Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#5726 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

zenit dozic wrote: 31/08/2022 15:02
geoxx wrote: 31/08/2022 14:54

Pa nije sporno sto im smeta to. Nije sporna ni generalno spika i politika te stranke ako ce u ime dodati naziv “radikalna”. I to je legitimno.
Radikalni su samo UZPovcima i njihovim stovaocima
Vrhunac vase pameti je nekom prikaciti da je uzpovac i gurnuti ga medju one tamo. Jasta je nego radikal. Sta je to, gradjanska stranka? Jest ko i Dodik sa Denisom Sulicem, Zlatanom Klokicem i Antonom Kasupovicem.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5727 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

dr_Evil wrote: 31/08/2022 14:58
mk ultra wrote: 31/08/2022 14:47

bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...

doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Sa Draganom se moze dogovoriti samo kriminal i korupcija, zato im je vec 31 godinu SDA pouzdani koalicioni partner.

Ali sa Draganom se ne moze dogovoriti ni milimetar vise BiH nego sto je danas ima, to zaboravite. BiH ima malo ili nimalo gdje je HDZ na vlasti.
pa kad dođeš da dogovaraš korupciju, to ćeš i dogovoriti
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#5728 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

geoxx wrote: 31/08/2022 15:13
zenit dozic wrote: 31/08/2022 15:02

Radikalni su samo UZPovcima i njihovim stovaocima
Vrhunac vase pameti je nekom prikaciti da je uzpovac i gurnuti ga medju one tamo. Jasta je nego radikal. Sta je to, gradjanska stranka? Jest ko i Dodik sa Denisom Sulicem, Zlatanom Klokicem i Antonom Kasupovicem.
Ako već tvrdiš da je radikal daj makar argumente?
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#5729 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pinkman »

geoxx wrote: 31/08/2022 14:54
pinkman wrote: 31/08/2022 14:50

Pa ako je pricao sa predstavnicima iz NS i drugih stranaka, ne vidim zasto ne bi sa predstavnicima DF-a.
Pa nije sporno sto im smeta to. Nije sporna ni generalno spika i politika te stranke ako ce u ime dodati naziv “radikalna”. I to je legitimno.
Ja mislim da ako razgovara sa Konakovicem kao i predstavnicima NS, da treba i sa DF.

Npr. poziva Konakovica jer on ima jednog zastupnika (Zvizdica) a ne poziva SD koji ima isto jednog zastupnika u PS BIH.

Za mene je to nekorektno i nejednako tretiranje ucesnika na politickoj sceni.
DonieBrasco
Posts: 20059
Joined: 31/08/2016 16:09

#5730 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Pa nađite jedan medijski clanak da je Šmit uopste nesto pitao stranke iz Sarajeva i razmatrao nesto njihovo ?

Nema, naravno !
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#5731 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

klaki wrote: 31/08/2022 15:17
geoxx wrote: 31/08/2022 15:13

Vrhunac vase pameti je nekom prikaciti da je uzpovac i gurnuti ga medju one tamo. Jasta je nego radikal. Sta je to, gradjanska stranka? Jest ko i Dodik sa Denisom Sulicem, Zlatanom Klokicem i Antonom Kasupovicem.
Ako već tvrdiš da je radikal daj makar argumente?
Neka on meni navede argumente u korist tvrdnje o islamofobiji i koji nacin izborni zakon stvara Palestinu? Sta su takve neosnovane tvrdnje nego klasicne desnicarske zabokrecine o egzistencijalnoj ugrozenosti?
pinkman wrote: 31/08/2022 15:17
geoxx wrote: 31/08/2022 14:54 Pa nije sporno sto im smeta to. Nije sporna ni generalno spika i politika te stranke ako ce u ime dodati naziv “radikalna”. I to je legitimno.
Ja mislim da ako razgovara sa Konakovicem kao i predstavnicima NS, da treba i sa DF.

Npr. poziva Konakovica jer on ima jednog zastupnika (Zvizdica) a ne poziva SD koji ima isto jednog zastupnika u PS BIH.

Za mene je to nekorektno i nejednako tretiranje ucesnika na politickoj sceni.
Slazem se apsolutno da ukoliko se sastao sa svima i ako je to praksa, onda je nekorektno ove ostaviti saradnicima. Medjutim, nije se moj post odnosio na njihovu kuknjavu oko toga.
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#5732 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

geoxx wrote: 31/08/2022 15:24
klaki wrote: 31/08/2022 15:17

Ako već tvrdiš da je radikal daj makar argumente?
Neka on meni navede argumente u korist tvrdnje o islamofobiji i koji nacin izborni zakon stvara Palestinu? Sta su takve neosnovane tvrdnje nego klasicne desnicarske zabokrecine o egzistencijalnoj ugrozenosti?
To moras njega pitati a ne mene. Ne vjerujem da je on na ovom forumu doduše.

