Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#58426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by geoxx »

Znaci ljudima u ovoj drzavi ociglednija poveznica od boje koze su samo dvije stvari, odnosno floskule:
uvijek je, za razliku od tvog, onaj drugi narod ujedinjen oko bitnih nacionalnih pitanja i uvijek stranci reaguju samo na izjave “tvojih” politicara, dok su nijemi na one tamo druge.

Ovo se vise pusi od nargile.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ovo sve izgleda vodi ka ubrzanom nestanku Dejtona. A da bi Dejton nestao mraju Bosnjaci shvatiti da je Dejton opasan po njih. Pogotovo jer su oni bili ubjedjeni da na Dejtonu mogu izgraditi normalnu i demokratsku drzavu i sad ih treba probuditi iz tog sna.
saimidin
Posts: 3254
Joined: 20/05/2011 17:53

#58428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

plavi_E wrote: 05/11/2022 13:27 Ovo sve izgleda vodi ka ubrzanom nestanku Dejtona. A da bi Dejton nestao mraju Bosnjaci shvatiti da je Dejton opasan po njih. Pogotovo jer su oni bili ubjedjeni da na Dejtonu mogu izgraditi normalnu i demokratsku drzavu i sad ih treba probuditi iz tog sna.
Znali su to bosnjaci I kad su ga potpisali I cijelo vrijeme, ali nije se zeljelo ponovo ratovati, jer rat a I posle je donijelo mnogo nesrece, a bosnjaci kao I vecina drugih ljudi zele da zive, po mogucnosti u samoupravnom socijalizmu

Ovako cekati ce se da se drugi spreme I sruse ga, a bosnjaci ce I dalje zeljeti samo da zive, po mogucnosti u samoupravnom socijalizmu

Stanje u :bih: ce se resetovati, jer nista nije I ne moze biti vjecno, pa ni dejton, na zalost bosnjaci nece biti najspremniji, kao I prethodno
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58429 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

@saimidin
Bosnjaci su protracili tri decenije vjerujuci da se na Dejtonu moze napraviti pravna i demokratska drzava. Evo cak i danas trojka sto predvodi jedanestorku prica bajke kako ce se boriti za pravnu drzavu i to sve u ukvirima Dejtona. Oni ni sad ne vide da se Dejton urusava. Takvi ce izvesti narod da umjesto da nosa slike marshala Tita nose sliku one strane Dejtona gdje stoje poptisi Slobe, Franje i Alije.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#58430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by patriot_bih »

Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#58431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

patriot_bih wrote: 06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

patriot_bih wrote: 06/11/2022 10:18
Spoiler
Show
Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Interesantno da od "proBiH" politicara niko ni mukajet. Svi se prepali ko mishevi da ce ih HDZ odbaciti kao partnere.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Imali ko kakvu predstavu sta ce biti drugacije kad 11-torka? Tj. taj fudbalski tim ili narodski receno "fudbaleri". U ovoj kratkoj fazi poslije izbora se "fudbaleri" ponasaju isto kao i SDA. Shute ko pokisli mishevi. Nije valjda da ce "fudbaleri" citavo svoje politicko djelovanje bazirati na "nemozemo mi sad nista jer nam je to SDA ostavila u amanet". Jer ipak sa tim sloganom nisu isli u predizbornu.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#58434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

plavi_E wrote: 06/11/2022 11:46 Imali ko kakvu predstavu sta ce biti drugacije kad 11-torka? Tj. taj fudbalski tim ili narodski receno "fudbaleri". U ovoj kratkoj fazi poslije izbora se "fudbaleri" ponasaju isto kao i SDA. Shute ko pokisli mishevi. Nije valjda da ce "fudbaleri" citavo svoje politicko djelovanje bazirati na "nemozemo mi sad nista jer nam je to SDA ostavila u amanet". Jer ipak sa tim sloganom nisu isli u predizbornu.
A šta bi trebali reći?
sitni svercer
Posts: 1040
Joined: 08/09/2018 14:43

#58435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sitni svercer »

Styling wrote: 06/11/2022 11:10
patriot_bih wrote: 06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.
prije svega veliko hvala glasacimo :lol:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Styling wrote: 06/11/2022 11:10
patriot_bih wrote: 06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.
Moze se tako reci ili ovako: Hvala 95% svih clanova i delegata NIP-a kojih su nastali i ispekli zanat u SDA zadnjih 30 godina.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

patriot_bih wrote: 06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Ne mora tako biti, matematicki zahvaljujuci rezultatima izbora, koliko god bili pokradeni, moze se bez SNSD u FBIH i bez SNSD i HDZ na nivou drzave.

