Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
biglebovski wrote: ↑16/11/2021 15:42
Jebo te vakcinacija, bolnica poluprazna a tvoj strašni kovid je samo još jedan u nizu izgovora za nerad i mahinacije. Nego, hoćeš dat stoju da uzmemo cementa i ošalujemo dva ležeća policajca za vikend? Znaš li ima li gdje skladište polovnih saobraćajnih znakova da maznemo dva znaka da ne sjebemo ljudima trapove?
Necu dati stoju jer to nije moje da to uradim. Ako platis porez vec si dao stoju i onda osobe koje su zaduzene da rade taj posao to treba da i urade. Sto se tice vakcinacije i kapaciteta bolnice nismo ti i ja oni koji odredjuju jel bolnica ima ili nema kapacitet.
Upravo taj javasluk koji isijava iz tvog posta i jeste razlog sto nista ne funkcionise u drzavi. Sve ti znas. Najpametniji. Sta zna odgovorna osoba? Levati. Dosli tu preko veze. Bolnica poluprazna. Ti znas. Bio tamo. Mozda je i osoblje poluprazno. Mozda su bolesni. Mozda su otisli za Njemacku. Al to nije bitno jer ti imas vec plan kako zajebat sistem.
Svidjalo se tebi to ili ne, ali svi oni koji se nisu vakcinisali snose dio odgovornosti sto je curica umrla. Nevakcinisani popunjavaju bolnicke kapacitete i zbog njih trpe drugi. Kad to ukombinujes sa pohlepom i svim drugim javaslucima, dobijes za rezultat nesigurno okruzenje od kojeg svako bjezi. Ja sam pobjegao iz BiH zbog takvog razmisljanja kojeg imas u svom postu. Ja necu da zivim u drustvu gdje ti uzimas svoju cimentu i salujes lezeceg policajca. Iduci put kad budes putovao negdje avionom slobodno reci pilotu: De majstore skloni se da ti pokazem kako se vozi...
Nema frke ako nemaš para, znaš li zamjesiti beton, šalovati dasku, maznut saobraćajni znak, držat stražu, nosit vodu, išta što bi pomoglo u jednom takvom činu građanskog aktivizma? Ja ću snositi troškove performansa i eventualne kazne.
Iako sam kasnije izbrisao dio posta, smatrajući ga nerelevantnim, evo imam iz prve ruke informaciju za tebe: vakcinisani i nevakcinisani kovid pacijenti su skupa danas napunili infektivni/kovid odjel zeničke bolnice. Najvjerovatnije će se trebati proširiti kapaciteti za prijem kovid pacijenata. Svima im ovom prilikom želim brz oporavak a osoblju istog odjela čestitam na hrabrosti i izdržljivosti. Isti odjel nije bio pun kada se dešavala operacija djevojčice te čisto sumnjam da kovid odjel ima nekakve veze sa operativnim zahvatom koji je trebao biti sproveden.
U ovom slučaju se očigledno radilo o ekstra zaradi koju neki doktori ostvaruju pored redovne plate i to zaista nema nikakve veze sa popunjenosti kapaciteta bolnica u vrijeme pandemije.
Jesi li razmisljao upisati ga prvo u neku sportsku skolu? Mislim da u tom uzrastu prvo rade uopstene sporske aktivnosti, a za godinu dvije ide "specijalizacija"
likce wrote: ↑16/11/2021 21:50
Ima li iko prijedlog za neki sport u gradu za djecaka od 7 godina? Nekako nemam ideja gdje da ga upisem ili ja ne vidim neke opcije da se nude
Najvise bi ga volio u atletiku ali nemogu naci informacije na netu
Po meni najbolje opcije su ti trcanje, fudbal u Tempo Sportu i kosarka u Kenguru. Poznajem sve trenere u ovim odabirima koje sam ti predlozio i po mom misljenju su odlicni za pocetak jer daju najbolje temelje. Kasnije ako se bude zelio nastaviti jednim od ova dva timska sporta prebacis ga u Čelik.
likce wrote: ↑16/11/2021 21:50
Ima li iko prijedlog za neki sport u gradu za djecaka od 7 godina? Nekako nemam ideja gdje da ga upisem ili ja ne vidim neke opcije da se nude
Najvise bi ga volio u atletiku ali nemogu naci informacije na netu
Za atletiku je premal, to se krene s 10.
U tom uzrastu fudbal (u Čeliku ili Sportingu kod Danijela Arapovića), sportska škola Winer (tu uz ostalo može naučiti plivanje i skijanje) ili na tenis odmah kod Mirze u TK Mladost (pa se nadaj milionima)
Mustang1 wrote: ↑17/11/2021 15:46
Jel sad ima grijanja ili nema? I jel se ovi mlaki radijatori kad moras paliti konvektor racunaju kao da ima?
