo svoje misljenje.
1. Nece se prihvatiti coviceve zelje doci ce do kompromisa a definiciju kompromisa znas.
2. Zato sto se moraju ispostovati presude evropskog suda jer ovaj izborni zakon koji imamo je diskriminatoran i sa njim nema kreranja prema eu. Ja koliko cujem u medijima ono sto osmorka govori je da ce se ici ka tome da se te presude ispostuju i da se predsjednistvo bira u parlamentu sto je po meni kompromis bar za taj nivo. Ostalo znam kao i ti
Sve sto si napisao indirektno ukazuje da se Osmorka spremna naguzit' momentalno (zamaskirano u "kompromis").
Biranjem u parlamentu ili direktno, izmjena IZ kako je Cirilo opisao je izmjena karaktera drzave zamisljenog u Daytonu i definitivna podjela tj, zadnji cavao u lijes BiH, uz mnoge koje je SDA ranije svesrdno zabijala.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59385 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:50
ABH017 wrote: 18/11/2022 02:45

I šta bi DF i SDA uradili kad bi ušli u vlast?
Protjerali mrske Srbe i Hrvate iz BiH, jer neće da priznaju genocid i UZP, i umjesto njih naselili poslušne migrante iz arapskih zemalja? Jel to ta građanska država kako je zamišljate?
S ovakvim spinovanjem idi na neke druge forume.
Spinujete i lažete od izbora. Ne popuštate.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59386 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27
Nebozemlja wrote: 18/11/2022 02:22

I šta je pouka ove priče? Treba glasat za SDA? Zbiti redove? Jel to?
Pa takvima je očigledno SDA najveci problem u zemlji i zbog toga imamo separatisticke i radikalne susjede, pardon i DF i Zeljko Komsic su tu također uzrok.

Pouka priče jeste napraviti široku koaliciju bez NiPa i NS.
Btw . Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Znaci siroka koalicija (bez NiP i NS) da ide zajedno sa HDZ je oke. Ali siroka koalicija (bez SDA i DF) da ide zajedno sa HDZ nije oke.
Mislim na FBiH.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#59387 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Styling wrote: 18/11/2022 06:24
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:50

S ovakvim spinovanjem idi na neke druge forume.
Spinujete i lažete od izbora. Ne popuštate.
Lik radi u Njemackoj, a spinuje za SDA ... Jebote... :shock:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#59388 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27
Nebozemlja wrote: 18/11/2022 02:22

I šta je pouka ove priče? Treba glasat za SDA? Zbiti redove? Jel to?
Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Ti nisi upoznao, i to znaci da nema?
To samo znaci da se ti druzis sa SDA-ovcima :lol:
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59389 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

skafiskafsnjak wrote: 18/11/2022 07:42
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27
Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Ti nisi upoznao, i to znaci da nema?
To samo znaci da se ti druzis sa SDA-ovcima :lol:
Znači da mu je krug poznanika vrlo uzak. Treba raditi malo na tom networking-u. Nije život SDA .
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59390 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Ozimician wrote: 18/11/2022 02:20
ABH017 wrote: 18/11/2022 02:09 @Spit_fire
Druže, niko meni ne puni glavu. Ja ti pišem svoja uvjerenja zasnovana na mom ličnom iskustvu, obrazovanju i znanju. Pišem ti kako bih ja to riješio da sam u vlasti. Nikakvim nadmetanjem, već ljubav, strpljenje i tolerancija, mnogo tolerancije.
Ne možeš mrziti nekog i natjerat ga da voli državu kao i ti. Moraš ga privoliti da je voli, pokazati mu da je to u njegovom interesu i u interesu njegovog potomstva. A to se radi decenijama, ne može preko noći.
Jesil ikad pitao nekog od toga da li se desio genocid/ UZP?

Ako ces iskreno, i ja imam iskustva slicna tvojim - ali samo kad se ne doticem tih tema.

Ako krenes pricati o tome, odmah krene relativizacija i odmah vidis koliko je sati.

A sto se tice tvog iskustva. Neko je davno napisao na forumu kako to izgleda:

Sjedi 10 Bosnjaka i 5 Hrvata (recimo u Tuzli) noc pred izbore i gledaju utakmicu i komentarisu: Je*o politiku, ko nas zavadi, necemo ni glasati....

Sutradan: 5 Hrvata glasalo za HDZ, od 10 Bosnjaka - 3 nisu izasla, 2 izasla i napisala na listicu REAL MADRID, ostalih 5 glasalo za 4 stranke.

