SDP

palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56251 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:
Demokratija je sloboda izražavanja mišljenja. Ali to nije isto sa demokratskom diskusijom.
Demokratska diskusija zahtjeva argumente, a vi kolega nudite samo ničim potkrijepljena mišljenja.
Shvatate li razliku ili da zamolim za prijevod?
pa kolega Franjo, ja izrazim svoje mišljenje.....vi kažete za mene to nije argumentirano i ja ga ne prihvaćam, a ja na to kažem ok.....
mislim, šta biste vi još ....da tražim brojke i slova......nažalost, za tu vrstu diskusije morat će te naći druge sugovornike što je sasvim ok....
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#56252 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
kluz franjo wrote:
Demokratija je sloboda izražavanja mišljenja. Ali to nije isto sa demokratskom diskusijom.
Demokratska diskusija zahtjeva argumente, a vi kolega nudite samo ničim potkrijepljena mišljenja.
Shvatate li razliku ili da zamolim za prijevod?
pa kolega Franjo, ja izrazim svoje mišljenje.....vi kažete za mene to nije argumentirano i ja ga ne prihvaćam, a ja na to kažem ok.....
mislim, šta biste vi još ....da tražim brojke i slova......nažalost, za tu vrstu diskusije morat će te naći druge sugovornike što je sasvim ok....
Nadam se da ste primjetili da već odavno ne računam na vas kao ozbiljnog sagovornika u demokratskoj diskusiji.
Samo je tužno, kada za nedostatak sopstvene argumentacije, a samim tim i za isključivanje iz ozbiljne diskusije optužujete moderaciju.
Poput ovog Sarajlićevog danas. Mi bi, ali nam ne daju "neki centri moći".
Građanima Mostara, a samim tim i vama iskreno želim konačno demokratske lokalne izbore sljedeće godine.
KomunistaTZ
Posts: 324
Joined: 11/11/2016 22:34

#56253 Re: SDP

Post by KomunistaTZ »

Dobro je rekao Sumirprimus, oni u SA kontali da se mi ne znamo uhljebiti :) Ja sam za to da se svi kurvaju, da smo svi iednaki pred Luciferom :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56254 Re: SDP

Post by Chmoljo »

gospon pilot, a znate li vi kako je demoralizirajuće kada moderator izrazi svoje mišljenje koje nije u skladu sa vašim?

ali eto valjda u toj demokratiji i moderatori mogu nešto reći...

tipa da moderator može reći da je "neko" selektivan u tvrdnji da je politika iz topica sarajevocentrična, istovremeno žmireći na Krajinu,
da se uporno ignoriše najjača opštinska organizacija u tom tuzlanskom kantonu,
da se uporno zaboravlja amin sarajevocentričnih za formiranjem kantonalne vlasti sa SDA u TK...

i tako hiljadu i jedan prigovor, uporno ignorišući smeće u vlastitom dvorištu... (da, zloban sam)
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#56255 Re: SDP

Post by славянин »

KomunistaTZ wrote:Dobro je rekao Sumirprimus, oni u SA kontali da se mi ne znamo uhljebiti :) Ja sam za to da se svi kurvaju, da smo svi iednaki pred Luciferom :)
Postala si dama crnog kupleraja a ja cu da hladim trumanova jajaa :oops:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56256 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Dok predmnjevam ona politika kojoj je jedini cilj vratiti se na vlast u KS jeste perspektivna.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56257 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote: Nadam se da ste primjetili da već odavno ne računam na vas kao ozbiljnog sagovornika u demokratskoj diskusiji.
Samo je tužno, kada za nedostatak sopstvene argumentacije, a samim tim i za isključivanje iz ozbiljne diskusije optužujete moderaciju.
Poput ovog Sarajlićevog danas. Mi bi, ali nam ne daju "neki centri moći".
Građanima Mostara, a samim tim i vama iskreno želim konačno demokratske lokalne izbore sljedeće godine.
Naravno da znam da na mene ne računate kao sugovornika u onom što vi smatrate ozbiljnom diskusijom. Prav za prav nisam ni iznenađen.
Jesam iznenađen time da sam ja nečim optužio moderaciju......da se poslužim vašim rječnikom, rekao bih da je to ničim obrazložena i neutemeljena tvrdnja.