Ne znam jel sigurna informacija, ali drug mi kaže da je postavljena kamera koja evidentira svako i manje zaustavljanje u kružnom toku kod Bosanke. Kazna 40KM
Ta kamera je u funkciji vec par sedmica i dere kazne ali me zanima koji debil postavi onaj displej na Mercatoru kod parka, to sija u nebo kao da je neka ceremonija a kada se ide od crkve prema gore zasljepi vozaca da ne mozes sebi doci jedno pet minuta. Strašno
addiction wrote: ↑17/11/2021 19:58
Ta kamera je u funkciji vec par sedmica i dere kazne ali me zanima koji debil postavi onaj displej na Mercatoru kod parka, to sija u nebo kao da je neka ceremonija a kada se ide od crkve prema gore zasljepi vozaca da ne mozes sebi doci jedno pet minuta. Strašno
ma slabo to...kako SSC u Sarajevu blješti..kontaš podne a ne 8 navečer
A jest bezveze ono stajanje, parkiraju auto i na trafiku, u kladionicu, po cigare... Bilo ih je bezobraznih pa i kafu u Gardenu piju dok je auto na kružnom.
Izvrsenje gradskog budzeta u prvih 9 mjeseci od planiranih 100% je 39%.
Ko ne razumije to znaci da je u ovih 9 mjeseci sve sto se potrošilo i uradilo, izgradilo u Zenici jesu isplacivanje plata uposlenicima i socijale bez marke ulozene u bilo sto pa i u 1 djecije igralište. Plus se pokazao deficit 2.3 miliona KM..U napuštenom Grahovu koje ima manje stanovnika nego naprimjer samo jedna Zenička firma ili KBZ nije tako lose stanje budzeta.
Pisao sam prije 2-3 godine da Zenica ovog nece prezivjeti i evo to se pokazuje kao istina. El Fatiha.
Nivelacija wrote: ↑18/11/2021 12:53
Izvrsenje gradskog budzeta u prvih 9 mjeseci od planiranih 100% je 39%.
Ko ne razumije to znaci da je u ovih 9 mjeseci sve sto se potrošilo i uradilo, izgradilo u Zenici jesu isplacivanje plata uposlenicima i socijale bez marke ulozene u bilo sto pa i u 1 djecije igralište. Plus se pokazao deficit 2.3 miliona KM..U napuštenom Grahovu koje ima manje stanovnika nego naprimjer samo jedna Zenička firma ili KBZ nije tako lose stanje budzeta.
Pisao sam prije 2-3 godine da Zenica ovog nece prezivjeti i evo to se pokazuje kao istina. El Fatiha.
Da bi informacija bila kompletna i dala nam jasnu sliku, kojim tempom su prikupljanja sredstava? Da li je teklo po planu ili je bilo zajebancija?
Ovo je ključan parametar koji diktira samo izvršenje budžeta.
Nivelacija wrote: ↑18/11/2021 12:53
Izvrsenje gradskog budzeta u prvih 9 mjeseci od planiranih 100% je 39%.
Ko ne razumije to znaci da je u ovih 9 mjeseci sve sto se potrošilo i uradilo, izgradilo u Zenici jesu isplacivanje plata uposlenicima i socijale bez marke ulozene u bilo sto pa i u 1 djecije igralište. Plus se pokazao deficit 2.3 miliona KM..U napuštenom Grahovu koje ima manje stanovnika nego naprimjer samo jedna Zenička firma ili KBZ nije tako lose stanje budzeta.
Pisao sam prije 2-3 godine da Zenica ovog nece prezivjeti i evo to se pokazuje kao istina. El Fatiha.
Da bi informacija bila kompletna i dala nam jasnu sliku, kojim tempom su prikupljanja sredstava? Da li je teklo po planu ili je bilo zajebancija?
Ovo je ključan parametar koji diktira samo izvršenje budžeta.
Ma nije to toliko lose kako Nivelacija predstavlja. Njega malo prenosi fataju pa bjezi u desno prema SDA . No da situacija nije idealna, nije sigurno. Ovo sto radi ovaj klovn iz Vakufa je za svaku osudu i bezobrazluk par excellence!
Godinu dana traju trzavice oko pisljivih 200k koje se trebaju odvojiti Celiku. Razno razni se spinovi bacaju i lazi izgovaraju sa te iste govornice. Danas covjek nece ni da se pocese o 200k maraka koje je bacio na projekt vijecnice da bi na kraju odlucio da nece to da radi (najvjerovatnije) i da ce se koncentrisati na kupovinu Rudara. Ni trunke odgovornisti, ni trunke svijesti ili savjesti, nista... Gledanje ovih sjednica je preraslo iz statusa "mucnog" u status "bolnog" za gledanje.
Na papiru. Kim Jong-Vakuf je tu da to resetuje na Sjeverno Korejske postavke. Jedino pozitivno sa danasnje sjednice je sto je ovaj Malik iz SDA ofalio i izgleda zdravije.