Tako to izgleda u praksi, a ti ako si naivan, nisu srecom svi.
Evo ja se sve s tobom slazem. Od 10 Hrvata u BiH stanlo ce 9 glasati za HDZ, 90u, HRS itd.
Na kraju krajeva ne mozes im to zabraniti. Kao sto ne mozes Bosnjacima zabraniti da od 10 6-7 glasaju za SDA.
Ali to ne mjenja cinjenicu da se Vlast sastavlja onako kako je Alija i SDA u Daytonu potpisali. Nije Smit 95 potpisao da je glas Bosnjaka i Hrvata nejednak. Da Hrvati sa 4 puta manje stanovnistva isto ministarstava drze u Vladi FBiH kao Bosnjaci.
Tu niko ne galami kako nam je Alija uveo aparthajd.
HDZ bi bio neizbjezan i bez Smitovi promjena. Jer ni tada ne bi imao tih sest ne HNS Hrvata.
Nama je taj Aparthajd potpisao Alija i SDA kao sto je Hrvatima Tudzman i HDZ potpisao da je izbor Komsica legalan.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#59391 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

sajber87 wrote: 18/11/2022 01:08
ABH017 wrote: 18/11/2022 00:53

Dobronamjerno, iskreno, meni je problem kad na osnovu svoje lične procjene diskutuješ. Moraš prihvatiti da je nekom tvoja procjena smiješna, neutemeljena. Za diskusiju bi tu procjenu trebalo potkrijepiti činjenicama.
Kako se moze drugacije zavrsiti ova saga oko izbornog zakona osim kompromisom, ja iskreno ne vidim drugi nacin ako neko zna kako drugacije rado cu prihvatiti
Naravno da ce se donijeti kompromisom, isto kao sto je posljednja izmjena IZ bas onako donijeta kompromisom, znas gdje su svi politicki akteri zadovoljni izmjenama IZ, od onih liberalnih, preko lijevih, do desnih, a narocito hrvatske desnice...

I gle cuda, pa sada Covic je promjenio retoriku, sa njim se moze razgovarati, cak je Covic pristao (makar nacelno da se clanovi predsjednistva iz FBiH) biraju u parlamentima, pa zar nije Covic postao fleksibilniji? :lol: Pa pristao bih i ja na to, kad poslije zadnjih izmjena IZ je svjestan da mu je HDZ zacementiran u vlasti slijedecih 100 godina... :lol:

Idemo do nasih drazesnih Srbeka u RS... Cekaj, pa da vidis kako ce nas dragi Dodik pokaze svoju sirinu, galantnost i fleksibilnost, prema muslimanima kako kaze, ma on jednostavno trci da pokaze spremnost na saradnju i kompromis. Jedva cekam da i on kaze kako ce se clan predsjednistva iz RS birati NSRS, samo onda moraju i muslimanceki da pokazu fleksibilnost, pa sta ce onda biti udovoljeno Dodiku? Pa eto, ako ne moze da se mi licno dogovorimo, neka onda Schmidt nametne da su sume i poljoprivredno zemljisto vlasnistvo entiteta, neka pusti nek se pravi Buk Bijela, iako se tamo nalaze masovne grobnice Bosnjaka, nek Srbija pravi aerodrom u Trebinju...jer jebiga, ipak treba kompromis...

Znaci u ovom turnusu ce biti:
1. Bosnjaci su dobili Zakon o negiranju genocida,
2. Hrvati su dobili IZ onako kako su htjeli
3. Vidjet cemo sta ce dobiti Srbi, ali vidjeli smo kakve su im minimalne zelje, a kakva su kretanja, ne vjerujem da ce izaci plaho razocarani...

Tako da u pravu si...samo kompromis...

Tacno se vidi da je muslimanim zabranjeno kockanje, te da slabo ko zna igrati pokera, pa da malo nauci sta je blefiranje u pregovorima i slucno...

Ali kao sto ti kazes, samo kompromis...Ali sta si ti ovdje jos govorio i pricao, posebno kako si veseo bio, kada smo svi gledali kakve izmjene IZ donijeti Schmidt, kako ce nakon 02.10. da se velikim koracima krene prema gradjanskoj drzavi, jer su tamo nasi iskreni i dobronamjerni prijatelji sa Zapada... :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59392 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

skafiskafsnjak wrote: 18/11/2022 07:39
Styling wrote: 18/11/2022 06:24

Spinujete i lažete od izbora. Ne popuštate.
Lik radi u Njemackoj, a spinuje za SDA ... Jebote... :shock:
Ozimicanin dijaspora sdO? :lol:
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59393 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Styling wrote: 18/11/2022 07:45
skafiskafsnjak wrote: 18/11/2022 07:42

Ti nisi upoznao, i to znaci da nema?
To samo znaci da se ti druzis sa SDA-ovcima :lol:
Znači da mu je krug poznanika vrlo uzak. Treba raditi malo na tom networking-u. Nije život SDA .
Znači, ili živi svezan za radijator u Mehmeda Spahe,

Ili je lični troglodit Yasmina Mulahusića u Luxemburškom podrumu.

