Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Zestoko i kategoricno od strane lukavackog rukovodstva
Izmjene i dopune Prostornog plana Tuzlanskog kantona, sa fokusom na rješavanje pitanja lokacije za odlaganje šljake iz Termoelektrane Tuzla, bila je tema današnjeg sastanka premijera Tuzlanskog kantona Jakuba Suljkanovića i gradonačelnika Tuzle Jasmina Imamovića sa saradnicima.
Ovom prilikom ukratko su predstavljena tri moguća rješenja za zbrinjavanje šljake od kojih je odlaganje šljake na lokalitetu Šićkog Broda, zbog ekološkog utjecaja, ali i neprihvatanja tog rješenja od strane lokalnog stanovništva ocjenjeno neprihvatljivim.
S druge strane gradonačelnik Imamović je istaknuo da su zaključci Gradskog vijeća Tuzla u potpunosti kompatibilni sa traženjima i zahtjevima građana i Tuzle i Lukavca, kojih se ova tematika najviše i tiče.
Predloženo je da se kao pravac budućeg djelovanja iskoriste studije relevantnih institucija, koje su pokazale da je jedno od mogućih i poželjnih rješenja za trajno i ekološki prihvatljivo zbrinjavanje šljake iz Termoelektrane Tuzla i njeno odlaganje u podzemne prostore nastale izluživanjem slanice na lokalitetu Tetime.
Premijer Suljakanović je podcrtao da je Prostorni plan tuzlanskog kantona jedan od najvažnijih dokumenata u Tuzlanskom kantonu i da na njegovo donošenje čekaju brojni projekti i investitori.
„Nama je veoma važno da što prije riješimo ovo pitanje, kako bi smo otkočili određene investicijske projekte. U tom smislu smo zadovoljni da smo današnjim sastankom došli na trag rješenja koje bi bilo prihvatljivo i za Tuzli i za Lukavac i za Živinice, i kojem i mi kao Kantonalna Vlada možemo dati svoju podršku“, rekao je premijer Suljkanović, naglašavajući da će Vlada imati u vidu zahtjeve, stavove i mišljenja lokalnih zajednica kod donošenja Prostornog plana Tuzlanskog kantona.
Gradonačelnik imamović je, zadovoljan ishodom današnjeg sastanka akcentirao odličnu saradnju koju Grad Tuzla ima sa Kantonalnim ministarstvom prostornog uređenja i zaštite okolice. Uz premijera Suljkanovića današnjem sastanku su prisustvovali sekretar Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice Emir Softić i savjetnik premijera Zijad Mahmutović, dok su uz gradonačelnika Imamovića sastanku prisustvovali pomoćnik gradonačelnika u Službi za prostorno uređenje i zaštitu okoline Omar Hadžić i šef odjeljenja za izradu prostorno planskih dokumenata u Zavodu za urbanizam Grada Tuzla Indira Softić
.
Nažalost, Jasmin nije poveo televizije, novinare kamere...
Ali je uradio odličan i konkretan potez... ponudio TE-i konkretno rješenje za šljaku... napuštena okna Rudnika soli za deponovanje šljake.
Jaka su oba bila i jesu
Zestoko i kategoricno
Bome
Tako i treba biti
Ma Delić je najmanji problem SDP-a. Ne znam šta takvom pametnom, obrazovanom, sposobnom i borbenom čovjeku bi da se prihvati uloge "lutka" u lukarskom pozorištu.. Da li mu je to što je u Lukavcu pošlo za rukom da pobijedi SDA i sačuva SVOJU načelničku poziciju Pobjedu mu utjerala vodu u uši, pa nije svestan da je je to njegova lična pobjeda, lično motivisana, da se kao dobar vojnik,borio za sebe, ne za SDP... a SDP ga podržao u njegovoj bitci.
malo o demokratizaciji, malo o decentralizaciji, malo o nužnosti poštivanja tuđeg mišljenja, a onda ovo:
Delić: Reći ću Vam otvoreno, razgovaralo se o isključenju našem iz SDP-a, i osmero ljudi su isključili. Većina nije za to. To je politika koju gura jedan uski krug naših domaćih izdajnika sa tuzlanskog kantona.
koliko je sdp bitan najbolje govori ..TIŠINA na ovoj temi ,poneko se malo uključi tipa JA,Levarge ili KMIRSAD i uglavnom o Deliću,koji je LOKALNI FENOMEN kao onaj Načelnik rudog
Nžalost SDP ne nudi ništa novo
putokaz1 wrote:koliko je sdp bitan najbolje govori ..TIŠINA na ovoj temi ,poneko se malo uključi tipa JA,Levarge ili KMIRSAD i uglavnom o Deliću,koji je LOKALNI FENOMEN kao onaj Načelnik rudog
Nžalost SDP ne nudi ništa novo
Hajd' što ne nudi, gore od toga je što više niko ništa ne očekuje od njih. Najviše se bave sobom.
putokaz1 wrote:koliko je sdp bitan najbolje govori ..TIŠINA na ovoj temi ,poneko se malo uključi tipa JA,Levarge ili KMIRSAD i uglavnom o Deliću,koji je LOKALNI FENOMEN kao onaj Načelnik rudog
Nžalost SDP ne nudi ništa novo
SDP je bitan, nažalost ljudi koji vode SDP nisu svjesni te činjenice