Ako se ovako nastave Bosnjacki Hamas i Fatah svadati i optuzivati onda sasvim sigurno moze postati kao sto pise u clanku, sve dok "prijatelji", neprijatelji i Dritani trljaju ruke i prizelkuju takav nastavak razvoja. Ljudi nisu svjesni da se pokazala znacajna prilika da se ojaca drzava a zbog neodgovorni politicara mnogi misle da nikada nije gore jer ubaceni elementi, dritani i hibridni ratnici u svakom sferu drustva ponavljaju takav ishod kakvog se 100% moze izbjeci.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Styling wrote: 06/11/2022 11:10
patriot_bih wrote: 06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima". :sad:

Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.
Svi resursi za relaksaciju odnosa su potrošeni.
mishic
Posts: 8407
Joined: 28/04/2011 16:29

#58439 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

HRVATSKI ADVOKAT POTVRDIO: "Zagreb je presudno utjecao na promjenu američke politike u BiH!"
Ističe kako i Hrvatska vlada i predsjednik Milanović moraju biti i dalje aktivni, kao i vodstvo Hrvata u BiH.


Na svemu tome Vučić a i Dodik su jako zahvalni Zagrebu. Njihov cilj i obećanja davno data stanovništvu RSK i čekaju na promjenu okolnosti pod kojima bi konačno mogla biti realizirana. Nosioci tih planova i obečanja ni slutiti nisu mogli da će pomoć oko toga naći kako u Draganu Čoviću i HDZ-u BiH tako i u Zagrebu. Granica sfere uticaja SAD-a i RF na prostoru Balkana sve je fluidnija. Nonsens je u tome da Da Zagreb koji se ušlepao u EU još uvijek kao i Vučić sjedi na dvije stolice. Milanović nije ništa manje ruski igrać od Vučića i Dodika.
mishic
Posts: 8407
Joined: 28/04/2011 16:29

#58440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Standardno, uvijek samo od jedne strane se traže ustupci i popuštanja.
Ovo je stotine puta viđeno na Balkanu i ovo I Kosovo i BiH gura u sve veće dubioze.


BORRELL POZIVA: "Priština da produži preregistraciju, Srbi da se..."
mishic
Posts: 8407
Joined: 28/04/2011 16:29

#58441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

A oba gornja posta govore o konzistentnosti jedne te iste politike naspram aktera na Balkanu a strahuje se i o prenošenju te politike na Ukrajinu.

Kurvanjski ali dosljedno već decenijama...
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

mishic wrote: 06/11/2022 14:44 Standardno, uvijek samo od jedne strane se traže ustupci i popuštanja.
Ovo je stotine puta viđeno na Balkanu i ovo I Kosovo i BiH gura u sve veće dubioze.


BORRELL POZIVA: "Priština da produži preregistraciju, Srbi da se..."
Ne brinem se ja za Kosovo, tamošnji ljudi su od drugačijeg štofa.

Za BiH sam jako zabrinut ...
mehoxy
Posts: 1123
Joined: 30/09/2012 20:26

#58443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mehoxy »

plavi_E wrote: 05/11/2022 13:27 Ovo sve izgleda vodi ka ubrzanom nestanku Dejtona. A da bi Dejton nestao mraju Bosnjaci shvatiti da je Dejton opasan po njih. Pogotovo jer su oni bili ubjedjeni da na Dejtonu mogu izgraditi normalnu i demokratsku drzavu i sad ih treba probuditi iz tog sna.
Ko je bio ubjedjen ? agresorske strane nisu ni na koji nacin kaznjene dejtonskim sporazumom - cak naprotiv nagradjeni su, i na kraju je jos sve predstavljeno kao nekakav civilni rat. Zasto bi onda promijenili svoje razmisljanje i ponasanje ?
Takodje samo na osnovu njihovog ponasanja u ratu, da ne govorim o bilo cemu poslije, se moze zakljuciti da nam zapadni "saveznici" nisu nikakvi prijatelji. Svako ko ima vise od 3 zuba i 4 mozdane celije je mogao predviditi ovo sto se sad desava.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#58444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Samo neko treba izaći i reći da je Dejton kao mirovni sporazum mrtav jer ga zemlje potpisnice ne poštuju i da se vraćamo na ustav Republike BiH.

Evo npr, Bakir.