Doduše, u. Mehmeda Spahe bi čuo, dakle ipak Luxemburg :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#59394 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Vaya wrote: 18/11/2022 08:21 Tacno se vidi da je muslimanim zabranjeno kockanje
Hazime, imamo bingo!
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#59395 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by elk »

Klasicni dijasporas. Sva mu raja i familija df, pardon sda :roll: . Za druge biva ne zna. Odvaljen od realnosti. Mobitel zove hendi. I euro ojro. U sve se u bih razumije. I najbolje zna.
Naporni i teski ko 93.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#59396 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Login77777 wrote: 18/11/2022 08:21
skafiskafsnjak wrote: 18/11/2022 07:39

Lik radi u Njemackoj, a spinuje za SDA ... Jebote... :shock:
Ozimicanin dijaspora sdO? :lol:
Najgora sorta
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59397 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Login77777 wrote: 18/11/2022 07:11
Ozimician wrote: 18/11/2022 02:27

Pa takvima je očigledno SDA najveci problem u zemlji i zbog toga imamo separatisticke i radikalne susjede, pardon i DF i Zeljko Komsic su tu također uzrok.

Pouka priče jeste napraviti široku koaliciju bez NiPa i NS.
Btw . Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Znaci siroka koalicija (bez NiP i NS) da ide zajedno sa HDZ je oke. Ali siroka koalicija (bez SDA i DF) da ide zajedno sa HDZ nije oke.
Mislim na FBiH.
Niko nije lud da ne vidi.

U toku je sveobuhvatna akcija da se SDA ikaaaaako ubaci u vlast. Apsolutno je nebitno po koju cijenu.

Priče o izdajama, trećem, HDZ su dimne bombe da sakriju šta se dešava.

Dakle, upravo ono što optužuju osmorku. Vlast, kako god.

Najnoviji pokušaj je Vojin Mijatović (a zapravo Edin Ramić i SDA) i njegova kandidatura za Dom naroda, čime direktno gura četvrtog SNSD člana u taj isti dom, jer će on dobiti pet glasova i nema nikakve šanse da uđe. Da se nije kandidirao, izglasali bi iz opozicije drugog člana i otvorili vrata Vijeću ministara bez SNSD.

Po milioniti put, SDA će spasiti SNSD!

I onda se neko usudi pričati o izdajama? Pa provaljeni ste, zato ste i propali.

Dakle, SDA će SNSD dati sve što traži, samo da ih ovi odaberu za vijeće ministara. To je bukvalno ono čime prepadaju narod, da će uraditi Osmorka.

Pa Jel vi fakat mislite da smo vesla sisali?

SDA se dokazuje kao najveće zlo. Nema šta neće uraditi da se dočepaju budžeta.

I naravno da NiP najviše smeta, jer ih čitamo dva koraka unaprijed i znamo šta će uraditi. Zato NiP nije poželjan, jer bi oni ove sitne otkačili za dva mjeseca iz vlasti i bacili na smeće.

Vlast će formirati HDZ sa Osmorkom, ili HDZ sa SDA.

To su jedine dvije opcije.

Široke koalicije, semafori, bla bla... samo eufemizam za SDA u vlasti i ostanak njihovih direktora u firmama, dobijanje tendera za njihove tajkune, haračenje budžeta... To je jedini smisao i samo ih to zanima.

Ko god navija da Osmorka ne uđe, navija za SDA. Kratko i jasno. Jer vlast neće ostati prazna. U najgorem slučaju, ostaće Fadil još četiri godine.

Ponavljam, izborni zakon, treći entitet, bilo šta veliko što se može smatrati izdajom, je NEMOGUĆE izglasati bez izmjene Ustava. Dakle, ne može bez SDA. Ustav se mora korigirati, ili će zakon ostati neustavan. I sve to se radi u Parlamentima i domu naroda.

A sve nema NIKAKVE veze sa formiranjem vlasti, jer Vlada je izvršna vlast i samo provodi ono što se izglasa u Parlamentu i Domu naroda.

Dakle, sve priče o izdaji su jedno veliko ništa, samo da se SDA ponovo vrati za volan i upravlja sa pet šest milijardi KM.

