Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

biglebovski
Posts: 3430
Joined: 02/11/2005 16:43

#55601 Re: Zeničani

Post by biglebovski »

apsidejzi wrote: 16/11/2021 18:30
biglebovski wrote: 16/11/2021 15:42 Jebo te vakcinacija, bolnica poluprazna a tvoj strašni kovid je samo još jedan u nizu izgovora za nerad i mahinacije. Nego, hoćeš dat stoju da uzmemo cementa i ošalujemo dva ležeća policajca za vikend? Znaš li ima li gdje skladište polovnih saobraćajnih znakova da maznemo dva znaka da ne sjebemo ljudima trapove?
Necu dati stoju jer to nije moje da to uradim. Ako platis porez vec si dao stoju i onda osobe koje su zaduzene da rade taj posao to treba da i urade. Sto se tice vakcinacije i kapaciteta bolnice nismo ti i ja oni koji odredjuju jel bolnica ima ili nema kapacitet.

Upravo taj javasluk koji isijava iz tvog posta i jeste razlog sto nista ne funkcionise u drzavi. Sve ti znas. Najpametniji. Sta zna odgovorna osoba? Levati. Dosli tu preko veze. Bolnica poluprazna. Ti znas. Bio tamo. Mozda je i osoblje poluprazno. Mozda su bolesni. Mozda su otisli za Njemacku. Al to nije bitno jer ti imas vec plan kako zajebat sistem.

Svidjalo se tebi to ili ne, ali svi oni koji se nisu vakcinisali snose dio odgovornosti sto je curica umrla. Nevakcinisani popunjavaju bolnicke kapacitete i zbog njih trpe drugi. Kad to ukombinujes sa pohlepom i svim drugim javaslucima, dobijes za rezultat nesigurno okruzenje od kojeg svako bjezi. Ja sam pobjegao iz BiH zbog takvog razmisljanja kojeg imas u svom postu. Ja necu da zivim u drustvu gdje ti uzimas svoju cimentu i salujes lezeceg policajca. Iduci put kad budes putovao negdje avionom slobodno reci pilotu: De majstore skloni se da ti pokazem kako se vozi...
Nema frke ako nemaš para, znaš li zamjesiti beton, šalovati dasku, maznut saobraćajni znak, držat stražu, nosit vodu, išta što bi pomoglo u jednom takvom činu građanskog aktivizma? Ja ću snositi troškove performansa i eventualne kazne.

Iako sam kasnije izbrisao dio posta, smatrajući ga nerelevantnim, evo imam iz prve ruke informaciju za tebe: vakcinisani i nevakcinisani kovid pacijenti su skupa danas napunili infektivni/kovid odjel zeničke bolnice. Najvjerovatnije će se trebati proširiti kapaciteti za prijem kovid pacijenata. Svima im ovom prilikom želim brz oporavak a osoblju istog odjela čestitam na hrabrosti i izdržljivosti. Isti odjel nije bio pun kada se dešavala operacija djevojčice te čisto sumnjam da kovid odjel ima nekakve veze sa operativnim zahvatom koji je trebao biti sproveden.

U ovom slučaju se očigledno radilo o ekstra zaradi koju neki doktori ostvaruju pored redovne plate i to zaista nema nikakve veze sa popunjenosti kapaciteta bolnica u vrijeme pandemije.

https://ba.n1info.com/vijesti/prepiska- ... sto-prije/
User avatar
likce
Posts: 1047
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#55602 Re: Zeničani

Post by likce »

Ima li iko prijedlog za neki sport u gradu za djecaka od 7 godina? Nekako nemam ideja gdje da ga upisem ili ja ne vidim neke opcije da se nude

Najvise bi ga volio u atletiku ali nemogu naci informacije na netu
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#55603 Re: Zeničani

Post by phillie »

AK Zenica

https://akzenica.com/kontakt/

Jesi li razmisljao upisati ga prvo u neku sportsku skolu? Mislim da u tom uzrastu prvo rade uopstene sporske aktivnosti, a za godinu dvije ide "specijalizacija"

https://hr-hr.facebook.com/sportska.skola.winner/

https://www.zenicablog.com/univerzalna- ... h-clanova/
User avatar
likce
Posts: 1047
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#55604 Re: Zeničani

Post by likce »

@phillie hvala :)
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#55605 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Oni bi kao da se otcijepe, mi im kao ne damo…
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55606 Re: Zeničani