Image
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#58445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Tomik-Levy: Oštro pismo ambasadoru Murphyju

Image

Nakon što je američki ambasador u BiH Michael Murphy ošto reagirao na govor ambasadora BiH pri Vijeću sigurnosti UN-a Svena Alkalaja, oglasila se i primadona Margit Tomik-Levy.

Njezino otvoreno pismo američkom ambasadoru prenosimo u cijelosti.

-Poštovani g. Murphy, kao građanin ove države i priznati umjetnik i izvan BiH, imam dužnost da Vam se obratim i izrazim ogromno neslaganje sa Vašim shvatanjima stanja u BiH. Neću se vratiti u istoriju nego želim da krenem od izbora. Vaša čestitka nakon izbora započinje ovako “Čestitamo građanima Bosne i Hercegovine jer su na izborima 2. oktobra koristili svoja demokratska prava. Bilo je ohrabrujuće vidjeti tako veliki broj ljudi koji su glasali …”.

Na izbore je poštovani gospodine izašlo svega oko 50% registrovanih birača. Mislite li zaista da smo mi zaostali, nepismeni primitivci koji će te gluposti preskočiti i nastaviti dalje? Dalje mlako pozivate CIK i Tužilaštvo da otaljaju svoj posao i što prije završe ovaj cirkus od izbora. Pri tome se niste ni osvrnuli na besramnu Šmitovu intervenciju izbornog zakona.

Čak ste ga ohrabrili, pozdravili njegov gnusni i neprijateljski akt. Šta bi USA građani uradili da po jednom zakonu izađu na birališta a po završetku glasanja Trump promijeni pravila igre? Ja ću Vam kazati. U USA bi izbio II građanski rat, mnogo žešći i krvaviji nego onaj 1861. godine. Ali mi nismo Amerikanci. Mi nismo ni ljudi. Mi smo po Vama divlje balkansko pleme bez ikakvih prava u sopstvenoj državi. Našim životima može upravljati najobičniji mediokritet Šmit, osoba vrlo sumnjivog morala. Premijer susjedne Hrvatske je priznao da se sa Šmitom dogovorio o ovim izmjenama. Šta to govori? Jednostavno je, vi podržavate korupciju i imperijalisticke težnje Hrvatske prema BiH. Vi nikada niste osudili način na koji hrvatski državnici omalovažavaju BiH. Niste ih osudili što bez najave ulaze u našu državu i pljuju po njoj, što ne priznaju Sarajevo kao glavni grad BiH i izabrano rukovodstvo kao relevantnog sagovornika.

Gospodine, u BiH se desila nezapamćena izborna krađa. Stranački potpuno kompromitovani CIK je legalizirao a Vi je prihvatili kao pobjedu demokratije. Povrh svega, osuđujete istup ambasadora Alkalaja u UN. Mene bi bilo sramota ali vi ste diplomata a toga nema kod Vas. Ambasador Alkalaj je bio blag u odnosu na nas slobodnomisleće intelektualce i ponižene građane BiH. Vama je normalno da mediokritet sumnjivog morala favorizuje 7% extremnih desničara i daje im apsolutnu vlast u BiH. Vama je normalno da se nagrađuje stranka koja je 8 godina blokirala državu, koja ucjenjuje i Dom naroda i Parlamentarnu Skupštinu. Ili rasistički izborni zakon ili paralisanje države.

Svjedoci ste da je HDZ-ov premijer Federacije blokirao Ustavni sud 3 godine. Da je HDZ-ov ministar finansija blokirao finansiranje izbora… Za to ih je Šmit bogato nagradio a Vi ga podržali. Ne bi me čudilo da Šmit preseli OHR u Mostar a i Vi US ambasadu. Za njih radite sve a za BiH ništa. Zapamtite dobro g. Michael Murphy, USA su krive za sve naše nevolje. Mi ne bi imali nikakvih problema da se USA nije upetljala u rat 1994. godine. Vojska Republike srpske je bila pred porazom, Armija BiH je bila pred Banja Lukom kad ju je Administracija USA zaustavila. Napravili ste nam Dejton, navukli luđačku košulju, napravili nenormalan ustav i podijelili narode.

