Liverpool FC
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#57327 Re: Liverpool FC
Odavno se nisam obradovao nečijem golu ko Takijevom

- Edin H.
- Posts: 53595
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#57328 Re: Liverpool FC
-
convict
- Posts: 3516
- Joined: 10/02/2008 01:20
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#57330 Re: Liverpool FC
Biće anketa malo kasnije.
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#57332 Re: Liverpool FC
Odlicno odigrano. Bas sam bio sretan za onaj asist Sadia za Salaha, i onda njihov zagrljaj.
Teska ce biti odluka za bodove
Teska ce biti odluka za bodove
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#57335 Re: Liverpool FC
Dvije vrhunske intervencije danas
- MMM1977
- Posts: 6699
- Joined: 15/07/2009 12:56
#57336 Re: Liverpool FC
Komentari su vrh, svi traže više vremena i više novca za Olea
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#57337 Re: Liverpool FC
Trent, Mane, Jota...
A bodove su zasluzili i Ox, Mo, Alison, Cimi, Tiago, Fabinho, Matip, Virgil...
Tesko je u odlicnoj tekmi izdvojiti najbolje.
Prije tekme mi je nas vezni red izgledao kao propast, nakon tekme kao beton.
A bodove su zasluzili i Ox, Mo, Alison, Cimi, Tiago, Fabinho, Matip, Virgil...
Tesko je u odlicnoj tekmi izdvojiti najbolje.
Prije tekme mi je nas vezni red izgledao kao propast, nakon tekme kao beton.
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#57338 Re: Liverpool FC
Sadio Mane wants to remain at Liverpool and would like a salary reflective of his talent and years of service to the club. [@neiljonesgoal]
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#57339 Re: Liverpool FC
Pare, pare, daju ti sveeee,AmiĐa_Idriz wrote: ↑21/11/2021 18:19Sadio Mane wants to remain at Liverpool and would like a salary reflective of his talent and years of service to the club. [@neiljonesgoal]
Pare, pare, svi vole teee.
- Edin H.
- Posts: 53595
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#57340 Re: Liverpool FC
Mora novi fontele kupiti
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#57341 Re: Liverpool FC
Vrlo je moguce da ce se ovaj tim Liverpoola raspasti zbog nemogucnosti ili nedostatka volje vlasnika kluba da plati igrace koji traze vece plate i kojima je vrijeme da se obnavljaju ugovori.
Salah je najkritocniji, sumnjam da ce mu platiti koliko trazi i vjerujem da ce on otici, Mane sada trazi da mu se plati koliko zasluzuje, ima njih jos.
Na svakoj poziciji Liverpool ima igraca kojeg bi svaki veliki i bogati tim platio a nisu placeni koliko drugi timovi placaju, jebeni Grealish ima puno vecu platu nego ijedan igrac Liverpoola.
Nesto ne vidim da je moguce da tri ili cetiri igraca imaju 350-400K sedmicno u Liverpoolu, zato mislim da ce glavni igraci po isteku ugovora otici.
Salah je najkritocniji, sumnjam da ce mu platiti koliko trazi i vjerujem da ce on otici, Mane sada trazi da mu se plati koliko zasluzuje, ima njih jos.
Na svakoj poziciji Liverpool ima igraca kojeg bi svaki veliki i bogati tim platio a nisu placeni koliko drugi timovi placaju, jebeni Grealish ima puno vecu platu nego ijedan igrac Liverpoola.
Nesto ne vidim da je moguce da tri ili cetiri igraca imaju 350-400K sedmicno u Liverpoolu, zato mislim da ce glavni igraci po isteku ugovora otici.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#57342 Re: Liverpool FC
100K funti sedmicno je recimo milion eura mjesecno, da lakse racunamo.
12 miliona po igracu. Ugovor recimo traje 4 godine, cca. 50 miliona.
Moze li se naci zamjena za 50 miliona?
A druga je prica ako postoji procjena da slijedi pad forme i karijere, kao za Ginija.
