SDP

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55601 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Janjicar wrote:A zbog cega tako misliš da će odmah ući sa SDA ?
Da li me zezas ili ne pratis desavanja od izbora naovamo pa nisi upucen?

Nemam sta misliti, Bijedic i Delic su teski oportunisti koje zanima ulazak vlast pod svaku cijenu. Nikakve ideologije i principa, samo daj vlast. A svakako su jedan i drugi preletaci i mijenjaju stranke radi licnih interesa a ne ideoloskih. Oni bez problema sutra mogu preci u SDA ako dobiju dobru ponudu.

...

Niksic je totalni bezveznjakovic, ali njegov izbor ce spasiti SDP od toga da postane SDA konkubina. Spasit ce opoziciju. Bice pogubno za drzavu i narod ako ostanemo bez opozicije.
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#55602 Re: SDP

Post by last mohicans »

Better Man wrote:Najvažnije je da se SDP za početak riješio kancerogenog tkiva zvanog Zlatko Lagumdžija. Lik je bio pravi kapitalista i diktator, koji se obračunavao sa svima koji su usudili se da mu stanu na put i drugačije misle. Obična pogan od čovjeka i lažni socijaldemokrata. Tamo nekad 2000. godine kad je prolazio pored Imperijala, konobar je nosio kafu i šta još i ispadne mu šoljica s kafom pred Lagumdžiju. Lik je totalno poludio i urlao na konobara da si mislio da će ga na kraju ubiti. Najaveća nada u bolje sutra se pokazao kao najveća prevara i najveći lopov i lažov. Bolje bi mu bilo da vrati sve ono što je pokrao po stanovima u koje se ne zakonito useljavao u ratu, kao i da vrati novac koji je bespovratno dobio od Ekonomskog fakulteta za renoviranje stana i mnoge druge stvari.
Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Grobar socijaldemokratije, kvazi socialdemokrata, zaljubljeni narcis, prevarant i hostapler. Zavrsio kako je trebao 2014, isti su soj, samo manje prefrigani, ovaj Delic i Bijedic.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#55603 Re: SDP

Post by emric »

duh_sa_sjekirom wrote:
emric wrote: Kako je utemeljio modernu socijaldemokratiju kad mi takvo nešto niti smo kad imali, niti još uvijek imamo?

Nijaz je možda bio dobar čovjek, obrazovan, možda je kao profesor dobro prenosio znanje mladima, možda je u kafani širio pozitivnu energiju... ali to nema veze s političkim djelovanjem. Ne vidim ja tu neke rezultate koji bi opravdali hvalospjeve o njemu. Možda je okupljao, možda nije pravio štetu, ali opet - gdje su konkretni rezultati?

I odakle ti uopšte ideja da ja branim SDP?
Čuj "možda" :-)
E svašta...
Onaj ko ga je iskusio kao prijatelja, druga, profesora, komšiju, može iznositi tvrdnje o njemu kao prijatelju, drugu, profesoru, komšiji. Ja ga nisam poznavao pa mogu iznositi samo pretpostavke. Kao što mogu pretpostavljati kakav je ukus puževa, jer nisam ih nikad probao, ali ne mogu tvrditi da su dobri ili loši.

Ako se čudiš mojim pretpostavkama, ti si ga izgleda poznavao, pa kakva su tvoja iskustva? :-)
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#55604 Re: SDP

Post by emric »

Kikibombona wrote:Niksic je totalni bezveznjakovic
Bez boje, okusa i mirisa. Bez obrazovanja, šarma, autoriteta.
Kikibombona wrote:Bice pogubno za drzavu i narod ako ostanemo bez opozicije.
Ostati bez opozicije? :D To je moguće?