A što se tiče vaše želje za demokratskim izborima u Mostaru.....pa hvala, ali oni će biti kada za to dođe vrijeme. Negdje dođe kasnije, a negdje ranije...kao recimo u Banjaluci, što bi rekao Predrag Peđa Kojović. Doduše, nije rekao i zbog čega su demokratski izbori u Banjaluci sada već dio rutine, a u Mostaru nisu. Al, haj to su svakako nebitni detalji
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56258 Re: SDP

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote:Dok predmnjevam ona politika kojoj je jedini cilj vratiti se na vlast u KS jeste perspektivna.
pa jeste.

za određene.

kao i uvijek do sada.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56259 Re: SDP

Post by Chmoljo »

palermo wrote:
Naravno da znam da na mene ne računate kao sugovornika u onom što vi smatrate ozbiljnom diskusijom. Prav za prav nisam ni iznenađen.
Jesam iznenađen time da sam ja nečim optužio moderaciju......da se poslužim vašim rječnikom, rekao bih da je to ničim obrazložena i neutemeljena tvrdnja.
palermo wrote:
Chmoljo wrote:Pa evo, palermo ga je razumio.

:lol:
čisto sumnjam da ga je palermo jedini razumio......nego, eto, palermu se još da bakćati (mada sve manje i manje) većina je odustala od pisanja na ove teme
za razliku od kolege za kojeg treba prevodilac, za tvoje postove ne trebaju. vidiš da te kolega pilot i ja odlično razumijemo iako se nikad u putu sreli nismo.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56260 Re: SDP

Post by palermo »

Chmoljo wrote:
palermo wrote:
Naravno da znam da na mene ne računate kao sugovornika u onom što vi smatrate ozbiljnom diskusijom. Prav za prav nisam ni iznenađen.
Jesam iznenađen time da sam ja nečim optužio moderaciju......da se poslužim vašim rječnikom, rekao bih da je to ničim obrazložena i neutemeljena tvrdnja.
palermo wrote:
Chmoljo wrote:Pa evo, palermo ga je razumio.

:lol:
čisto sumnjam da ga je palermo jedini razumio......nego, eto, palermu se još da bakćati (mada sve manje i manje) većina je odustala od pisanja na ove teme
za razliku od kolege za kojeg treba prevodilac, za tvoje postove ne trebaju. vidiš da te kolega pilot i ja odlično razumijemo iako se nikad u putu sreli nismo.
dakle, ovaj moj post je napad na moderaciju.........puf, dobro da znam.....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56261 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Haznadarstina all over Bascarsija
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#56262 Re: SDP

Post by Moenx »

palermo wrote:
MarshalDodik wrote: :roll:
Niti jednog jedinog razloga nema da ne nastavis cijeniti zajedno sa svojom okolinom ono sto si dosada cijenio.
Kako stvari stoje stanje u TK-u odnosno u HNK-u je takvo da ces biti spokojan od bilo kakvih negativnih promjena za vas pojam promisljanja i viđenja stvari na terenu kroz narednih par godina :bih: Ko god da bude vlast eto novih rudnickih kopova odnosno avio linija odnosno bla bla bla. Za vas win-win, a vi opet najbucniji :sad:

Hajde da se slozimo i razumijemo u barem jednom, a to je da svi zajedno navijamo da se stvari na nasoj politickoj sceni maksimalno diferenciraju na one koje jednu stvar cijene dijametralno suprotno od drugih. Znaci da postoje samo ovi i oni, pa kom obojci kom opanci. Moze ?
Nije meni upućeno, ali moram.....

jok, jok jarane, nema oko toga slaganja.....ko bude podržavao tu vrstu rata koju ti ovdje sada propagiraš će meni, ali ne samo meni, uvijek biti neprijatelj.....

osim ako ovu diferencijaciju nisi napravi po princiopu dobar čojek, loš čojek....o tome se možemo pričati
:thumbup: :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56263 Re: SDP

Post by Chmoljo »

palermo wrote: dakle, ovaj moj post je napad na moderaciju.........puf, dobro da znam.....
nije napad, samo nakukavanje i traženje alibija.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#56264 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

palermo wrote:
MarshalDodik wrote: :roll:
Niti jednog jedinog razloga nema da ne nastavis cijeniti zajedno sa svojom okolinom ono sto si dosada cijenio.
Kako stvari stoje stanje u TK-u odnosno u HNK-u je takvo da ces biti spokojan od bilo kakvih negativnih promjena za vas pojam promisljanja i viđenja stvari na terenu kroz narednih par godina :bih: Ko god da bude vlast eto novih rudnickih kopova odnosno avio linija odnosno bla bla bla. Za vas win-win, a vi opet najbucniji :sad:

