Login77777 wrote: ↑18/11/2022 07:11
Ozimician wrote: ↑18/11/2022 02:27
Pa takvima je očigledno SDA najveci problem u zemlji i zbog toga imamo separatisticke i radikalne susjede, pardon i DF i Zeljko Komsic su tu također uzrok.
Pouka priče jeste napraviti široku koaliciju bez NiPa i NS.
Btw . Ja jos nisam upoznao osobu (u stvarnom zivotu) koja je nesto pozitivno rekla za NiP, tako da fkt mislim da su ovdje na forumu baš dobro plaćeni likovi.
Znaci siroka koalicija (bez NiP i NS) da ide zajedno sa HDZ je oke. Ali siroka koalicija (bez SDA i DF) da ide zajedno sa HDZ nije oke.
Mislim na FBiH.
Niko nije lud da ne vidi.
U toku je sveobuhvatna akcija da se SDA ikaaaaako ubaci u vlast. Apsolutno je nebitno po koju cijenu.
Priče o izdajama, trećem, HDZ su dimne bombe da sakriju šta se dešava.
Dakle, upravo ono što optužuju osmorku. Vlast, kako god.
Najnoviji pokušaj je Vojin Mijatović (a zapravo Edin Ramić i SDA) i njegova kandidatura za Dom naroda, čime direktno gura četvrtog SNSD člana u taj isti dom, jer će on dobiti pet glasova i nema nikakve šanse da uđe. Da se nije kandidirao, izglasali bi iz opozicije drugog člana i otvorili vrata Vijeću ministara bez SNSD.
Po milioniti put, SDA će spasiti SNSD!
I onda se neko usudi pričati o izdajama? Pa provaljeni ste, zato ste i propali.
Dakle, SDA će SNSD dati sve što traži, samo da ih ovi odaberu za vijeće ministara. To je bukvalno ono čime prepadaju narod, da će uraditi Osmorka.
Pa Jel vi fakat mislite da smo vesla sisali?
SDA se dokazuje kao najveće zlo. Nema šta neće uraditi da se dočepaju budžeta.
I naravno da NiP najviše smeta, jer ih čitamo dva koraka unaprijed i znamo šta će uraditi. Zato NiP nije poželjan, jer bi oni ove sitne otkačili za dva mjeseca iz vlasti i bacili na smeće.
Vlast će formirati HDZ sa Osmorkom, ili HDZ sa SDA.
To su jedine dvije opcije.
Široke koalicije, semafori, bla bla... samo eufemizam za SDA u vlasti i ostanak njihovih direktora u firmama, dobijanje tendera za njihove tajkune, haračenje budžeta... To je jedini smisao i samo ih to zanima.
Ko god navija da Osmorka ne uđe, navija za SDA. Kratko i jasno. Jer vlast neće ostati prazna. U najgorem slučaju, ostaće Fadil još četiri godine.
Ponavljam, izborni zakon, treći entitet, bilo šta veliko što se može smatrati izdajom, je NEMOGUĆE izglasati bez izmjene Ustava. Dakle, ne može bez SDA. Ustav se mora korigirati, ili će zakon ostati neustavan. I sve to se radi u Parlamentima i domu naroda.
A sve nema NIKAKVE veze sa formiranjem vlasti, jer Vlada je izvršna vlast i samo provodi ono što se izglasa u Parlamentu i Domu naroda.
Dakle, sve priče o izdaji su jedno veliko ništa, samo da se SDA ponovo vrati za volan i upravlja sa pet šest milijardi KM.
SDA sretno u opoziciji, da nam budete aktivni, da malo prodišete bez budžeta, da sa vas otpadnu pijavice i krpelji koji su naučili živjeti samo od budžetskih para. Biće vam teško, možda se nikada ne oporavite, ali nema vam druge.