Inače, nama su opozicije kurac, jer im je jedini cilj osporavati sve što pozicija radi, što je čisti idiotizam.
last mohicans wrote:Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Ko kaže da je nešto opljačkano, gdje su dokazi, istrage, procesi? Ne možemo se baviti čula-kazala metodama i konstruisati priče bez činjenica.
Maraschino wrote:definitivno su se pogubili.
Zato što siluju demokratiju i nemaju lidere i hijerarhiju. Kod njih se pitaju djeca koja su rat provela u Novom Sadu i Valjevu, a obrazovanje sticali na Veterinarskom fakultetu i na političkim časovima kod gospodina Lagumdžije kojeg sad toliko krive za sve. Gomila apsurda i diletantizma.
Kikibombona wrote:Ako ljaks Delic pobijedi sa opozicijom je gotovo
Po čemu je "ljakse", po tome što živi u drugom gradu? Da bi ljudi bili dobre vođe (ili ljudi), za početak trebaju imati osnovno vaspitanje, kulturu i obrazovanje. Moraju uvažavati ljude i ne markirati ih po mjestu rođenja ili boravka. Onaj ko to nema, on je "ljakse".
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#55605 Re: SDP

Post by strucnjakdemagog »

palermo wrote:
Kikibombona wrote:
Bio sam i ja ovdje cijeli rat. I moja porodica je platila tesku cijenu zbog toga. I sta sad? Treba me neko voljeti zbog toga? Trebam imati neke privilegije?

Pomenuti su najobicniji ljigavci. Ukrali su nam cijeli zivot. Radi njih vise drugova imam u Minhenu nego u rodnom gradu.

I sada prave nekakav blok da do smrti ostanu na sceni, ne radeci ama bas nista. Vrijedni su svakog prezira.
Miro Lazović, Ivo Komšić i svako Srbin i Hrvat koji se politički angažovao na strani države Bosne i Hercegovine je od strane anamo onih proglašen Alijinim Srbinom/Hrvatom pri čemu su optuživani da su prodavali sve svoje svetinje za šaku dolara, maraka, eura.

Tragično je da se 25 godina nakon rata, u stranačkim i međustranačkim borbama ponovno aktivira ovaj argument, ali ovaj put od ove naše strane, i zapravo se na indirektan način potvrđuje teza "nema tu čoveka čim je on spreman prodati pradedovsku veru za večeru". I usput se šalje poruka svim onim Srbima i Hrvatima da to da li će biti dobri ili pak nikakvi čojeci, zavisi samo od toga da li se priklanjaju trenutno većinskoj poilitičkoj misli u Bošnjaka.

Niti Miro Lazović, niti Ivo KOmšić niti bilo tko treba da bude zaštićen od mogućnosti da bude izložen kritici,da bude kažnjen, da bude iskuljučen iz određene političke stranke, ali služiti se nacionom kao argumentom je, kao što već rekoh, ružno.....( zaprvao trebala bi i jača riječ od toga, al eto)
bas obrnuto, oni se sluze svojom nacionalnoscu (tacnije etnickoj pripadnosti) kako bi bili zasticeni od svake kritike za sav onaj majmunluk koji rade 25 godina. ovog malog komsica nisam upratio dobro, ali miro je s.... sa dna kace, odron od covjeka, kojem su bitni samo licni interesi. i nema veze kako se zove i kako se etnicki izjasnjava. i kako to tebi nije jasno?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#55606 Re: SDP

Post by strucnjakdemagog »

Kikibombona wrote:
Banksy wrote:Srećom, Lagumdžija ga je javno podržao, nekoliko puta, tako da može odmah motati kablove.
Ako ljaks Delic pobijedi sa opozicijom je gotovo a vjerovatno i sa SDP-eom. Ovi ce odmah uci u vlast sa SDA i biti im vjecni partner.

Opozicije uopste nece biti.

Zapravo, jedina opozicija ce biti NS sa par procenata glasova.

...