Hajde da se slozimo i razumijemo u barem jednom, a to je da svi zajedno navijamo da se stvari na nasoj politickoj sceni maksimalno diferenciraju na one koje jednu stvar cijene dijametralno suprotno od drugih. Znaci da postoje samo ovi i oni, pa kom obojci kom opanci. Moze ?
Nije meni upućeno, ali moram.....

jok, jok jarane, nema oko toga slaganja.....ko bude podržavao tu vrstu rata koju ti ovdje sada propagiraš će meni, ali ne samo meni, uvijek biti neprijatelj.....

osim ako ovu diferencijaciju nisi napravi po princiopu dobar čojek, loš čojek....o tome se možemo pričati
Nedvosmisleno da sam mislio na nesto priblizno ovom, ali i povrh toga tesko da mozemo o tome pricati.

Drugovi @Moenx-i, koliko vas pise s tog accounta i zasto nijedan nije trijezan :lol:
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56265 Re: SDP

Post by palermo »

Chmoljo wrote:
palermo wrote: dakle, ovaj moj post je napad na moderaciju.........puf, dobro da znam.....
nije napad, samo nakukavanje i traženje alibija.
da se kanem ćorava posla
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#56266 Re: SDP

Post by Moenx »

A dobro znate kako odlutaju koja slova na mobilnoj tastaturi
Jednom sam bio na jednom forumu za poljoprivrednike
I tu je bilo pravilo foruma da moras pravilno gramaticki
Joj ja sam morao jedan post deset puta pisati
Na kraju sam odustao
E tako je to
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56267 Re: SDP

Post by palermo »

MarshalDodik wrote:
Nedvosmisleno da sam mislio na nesto priblizno ovom, ali i povrh toga tesko da mozemo o tome pricati.

Drugovi @Moenx-i, koliko vas pise s tog accounta i zasto nijedan nije trijezan :lol:
a predmijevam da je diferencijacija na dobar i loš čojek zapravo glasačka kutija ili pripadnost nekoj političkoj opciji
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56268 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Zeljeti opste dobro i glasati za ezdea, kakav oksimoron.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#56269 Re: SDP

Post by Chmoljo »

palermo wrote:
Chmoljo wrote:
palermo wrote: dakle, ovaj moj post je napad na moderaciju.........puf, dobro da znam.....
nije napad, samo nakukavanje i traženje alibija.
da se kanem ćorava posla
ja šupak možda jesam.

ali terorista nisam.

radi šta hoš.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#56270 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
kluz franjo wrote: Nadam se da ste primjetili da već odavno ne računam na vas kao ozbiljnog sagovornika u demokratskoj diskusiji.
Samo je tužno, kada za nedostatak sopstvene argumentacije, a samim tim i za isključivanje iz ozbiljne diskusije optužujete moderaciju.
Poput ovog Sarajlićevog danas. Mi bi, ali nam ne daju "neki centri moći".
Građanima Mostara, a samim tim i vama iskreno želim konačno demokratske lokalne izbore sljedeće godine.
Naravno da znam da na mene ne računate kao sugovornika u onom što vi smatrate ozbiljnom diskusijom. Prav za prav nisam ni iznenađen.
Jesam iznenađen time da sam ja nečim optužio moderaciju......da se poslužim vašim rječnikom, rekao bih da je to ničim obrazložena i neutemeljena tvrdnja.

