Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#57326 Re: Liverpool FC

Post by Plunkett »

:izet:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#57327 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Odavno se nisam obradovao nečijem golu ko Takijevom :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#57328 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

MMM1977 wrote: 20/11/2021 19:47
AmiĐa_Idriz wrote: 20/11/2021 19:44 Smiješno mi je i dalje kako je stigla lopta do njega :D
Prelijepa asistencija :D
Mogao je opucati, ali vidio Salaha da mlatara rukama, pa valjda da ne galami.

Znači očekuje se rutinskih 5 - 0 :oops:
convict
Posts: 3516
Joined: 10/02/2008 01:20

#57329 Re: Liverpool FC

Post by convict »

convict wrote: 20/11/2021 18:09 gledam ovaj nas sastav, nije idealno, a onda pogledam sastav arsenala i kontam da bi ih trebali pregaziti
nisam nezadovoljan :izet:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#57330 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Biće anketa malo kasnije.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4851
Joined: 03/01/2010 10:41

#57331 Re: Liverpool FC

Post by King_Kenny »

Perfektna tekma. :thumbup:
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#57332 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Odlicno odigrano. Bas sam bio sretan za onaj asist Sadia za Salaha, i onda njihov zagrljaj.

Teska ce biti odluka za bodove :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#57334 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »





User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#57335 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »



Dvije vrhunske intervencije danas :thumbup:
User avatar
MMM1977
Posts: 6702
Joined: 15/07/2009 12:56

#57336 Re: Liverpool FC

Post by MMM1977 »

Komentari su vrh, svi traže više vremena i više novca za Olea :D

User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#57337 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Trent, Mane, Jota...

A bodove su zasluzili i Ox, Mo, Alison, Cimi, Tiago, Fabinho, Matip, Virgil...
Tesko je u odlicnoj tekmi izdvojiti najbolje.

Prije tekme mi je nas vezni red izgledao kao propast, nakon tekme kao beton.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#57338 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Sadio Mane wants to remain at Liverpool and would like a salary reflective of his talent and years of service to the club. [@neiljonesgoal]
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#57339 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

AmiĐa_Idriz wrote: 21/11/2021 18:19
Sadio Mane wants to remain at Liverpool and would like a salary reflective of his talent and years of service to the club. [@neiljonesgoal]
Pare, pare, daju ti sveeee,
Pare, pare, svi vole teee.
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#57340 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

no_sekirli wrote: 21/11/2021 19:59
AmiĐa_Idriz wrote: 21/11/2021 18:19
Pare, pare, daju ti sveeee,
Pare, pare, svi vole teee.
Mora novi fontele kupiti
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#57341 Re: Liverpool FC

Post by ljevoruki »

Vrlo je moguce da ce se ovaj tim Liverpoola raspasti zbog nemogucnosti ili nedostatka volje vlasnika kluba da plati igrace koji traze vece plate i kojima je vrijeme da se obnavljaju ugovori.
Salah je najkritocniji, sumnjam da ce mu platiti koliko trazi i vjerujem da ce on otici, Mane sada trazi da mu se plati koliko zasluzuje, ima njih jos.
Na svakoj poziciji Liverpool ima igraca kojeg bi svaki veliki i bogati tim platio a nisu placeni koliko drugi timovi placaju, jebeni Grealish ima puno vecu platu nego ijedan igrac Liverpoola.
Nesto ne vidim da je moguce da tri ili cetiri igraca imaju 350-400K sedmicno u Liverpoolu, zato mislim da ce glavni igraci po isteku ugovora otici.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#57342 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

100K funti sedmicno je recimo milion eura mjesecno, da lakse racunamo.
12 miliona po igracu. Ugovor recimo traje 4 godine, cca. 50 miliona.
Moze li se naci zamjena za 50 miliona?

A druga je prica ako postoji procjena da slijedi pad forme i karijere, kao za Ginija.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#57343 Re: Liverpool FC

Post by ljevoruki »

Nisam siguran da ti je matematika ispravna.
100K funti je 120k eura, znaci manje od po miliona mjesecno eura, godisnje 6M, na pet godina 30M.
I dalje mislim da Liverpool nece platiti 4-5 igraca onoliko koliko traze i da ce otici.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#57344 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

ljevoruki wrote: 22/11/2021 08:43 Nisam siguran da ti je matematika ispravna.
100K funti je 120k eura, znaci manje od po miliona mjesecno eura, godisnje 6M, na pet godina 30M.
I dalje mislim da Liverpool nece platiti 4-5 igraca onoliko koliko traze i da ce otici.
U pravu si - nije. U podsvjesti sam automatski iz eura presao na kaemove.
Dakle jos manja suma za budzet, a kupovina zamjene bi kostala 3x do 4x vise, s tim da bi i zamjena trazila poprilicno visoku platu.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#57345 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

U svakom slučaju vrijeme je da se osvježi napad. Jota je, barem po meni, opravdao sva očekivanja, i obzirom da je često bio zamjena, zaradio je svaki fening.