Iako o Niksicu ne mislim nista dobro nadam se da ce pobijediti jer u suprotnom ostajemo bez opozicije i SDA nastavlja vladati u narednoj deceniji.

ne brini, ovo sto trenutno radi vlada KS uskoro ce se odraziti i na ostale kantone, u smislu da ce SDA izgubiti povjerenje građana, a u to ces se uvjeriti vec na sljedecim izborima. evo vidim da u ZDK vec prepisuju iz KS. samo lakapo. :thumbup:
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#55607 Re: SDP

Post by izvrsni direktor »

bunk wrote:Sdp je morao napraviti vlast u tk.
To je bilo bitnije od Sk.
Dvije termoelektrane u narednih 10 godina.
Javni radovi koji ce donijeti posla da prakticno nece bit dovoljno gradjevinske operative.
Ovdje je vodstvo Sdp zabilo noz u ledja svom najjacem ogranku bez kojeg bi bili faktor bitan koliko i boss..
Opt sda clanstvo izrazava zabrinutost za sdp.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#55608 Re: SDP

Post by kluz franjo »

izvrsni direktor wrote: Opt sda clanstvo izrazava zabrinutost za sdp.
Kako neće. Pa evo u "slobodarskom, antifašističkom i titoističkom" STAV-u sve rečeno...
Fikret Muslimović (!?) poručuje:
SDA TREBA POMOĆI DA SE LJEVICA OPORAVI

To upućuje na zaključak da je nivo ideološke i političke zrelosti SDA i Izetbegovića značajno iznad ideološkog i političkog plićaka u kome se guši i samuništava socijaldemokratija. Odnosno, to upućuje na zaključak da se SDP nalazi u teškoj ideološkoj, političkoj i liderskoj krizi, i to na štetu temeljnih interesa bh. društva i države. Ozdravljenje SDP-a strateško je pitanje od značaja za perspektivu BiH. Ko god može, pa i SDA, treba pomoći SDP-u da izađe iz te krize. Sasvim je sigurno da se to ne može postići s nakaznim “skojevcima” koji, poganeći socijaldemokratiju, pogane društvo i državu u cjelini.

Zato, treba se svim mogućim metodama zalagati da na čelo SDP-a dođe ideološki izgrađena ličnost. Ako bi se Bogić Bogićević prihvatio funkcije predsjednika SDP-a, te ako bi Željko Komšić odlučio da pripoji DF SDP-u, to bi mogao biti izlaz iz teške krize socijaldemokratije s obzirom na činjenicu da u članstvu SDP-a i DF-a ima izrazito dobrih, uglednih i utjecajnih ljudi u svojim lokalnim sredinama. U takvom SDP-u bilo bi mjesta i za Nikšića i za nakazne “skojevce” koji ga okružuju, ali samo pod uvjetom da se samokritički ispolje u odnosu na krupne ideološke i političke greške koje su počinili gaženjem pozitivnih iskustava iz partizanskog vremena borbe protiv fašizma...
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#55609 Re: SDP

Post by džakailibu »

kluz franjo wrote:
izvrsni direktor wrote: Opt sda clanstvo izrazava zabrinutost za sdp.
Kako neće. Pa evo u "slobodarskom, antifašističkom i titoističkom" STAV-u sve rečeno...
Fikret Muslimović (!?) poručuje:
SDA TREBA POMOĆI DA SE LJEVICA OPORAVI

To upućuje na zaključak da je nivo ideološke i političke zrelosti SDA i Izetbegovića značajno iznad ideološkog i političkog plićaka u kome se guši i samuništava socijaldemokratija. Odnosno, to upućuje na zaključak da se SDP nalazi u teškoj ideološkoj, političkoj i liderskoj krizi, i to na štetu temeljnih interesa bh. društva i države. Ozdravljenje SDP-a strateško je pitanje od značaja za perspektivu BiH. Ko god može, pa i SDA, treba pomoći SDP-u da izađe iz te krize. Sasvim je sigurno da se to ne može postići s nakaznim “skojevcima” koji, poganeći socijaldemokratiju, pogane društvo i državu u cjelini.