A što se tiče vaše želje za demokratskim izborima u Mostaru.....pa hvala, ali oni će biti kada za to dođe vrijeme. Negdje dođe kasnije, a negdje ranije...kao recimo u Banjaluci, što bi rekao Predrag Peđa Kojović. Doduše, nije rekao i zbog čega su demokratski izbori u Banjaluci sada već dio rutine, a u Mostaru nisu. Al, haj to su svakako nebitni detalji
Ma detalji su jako bitni kolega. Argumenti su jako bitni kolega.
Ja za razliku od vas ne tražim opravdanja za smeće u svom dvorištu u tome, kolika su brda oko Mostara.
Vama kolega Trebević zaklanja pogled na vaše dvorište.
Otiđite do deponije Uborak, otiđite do Aluminija, otiđite do Gradske uprave Mostara (i u Sjevernoj Koreji se neki izbori - makar jednopartijski - održavaju).
Ako su za sve to "sarajevska brda, SDP i Kojović" krivi, ma poravnaćemo ih. Vjerujte mi.
Za tako nešto, mi "sarajlijice" očigledno još snage imamo.
Ali šuplja priča:"Ja imam demokratsko pravo da neargumentovano "serem", a ti imaš demokratsku obavezu da mi kažeš da se "ne slažeš, i OK", e to kolega nema veze sa demokratijom.
Sa demokratskim "sranjem" ide i demokratska ocjena "seronja".
Naravno uvijeno u forumska pravila.
Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#56271 Re: SDP

Post by Moenx »

Zar ne primjecujete da ovo sto sada radimo SDAu a trazimo od SDP To smo 2014 radili SDPu a trazili od SDA
Mislim SDP se nipodostavao a SDA tu na kraj ispade spasioc stabilizator te 2014 godine
Ko kaze da to isto necemo raditi tamo negdje 2022 i kakve to ima veze sa demokratskom praksom
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1602
Joined: 20/11/2018 16:45

#56272 Re: SDP

Post by MarshalDodik »

palermo wrote:
MarshalDodik wrote:
Nedvosmisleno da sam mislio na nesto priblizno ovom, ali i povrh toga tesko da mozemo o tome pricati.

Drugovi @Moenx-i, koliko vas pise s tog accounta i zasto nijedan nije trijezan :lol:
a predmijevam da je diferencijacija na dobar i loš čojek zapravo glasačka kutija ili pripadnost nekoj političkoj opciji
Izmedju ostalog i to, dakako :bih:
Kao sto rekoh ici ce ovo tesko, ali polako.
Sutra ucimo slovo B
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56273 Re: SDP

Post by palermo »

kluz franjo wrote:
Ma detalji su jako bitni kolega. Argumenti su jako bitni kolega.
Ja za razliku od vas ne tražim opravdanja za smeće u svom dvorištu u tome, kolika su brda oko Mostara.
Vama kolega Trebević zaklanja pogled na vaše dvorište.
Otiđite do deponije Uborak, otiđite do Aluminija, otiđite do Gradske uprave Mostara (i u Sjevernoj Koreji se neki izbori - makar jednopartijski - održavaju).
Ako su za sve to "sarajevska brda, SDP i Kojović" krivi, ma poravnaćemo ih. Vjerujte mi.
Za tako nešto, mi "sarajlijice" očigledno još snage imamo.
Ali šuplja priča:"Ja imam demokratsko pravo da neargumentovano "serem", a ti imaš demokratsku obavezu da mi kažeš da se "ne slažeš, i OK", e to kolega nema veze sa demokratijom.
Sa demokratskim "sranjem" ide i demokratska ocjena "seronja".
Naravno uvijeno u forumska pravila.
Znate kolega......ja sam tokom ovih diskusija iliti iznošenja mišljenja shvatio jednu stvar.......zapravo mostarski Bošnjaci su krivi, uglavnom su krivi zato što su opstali, ostali i nisu prihvatili sudbinu koja im je namijenjena.

Jer da jesu, vjerujte kolega bilo bi izbora u Mostaru (baš kao i u Banjaluci i u svim tim demokratskim sredinama BiH)...a vjerujte lako bi se riješio i problem deponije Uborak.....( baš kao što se riješava u demokratskim sredinama u BiH)...vjerujem da bi i Aluminij bio manji problem......a može biti da bi MOstar čak bio i podržan i za izbor evropske prijestonice kulture .......Uostalom kao što bi jedna naša uvažena forumašica rekla
Sumnjam da ce bilo ko dodijeliti titulu prijestonice kulture gradu koji je politicki i etnicki podijeljen
, a zna se ko je kriv što je Mostar etnički i politički podijeljen a nije recimo Banjaluka........vjerujem čak da Mostar nije politički i etnički podijeljen ( a rekoh izgleda da se zna ko je kriv za tu podjelu) da ne bi bilo potrebe ni za ovim vašim svakako dobronamjernim savjetima

