SDP

Moenx
Posts: 2064
Joined: 26/06/2013 10:36

#55951 Re: SDP

Post by Moenx »

kmirsad wrote:
Moenx wrote:
Zestoko i kategoricno od strane lukavackog rukovodstva
Image
Izmjene i dopune Prostornog plana Tuzlanskog kantona, sa fokusom na rješavanje pitanja lokacije za odlaganje šljake iz Termoelektrane Tuzla, bila je tema današnjeg sastanka premijera Tuzlanskog kantona Jakuba Suljkanovića i gradonačelnika Tuzle Jasmina Imamovića sa saradnicima.

Ovom prilikom ukratko su predstavljena tri moguća rješenja za zbrinjavanje šljake od kojih je odlaganje šljake na lokalitetu Šićkog Broda, zbog ekološkog utjecaja, ali i neprihvatanja tog rješenja od strane lokalnog stanovništva ocjenjeno neprihvatljivim.

S druge strane gradonačelnik Imamović je istaknuo da su zaključci Gradskog vijeća Tuzla u potpunosti kompatibilni sa traženjima i zahtjevima građana i Tuzle i Lukavca, kojih se ova tematika najviše i tiče.

Predloženo je da se kao pravac budućeg djelovanja iskoriste studije relevantnih institucija, koje su pokazale da je jedno od mogućih i poželjnih rješenja za trajno i ekološki prihvatljivo zbrinjavanje šljake iz Termoelektrane Tuzla i njeno odlaganje u podzemne prostore nastale izluživanjem slanice na lokalitetu Tetime.

Premijer Suljakanović je podcrtao da je Prostorni plan tuzlanskog kantona jedan od najvažnijih dokumenata u Tuzlanskom kantonu i da na njegovo donošenje čekaju brojni projekti i investitori.

„Nama je veoma važno da što prije riješimo ovo pitanje, kako bi smo otkočili određene investicijske projekte. U tom smislu smo zadovoljni da smo današnjim sastankom došli na trag rješenja koje bi bilo prihvatljivo i za Tuzli i za Lukavac i za Živinice, i kojem i mi kao Kantonalna Vlada možemo dati svoju podršku“, rekao je premijer Suljkanović, naglašavajući da će Vlada imati u vidu zahtjeve, stavove i mišljenja lokalnih zajednica kod donošenja Prostornog plana Tuzlanskog kantona.

Gradonačelnik imamović je, zadovoljan ishodom današnjeg sastanka akcentirao odličnu saradnju koju Grad Tuzla ima sa Kantonalnim ministarstvom prostornog uređenja i zaštite okolice. Uz premijera Suljkanovića današnjem sastanku su prisustvovali sekretar Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice Emir Softić i savjetnik premijera Zijad Mahmutović, dok su uz gradonačelnika Imamovića sastanku prisustvovali pomoćnik gradonačelnika u Službi za prostorno uređenje i zaštitu okoline Omar Hadžić i šef odjeljenja za izradu prostorno planskih dokumenata u Zavodu za urbanizam Grada Tuzla Indira Softić
.

Nažalost, Jasmin nije poveo televizije, novinare kamere...
Ali je uradio odličan i konkretan potez... ponudio TE-i konkretno rješenje za šljaku... napuštena okna Rudnika soli za deponovanje šljake.

Jaka su oba bila i jesu
Zestoko i kategoricno
Bome
Tako i treba biti
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55952 Re: SDP

Post by kmirsad »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55953 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ovdje s e igra Šah
Protivnici su SDP i PDA ili SDA i SDP..ko će ti znati
A figure su stanovnici Šiććkog
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55954 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ovdje s e igra Šah
Protivnici su SDP i PDA ili SDA i SDP..ko će ti znati
A figure su stanovnici Šiććkog
doktor78
Posts: 3947
Joined: 14/09/2006 11:02

#55955 Re: SDP

Post by doktor78 »

User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55956 Re: SDP

Post by kmirsad »

Ma Delić je najmanji problem SDP-a. Ne znam šta takvom pametnom, obrazovanom, sposobnom i borbenom čovjeku bi da se prihvati uloge "lutka" u lukarskom pozorištu.. Da li mu je to što je u Lukavcu pošlo za rukom da pobijedi SDA i sačuva SVOJU načelničku poziciju Pobjedu mu utjerala vodu u uši, pa nije svestan da je je to njegova lična pobjeda, lično motivisana, da se kao dobar vojnik,borio za sebe, ne za SDP... a SDP ga podržao u njegovoj bitci.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55957 Re: SDP

Post by Leverage »

Delić je zaista odličan načelnik, u Lukavcu se rješavaju stvari o kojima se za vrijeme Mujkića nije ozbiljno ni pričalo.