A brojanje krvnih zrnaca nije radikalizam i desnicarka zabokrecina? Jel DF zagovara teritorijalne "reorganizacije"?
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#5733 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

klaki wrote: 31/08/2022 15:28
geoxx wrote: 31/08/2022 15:24

Neka on meni navede argumente u korist tvrdnje o islamofobiji i koji nacin izborni zakon stvara Palestinu? Sta su takve neosnovane tvrdnje nego klasicne desnicarske zabokrecine o egzistencijalnoj ugrozenosti?
To moras njega pitati a ne mene. Ne vjerujem da je on na ovom forumu doduše.

A brojanje krvnih zrnaca nije radikalizam i desnicarka zabokrecina? Jel DF zagovara teritorijalne "reorganizacije"?
Nije. HDZ je moderna europska stranka operisana od nacionalnizma koja brani interese svih gradjanama, sa mnostvom modernih ideja kakva je i ta o reorganizaciji.

Logicno je da tako razmisljam cim sam udario na Komsica.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#5734 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

geoxx wrote: 31/08/2022 15:32
klaki wrote: 31/08/2022 15:28

To moras njega pitati a ne mene. Ne vjerujem da je on na ovom forumu doduše.

A brojanje krvnih zrnaca nije radikalizam i desnicarka zabokrecina? Jel DF zagovara teritorijalne "reorganizacije"?
Nije. HDZ je moderna europska stranka operisana od nacionalnizma koja brani interese svih gradjanama, sa mnostvom modernih ideja kakva je i ta o reorganizaciji.

Logicno je da tako razmisljam cim sam udario na Komsica.
:? ja se nadam da je ovo sarkazam
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#5735 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Spit_fire wrote: 31/08/2022 15:41
geoxx wrote: 31/08/2022 15:32

Nije. HDZ je moderna europska stranka operisana od nacionalnizma koja brani interese svih gradjanama, sa mnostvom modernih ideja kakva je i ta o reorganizaciji.

Logicno je da tako razmisljam cim sam udario na Komsica.
:? ja se nadam da je ovo sarkazam
Jbg sad, normalno da jest, valjda je toliko ocigledan.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#5736 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

geoxx wrote: 31/08/2022 15:44
Spit_fire wrote: 31/08/2022 15:41

:? ja se nadam da je ovo sarkazam
Jbg sad, normalno da jest, valjda je toliko ocigledan.
Sta znam moje je da priupitam :D
User avatar
Point.
Posts: 33473
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#5737 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

mk ultra wrote: 31/08/2022 14:47
Point. wrote: 31/08/2022 07:03 Čitava politika mu je da napada SDA, što je u redu, i da viri iz Draganova anusa nebi li se dopao nekima iz međunarodne zajednice da ga gledaju kao nekog lidera naroda, što nije u redu.

Kifla, drži se tramvajskih tračnica i mahalske politike, nešto više nije za tebe. Je li fer?
bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...

doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Daj mojne mi ove priče. Ne koči Dragan od Mostara, nego godinama unazad. I tu priču ko biva Dragan je pošten ali nema skim razgovarati sa duge strane okači negdje. Druga strana mu je godinama popuštala i izlazila u susret a on je samo tražio više. I sad je udario u zid. Kako ćeš se dogovoriti sa nekim koji samo traži svoje i ucjenjuje sa bloakadama i pobunama?
zenit dozic
Posts: 2531
Joined: 07/09/2014 11:48

#5738 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zenit dozic »

geoxx wrote: 31/08/2022 15:13
zenit dozic wrote: 31/08/2022 15:02

Radikalni su samo UZPovcima i njihovim stovaocima
Vrhunac vase pameti je nekom prikaciti da je uzpovac i gurnuti ga medju one tamo. Jasta je nego radikal. Sta je to, gradjanska stranka? Jest ko i Dodik sa Denisom Sulicem, Zlatanom Klokicem i Antonom Kasupovicem.
Bitno je da nam nije vrhunac UZP
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5739 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

mk ultra wrote: 31/08/2022 14:47 bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...
Kako tužna konstatacija.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#5740 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

Mozda bi bilo i dobro a Shmit nametne ovaj zakon. To je posljednja prilika da Bosnjaci kao kolektiv shvate da: politika popustanja prema HDZ-u zadnjih decenija nije urodila plodom nego ohrabrila ih da traze ovo danas sto traze. I, mozda jos bitnije, da se shvati da Dejton nije vjecan.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5741 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

Spit_fire wrote: 31/08/2022 15:45
geoxx wrote: 31/08/2022 15:44

Jbg sad, normalno da jest, valjda je toliko ocigledan.
Sta znam moje je da priupitam :D
dobri ste obojica :thumbup: :mrgreen:
User avatar
drmadzija
Posts: 425
Joined: 23/08/2007 03:09

#5742 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by drmadzija »

@plavi

Ako mu bude dozvoljeno da nametne to što želi, nemaš ti više šta da shvatiš. Piši propalo. Uživamo tradiciju popuštanja više od dvije decenije. Nakon ovog popuštanja ti neće više ni biti traženo da popustiš.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5743 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

:mrgreen:
DonieBrasco wrote: 31/08/2022 15:20 Pa nađite jedan medijski clanak da je Šmit uopste nesto pitao stranke iz Sarajeva i razmatrao nesto njihovo ?