Dio vezan za sranje bilo ono demokratsko ili obično ću preskočiti.......
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#56274 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

Meni i dalje nije jasno sta je ovdje tema. Nesto k'o naslucujem da je problem u tome sto se rukodovdstvo SDP-a odlucilo za opozicionu hladovinu dok vlast koju cine SDA, SBB, HDZ i DF blokira rad federalnog parlamenta u kojem ima ustavnu vecinu, a i kantoni u kojima imaju dovoljno rucica su paralizovani zbog dobre stare "vertikale"? Uz sve to se provlaci teza kako ce SDP propasti zbog toga sto je u vlasti tek u dva kantona (USK, KS), te ce time dodati na muku Mostarskih Bosnjaka koji su krivi sto su zivi i SDP im je svjetlo na kraju tunela. :-)
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#56275 Re: SDP

Post by kluz franjo »

palermo wrote:
kluz franjo wrote:
Ma detalji su jako bitni kolega. Argumenti su jako bitni kolega.
Ja za razliku od vas ne tražim opravdanja za smeće u svom dvorištu u tome, kolika su brda oko Mostara.
Vama kolega Trebević zaklanja pogled na vaše dvorište.
Otiđite do deponije Uborak, otiđite do Aluminija, otiđite do Gradske uprave Mostara (i u Sjevernoj Koreji se neki izbori - makar jednopartijski - održavaju).
Ako su za sve to "sarajevska brda, SDP i Kojović" krivi, ma poravnaćemo ih. Vjerujte mi.
Za tako nešto, mi "sarajlijice" očigledno još snage imamo.
Ali šuplja priča:"Ja imam demokratsko pravo da neargumentovano "serem", a ti imaš demokratsku obavezu da mi kažeš da se "ne slažeš, i OK", e to kolega nema veze sa demokratijom.
Sa demokratskim "sranjem" ide i demokratska ocjena "seronja".
Naravno uvijeno u forumska pravila.
Znate kolega......ja sam tokom ovih diskusija iliti iznošenja mišljenja shvatio jednu stvar.......zapravo mostarski Bošnjaci su krivi, uglavnom su krivi zato što su opstali, ostali i nisu prihvatili sudbinu koja im je namijenjena.

Jer da jesu, vjerujte kolega bilo bi izbora u Mostaru (baš kao i u Banjaluci i u svim tim demokratskim sredinama BiH)...a vjerujte lako bi se riješio i problem deponije Uborak.....( baš kao što se riješava u demokratskim sredinama u BiH)...vjerujem da bi i Aluminij bio manji problem......a može biti da bi MOstar čak bio i podržan i za izbor evropske prijestonice kulture .......Uostalom kao što bi jedna naša uvažena forumašica rekla
Sumnjam da ce bilo ko dodijeliti titulu prijestonice kulture gradu koji je politicki i etnicki podijeljen
, a zna se ko je kriv što je Mostar etnički i politički podijeljen a nije recimo Banjaluka........vjerujem čak da Mostar nije politički i etnički podijeljen ( a rekoh izgleda da se zna ko je kriv za tu podjelu) da ne bi bilo potrebe ni za ovim vašim svakako dobronamjernim savjetima

Dio vezan za sranje bilo ono demokratsko ili obično ću preskočiti.......
Znate kolega, sramotno je mojoj diskusiji pripisivati ovakvu kvalifikaciju i insinuaciju.
Ali me ne čudi za koncept tronošca. Obično je u nedostatku argumenata najlakše tako nešto "prilijepiti" sagovorniku.
Sramotno, a za vas oslobađajuće od svake odgovornosti.
Zašto ne citirate moj komentar u vezi prijestonice kulture?
Zašto narativ tronošca uvijek pribjegava ovakvim smicalicama?
Zašto nemate hrabrosti da se suočite snagom argumenata?
Zašto tronožac uvijek kukavički bježi u: "zapravo mostarski Bošnjaci su krivi, uglavnom su krivi zato što su opstali, ostali i nisu prihvatili sudbinu koja im je namijenjena."
Nekako mislim da imate godina i životnog iskustva, a nije vas stid...
I onda se pitate čemu diferencijacija.
Mi se razlikujemo kolega, veoma se razlikujemo...
Post Reply