Zato, treba se svim mogućim metodama zalagati da na čelo SDP-a dođe ideološki izgrađena ličnost. Ako bi se Bogić Bogićević prihvatio funkcije predsjednika SDP-a, te ako bi Željko Komšić odlučio da pripoji DF SDP-u, to bi mogao biti izlaz iz teške krize socijaldemokratije s obzirom na činjenicu da u članstvu SDP-a i DF-a ima izrazito dobrih, uglednih i utjecajnih ljudi u svojim lokalnim sredinama. U takvom SDP-u bilo bi mjesta i za Nikšića i za nakazne “skojevce” koji ga okružuju, ali samo pod uvjetom da se samokritički ispolje u odnosu na krupne ideološke i političke greške koje su počinili gaženjem pozitivnih iskustava iz partizanskog vremena borbe protiv fašizma...
moram priznati jednan od jacih momenata u politickoj svakodnevnici. Fikret Muslimovic zabrinut za SDP. Ali je zanimljivo kako nije zaboravio stare udbaske folove- da se samokriticki ispolje prema ideoloskim i politickim greskama koje su pocinili ....... Ovako ni Djilas ne bi pricao danas da je ziv.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55610 Re: SDP

Post by kmirsad »

Posljednja dva dana igru oko predsjednika SDP su zaigrali veliki, močni igraći iz Deličevog štaba . Pot na stolu je ogroman, igrači su krenuli na tapiranje protivnika. Kibiceri u transu, ladan obliva znoj... ne pamtim prljaviju igru u svom živoru.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#55611 Re: SDP

Post by Better Man »

last mohicans wrote:
Better Man wrote:Najvažnije je da se SDP za početak riješio kancerogenog tkiva zvanog Zlatko Lagumdžija. Lik je bio pravi kapitalista i diktator, koji se obračunavao sa svima koji su usudili se da mu stanu na put i drugačije misle. Obična pogan od čovjeka i lažni socijaldemokrata. Tamo nekad 2000. godine kad je prolazio pored Imperijala, konobar je nosio kafu i šta još i ispadne mu šoljica s kafom pred Lagumdžiju. Lik je totalno poludio i urlao na konobara da si mislio da će ga na kraju ubiti. Najaveća nada u bolje sutra se pokazao kao najveća prevara i najveći lopov i lažov. Bolje bi mu bilo da vrati sve ono što je pokrao po stanovima u koje se ne zakonito useljavao u ratu, kao i da vrati novac koji je bespovratno dobio od Ekonomskog fakulteta za renoviranje stana i mnoge druge stvari.
Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Grobar socijaldemokratije, kvazi socialdemokrata, zaljubljeni narcis, prevarant i hostapler. Zavrsio kako je trebao 2014, isti su soj, samo manje prefrigani, ovaj Delic i Bijedic.
Nisam zaboravio. Kad bi se snaveli svi njegovi lopovluci i marifetluci mogla bi se debela knjiga napisati.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55612 Re: SDP

Post by kmirsad »

Better Man wrote:
last mohicans wrote:
Better Man wrote:Najvažnije je da se SDP za početak riješio kancerogenog tkiva zvanog Zlatko Lagumdžija. Lik je bio pravi kapitalista i diktator, koji se obračunavao sa svima koji su usudili se da mu stanu na put i drugačije misle. Obična pogan od čovjeka i lažni socijaldemokrata. Tamo nekad 2000. godine kad je prolazio pored Imperijala, konobar je nosio kafu i šta još i ispadne mu šoljica s kafom pred Lagumdžiju. Lik je totalno poludio i urlao na konobara da si mislio da će ga na kraju ubiti. Najaveća nada u bolje sutra se pokazao kao najveća prevara i najveći lopov i lažov. Bolje bi mu bilo da vrati sve ono što je pokrao po stanovima u koje se ne zakonito useljavao u ratu, kao i da vrati novac koji je bespovratno dobio od Ekonomskog fakulteta za renoviranje stana i mnoge druge stvari.
Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Grobar socijaldemokratije, kvazi socialdemokrata, zaljubljeni narcis, prevarant i hostapler. Zavrsio kako je trebao 2014, isti su soj, samo manje prefrigani, ovaj Delic i Bijedic.
Nisam zaboravio. Kad bi se snaveli svi njegovi lopovluci i marifetluci mogla bi se debela knjiga napisati.
Delić je mala beba koja je poželila da bude odrasla osoba.
Marioneta u Enkinim & comp. rukama.
Ako slučajno prođe, bit će im služinće, i on i stranka... dok mu im zadnju kap krvi ne popiju.
Vjerovatno živi u zabludi da će im se poslije moči oduprijeti.
Nako, nije loš čovjek...
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#55613 Re: SDP