Nema, naravno !
Koje ste prijedloge dali osim prebrojavanja
4.clan predsjesnistva se ne racuna jer to ne zeli dodo
Kao ni ukidanje doma naroda
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#5744 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

geoxx wrote: 31/08/2022 15:13
zenit dozic wrote: 31/08/2022 15:02

Radikalni su samo UZPovcima i njihovim stovaocima
Vrhunac vase pameti je nekom prikaciti da je uzpovac i gurnuti ga medju one tamo. Jasta je nego radikal. Sta je to, gradjanska stranka? Jest ko i Dodik sa Denisom Sulicem, Zlatanom Klokicem i Antonom Kasupovicem.
Sta je to gradjanska stranka? To samo radikal etno-nacionalisticki moze priupitat.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#5745 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plavi_E »

drmadzija wrote: 31/08/2022 18:40 @plavi

Ako mu bude dozvoljeno da nametne to što želi, nemaš ti više šta da shvatiš. Piši propalo. Uživamo tradiciju popuštanja više od dvije decenije. Nakon ovog popuštanja ti neće više ni biti traženo da popustiš.
Bolje ikad nego nikad shvatiti da vodis pogresnu politiku prema rusiteljima BiH.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5746 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

Point. wrote: 31/08/2022 16:52
mk ultra wrote: 31/08/2022 14:47

bolje je sa draganom biti jaran nego neprijatelj
a znam da se moglo sa njim dogovoriti sve, samo su loši ljudi sa naše strane dogovarali...

doći dogovoriti jedno, pružiti ruku i sutra ujutro uraditi drugo, to se ne može raditi, i onda tu se gube svi budući dogovori
Daj mojne mi ove priče. Ne koči Dragan od Mostara, nego godinama unazad. I tu priču ko biva Dragan je pošten ali nema skim razgovarati sa duge strane okači negdje. Druga strana mu je godinama popuštala i izlazila u susret a on je samo tražio više. I sad je udario u zid. Kako ćeš se dogovoriti sa nekim koji samo traži svoje i ucjenjuje sa bloakadama i pobunama?
Stavi usporedbu sa trgovinom, jer politika nije nista drugo to trgovina samo na veće stvari
Bosnjaci su trgovali u minusu
To je do trgovca/prodavca, a ne do kupca.

Kupio bih i ja audija novog za 1000KM da mi neko prodaje.
Ili su bošnjaci trgovali nečim nevidljivim, ala nepostojeći dokumenti univerziteta iz ZG :mrgreen:
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5747 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

mk ultra wrote: 31/08/2022 19:41
Point. wrote: 31/08/2022 16:52

Daj mojne mi ove priče. Ne koči Dragan od Mostara, nego godinama unazad. I tu priču ko biva Dragan je pošten ali nema skim razgovarati sa duge strane okači negdje. Druga strana mu je godinama popuštala i izlazila u susret a on je samo tražio više. I sad je udario u zid. Kako ćeš se dogovoriti sa nekim koji samo traži svoje i ucjenjuje sa bloakadama i pobunama?
Stavi usporedbu sa trgovinom, jer politika nije nista drugo to trgovina samo na veće stvari
Bosnjaci su trgovali u minusu
To je do trgovca/prodavca, a ne do kupca.

Kupio bih i ja audija novog za 1000KM da mi neko prodaje.
Ili su bošnjaci trgovali nečim nevidljivim, ala nepostojeći dokumenti univerziteta iz ZG :mrgreen:
Ma nametnut će ga Schmit, jebo ga miš, ne moraš se toliko sekirati.....bit će... :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5748 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

palermo wrote: 31/08/2022 19:50
mk ultra wrote: 31/08/2022 19:41

Stavi usporedbu sa trgovinom, jer politika nije nista drugo to trgovina samo na veće stvari
Bosnjaci su trgovali u minusu
To je do trgovca/prodavca, a ne do kupca.

Kupio bih i ja audija novog za 1000KM da mi neko prodaje.
Ili su bošnjaci trgovali nečim nevidljivim, ala nepostojeći dokumenti univerziteta iz ZG :mrgreen:
Ma nametnut će ga Schmit, jebo ga miš, ne moraš se toliko sekirati.....bit će... :thumbup:
Nameću od berlinskog kongresa a ne sad
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#5749 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

mk ultra wrote: 31/08/2022 19:52
palermo wrote: 31/08/2022 19:50

Ma nametnut će ga Schmit, jebo ga miš, ne moraš se toliko sekirati.....bit će... :thumbup:
Nameću od berlinskog kongresa a ne sad
Vidiš da se ne moraš toliko sekirati
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5750 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mk ultra »

palermo wrote: 31/08/2022 20:18
mk ultra wrote: 31/08/2022 19:52

Nameću od berlinskog kongresa a ne sad
Vidiš da se ne moraš toliko sekirati
Tako je, hvala sto brines za moje zdravlje
Locked