Post by addiction »

likce wrote: 16/11/2021 21:50 Ima li iko prijedlog za neki sport u gradu za djecaka od 7 godina? Nekako nemam ideja gdje da ga upisem ili ja ne vidim neke opcije da se nude

Najvise bi ga volio u atletiku ali nemogu naci informacije na netu
Po meni najbolje opcije su ti trcanje, fudbal u Tempo Sportu i kosarka u Kenguru. Poznajem sve trenere u ovim odabirima koje sam ti predlozio i po mom misljenju su odlicni za pocetak jer daju najbolje temelje. Kasnije ako se bude zelio nastaviti jednim od ova dva timska sporta prebacis ga u Čelik.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55607 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

GDJE URADITI MR MOZGA HITNO BEZ CEKANJA I PO NAJPOVOLJNIJOJ CIJENI

HVALA

u obzir dolazi sve u krugu Zenice 150 km
User avatar
likce
Posts: 1047
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#55608 Re: Zeničani

Post by likce »

oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55609 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

likce wrote: 17/11/2021 08:53
oruzana_pobuna wrote: 17/11/2021 07:16
Ja sam u Suncu radio
https://poliklinikasunce.com/index.php/ ... -rezonanca
Hvala Robija kontaktiro i narucio se .... Pa sad bog mu dusa mu :roll:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#55610 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

likce wrote: 16/11/2021 21:50 Ima li iko prijedlog za neki sport u gradu za djecaka od 7 godina? Nekako nemam ideja gdje da ga upisem ili ja ne vidim neke opcije da se nude

Najvise bi ga volio u atletiku ali nemogu naci informacije na netu
Za atletiku je premal, to se krene s 10.
U tom uzrastu fudbal (u Čeliku ili Sportingu kod Danijela Arapovića), sportska škola Winer (tu uz ostalo može naučiti plivanje i skijanje) ili na tenis odmah kod Mirze u TK Mladost (pa se nadaj milionima)
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#55611 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Jel sad ima grijanja ili nema? I jel se ovi mlaki radijatori kad moras paliti konvektor racunaju kao da ima?
scarr
Posts: 584
Joined: 28/01/2019 23:34

#55612 Re: Zeničani

Post by scarr »

Mustang1 wrote: 17/11/2021 15:46 Jel sad ima grijanja ili nema? I jel se ovi mlaki radijatori kad moras paliti konvektor racunaju kao da ima?
Ne znam jel sigurna informacija, ali drug mi kaže da je postavljena kamera koja evidentira svako i manje zaustavljanje u kružnom toku kod Bosanke. Kazna 40KM

Edit: slucajno sam te quotao
Ci-Nick
Posts: 6882
Joined: 15/03/2015 17:38

#55613 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

To bi bila dobra vijest,..i još bolja ako bi pokrili kamerama GGM i kažnjavali sve koji se zaustave.
scarr
Posts: 584
Joined: 28/01/2019 23:34

#55614 Re: Zeničani

Post by scarr »

Pogotovo kod farmacije..
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55615 Re: Zeničani

Post by addiction »

Ta kamera je u funkciji vec par sedmica i dere kazne ali me zanima koji debil postavi onaj displej na Mercatoru kod parka, to sija u nebo kao da je neka ceremonija a kada se ide od crkve prema gore zasljepi vozaca da ne mozes sebi doci jedno pet minuta. Strašno :skoljka:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#55616 Re: Zeničani

Post by Bobi »

addiction wrote: 17/11/2021 19:58 Ta kamera je u funkciji vec par sedmica i dere kazne ali me zanima koji debil postavi onaj displej na Mercatoru kod parka, to sija u nebo kao da je neka ceremonija a kada se ide od crkve prema gore zasljepi vozaca da ne mozes sebi doci jedno pet minuta. Strašno :skoljka:
ma slabo to...kako SSC u Sarajevu blješti..kontaš podne a ne 8 navečer :lol:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55617 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

A jest bezveze ono stajanje, parkiraju auto i na trafiku, u kladionicu, po cigare... Bilo ih je bezobraznih pa i kafu u Gardenu piju dok je auto na kružnom.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55618 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Mustang1 wrote: 17/11/2021 15:46 Jel sad ima grijanja ili nema? I jel se ovi mlaki radijatori kad moras paliti konvektor racunaju kao da ima?
Računaju kao da ima sve full, a ustvari ovo se ne moze nazvati grijanjem. Nije samo kod tebe.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55619 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Izvrsenje gradskog budzeta u prvih 9 mjeseci od planiranih 100% je 39%.