Jedan od dvojca Mane/Salah će vjerojatno biti prodan ovo ljeto, ako ne i obojica, jer sumnjam da će im se nuditi basnoslovno bogati novi ugovori na pragu 30ih godina. Jedino ukoliko se ne promijeni politika kluba odlaskom M.Edwardsa.

Što se cifara tiče, mi obični smrtnici ne možemo ni pojmiti koji je osjećaj ako zarađuješ 100K nečega tjedno, pa taman to bili i klikeri, a ne funte, tako da i ne možemo skontati osjećaj kada ti je 100K malo (a realno ih sa sportskim životom ne možeš potrošiti), nego tražiš 150K.

Ovim javnim traženjem povećanja primanja preko medija, mislim da ne čine ništa dobro, niti sebi, niti klubu. Hinjski do kraja.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#57346 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Sve je to tačno, ali je situacija takva da su tržište kreirali prebogati klubovi kao Real, City, PSG... i da ako hoces napadaca da valja, trebas 100 miliona pronaci, dati njegovom menadzeru još 20% i u budžetu stvoriti 10-15 miliona godišnje za platu.

Ako nađeš nebrušeni dijamant, pa ga dovedeš za 30-40 miliona, može se reći da si dobro prošao, ali isto tako može ispasti na kraju da dijamant ima feler.
Mane je previše nekonzistentan u formi, ima ga pa ga onda nema nigdje dugo, pa se opet pojavi, bljesne dvije-tri tekme, pa opet nagazi na mrve i tako u krug.
Salah je prosle godine bio njemu sličan, ove je odličan, ali dokle? Kakav će biti dogodine? Ko zna.
User avatar
MMM1977
Posts: 6702
Joined: 15/07/2009 12:56

#57347 Re: Liverpool FC

Post by MMM1977 »

Ma moraju se plate povećati pa gotovo svima ako se misli ostati pri vrhu. Samo uporediti šta plaćaju konkurentski klubovi.

Najbolji primjer je Vajnaldum, ode džaba a da bi doveli iole pristojnu zamjenu treba platiti makar 50 miliona eura. Sa tim iznosom se pokrije povećanje dosta plata u klubu. A tržište je danas takvo da se za iole kvalitetnog igrača moraju izdvajati cifre preko 50 miliona.
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#57348 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Ne vidim šta je hinjski u tom da Mane (a i Salah) traže koliko objektivno vrijede. Obojica su profesionalci koji su Liverpoolu dali najbolje godine karijere. Naravno da klub treba biti oprezan kako ne bi završio osedlan dugim i skupim ugovorima s igračima čije su najbolje godine iza njih - ali jednako je opasno kockati se da lako mogu nadomjestiti njihovi golovi, igra i prestiž dovođenjem nekog mlađeg igrača. Naredno ljeto se mora početi (jer već kasne s tim) remont napada i mislim da jedan od ove dvojice sigurno odlazi.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#57349 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Dali su oni klubu, ali dao je i klub njima. Ne treba zaboraviti gdje su igrali prije Liverpoola, i pitanje je kako bi uopće završili da nisu došli u ovako veliki klub i kod ovako dobrog trenera i njegovog tima.

Meni je u svemu tome hinjski što oni i njihovi menadžeri izlaze u javnost sa ovkavim informacijama. Kad ovakvo gađenje to izaziva u meni, navijaču koji je hiljade kilometara udaljen, mogu misliti kako je suigračima, ljudima iz staffa i slično. I već pričaju o tome i razbijaju glavu oko para, a još nije niti polovica ove sezone na vidiku.

Neka oni traže koliko god hoće, to je legitimno pravo, ali ovakvi probni baloni preko medija nikome ne donose dobro. Pretpostavljam da će i jednog i drugog odmah kontaktirati netko iz naftaško-nogometnog lobija i ponuditi mu pola miliona tjedno, milion, kao da je njima bitno koliko košta, nisu se puno znojili za te pare.
Last edited by no_sekirli on 22/11/2021 13:52, edited 1 time in total.
User avatar
no_sekirli
Posts: 7008
Joined: 02/10/2013 18:36

#57350 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

...
Post Reply