Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#58426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znaci ljudima u ovoj drzavi ociglednija poveznica od boje koze su samo dvije stvari, odnosno floskule:
uvijek je, za razliku od tvog, onaj drugi narod ujedinjen oko bitnih nacionalnih pitanja i uvijek stranci reaguju samo na izjave “tvojih” politicara, dok su nijemi na one tamo druge.
Ovo se vise pusi od nargile.
uvijek je, za razliku od tvog, onaj drugi narod ujedinjen oko bitnih nacionalnih pitanja i uvijek stranci reaguju samo na izjave “tvojih” politicara, dok su nijemi na one tamo druge.
Ovo se vise pusi od nargile.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo sve izgleda vodi ka ubrzanom nestanku Dejtona. A da bi Dejton nestao mraju Bosnjaci shvatiti da je Dejton opasan po njih. Pogotovo jer su oni bili ubjedjeni da na Dejtonu mogu izgraditi normalnu i demokratsku drzavu i sad ih treba probuditi iz tog sna.
-
saimidin
- Posts: 3254
- Joined: 20/05/2011 17:53
#58428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znali su to bosnjaci I kad su ga potpisali I cijelo vrijeme, ali nije se zeljelo ponovo ratovati, jer rat a I posle je donijelo mnogo nesrece, a bosnjaci kao I vecina drugih ljudi zele da zive, po mogucnosti u samoupravnom socijalizmu
Ovako cekati ce se da se drugi spreme I sruse ga, a bosnjaci ce I dalje zeljeti samo da zive, po mogucnosti u samoupravnom socijalizmu
Stanje u
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58429 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
@saimidin
Bosnjaci su protracili tri decenije vjerujuci da se na Dejtonu moze napraviti pravna i demokratska drzava. Evo cak i danas trojka sto predvodi jedanestorku prica bajke kako ce se boriti za pravnu drzavu i to sve u ukvirima Dejtona. Oni ni sad ne vide da se Dejton urusava. Takvi ce izvesti narod da umjesto da nosa slike marshala Tita nose sliku one strane Dejtona gdje stoje poptisi Slobe, Franje i Alije.
Bosnjaci su protracili tri decenije vjerujuci da se na Dejtonu moze napraviti pravna i demokratska drzava. Evo cak i danas trojka sto predvodi jedanestorku prica bajke kako ce se boriti za pravnu drzavu i to sve u ukvirima Dejtona. Oni ni sad ne vide da se Dejton urusava. Takvi ce izvesti narod da umjesto da nosa slike marshala Tita nose sliku one strane Dejtona gdje stoje poptisi Slobe, Franje i Alije.
-
patriot_bih
- Posts: 743
- Joined: 28/12/2020 17:03
#58430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#58431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.patriot_bih wrote: ↑06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".![]()
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Interesantno da od "proBiH" politicara niko ni mukajet. Svi se prepali ko mishevi da ce ih HDZ odbaciti kao partnere.patriot_bih wrote: ↑06/11/2022 10:18SpoilerShowDragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".![]()
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Imali ko kakvu predstavu sta ce biti drugacije kad 11-torka? Tj. taj fudbalski tim ili narodski receno "fudbaleri". U ovoj kratkoj fazi poslije izbora se "fudbaleri" ponasaju isto kao i SDA. Shute ko pokisli mishevi. Nije valjda da ce "fudbaleri" citavo svoje politicko djelovanje bazirati na "nemozemo mi sad nista jer nam je to SDA ostavila u amanet". Jer ipak sa tim sloganom nisu isli u predizbornu.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#58434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A šta bi trebali reći?plavi_E wrote: ↑06/11/2022 11:46 Imali ko kakvu predstavu sta ce biti drugacije kad 11-torka? Tj. taj fudbalski tim ili narodski receno "fudbaleri". U ovoj kratkoj fazi poslije izbora se "fudbaleri" ponasaju isto kao i SDA. Shute ko pokisli mishevi. Nije valjda da ce "fudbaleri" citavo svoje politicko djelovanje bazirati na "nemozemo mi sad nista jer nam je to SDA ostavila u amanet". Jer ipak sa tim sloganom nisu isli u predizbornu.
