Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#59126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Bazinga1234 wrote: 16/11/2022 12:33 Morao sam ovo postaviti negdje, možda je SDA tema prikladnija doduše :D

Joj što ne mogu ove pametnjakoviće sunce ti poljubim!

Pa cijene skaču i glasačima NiP, Naše Stranke, SDPa...skaču i u Sarajevu gdje se SDA ništa ne pita.
I onda vrhunac debilizma 'Volio bih da gorivo bude 20 maraka'.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#59127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Grande Denis

breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#59128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by breuer »

Grande :bih:
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#59129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Čović: Uslov sa Osmorkom je da nema DF-a, reforma Izbornog zakona je neophodna
https://www.klix.ba/vijesti/covic-uslov ... /221116079
User avatar
Cvancika
Posts: 333
Joined: 23/06/2009 11:32

#59130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Cvancika »

Prpa.ba wrote: 16/11/2022 07:56


Ostalo se izglasava opstom vecinom u Domu naroda.

Ostavljena je mogucnost da poslovnik o radu Doma naroda FBiH odredi drugaciji modalitet izglasavanja stvari, taj proces je najbitniji i najzanimljiviji jer nam tek predstoji, a gdje ce vjerovatno osmorka dozvoliti da se sve glasa vecinom klubova i opstom vecinom, jer drugacije vjerovatno ne bi bilo fer.
Znaci postoji sansa da opet neko dozvoli da i pitanja koja nisu VNI ponovo trebaju odobrenje vecine u klubu? U biti ne dobijemo nista novo od ovog sto imamo sada?
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

User avatar
Haris.ba
Posts: 35324
Joined: 08/09/2005 20:08

#59132 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Cvancika wrote: 16/11/2022 13:37
Prpa.ba wrote: 16/11/2022 07:56


Ostalo se izglasava opstom vecinom u Domu naroda.

Ostavljena je mogucnost da poslovnik o radu Doma naroda FBiH odredi drugaciji modalitet izglasavanja stvari, taj proces je najbitniji i najzanimljiviji jer nam tek predstoji, a gdje ce vjerovatno osmorka dozvoliti da se sve glasa vecinom klubova i opstom vecinom, jer drugacije vjerovatno ne bi bilo fer.
Znaci postoji sansa da opet neko dozvoli da i pitanja koja nisu VNI ponovo trebaju odobrenje vecine u klubu? U biti ne dobijemo nista novo od ovog sto imamo sada?
Ne moze poslovnik mimo ustava. Odlucivanje je uredjeno ustavom. Uvijek je bilo da je odlucivanje u Domu naroda vecinom.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#59133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Član 19

Ostale odluke donose se prostom većinom u svakom domu, ukoliko nije drugačije utvrđeno ovim ustavom ili poslovnikom toga doma.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#59134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

noviforumas wrote: 16/11/2022 13:05
Čović: Uslov sa Osmorkom je da nema DF-a, reforma Izbornog zakona je neophodna
https://www.klix.ba/vijesti/covic-uslov ... /221116079
hihi, ovo je jako providno kako klix pokusava diskreditovati osmorku i konakovica tendencioznim naslovima i fotografijama

Evo sta je covic rekao:

Na pitanje medija da li je Izborni zakon subjekt razgovora sa Osmorkom i uvjet, Čović je kazao kako je on dio njihovog programskog načela u sklopu Euroatlantskog projekta.

"Nema uvjetovanja nikome, a naš jedini uvjet je da DF ne bude dio koalicije iz poznatih razloga. Paket programskih načela je jasno predočio i Euroatlantski proces, a ključna stvar za njega je reforma Izbornog zakona. Reforme su bitne za kandidatski status", izjavio je Čović.

Dakle iako su mnogi po forumu raspisali kao covjic nesto uvjetuje i da ce osmorka radi uvjeta izbornog zakona izdati drzavu, evo jasno i covic kaze nema uvjetovanja, osim ovo sa df om kojeg ionako i ne treba u osmorku uvoditi

e sad kako bi drugacije vijest izgledala da u naslovu stoji nema uvjetovanja nikome

to sto kaze da je izborni zakon uvjet na euro-atlanskom putu je i istina i to je uvjer medjunarodne zajednice da se ispostuju presude evropski sudova

po ovok covicecoj prici koalicija za osmorkom je zavrsena i dogovorena stvar izgleda
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Cvancika wrote: 16/11/2022 13:37
Prpa.ba wrote: 16/11/2022 07:56


Ostalo se izglasava opstom vecinom u Domu naroda.

Ostavljena je mogucnost da poslovnik o radu Doma naroda FBiH odredi drugaciji modalitet izglasavanja stvari, taj proces je najbitniji i najzanimljiviji jer nam tek predstoji, a gdje ce vjerovatno osmorka dozvoliti da se sve glasa vecinom klubova i opstom vecinom, jer drugacije vjerovatno ne bi bilo fer.
Znaci postoji sansa da opet neko dozvoli da i pitanja koja nisu VNI ponovo trebaju odobrenje vecine u klubu? U biti ne dobijemo nista novo od ovog sto imamo sada?
Ja ovo ne vidim nigdje.

Mislim da se lista VNI ne može mijenjati poslovnikom.