SDA sretno u opoziciji, da nam budete aktivni, da malo prodišete bez budžeta, da sa vas otpadnu pijavice i krpelji koji su naučili živjeti samo od budžetskih para. Biće vam teško, možda se nikada ne oporavite, ali nema vam druge.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59398 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

A_A_AKCIJA wrote: 18/11/2022 08:59
Login77777 wrote: 18/11/2022 07:11
Znaci siroka koalicija (bez NiP i NS) da ide zajedno sa HDZ je oke. Ali siroka koalicija (bez SDA i DF) da ide zajedno sa HDZ nije oke.
Mislim na FBiH.
Niko nije lud da ne vidi.

U toku je sveobuhvatna akcija da se SDA ikaaaaako ubaci u vlast. Apsolutno je nebitno po koju cijenu.

Priče o izdajama, trećem, HDZ su dimne bombe da sakriju šta se dešava.

Dakle, upravo ono što optužuju osmorku. Vlast, kako god.

Najnoviji pokušaj je Vojin Mijatović (a zapravo Edin Ramić i SDA) i njegova kandidatura za Dom naroda, čime direktno gura četvrtog SNSD člana u taj isti dom, jer će on dobiti pet glasova i nema nikakve šanse da uđe. Da se nije kandidirao, izglasali bi iz opozicije drugog člana i otvorili vrata Vijeću ministara bez SNSD.

Po milioniti put, SDA će spasiti SNSD!

I onda se neko usudi pričati o izdajama? Pa provaljeni ste, zato ste i propali.

Dakle, SDA će SNSD dati sve što traži, samo da ih ovi odaberu za vijeće ministara. To je bukvalno ono čime prepadaju narod, da će uraditi Osmorka.

Pa Jel vi fakat mislite da smo vesla sisali?

SDA se dokazuje kao najveće zlo. Nema šta neće uraditi da se dočepaju budžeta.

I naravno da NiP najviše smeta, jer ih čitamo dva koraka unaprijed i znamo šta će uraditi. Zato NiP nije poželjan, jer bi oni ove sitne otkačili za dva mjeseca iz vlasti i bacili na smeće.

Vlast će formirati HDZ sa Osmorkom, ili HDZ sa SDA.

To su jedine dvije opcije.

Široke koalicije, semafori, bla bla... samo eufemizam za SDA u vlasti i ostanak njihovih direktora u firmama, dobijanje tendera za njihove tajkune, haračenje budžeta... To je jedini smisao i samo ih to zanima.

Ko god navija da Osmorka ne uđe, navija za SDA. Kratko i jasno. Jer vlast neće ostati prazna. U najgorem slučaju, ostaće Fadil još četiri godine.

Ponavljam, izborni zakon, treći entitet, bilo šta veliko što se može smatrati izdajom, je NEMOGUĆE izglasati bez izmjene Ustava. Dakle, ne može bez SDA. Ustav se mora korigirati, ili će zakon ostati neustavan. I sve to se radi u Parlamentima i domu naroda.

A sve nema NIKAKVE veze sa formiranjem vlasti, jer Vlada je izvršna vlast i samo provodi ono što se izglasa u Parlamentu i Domu naroda.

Dakle, sve priče o izdaji su jedno veliko ništa, samo da se SDA ponovo vrati za volan i upravlja sa pet šest milijardi KM.

SDA sretno u opoziciji, da nam budete aktivni, da malo prodišete bez budžeta, da sa vas otpadnu pijavice i krpelji koji su naučili živjeti samo od budžetskih para. Biće vam teško, možda se nikada ne oporavite, ali nema vam druge.
Sve je meni jasno drug. Davno sam rekao da je Vojin SDA igrac. Ide on s listom tako da na kraju bude cetvrti delegat kojeg oni nisu direktno izabrali kao 2018.
Sad ga biraju indirektno.
A i ove suplje sto nam forumaski SDA igraci prosipaju su poznati. Prvo je bilo vladu ostaviti u tehnickom mandatu a kad je otkriveno sta je cilj ide se kao na neku siroku koaliciju.
Kao sto kazes za FBiH je moguce HNS i osmorka ili HNS i SDF.
A tako bi bilo u vezi FBiH da Smit nije nista mjenjao.
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#59399 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Kad ce Vojin oficijelno postati clan DF-a ili SDA? Zno li sta?
dragan53
Posts: 282
Joined: 29/12/2012 10:19

#59400 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dragan53 »

Dobro podsjećanje.Na današnji dan 1990. održani su prvi izbori u BIH. Gledam ove rezultate i kontam da se zlo moglo spriječiti da lijeve i gradanske stranke nisu rasipale glasove i nastupile u 10 kolona....

https://avaz.com/na-danasnji-dan-od ... biti-rata/

Slicno je i u Hrvatskoj Ravan i Savka da su išli zajedno HDZ nikad ne bi pobijedio... Al služba je vjerovatno uradila svoje
Locked