Post by duh_sa_sjekirom »

emric wrote: Onaj ko ga je iskusio kao prijatelja, druga, profesora, komšiju, može iznositi tvrdnje o njemu kao prijatelju, drugu, profesoru, komšiji. Ja ga nisam poznavao pa mogu iznositi samo pretpostavke. Kao što mogu pretpostavljati kakav je ukus puževa, jer nisam ih nikad probao, ali ne mogu tvrditi da su dobri ili loši.

Ako se čudiš mojim pretpostavkama, ti si ga izgleda poznavao, pa kakva su tvoja iskustva? :-)
:-)
Pa ne moraš nekoga baš osobno poznavati, biti mu prijatelj ili komšija, da bi mogao formirati mišljenje o njemu i njegovom radu.
A analogija s puževima ti je vrh :lol: :lol:
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55614 Re: SDP

Post by polacijela »

meni i dalje nije jasno kako je i zašto bijedić od centrale izabran za nosioca liste i predsjednika kantonalnog odbora.
on sam kostao je nekoliko hiljada glasova manje u oktobru, zbog svega sto se oko njegovog imena plete. i znali su za to u centrali i opet ga stavili tu gdje jeste.
i sad kao, otkud ovo
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55615 Re: SDP

Post by Kikibombona »

emric wrote:Po čemu je "ljakse", po tome što živi u drugom gradu? Da bi ljudi bili dobre vođe (ili ljudi), za početak trebaju imati osnovno vaspitanje, kulturu i obrazovanje. Moraju uvažavati ljude i ne markirati ih po mjestu rođenja ili boravka. Onaj ko to nema, on je "ljakse".
Pogledaj na fb na kakav nacin vodi kampanju i shvatit ces zasto je ljaks. I on i ekipa oko njega.

...

Kod nas je pozicija i opozicija sranje. Kod nas je sve sranje u poredjenju sa razvijenim zapadno-evropskim demokratijama. Ne treba zaboraviti da mi uzivamo demokratiju tek 30 godina. Jos ni osnove nismo savladali.

Za jednu demokratiju je pogubno ako nema opoziciju. Pogledaj Hrvate, nemaju opoziciju. Bolesno stanje, zacementirani su, nema nikakve kriticke misli, preispitivanja. Sve stranke su vlast.

Isto ce biti ovdje ako SDA, SDP, SBB, DF, SDP budu svi na vlasti.

Pogubno za demokratiju, drzavu i drustvo. Narod vise nece imati potrebu glasati jer su svi vlast. Svi su krivi i niko nije kriv. I onako smo uzasno apatican narod. Ubijena je volja u nama. Nema drustvenog aktivizma. Samo sjedimo i gledamo sta nam rade. Totalno sjeban narod, kao janje cekamo da nas dokrajce.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#55616 Re: SDP

Post by kmirsad »

http://tip.ba/2019/05/20/tuzilastvo-tk- ... JmpYvICft0
Koliko ja znam, Tužilaštvo ne vodi istragu ovako, pismeno,malte ne javno. traže da im se dostavi dokumentacija.
Obično istražitelji odu sami da je izuzmu ili nekoga pošalju.
Način traženja dokumentacije i izabrani kritičan momenat ukazuje da je naručena provjera.
Ovo može biti korisno objema stranama.
Kojoj odgovara više ?
Uz pretpostavku da se predistražne radnje pokažu neosnovanim. u nekom skorom momentu, a sigurno ne prije Kongresa, utvrdi da je ipak sve u redu i odustane?
Uz pretpostavku da je pred istraga od Tužilaštva naručena, ko to ima moč da naručuje istrage ?
Dali taj koji ima tu moč, onda ima moč i da obustavi istrage, ovu ili neke druge ?
Koja će strana iz ovoga profitirari ?
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#55617 Re: SDP