Izuzetna je šteta što se priklonio Bijedićevom uhljebskom lobiju i sada je vodeći advokat Bijedićevih spinova.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#55958 Re: SDP

Post by giannibelif »

A ovo u Sarajevu i nekim drugim SDP impotentnim sredinama je idologija...How yes no.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#55959 Re: SDP

Post by Chmoljo »

malo o demokratizaciji, malo o decentralizaciji, malo o nužnosti poštivanja tuđeg mišljenja, a onda ovo:
Delić: Reći ću Vam otvoreno, razgovaralo se o isključenju našem iz SDP-a, i osmero ljudi su isključili. Većina nije za to. To je politika koju gura jedan uski krug naših domaćih izdajnika sa tuzlanskog kantona.
:roll:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55960 Re: SDP

Post by Leverage »

giannibelif wrote:A ovo u Sarajevu i nekim drugim SDP impotentnim sredinama je idologija...How yes no.
Šta? Vidim da nešto insinuiraš ali se barem potrudi da budeš dorečen.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55961 Re: SDP

Post by kmirsad »

Leverage wrote:Delić je zaista odličan načelnik, u Lukavcu se rješavaju stvari o kojima se za vrijeme Mujkića nije ozbiljno ni pričalo.

Izuzetna je šteta što se priklonio Bijedićevom uhljebskom lobiju i sada je vodeći advokat Bijedićevih spinova.
Boljeg nikada nisu imali, niti će ikada imati boljeg. Strašno bih volio da se trgne, stane na loptu i malo razmisli o svemu.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#55962 Re: SDP

Post by putokaz1 »

koliko je sdp bitan najbolje govori ..TIŠINA na ovoj temi ,poneko se malo uključi tipa JA,Levarge ili KMIRSAD i uglavnom o Deliću,koji je LOKALNI FENOMEN kao onaj Načelnik rudog
Nžalost SDP ne nudi ništa novo :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#55963 Re: SDP

Post by vatrogasac »

putokaz1 wrote:koliko je sdp bitan najbolje govori ..TIŠINA na ovoj temi ,poneko se malo uključi tipa JA,Levarge ili KMIRSAD i uglavnom o Deliću,koji je LOKALNI FENOMEN kao onaj Načelnik rudog
Nžalost SDP ne nudi ništa novo :D
Hajd' što ne nudi, gore od toga je što više niko ništa ne očekuje od njih. Najviše se bave sobom.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55964 Re: SDP

Post by Leverage »

Da bi ponudio nešto drugom prvo moraš sredit' sebe, a godina nakon opštih izbora idealno je vrijeme za to.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55965 Re: SDP

Post by kmirsad »

Koliko će SDP imati poslanika u STK nakon kongresa ?
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#55966 Re: SDP

Post by costacurta »

Danas kongres, 800 ljudi, al zatvoren za javnost :shock:
:lol:
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55967 Re: SDP

Post by Leverage »

Toliko te interesuje šta će biti ba kongresu?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55968 Re: SDP

Post by Leverage »

kmirsad wrote:Koliko će SDP imati poslanika u STK nakon kongresa ?
Vjerujem isto kao i pred kongres.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#55969 Re: SDP

Post by aCme »

costacurta wrote:Danas kongres, 800 ljudi, al zatvoren za javnost :shock:
:lol:
Mi na kongresu u Hillsu i eto kao nešto hoćemo, ne znamo ni mi šta hoćemo :izet:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55970 Re: SDP

Post by kmirsad »

Leverage wrote:
kmirsad wrote:Koliko će SDP imati poslanika u STK nakon kongresa ?
Vjerujem isto kao i pred kongres.
I ja se nadam. Kakva je situacija sa drugim nivoima vlasti.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55971 Re: SDP

Post by Leverage »

Ništa ti drukčije ne mogu reći.
palermo
Posts: 25347
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#55972 Re: SDP

Post by palermo »

putokaz1 wrote:koliko je sdp bitan najbolje govori ..TIŠINA na ovoj temi ,poneko se malo uključi tipa JA,Levarge ili KMIRSAD i uglavnom o Deliću,koji je LOKALNI FENOMEN kao onaj Načelnik rudog
Nžalost SDP ne nudi ništa novo :D
SDP je bitan, nažalost ljudi koji vode SDP nisu svjesni te činjenice
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55973 Re: SDP

Post by kmirsad »

https://avaz.ba/vijesti/bih/496662/niks ... nika-sdp-a


AKTUELNO Pred početak Kongresa
Nikšić: Bećirović je tražio da ne uvodimo funkciju zamjenika predsjednika SDP-a

On je tako pokazao koliko želi biti jedinstven SDP i odbio je biti kamen spoticanja i razdora
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55974 Re: SDP

Post by kmirsad »

Leverage wrote:Ništa ti drukčije ne mogu reći.
Hvala...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55975 Re: SDP

Post by kmirsad »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/118 ... jedic.html
TUZLANSKI SDP SE NE DA: Evo šta je prije Kongresa stranke poručio Enver Bijedić
Post Reply