Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54751 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Vala, moreš mene namah.

Fudo turčine.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54752 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Danas je 9 dan od početka grijne sezone.

Grijanja jos nema.

FDTRČNNPŠSĶRČN
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#54753 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Nivelacija wrote: 09/10/2021 00:46 Danas je 9 dan od početka grijne sezone.

Grijanja jos nema.

FDTRČNNPŠSĶRČN
*FDTRČNNPŠSĶRČN*

Ja ovo tek sad primjetio. :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#54754 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

... al ne pomaze :( .... nea grijanja
User avatar
Reventor
Posts: 112
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#54755 Re: Zeničani

Post by Reventor »

anex wrote: 08/10/2021 23:00 zenicka-politicka-scena-all-about-t1571 ... #p17627016

Sva politika ide na ovu temu. Nek neko još napiše nešto, dobit će ban da neće moći ni digitron upalit.
Hvala! :thumbup: :bih:
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#54756 Re: Zeničani

Post by zona072 »

anex wrote: 08/10/2021 23:00 zenicka-politicka-scena-all-about-t1571 ... #p17627016

Sva politika ide na ovu temu. Nek neko još napiše nešto, dobit će ban da neće moći ni digitron upalit.
:bih:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54757 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Umjesto toplane i evropske Zenice, vraćaju se 92-95 ratne godine.



Image

Smrdit će čaršija kao nikada do sada. Tone čumura i drva stižu u grad jer niko ne vjeruje vise u ublehe.

Nadam se samo da su odzaci pregledani i ispravni da nece biti zapaljenih zgrada.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#54758 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Nema grijanja, hladno, prozori orosili, vesa brdo, beba mala, pucaj struju konvektorom...

I tako svake godine, jebem im vise kosti.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54759 Re: Zeničani

Post by doff »

@Nivelacija

Daj nas obavijesti jel ima grijanja, ne znamo dok nam ne kažeš :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54760 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zna li neko gdje ce se graditi te neke nove zgrade u Crkvicama?

Navodno je i Opačak prodao staru porodicnu kucu nekom investitoru zgrade :roll:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54761 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Nova toplana je projekt kojim Kasumović već dvije grijne sezone građanima obećava sigurno i stabilno grijanje, iako je ovo jedini kapitalni projekt u njegova dva mandata, a u kojem je sudjelovao s ulogom od 20-posto.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#54762 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Divim se SDA-ovcima kako problem grijanja uvaljuju Fuadu Kasumoviću, a oni ga napravili.

Doduše naš narod i ima pamćenje zlatne ribice pa im možda to i prođe.

A ovo govorim kao neko ko bi volio da imamo drugog čovjeka na čelu grada, pismenijeg i urbanijeg... I dobro Kiki kaže, ljudi ko onaj Mucanović, CarsijaZenica, onaj tiktoker SDAovac iz Bremena i njemu slični samo prave uslugu KF. Evo ja prvi ne mogu više njegovih laži i podvala ali kad ova go.vna krenu po njemu srat odlučim mu dat glas iz inata makar i gore bilo samo da nisu oni.

A bolju priliku da povrate Zenicu od prošlih lokalnih izbora neće imati i sva kampanja im je bila pljuvanje po KF. I šta se desi, bivaju deklasirani i umjesto da shvate gdje su usrali oni nastavljaju sa istom pogubnom taktikom.

Fuadovo je gotovo, on je zacementirao mjesto doživotnog gradonačelnika. Ko to ne vidi, nek prestane pratit politiku.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#54763 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Nivelacija wrote: 08/10/2021 16:22
Kikibombona wrote: 08/10/2021 15:36

Već imamo ogroman dug a nista nismo napravili. Zaduzili se milijarde da bi kupili socijalni mir.

...

