palermo wrote:kluz franjo wrote:
Nadam se da ste primjetili da već odavno ne računam na vas kao ozbiljnog sagovornika u demokratskoj diskusiji.
Samo je tužno, kada za nedostatak sopstvene argumentacije, a samim tim i za isključivanje iz ozbiljne diskusije optužujete moderaciju.
Poput ovog Sarajlićevog danas. Mi bi, ali nam ne daju "neki centri moći".
Građanima Mostara, a samim tim i vama iskreno želim konačno demokratske lokalne izbore sljedeće godine.
Naravno da znam da na mene ne računate kao sugovornika u onom što vi smatrate ozbiljnom diskusijom. Prav za prav nisam ni iznenađen.
Jesam iznenađen time da sam ja nečim optužio moderaciju......da se poslužim vašim rječnikom, rekao bih da je to ničim obrazložena i neutemeljena tvrdnja.
A što se tiče vaše želje za demokratskim izborima u Mostaru.....pa hvala, ali oni će biti kada za to dođe vrijeme. Negdje dođe kasnije, a negdje ranije...kao recimo u Banjaluci, što bi rekao Predrag Peđa Kojović. Doduše, nije rekao i zbog čega su demokratski izbori u Banjaluci sada već dio rutine, a u Mostaru nisu. Al, haj to su svakako nebitni detalji
Ma detalji su jako bitni kolega. Argumenti su jako bitni kolega.
Ja za razliku od vas ne tražim opravdanja za smeće u svom dvorištu u tome, kolika su brda oko Mostara.
Vama kolega Trebević zaklanja pogled na vaše dvorište.
Otiđite do deponije Uborak, otiđite do Aluminija, otiđite do Gradske uprave Mostara (i u Sjevernoj Koreji se neki izbori - makar jednopartijski - održavaju).
Ako su za sve to "sarajevska brda, SDP i Kojović" krivi, ma poravnaćemo ih. Vjerujte mi.
Za tako nešto, mi "sarajlijice" očigledno još snage imamo.
Ali šuplja priča:"Ja imam demokratsko pravo da neargumentovano "serem", a ti imaš demokratsku obavezu da mi kažeš da se "ne slažeš, i OK", e to kolega nema veze sa demokratijom.
Sa demokratskim "sranjem" ide i demokratska ocjena "seronja".
Naravno uvijeno u forumska pravila.