Post by costacurta »

izvrsni direktor wrote:
bunk wrote:Sdp je morao napraviti vlast u tk.
To je bilo bitnije od Sk.
Dvije termoelektrane u narednih 10 godina.
Javni radovi koji ce donijeti posla da prakticno nece bit dovoljno gradjevinske operative.
Ovdje je vodstvo Sdp zabilo noz u ledja svom najjacem ogranku bez kojeg bi bili faktor bitan koliko i boss..
Opt sda clanstvo izrazava zabrinutost za sdp.
Ono kad ne znaš ŠtaŠ napisati, ali imaš potrebu nešto i ti da kažeš, jednostavno jače je od čovjeka. Ok shvatam
Jučer je za TK Enver zvanično potvrdio da neće u vlast i rekao nek vlst formira ko god hoće, istovremeno se javio Bego i izmedju redova dao naslutiti da SDA već ima jasnu sliku budućeg sastava vlade, bez SDPa i PDA naravno, pa te ja pitam gdje vidiš osnov za zabrinutos SDA dušebrižnika? Ili ćeš ko Peđa da nam poručiš da 2022. vidi vlast koja se formira bez SDA, HDZa....... :lol: a šta ćemo do tad moj Reufe?! Isto ono što zadnjih par mjeseci "rade" ovi federativni zastupnici iz Tz Vujović, Hadžić idr primaju 4 milje a qrcom ne mrdaju. Doće SDP na vlast ko Babo Atif, kad mu bude ćef i kad propije sve :bih:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55618 Re: SDP

Post by Kikibombona »

SDA nikako ne moze prezaliti sto u vlast nisu uvukli SDP... Vide da je SDP malo ojacao pa ga zele ponovo resetovati jer znaju da veliki broj SDP-eovaca nece oprostiti koaliranje sa SDA

SDP-OVO ODBACIVANJE SARADNJE SA SDA OGROMAN JE DRUŠTVENI I DRŽAVNI PROBLEM

http://stav.ba/lideri-socijaldemokratij ... -zavnobih/

Ako Delic i Bijedic preuzmu SDP to ce biti kraj svake nade. SDP ce se pretvoriti u slugu Bakira Izetbegovica i izgubit cemo opoziciju. I tako ce gurati dok se SDP potpuno ne urusi i dodje na 40-50 000 glasova. Tada ce ih SDA skinuti sa q i uzeti novi kurton. Vec vidjeno x puta.

http://stav.ba/lideri-socijaldemokratij ... -zavnobih/

Niksic je tanak ali su Delic i Bijedic smrtna opasnost za SDP i velika opasnost za demokratiju u BiH.
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#55619 Re: SDP

Post by Janjicar »

Kikibombona wrote:
Janjicar wrote:A zbog cega tako misliš da će odmah ući sa SDA ?
Da li me zezas ili ne pratis desavanja od izbora naovamo pa nisi upucen?

Nemam sta misliti, Bijedic i Delic su teski oportunisti koje zanima ulazak vlast pod svaku cijenu. Nikakve ideologije i principa, samo daj vlast. A svakako su jedan i drugi preletaci i mijenjaju stranke radi licnih interesa a ne ideoloskih. Oni bez problema sutra mogu preci u SDA ako dobiju dobru ponudu.

...

Niksic je totalni bezveznjakovic, ali njegov izbor ce spasiti SDP od toga da postane SDA konkubina. Spasit ce opoziciju. Bice pogubno za drzavu i narod ako ostanemo bez opozicije.
Ne zezam te a pratim dešavanje samo me zanima tvoje mišljenje zašto misliš da ce odmah uci sa SDA ?
A i vidim da poistovjecujes Delica sa Bijedićem što po meni nema nikakvog smisla.

Delić radi dobro svoj pos'o na lokalnom nivou i mnogo je bolji od predhodnika a od svega mi je najžalivije što ga Lagumdzija podržava...
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#55620 Re: SDP

Post by Leverage »

Onaj nešto spominje kulturu i obrazovanje, a elokventan je ko lavor.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55621 Re: SDP

Post by Kikibombona »

Janjicar wrote:Ne zezam te a pratim dešavanje samo me zanima tvoje mišljenje zašto misliš da ce odmah uci sa SDA ?
A i vidim da poistovjecujes Delica sa Bijedićem što po meni nema nikakvog smisla.