-
sitni svercer
- Posts: 1040
- Joined: 08/09/2018 14:43
#58435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
prije svega veliko hvala glasacimoStyling wrote: ↑06/11/2022 11:10Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.patriot_bih wrote: ↑06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".![]()
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#58436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Moze se tako reci ili ovako: Hvala 95% svih clanova i delegata NIP-a kojih su nastali i ispekli zanat u SDA zadnjih 30 godina.Styling wrote: ↑06/11/2022 11:10Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.patriot_bih wrote: ↑06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".![]()
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#58437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne mora tako biti, matematicki zahvaljujuci rezultatima izbora, koliko god bili pokradeni, moze se bez SNSD u FBIH i bez SNSD i HDZ na nivou drzave.patriot_bih wrote: ↑06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".![]()
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
Ako se ovako nastave Bosnjacki Hamas i Fatah svadati i optuzivati onda sasvim sigurno moze postati kao sto pise u clanku, sve dok "prijatelji", neprijatelji i Dritani trljaju ruke i prizelkuju takav nastavak razvoja. Ljudi nisu svjesni da se pokazala znacajna prilika da se ojaca drzava a zbog neodgovorni politicara mnogi misle da nikada nije gore jer ubaceni elementi, dritani i hibridni ratnici u svakom sferu drustva ponavljaju takav ishod kakvog se 100% moze izbjeci.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#58438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Svi resursi za relaksaciju odnosa su potrošeni.Styling wrote: ↑06/11/2022 11:10Hvala Bakiru i SDA politici zadnjih 30 godina.patriot_bih wrote: ↑06/11/2022 10:18 Dragi Bošnjaci jesmo propali sa ovim našim tzv. "proBiH političarima".![]()
Satjerani smo na 1/4 vlasti u BiH.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_bih.html
-
mishic
- Posts: 8408
- Joined: 28/04/2011 16:29
#58439 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
HRVATSKI ADVOKAT POTVRDIO: "Zagreb je presudno utjecao na promjenu američke politike u BiH!"
Ističe kako i Hrvatska vlada i predsjednik Milanović moraju biti i dalje aktivni, kao i vodstvo Hrvata u BiH.
Na svemu tome Vučić a i Dodik su jako zahvalni Zagrebu. Njihov cilj i obećanja davno data stanovništvu RSK i čekaju na promjenu okolnosti pod kojima bi konačno mogla biti realizirana. Nosioci tih planova i obečanja ni slutiti nisu mogli da će pomoć oko toga naći kako u Draganu Čoviću i HDZ-u BiH tako i u Zagrebu. Granica sfere uticaja SAD-a i RF na prostoru Balkana sve je fluidnija. Nonsens je u tome da Da Zagreb koji se ušlepao u EU još uvijek kao i Vučić sjedi na dvije stolice. Milanović nije ništa manje ruski igrać od Vučića i Dodika.
Ističe kako i Hrvatska vlada i predsjednik Milanović moraju biti i dalje aktivni, kao i vodstvo Hrvata u BiH.
Na svemu tome Vučić a i Dodik su jako zahvalni Zagrebu. Njihov cilj i obećanja davno data stanovništvu RSK i čekaju na promjenu okolnosti pod kojima bi konačno mogla biti realizirana. Nosioci tih planova i obečanja ni slutiti nisu mogli da će pomoć oko toga naći kako u Draganu Čoviću i HDZ-u BiH tako i u Zagrebu. Granica sfere uticaja SAD-a i RF na prostoru Balkana sve je fluidnija. Nonsens je u tome da Da Zagreb koji se ušlepao u EU još uvijek kao i Vučić sjedi na dvije stolice. Milanović nije ništa manje ruski igrać od Vučića i Dodika.
-
mishic
- Posts: 8408
- Joined: 28/04/2011 16:29
#58440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Standardno, uvijek samo od jedne strane se traže ustupci i popuštanja.
Ovo je stotine puta viđeno na Balkanu i ovo I Kosovo i BiH gura u sve veće dubioze.
BORRELL POZIVA: "Priština da produži preregistraciju, Srbi da se..."
Ovo je stotine puta viđeno na Balkanu i ovo I Kosovo i BiH gura u sve veće dubioze.
BORRELL POZIVA: "Priština da produži preregistraciju, Srbi da se..."
-
mishic
- Posts: 8408
- Joined: 28/04/2011 16:29
#58441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A oba gornja posta govore o konzistentnosti jedne te iste politike naspram aktera na Balkanu a strahuje se i o prenošenju te politike na Ukrajinu.
Kurvanjski ali dosljedno već decenijama...
Kurvanjski ali dosljedno već decenijama...
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#58442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne brinem se ja za Kosovo, tamošnji ljudi su od drugačijeg štofa.
Za BiH sam jako zabrinut ...
-
mehoxy
- Posts: 1123
- Joined: 30/09/2012 20:26
#58443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ko je bio ubjedjen ? agresorske strane nisu ni na koji nacin kaznjene dejtonskim sporazumom - cak naprotiv nagradjeni su, i na kraju je jos sve predstavljeno kao nekakav civilni rat. Zasto bi onda promijenili svoje razmisljanje i ponasanje ?