Ko ne razumije to znaci da je u ovih 9 mjeseci sve sto se potrošilo i uradilo, izgradilo u Zenici jesu isplacivanje plata uposlenicima i socijale bez marke ulozene u bilo sto pa i u 1 djecije igralište. Plus se pokazao deficit 2.3 miliona KM..U napuštenom Grahovu koje ima manje stanovnika nego naprimjer samo jedna Zenička firma ili KBZ nije tako lose stanje budzeta.

Pisao sam prije 2-3 godine da Zenica ovog nece prezivjeti i evo to se pokazuje kao istina. El Fatiha.
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#55620 Re: Zeničani

Post by doff »

Nivelacija wrote: 18/11/2021 12:53 Izvrsenje gradskog budzeta u prvih 9 mjeseci od planiranih 100% je 39%.

Ko ne razumije to znaci da je u ovih 9 mjeseci sve sto se potrošilo i uradilo, izgradilo u Zenici jesu isplacivanje plata uposlenicima i socijale bez marke ulozene u bilo sto pa i u 1 djecije igralište. Plus se pokazao deficit 2.3 miliona KM..U napuštenom Grahovu koje ima manje stanovnika nego naprimjer samo jedna Zenička firma ili KBZ nije tako lose stanje budzeta.

Pisao sam prije 2-3 godine da Zenica ovog nece prezivjeti i evo to se pokazuje kao istina. El Fatiha.
Da bi informacija bila kompletna i dala nam jasnu sliku, kojim tempom su prikupljanja sredstava? Da li je teklo po planu ili je bilo zajebancija?

Ovo je ključan parametar koji diktira samo izvršenje budžeta.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55621 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

doff wrote: 18/11/2021 14:51
Nivelacija wrote: 18/11/2021 12:53 Izvrsenje gradskog budzeta u prvih 9 mjeseci od planiranih 100% je 39%.

Ko ne razumije to znaci da je u ovih 9 mjeseci sve sto se potrošilo i uradilo, izgradilo u Zenici jesu isplacivanje plata uposlenicima i socijale bez marke ulozene u bilo sto pa i u 1 djecije igralište. Plus se pokazao deficit 2.3 miliona KM..U napuštenom Grahovu koje ima manje stanovnika nego naprimjer samo jedna Zenička firma ili KBZ nije tako lose stanje budzeta.

Pisao sam prije 2-3 godine da Zenica ovog nece prezivjeti i evo to se pokazuje kao istina. El Fatiha.
Da bi informacija bila kompletna i dala nam jasnu sliku, kojim tempom su prikupljanja sredstava? Da li je teklo po planu ili je bilo zajebancija?

Ovo je ključan parametar koji diktira samo izvršenje budžeta.
Ma nije to toliko lose kako Nivelacija predstavlja. Njega malo prenosi fataju pa bjezi u desno prema SDA ;). No da situacija nije idealna, nije sigurno. Ovo sto radi ovaj klovn iz Vakufa je za svaku osudu i bezobrazluk par excellence!

Godinu dana traju trzavice oko pisljivih 200k koje se trebaju odvojiti Celiku. Razno razni se spinovi bacaju i lazi izgovaraju sa te iste govornice. Danas covjek nece ni da se pocese o 200k maraka koje je bacio na projekt vijecnice da bi na kraju odlucio da nece to da radi (najvjerovatnije) i da ce se koncentrisati na kupovinu Rudara. Ni trunke odgovornisti, ni trunke svijesti ili savjesti, nista... Gledanje ovih sjednica je preraslo iz statusa "mucnog" u status "bolnog" za gledanje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55622 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Dobi Celik lovu :thumbup:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55623 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Na papiru. Kim Jong-Vakuf je tu da to resetuje na Sjeverno Korejske postavke. Jedino pozitivno sa danasnje sjednice je sto je ovaj Malik iz SDA ofalio i izgleda zdravije.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#55624 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Nisam upratio sjednicu. 6 uzdržanih piše. SDA klub?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55625 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Zaitsev wrote: 18/11/2021 19:36 Nisam upratio sjednicu. 6 uzdržanih piše. SDA klub?
Kenan Uzunović i jos 5 iz Fudine inicijative nisu bili ZA Čelik.
Post Reply