Ni meni te stvari nikad nece biti jasne.
Vozi auto od 30k+ i nece da plati 60-70 KM za garazu.

Znaci draze mu je tako svaki dan doci, kruziti, cekati mjesto, parkirati na trotoar, dobiti ponekad i kaznu, nego ko hadzija imas mjesto i boli te briga.
Mada iskreno na mom parkingu i nema bas puno takvih auta, ali ima automobila koji se vrte sigurno oko 18-20 hiljada KM i nece garazu i dzaba. Moje auto mozda vrijedi 16-17k KM, mada ne zanima me nesto ni vrijednost, ali ne mogu vala svaki dan s posla kad dodjem da se peglam hocu li ili necu imati parking mjesto. Ma nema sanse. I da tu jos gubim vrijeme. Izgubim ionako u voznji po 30+ minuta.
Jednostavno, gradjani moraju shvatiti da se parking mora placati i tacka. Ja vani gdje god sam bio, garaza nigdje nije besplatna. Stavise u nekim gradovima i naseljima NE MOZES parkirati ispred zgrade. Nego izvoli i uzmi garazu. Nemas love - onda ti jaro nisi za tog naselja, izvoli trazi drugu zgradu. Da ne govorim koliko tamo ljudi uopste nema auto - ali jbg onda moras imati organizovan, tacan i uredan javni gradski prevoz - a mi to nemamo.
Kaze sto ne prave parking. Pravi se. Svaka zgrada novija ima garazu. Ali se to mora platiti. I onda belaj. Ja da se pitam, ja bih totalno ukinuo parking mjesta. Vise bi bilo zelenila. Sve pod zemlju. Hoces da kupis stan - moras kupit ili rentati garazu. Pa izvoli. Neces? Ok parkiraj po ulici, a drotove bih zaduzio da kaznjavaju maksimalno. Ne svidja ti se. Imas evo Dobrinju hrpa parking prostora, imas Vogoscu ili Hadzice tamo je sigurno jeftina garaza.
I onda planski rjesavati naselja koja nemaju ni parkinga ni garaze.
Ali kazem vam za 5-10 godina nece nigdje biti besplatnog parkinga u Sarajevu. Ponavljam, to rijetko gdje vani ima. Narocito u glavnim gradovima i narocito u Centru i uzem centru. Zato pamet u glavu. Il kupite odmah sada garazu il se odselis malo dalje od centra u neko naselje npr. Dobrinje, Vojnicko..gdje je opet garaza koliko toliko jeftinija, a ima i dosta besplatnog parking prostora.