Takodje samo na osnovu njihovog ponasanja u ratu, da ne govorim o bilo cemu poslije, se moze zakljuciti da nam zapadni "saveznici" nisu nikakvi prijatelji. Svako ko ima vise od 3 zuba i 4 mozdane celije je mogao predviditi ovo sto se sad desava.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#58444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Samo neko treba izaći i reći da je Dejton kao mirovni sporazum mrtav jer ga zemlje potpisnice ne poštuju i da se vraćamo na ustav Republike BiH.
Evo npr, Bakir.

Evo npr, Bakir.

- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#58445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
https://vijesti.ba/clanak/583638/tomik- ... u-murphyjuTomik-Levy: Oštro pismo ambasadoru Murphyju
Nakon što je američki ambasador u BiH Michael Murphy ošto reagirao na govor ambasadora BiH pri Vijeću sigurnosti UN-a Svena Alkalaja, oglasila se i primadona Margit Tomik-Levy.
Njezino otvoreno pismo američkom ambasadoru prenosimo u cijelosti.
-Poštovani g. Murphy, kao građanin ove države i priznati umjetnik i izvan BiH, imam dužnost da Vam se obratim i izrazim ogromno neslaganje sa Vašim shvatanjima stanja u BiH. Neću se vratiti u istoriju nego želim da krenem od izbora. Vaša čestitka nakon izbora započinje ovako “Čestitamo građanima Bosne i Hercegovine jer su na izborima 2. oktobra koristili svoja demokratska prava. Bilo je ohrabrujuće vidjeti tako veliki broj ljudi koji su glasali …”.
Na izbore je poštovani gospodine izašlo svega oko 50% registrovanih birača. Mislite li zaista da smo mi zaostali, nepismeni primitivci koji će te gluposti preskočiti i nastaviti dalje? Dalje mlako pozivate CIK i Tužilaštvo da otaljaju svoj posao i što prije završe ovaj cirkus od izbora. Pri tome se niste ni osvrnuli na besramnu Šmitovu intervenciju izbornog zakona.
Čak ste ga ohrabrili, pozdravili njegov gnusni i neprijateljski akt. Šta bi USA građani uradili da po jednom zakonu izađu na birališta a po završetku glasanja Trump promijeni pravila igre? Ja ću Vam kazati. U USA bi izbio II građanski rat, mnogo žešći i krvaviji nego onaj 1861. godine. Ali mi nismo Amerikanci. Mi nismo ni ljudi. Mi smo po Vama divlje balkansko pleme bez ikakvih prava u sopstvenoj državi. Našim životima može upravljati najobičniji mediokritet Šmit, osoba vrlo sumnjivog morala. Premijer susjedne Hrvatske je priznao da se sa Šmitom dogovorio o ovim izmjenama. Šta to govori? Jednostavno je, vi podržavate korupciju i imperijalisticke težnje Hrvatske prema BiH. Vi nikada niste osudili način na koji hrvatski državnici omalovažavaju BiH. Niste ih osudili što bez najave ulaze u našu državu i pljuju po njoj, što ne priznaju Sarajevo kao glavni grad BiH i izabrano rukovodstvo kao relevantnog sagovornika.
Gospodine, u BiH se desila nezapamćena izborna krađa. Stranački potpuno kompromitovani CIK je legalizirao a Vi je prihvatili kao pobjedu demokratije. Povrh svega, osuđujete istup ambasadora Alkalaja u UN. Mene bi bilo sramota ali vi ste diplomata a toga nema kod Vas. Ambasador Alkalaj je bio blag u odnosu na nas slobodnomisleće intelektualce i ponižene građane BiH. Vama je normalno da mediokritet sumnjivog morala favorizuje 7% extremnih desničara i daje im apsolutnu vlast u BiH. Vama je normalno da se nagrađuje stranka koja je 8 godina blokirala državu, koja ucjenjuje i Dom naroda i Parlamentarnu Skupštinu. Ili rasistički izborni zakon ili paralisanje države.
Svjedoci ste da je HDZ-ov premijer Federacije blokirao Ustavni sud 3 godine. Da je HDZ-ov ministar finansija blokirao finansiranje izbora… Za to ih je Šmit bogato nagradio a Vi ga podržali. Ne bi me čudilo da Šmit preseli OHR u Mostar a i Vi US ambasadu. Za njih radite sve a za BiH ništa. Zapamtite dobro g. Michael Murphy, USA su krive za sve naše nevolje. Mi ne bi imali nikakvih problema da se USA nije upetljala u rat 1994. godine. Vojska Republike srpske je bila pred porazom, Armija BiH je bila pred Banja Lukom kad ju je Administracija USA zaustavila. Napravili ste nam Dejton, navukli luđačku košulju, napravili nenormalan ustav i podijelili narode.