Delić radi dobro svoj pos'o na lokalnom nivou i mnogo je bolji od predhodnika a od svega mi je najžalivije što ga Lagumdzija podržava...
Zato sto se od izbora do danas bore rukama i nogama da udju u vlast sa SDA. To svi vidimo i sve vrijeme gledamo.

Ima li Delic ikakvu idelogiju, od kada je socijaldemokrata, da li je ranije bio politicki angazovan?

Ako dobije izbore to je kraj SDP-a. Odmah ce uci u vlast sa SDA, stranka ce se raspasti, oslabljeni zeleni Delicev i Bijedicev SDP ce biti dopuna SDA ako im ponekad zafali koja ruka, a ostali fragmenti ce formirati neku novu stranku.

To ce u konacnici ojacati poziciju SDA u narednih 10 godina.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55622 Re: SDP

Post by Banksy »

Kikibombona wrote:
SDP-OVO ODBACIVANJE SARADNJE SA SDA OGROMAN JE DRUŠTVENI I DRŽAVNI PROBLEM

http://stav.ba/lideri-socijaldemokratij ... -zavnobih/
.
E, čuj, Fikret Muslimović :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#55623 Re: SDP

Post by JThomas »

on ima sve dogovoreno, apsolutno sve da danas, juče napravi i federaciju i državni nivo. ima partnera više nego što je nužno potrebno, smanjiće svoja imenovanja da bude više i veselije. ali džaba, ne može da preboli što neće i sdp. kao to nešto koči :mrgreen:

mislim stvarno kome više nije jasno, džaba mu je i pričati...
last mohicans
Posts: 18269
Joined: 09/08/2012 23:19

#55624 Re: SDP

Post by last mohicans »

emric wrote:
Kikibombona wrote:Niksic je totalni bezveznjakovic
Bez boje, okusa i mirisa. Bez obrazovanja, šarma, autoriteta.
Kikibombona wrote:Bice pogubno za drzavu i narod ako ostanemo bez opozicije.
Ostati bez opozicije? :D To je moguće?

Inače, nama su opozicije kurac, jer im je jedini cilj osporavati sve što pozicija radi, što je čisti idiotizam.
last mohicans wrote:Zaboravio si fond Adil-bega. Tu se najveca lova opljačkala, niko i ne spominje.
Ko kaže da je nešto opljačkano, gdje su dokazi, istrage, procesi? Ne možemo se baviti čula-kazala metodama i konstruisati priče bez činjenica.
Maraschino wrote:definitivno su se pogubili.
Zato što siluju demokratiju i nemaju lidere i hijerarhiju. Kod njih se pitaju djeca koja su rat provela u Novom Sadu i Valjevu, a obrazovanje sticali na Veterinarskom fakultetu i na političkim časovima kod gospodina Lagumdžije kojeg sad toliko krive za sve. Gomila apsurda i diletantizma.
Kikibombona wrote:Ako ljaks Delic pobijedi sa opozicijom je gotovo
Po čemu je "ljakse", po tome što živi u drugom gradu? Da bi ljudi bili dobre vođe (ili ljudi), za početak trebaju imati osnovno vaspitanje, kulturu i obrazovanje. Moraju uvažavati ljude i ne markirati ih po mjestu rođenja ili boravka. Onaj ko to nema, on je "ljakse".
Jarane, o čemu pričaš? Čuj rekla, kazala, podsjecam te.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/18 ... efove.html

hhttp://** No links **.ba/clanak/76001/dok-je-adil-beg-zulfikarpasic-bio-u-komi-clanovi-uo-iz-njegovog-sefa-ukrali-vise-od-50-miliona-kmttps://avaz.ba/vijesti/262620/kome-ce-konacno-pripasti-adil-begova-imovina
Last edited by last mohicans on 21/05/2019 16:28, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55625 Re: SDP

Post by Banksy »

Sad, kad Avaz udari na Nikšića...
Post Reply