Čak, nisam siguran ni za način glasanja, tj izglasavanja.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59136 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Ja licno smatram da je Zeljkova izjava na inauguraicji kako je NATO prvi a EU sekundrni prioritet vrlo diskutabilna, obzirom da dolazi od clana Predsjednistva.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17602
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#59137 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by JohnnyS »

Styling wrote: 16/11/2022 13:51 Ja licno smatram da je Zeljkova izjava na inauguraicji kako je NATO prvi a EU sekundrni prioritet vrlo diskutabilna, obzirom da dolazi od clana Predsjednistva.
Ako išta podržavam što je rekao, onda to podržavam
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

zabit_mehmedov wrote: 16/11/2022 13:50 po ovok covicecoj prici koalicija za osmorkom je zavrsena i dogovorena stvar izgleda
Sačekajmo, možda se Hodžino ipak samelje, uprkos dušmanskim sabotažama :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35324
Joined: 08/09/2005 20:08

#59139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Prpa.ba wrote: 16/11/2022 13:49
Član 19

Ostale odluke donose se prostom većinom u svakom domu, ukoliko nije drugačije utvrđeno ovim ustavom ili poslovnikom toga doma.
Imas u prethodnom clanu zadnji stav objasnjeno da se zakoni na koje nije potegnut zahtjev za zastitu donose prostom vecinom.

Clan 19.se odnosi na odluke koje nisu zakon.
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#59140 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by billy organ »

Sastanak u Zepcu :lol: . Koje uriniranje od strane Covica. Ovi mu jos i dolaze.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#59141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Styling wrote: 16/11/2022 13:51 Ja licno smatram da je Zeljkova izjava na inauguraicji kako je NATO prvi a EU sekundrni prioritet vrlo diskutabilna, obzirom da dolazi od clana Predsjednistva.
U NATO mozemo, u EU necemo nikad, koliko god nam mazali oci nekakvim kandidatskim statusima. To i ptice na grani znaju. Nista sporno u izjavi.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17069
Joined: 27/04/2021 22:52

#59142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

billy organ wrote: 16/11/2022 14:06 Sastanak u Zepcu :lol: . Koje uriniranje od strane Covica. Ovi mu jos i dolaze.
pa udjes nekad na tekst ne moras samo naslov citati :lol: :lol: , covic se sastajao sa clanovima svog opstinskog odbora tamo a ne s osmorkom :mrgreen: :mrgreen: :lol: , glavni sastanak je bio u Sarajevu
User avatar
billy organ
Posts: 1629
Joined: 04/07/2021 19:19

#59143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by billy organ »

tramvajtrojka wrote: 16/11/2022 14:20
billy organ wrote: 16/11/2022 14:06 Sastanak u Zepcu :lol: . Koje uriniranje od strane Covica. Ovi mu jos i dolaze.
pa udjes nekad na tekst ne moras samo naslov citati :lol: :lol: , covic se sastajao sa clanovima svog opstinskog odbora tamo a ne s osmorkom :mrgreen: :mrgreen: :lol: , glavni sastanak je bio u Sarajevu
Priznajem, samo sam naslov procitao :lol:
balks
Posts: 260
Joined: 16/11/2010 19:28

#59144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by balks »

billy organ wrote: 16/11/2022 14:06 Sastanak u Zepcu :lol: . Koje uriniranje od strane Covica. Ovi mu jos i dolaze.
Sastanak u Žepču je stranački sastanak sa Kantonalnim odborom HDZ ZDK.
Čović nije u Sarajevu na pregovorima, tamo su timovi.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#59145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Bazinga1234 wrote: 16/11/2022 12:33 Morao sam ovo postaviti negdje, možda je SDA tema prikladnija doduše :D

ja se krećem po krugu ljudi gdje sam ja truba jer su svi oko mene doktori profe inžInjeri :D
ali kaže mi kolegica po ilidži otesu dosta mladih majki se potpisuje sa x

ja nemam doticaja s tim ljudima i ne vjerujem
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#59146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Haris.ba wrote: 16/11/2022 14:01
Prpa.ba wrote: 16/11/2022 13:49
Imas u prethodnom clanu zadnji stav objasnjeno da se zakoni na koje nije potegnut zahtjev za zastitu donose prostom vecinom.

Clan 19.se odnosi na odluke koje nisu zakon.
Posteno. :thumbup:
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#59147 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Javier Pena »

Predstavnici političkih stranaka Osmorke i HDZ-a na današnjem sastanku u Sarajevu usaglasili su tekst sporazuma za formiranje vlasti.

“Sastanak je okončan uspješno. Gotovo smo usaglasili tekst sporazuma za formiranje vlasti i programskih ciljeva koje će provoditi nove većine na svim razinama. Ostali su neki tehnički detalji koje treba još ‘popeglati'”, rekao je predstavnik SDP-a Nerin Dizdar.
:bih:
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#59148 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

Javier Pena wrote: 16/11/2022 14:59
Predstavnici političkih stranaka Osmorke i HDZ-a na današnjem sastanku u Sarajevu usaglasili su tekst sporazuma za formiranje vlasti.

“Sastanak je okončan uspješno. Gotovo smo usaglasili tekst sporazuma za formiranje vlasti i programskih ciljeva koje će provoditi nove većine na svim razinama. Ostali su neki tehnički detalji koje treba još ‘popeglati'”, rekao je predstavnik SDP-a Nerin Dizdar.
:bih:
Sada moraju uhvatiti jednog-dvojicu preletača u DN. :D

Reufljagići u šoku.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#59149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Hateful eight

Mrska osmorka

Tarantino koalicija

Kako ćemo?
Nebozemlja
Posts: 846
Joined: 04/10/2020 17:20

#59150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebozemlja »

A_A_AKCIJA wrote: 16/11/2022 15:25 Hateful eight

Mrska osmorka

Tarantino koalicija

Kako ćemo?
Ja glasam za "Mrsku Osmorku."
Locked