Uništili građansku BiH, vratili nas 80 godina unazad. Vaša je obaveza da ispravite svu štetu koju ste napravili. Prvo treba da uskratite podršku potpuno nesposobnom i kompromitovanom Šmitu. Ako raspakujete Dejton, uradite to kako Bog zapovijeda, prvo ispoštujte odluke međunarodnih tribunala, presude Sejdić – Finci i druge. Uklonite najsramniju Dejtonsku sramotu – tročlano Predsjedništvo. To nema ni jedna država na svijetu. Evo Vam besplatna ideja, plasirajte je kao svoju. Možda dobijete Nobelovu nagradu za mir i rahatluk. Neka bude jedan predsjednik svih građana BiH sa protokolarnim ovlaštenjima. Odredite redosljed: Sveukupno biračko tijelo bira svog predsjednika svaki put samo iz jednog naroda. Prvi predsjednik da bude iz reda nacionalnih manjina (Jevrej ili Rom. Nimalo Vam nije smetalo što oni 30 godina nemaju nikakva prava u BiH). Zatim, kako kocka odluči- Srbin, Bošnjak ili Hrvat. Do tada će se probuditi građanska svijest kod stanovništva pa će biti moguća građanska BiH u kojoj više nije bitno ko pripada kojem narodu.
Uz najbolje želje!
Dr. Margit Tomik Levi
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa ako druga strana otvoreno govori sta su uslovi koalicije valjda bi i sa ove strane neko trebao reci sta su njegovi uslovi za koaliciju. Ili oni i nemaju uslova bitno je da ih se primi. Ili ce se boriti za bolju BiH sutnjom. Ovo pravdanje "fudbalera" i odbrana od bilo kakve kritike postaje sve mucnije.Styling wrote: ↑06/11/2022 13:40A šta bi trebali reći?plavi_E wrote: ↑06/11/2022 11:46 Imali ko kakvu predstavu sta ce biti drugacije kad 11-torka? Tj. taj fudbalski tim ili narodski receno "fudbaleri". U ovoj kratkoj fazi poslije izbora se "fudbaleri" ponasaju isto kao i SDA. Shute ko pokisli mishevi. Nije valjda da ce "fudbaleri" citavo svoje politicko djelovanje bazirati na "nemozemo mi sad nista jer nam je to SDA ostavila u amanet". Jer ipak sa tim sloganom nisu isli u predizbornu.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58447 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa dao sam vec odgovor u postu. Bosnjaci i kao narod i kao politicari.mehoxy wrote: ↑06/11/2022 15:00Ko je bio ubjedjen ? agresorske strane nisu ni na koji nacin kaznjene dejtonskim sporazumom - cak naprotiv nagradjeni su, i na kraju je jos sve predstavljeno kao nekakav civilni rat. Zasto bi onda promijenili svoje razmisljanje i ponasanje ?SpoilerShow
Takodje samo na osnovu njihovog ponasanja u ratu, da ne govorim o bilo cemu poslije, se moze zakljuciti da nam zapadni "saveznici" nisu nikakvi prijatelji. Svako ko ima vise od 3 zuba i 4 mozdane celije je mogao predviditi ovo sto se sad desava.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Slabost "fudbalera" je to sto se oni nisu okupili na osnovu ideje borbe za drzavu nego borbe protiv SDA. Njihova prednost je u tome sto oni jedino mogu dati prakticni odgovor na pitanje da li je SDA najveci problem Bosnjaka i BiH tako sto ce izbaciti SDA sa vlasti. A i za SDA bi bilo dobro da napokon sjase sa vlasti i da malo dmore. Dosta su se "naradili". Sad je pitanje kolika ce biti cijena skidanja SDA sa vlasti. Zadnji put kad je "slucajni prolaznik" skinuo SDA sa vlasti cijenu su platili povratnici za fasistickim zakonom o prebivalistu gdje ti policija maltene moze bez ikakvog razloga doci na kucni prag i pitati te sta radis ovdje. Pitanje je da li ce ovog puta biti tako "jeftino".
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#58449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bez obzira sto je vec jasno da od koalicije SDP-DF-SDA nece biti nista jer je stranka i medjustranacka borba vaznija od drzave pojavila se veoma interesantna informacija o kojoj se do sada sutalo.
Dodaje da bosanski politički front SDP, DF, SDA ima i natpolovičnu većinu u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH i bez HDZ-a, te ponovo naglašava da su građani najsnažniju podršku dali strankama SDP, DF i SDA.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/djonlag ... /221105056
Dodaje da bosanski politički front SDP, DF, SDA ima i natpolovičnu većinu u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH i bez HDZ-a, te ponovo naglašava da su građani najsnažniju podršku dali strankama SDP, DF i SDA.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/djonlag ... /221105056
- sime_cipol
- Posts: 23422
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#58450 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Šta ako imaju, ako HDZ drzi Dom Naroda.