I ako je grant od EU, zasto se njima ne zahvalis, u ime Kakanjaca i Tesnjaka?
Pa sta si ti mislio nego da cemo dati Tesnjacima, Kakanjcima, Visokom, Žepču, Zavidovicima ipak oni nisu tolike budale da prime migrante u svoj grad i da im ta porodica( muz i zena) izvlace 20 000 KM mjesečno iz budzeta a oni rade za 500 maraka i smrzavaju se po stanovima. Nije niko budala da to finansira.
ovakvo razmisljanje je i dovelo do pada SDA.

Raspolaganje parama kao da su vase privatne pare i po politickim arsinima.

Samo nastavite
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54764 Re: Zeničani

Post by doff »

Sydnor wrote: 10/10/2021 11:52 Divim se SDA-ovcima kako problem grijanja uvaljuju Fuadu Kasumoviću, a oni ga napravili.

Doduše naš narod i ima pamćenje zlatne ribice pa im možda to i prođe.

A ovo govorim kao neko ko bi volio da imamo drugog čovjeka na čelu grada, pismenijeg i urbanijeg... I dobro Kiki kaže, ljudi ko onaj Mucanović, CarsijaZenica, onaj tiktoker SDAovac iz Bremena i njemu slični samo prave uslugu KF. Evo ja prvi ne mogu više njegovih laži i podvala ali kad ova go.vna krenu po njemu srat odlučim mu dat glas iz inata makar i gore bilo samo da nisu oni.

A bolju priliku da povrate Zenicu od prošlih lokalnih izbora neće imati i sva kampanja im je bila pljuvanje po KF. I šta se desi, bivaju deklasirani i umjesto da shvate gdje su usrali oni nastavljaju sa istom pogubnom taktikom.

Fuadovo je gotovo, on je zacementirao mjesto doživotnog gradonačelnika. Ko to ne vidi, nek prestane pratit politiku.
Bez ikakve uvrede, ali izmedju pristalica SDA i pristalica KF, sa izgovorom poput tvog, kikijevog... apsolutno ne postoji nikakva razlika, jer ste ekstremi na suprotstavljenim stranama, a rezultati su identični.
Babajić se opasno čupa, vraća se na pravi kolosijek, samo se bojim da mi je kasno, priklonio mu se kad nije smio.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54765 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

muhafuca wrote: 10/10/2021 11:59
Nivelacija wrote: 08/10/2021 16:22
Pa sta si ti mislio nego da cemo dati Tesnjacima, Kakanjcima, Visokom, Žepču, Zavidovicima ipak oni nisu tolike budale da prime migrante u svoj grad i da im ta porodica( muz i zena) izvlace 20 000 KM mjesečno iz budzeta a oni rade za 500 maraka i smrzavaju se po stanovima. Nije niko budala da to finansira.
ovakvo razmisljanje je i dovelo do pada SDA.

Raspolaganje parama kao da su vase privatne pare i po politickim arsinima.

Samo nastavite
Ako te politika zanima imas otvorenu temu, dobio si upozorenje od administracije da ces biti banovan ako nastavis o politici.

Ja cu i dalje iznositi samo probleme gradjana jer ova tema glasi Zeničani.

Politička scena i tvoj šef imaju temu ispod ove.

Poštuj administraciju i pravila.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54766 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Nivelacija wrote: 09/10/2021 22:58 Umjesto toplane i evropske Zenice, vraćaju se 92-95 ratne godine.



Image

Smrdit će čaršija kao nikada do sada. Tone čumura i drva stižu u grad jer niko ne vjeruje vise u ublehe.

Nadam se samo da su odzaci pregledani i ispravni da nece biti zapaljenih zgrada.
Ovo ti je posljedica migriranja. Ocekujemo i da kravu svezu za neki jablan ili dovedu stado ovaca i "ubace" iza neke "zive" ograde recimo kod kineskog..
Last edited by channel10 on 10/10/2021 13:05, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54767 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote: 10/10/2021 11:11 Zna li neko gdje ce se graditi te neke nove zgrade u Crkvicama?