12 miliona po igracu. Ugovor recimo traje 4 godine, cca. 50 miliona.
Moze li se naci zamjena za 50 miliona?
A druga je prica ako postoji procjena da slijedi pad forme i karijere, kao za Ginija.
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#57343 Re: Liverpool FC
Nisam siguran da ti je matematika ispravna.
100K funti je 120k eura, znaci manje od po miliona mjesecno eura, godisnje 6M, na pet godina 30M.
I dalje mislim da Liverpool nece platiti 4-5 igraca onoliko koliko traze i da ce otici.
100K funti je 120k eura, znaci manje od po miliona mjesecno eura, godisnje 6M, na pet godina 30M.
I dalje mislim da Liverpool nece platiti 4-5 igraca onoliko koliko traze i da ce otici.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#57344 Re: Liverpool FC
U pravu si - nije. U podsvjesti sam automatski iz eura presao na kaemove.
Dakle jos manja suma za budzet, a kupovina zamjene bi kostala 3x do 4x vise, s tim da bi i zamjena trazila poprilicno visoku platu.
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#57345 Re: Liverpool FC
U svakom slučaju vrijeme je da se osvježi napad. Jota je, barem po meni, opravdao sva očekivanja, i obzirom da je često bio zamjena, zaradio je svaki fening.
Jedan od dvojca Mane/Salah će vjerojatno biti prodan ovo ljeto, ako ne i obojica, jer sumnjam da će im se nuditi basnoslovno bogati novi ugovori na pragu 30ih godina. Jedino ukoliko se ne promijeni politika kluba odlaskom M.Edwardsa.
Što se cifara tiče, mi obični smrtnici ne možemo ni pojmiti koji je osjećaj ako zarađuješ 100K nečega tjedno, pa taman to bili i klikeri, a ne funte, tako da i ne možemo skontati osjećaj kada ti je 100K malo (a realno ih sa sportskim životom ne možeš potrošiti), nego tražiš 150K.
Ovim javnim traženjem povećanja primanja preko medija, mislim da ne čine ništa dobro, niti sebi, niti klubu. Hinjski do kraja.
Jedan od dvojca Mane/Salah će vjerojatno biti prodan ovo ljeto, ako ne i obojica, jer sumnjam da će im se nuditi basnoslovno bogati novi ugovori na pragu 30ih godina. Jedino ukoliko se ne promijeni politika kluba odlaskom M.Edwardsa.
Što se cifara tiče, mi obični smrtnici ne možemo ni pojmiti koji je osjećaj ako zarađuješ 100K nečega tjedno, pa taman to bili i klikeri, a ne funte, tako da i ne možemo skontati osjećaj kada ti je 100K malo (a realno ih sa sportskim životom ne možeš potrošiti), nego tražiš 150K.
Ovim javnim traženjem povećanja primanja preko medija, mislim da ne čine ništa dobro, niti sebi, niti klubu. Hinjski do kraja.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#57346 Re: Liverpool FC
Sve je to tačno, ali je situacija takva da su tržište kreirali prebogati klubovi kao Real, City, PSG... i da ako hoces napadaca da valja, trebas 100 miliona pronaci, dati njegovom menadzeru još 20% i u budžetu stvoriti 10-15 miliona godišnje za platu.
Ako nađeš nebrušeni dijamant, pa ga dovedeš za 30-40 miliona, može se reći da si dobro prošao, ali isto tako može ispasti na kraju da dijamant ima feler.
Mane je previše nekonzistentan u formi, ima ga pa ga onda nema nigdje dugo, pa se opet pojavi, bljesne dvije-tri tekme, pa opet nagazi na mrve i tako u krug.
Salah je prosle godine bio njemu sličan, ove je odličan, ali dokle? Kakav će biti dogodine? Ko zna.
Ako nađeš nebrušeni dijamant, pa ga dovedeš za 30-40 miliona, može se reći da si dobro prošao, ali isto tako može ispasti na kraju da dijamant ima feler.