Uništili građansku BiH, vratili nas 80 godina unazad. Vaša je obaveza da ispravite svu štetu koju ste napravili. Prvo treba da uskratite podršku potpuno nesposobnom i kompromitovanom Šmitu. Ako raspakujete Dejton, uradite to kako Bog zapovijeda, prvo ispoštujte odluke međunarodnih tribunala, presude Sejdić – Finci i druge. Uklonite najsramniju Dejtonsku sramotu – tročlano Predsjedništvo. To nema ni jedna država na svijetu. Evo Vam besplatna ideja, plasirajte je kao svoju. Možda dobijete Nobelovu nagradu za mir i rahatluk. Neka bude jedan predsjednik svih građana BiH sa protokolarnim ovlaštenjima. Odredite redosljed: Sveukupno biračko tijelo bira svog predsjednika svaki put samo iz jednog naroda. Prvi predsjednik da bude iz reda nacionalnih manjina (Jevrej ili Rom. Nimalo Vam nije smetalo što oni 30 godina nemaju nikakva prava u BiH). Zatim, kako kocka odluči- Srbin, Bošnjak ili Hrvat. Do tada će se probuditi građanska svijest kod stanovništva pa će biti moguća građanska BiH u kojoj više nije bitno ko pripada kojem narodu.

Uz najbolje želje!

Dr. Margit Tomik Levi
https://vijesti.ba/clanak/583638/tomik- ... u-murphyju
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Styling wrote: 06/11/2022 13:40
plavi_E wrote: 06/11/2022 11:46 Imali ko kakvu predstavu sta ce biti drugacije kad 11-torka? Tj. taj fudbalski tim ili narodski receno "fudbaleri". U ovoj kratkoj fazi poslije izbora se "fudbaleri" ponasaju isto kao i SDA. Shute ko pokisli mishevi. Nije valjda da ce "fudbaleri" citavo svoje politicko djelovanje bazirati na "nemozemo mi sad nista jer nam je to SDA ostavila u amanet". Jer ipak sa tim sloganom nisu isli u predizbornu.
A šta bi trebali reći?
Pa ako druga strana otvoreno govori sta su uslovi koalicije valjda bi i sa ove strane neko trebao reci sta su njegovi uslovi za koaliciju. Ili oni i nemaju uslova bitno je da ih se primi. Ili ce se boriti za bolju BiH sutnjom. Ovo pravdanje "fudbalera" i odbrana od bilo kakve kritike postaje sve mucnije.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58447 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

mehoxy wrote: 06/11/2022 15:00
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 05/11/2022 13:27 Ovo sve izgleda vodi ka ubrzanom nestanku Dejtona. A da bi Dejton nestao mraju Bosnjaci shvatiti da je Dejton opasan po njih. Pogotovo jer su oni bili ubjedjeni da na Dejtonu mogu izgraditi normalnu i demokratsku drzavu i sad ih treba probuditi iz tog sna.
Ko je bio ubjedjen ? agresorske strane nisu ni na koji nacin kaznjene dejtonskim sporazumom - cak naprotiv nagradjeni su, i na kraju je jos sve predstavljeno kao nekakav civilni rat. Zasto bi onda promijenili svoje razmisljanje i ponasanje ?
Takodje samo na osnovu njihovog ponasanja u ratu, da ne govorim o bilo cemu poslije, se moze zakljuciti da nam zapadni "saveznici" nisu nikakvi prijatelji. Svako ko ima vise od 3 zuba i 4 mozdane celije je mogao predviditi ovo sto se sad desava.
Pa dao sam vec odgovor u postu. Bosnjaci i kao narod i kao politicari.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Slabost "fudbalera" je to sto se oni nisu okupili na osnovu ideje borbe za drzavu nego borbe protiv SDA. Njihova prednost je u tome sto oni jedino mogu dati prakticni odgovor na pitanje da li je SDA najveci problem Bosnjaka i BiH tako sto ce izbaciti SDA sa vlasti. A i za SDA bi bilo dobro da napokon sjase sa vlasti i da malo dmore. Dosta su se "naradili". Sad je pitanje kolika ce biti cijena skidanja SDA sa vlasti. Zadnji put kad je "slucajni prolaznik" skinuo SDA sa vlasti cijenu su platili povratnici za fasistickim zakonom o prebivalistu gdje ti policija maltene moze bez ikakvog razloga doci na kucni prag i pitati te sta radis ovdje. Pitanje je da li ce ovog puta biti tako "jeftino".
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#58449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Bez obzira sto je vec jasno da od koalicije SDP-DF-SDA nece biti nista jer je stranka i medjustranacka borba vaznija od drzave pojavila se veoma interesantna informacija o kojoj se do sada sutalo.

Dodaje da bosanski politički front SDP, DF, SDA ima i natpolovičnu većinu u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH i bez HDZ-a, te ponovo naglašava da su građani najsnažniju podršku dali strankama SDP, DF i SDA.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/djonlag ... /221105056
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#58450 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sime_cipol »

Šta ako imaju, ako HDZ drzi Dom Naroda.
Locked