Navodno je i Opačak prodao staru porodicnu kucu nekom investitoru zgrade :roll:
Pa ako znas gdje mu je kuca, onda znas i lokaciju "investitora" :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54768 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote: 10/10/2021 13:01
_BataZiv_0809 wrote: 10/10/2021 11:11 Zna li neko gdje ce se graditi te neke nove zgrade u Crkvicama?

Navodno je i Opačak prodao staru porodicnu kucu nekom investitoru zgrade :roll:
Pa ako znas gdje mu je kuca, onda znas i lokaciju "investitora" :mrgreen:

Pa ne znam nista sigurno, nisam pratio vijece, nemam vremena zadnjih sedmica. Kuca je ondje u Suncanoj, a blizu je gradio onaj vehabija, ako a to ciljas.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#54769 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Nivelacija wrote: 10/10/2021 12:47
muhafuca wrote: 10/10/2021 11:59

ovakvo razmisljanje je i dovelo do pada SDA.

Raspolaganje parama kao da su vase privatne pare i po politickim arsinima.

Samo nastavite
Ako te politika zanima imas otvorenu temu, dobio si upozorenje od administracije da ces biti banovan ako nastavis o politici.

Ja cu i dalje iznositi samo probleme gradjana jer ova tema glasi Zeničani.

Politička scena i tvoj šef imaju temu ispod ove.

Poštuj administraciju i pravila.
:D :D :D

hajd da vidimo i to da ti "samo iznosis probleme gradjana" bez politickog spina

bice interesantno nadam se
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54770 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote: 10/10/2021 13:25
channel10 wrote: 10/10/2021 13:01

Pa ako znas gdje mu je kuca, onda znas i lokaciju "investitora" :mrgreen:

Pa ne znam nista sigurno, nisam pratio vijece, nemam vremena zadnjih sedmica. Kuca je ondje u Suncanoj, a blizu je gradio onaj vehabija, ako a to ciljas.
Ne ciljam ja ni na sta. Postavljas pitanje, a znas odgovor jer ako znas gdje mu je kuca, onda znas i lokaciju buduce zgrade. Nema nista skriveno u mojoj poruci.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#54771 Re: Zeničani

Post by anex »

_BataZiv_0809 wrote: 10/10/2021 11:11 Zna li neko gdje ce se graditi te neke nove zgrade u Crkvicama?

Navodno je i Opačak prodao staru porodicnu kucu nekom investitoru zgrade :roll:
Kolko znam ispod škole, odnosno ispod centra se gradi nešto...ako je to to.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54772 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

anex wrote: 10/10/2021 15:30
_BataZiv_0809 wrote: 10/10/2021 11:11 Zna li neko gdje ce se graditi te neke nove zgrade u Crkvicama?

Navodno je i Opačak prodao staru porodicnu kucu nekom investitoru zgrade :roll:
Kolko znam ispod škole, odnosno ispod centra se gradi nešto...ako je to to.
Koje skole?

Ovo se kao tek treba graditi sto sam spominjao.
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#54773 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Jbte meni inverter od 800KM potrosio 0.30KM za 8h rada na 26C a ono drva unosi :roll: . To nema veze sa potrebom.. nego sa navikom 😞
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54774 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Čelik se usijao kao kočnice niz Ivan Sedlo :thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#54775 Re: Zeničani

Post by artur morgan »

gentoo wrote: 10/10/2021 15:38 Jbte meni inverter od 800KM potrosio 0.30KM za 8h rada na 26C a ono drva unosi :roll: . To nema veze sa potrebom.. nego sa navikom 😞
A kad dodje januar i jaki minusi sta onda ? Inverter i debeli jorgan :D

Ta inverter klima ne moze kucu zagrijati jer na jakim minusima ne moze dovoljno ugrijati. Na tim minusima nece nikad doci na 26C. To sto si je postavio na 26C ne znaci da je u prostoriji 26 C. Kamin i sporet, bukovo drvo, ce postici temperaturu od 26 C u januaru za sat dva rada. Tesko kucu zagrijavaju i konvektori kad ih ima vise, i oni se pate a koji tri puta bolje zagrijavaju od invertera.
Post Reply