Mane je previše nekonzistentan u formi, ima ga pa ga onda nema nigdje dugo, pa se opet pojavi, bljesne dvije-tri tekme, pa opet nagazi na mrve i tako u krug.
Salah je prosle godine bio njemu sličan, ove je odličan, ali dokle? Kakav će biti dogodine? Ko zna.
- MMM1977
- Posts: 6699
- Joined: 15/07/2009 12:56
#57347 Re: Liverpool FC
Ma moraju se plate povećati pa gotovo svima ako se misli ostati pri vrhu. Samo uporediti šta plaćaju konkurentski klubovi.
Najbolji primjer je Vajnaldum, ode džaba a da bi doveli iole pristojnu zamjenu treba platiti makar 50 miliona eura. Sa tim iznosom se pokrije povećanje dosta plata u klubu. A tržište je danas takvo da se za iole kvalitetnog igrača moraju izdvajati cifre preko 50 miliona.
Najbolji primjer je Vajnaldum, ode džaba a da bi doveli iole pristojnu zamjenu treba platiti makar 50 miliona eura. Sa tim iznosom se pokrije povećanje dosta plata u klubu. A tržište je danas takvo da se za iole kvalitetnog igrača moraju izdvajati cifre preko 50 miliona.
- vaučer
- Posts: 11537
- Joined: 04/08/2009 15:22
#57348 Re: Liverpool FC
Ne vidim šta je hinjski u tom da Mane (a i Salah) traže koliko objektivno vrijede. Obojica su profesionalci koji su Liverpoolu dali najbolje godine karijere. Naravno da klub treba biti oprezan kako ne bi završio osedlan dugim i skupim ugovorima s igračima čije su najbolje godine iza njih - ali jednako je opasno kockati se da lako mogu nadomjestiti njihovi golovi, igra i prestiž dovođenjem nekog mlađeg igrača. Naredno ljeto se mora početi (jer već kasne s tim) remont napada i mislim da jedan od ove dvojice sigurno odlazi.
- no_sekirli
- Posts: 7008
- Joined: 02/10/2013 18:36
#57349 Re: Liverpool FC
Dali su oni klubu, ali dao je i klub njima. Ne treba zaboraviti gdje su igrali prije Liverpoola, i pitanje je kako bi uopće završili da nisu došli u ovako veliki klub i kod ovako dobrog trenera i njegovog tima.
Meni je u svemu tome hinjski što oni i njihovi menadžeri izlaze u javnost sa ovkavim informacijama. Kad ovakvo gađenje to izaziva u meni, navijaču koji je hiljade kilometara udaljen, mogu misliti kako je suigračima, ljudima iz staffa i slično. I već pričaju o tome i razbijaju glavu oko para, a još nije niti polovica ove sezone na vidiku.
Neka oni traže koliko god hoće, to je legitimno pravo, ali ovakvi probni baloni preko medija nikome ne donose dobro. Pretpostavljam da će i jednog i drugog odmah kontaktirati netko iz naftaško-nogometnog lobija i ponuditi mu pola miliona tjedno, milion, kao da je njima bitno koliko košta, nisu se puno znojili za te pare.
Meni je u svemu tome hinjski što oni i njihovi menadžeri izlaze u javnost sa ovkavim informacijama. Kad ovakvo gađenje to izaziva u meni, navijaču koji je hiljade kilometara udaljen, mogu misliti kako je suigračima, ljudima iz staffa i slično. I već pričaju o tome i razbijaju glavu oko para, a još nije niti polovica ove sezone na vidiku.
Neka oni traže koliko god hoće, to je legitimno pravo, ali ovakvi probni baloni preko medija nikome ne donose dobro. Pretpostavljam da će i jednog i drugog odmah kontaktirati netko iz naftaško-nogometnog lobija i ponuditi mu pola miliona tjedno, milion, kao da je njima bitno koliko košta, nisu se puno znojili za te pare.
Last edited by no_sekirli on 22/11/2021 13:52, edited 1 time in total.
