nekon ovih tvojih upisa jedno je sigurno. problem u Zenici su takvi kao ti. kao i ovaj ispod. mada je on par stepenica ispod tebe...
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
drastic
- Posts: 1355
- Joined: 05/06/2010 00:52
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#54679 Re: Zeničani
Znaci, sva ona oznacena mjesta za parkiranje duz Londje i jednosmjernom kod MUP-a, a koja su u blizini pjesackih, su nelegalna? dakle ako se policajcu nadigne, moze ti kaznu pisati (a nece, jer nase policajce zaboli gdje ti parkiras
)
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#54680 Re: Zeničani
Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
- BlackCaviar
- Posts: 1155
- Joined: 05/06/2010 16:36
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#54682 Re: Zeničani
Koja služba ima zakonsku obavezu da sprovodi zakon, tj. da izriče kazne ljudima koji krse zakon o zaštiti životinja?kuglanje_ze wrote: ↑04/10/2021 23:10 Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#54683 Re: Zeničani
Ne može se više ni M17 normalno voziti. Prekjučer sam jednog opalio autom.
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#54684 Re: Zeničani
Inspektori pri veterinarskim stanicama (koje su, gle čuda, naglo pogašene i privatizirane)Kikibombona wrote: ↑04/10/2021 23:31Koja služba ima zakonsku obavezu da sprovodi zakon, tj. da izriče kazne ljudima koji krse zakon o zaštiti životinja?kuglanje_ze wrote: ↑04/10/2021 23:10 Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
Bugojno je taj proces provelo najbolje u BiH.
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#54686 Re: Zeničani
Pa naravno, Šapa je glavna za puštanje pasa na ulicu, to je javna tajna. Oni dovlače pse čak i iz Njemačke pa ih ovdje puštaju i zarađuju novac. Tamo ih kao udome, mi ćemo se brinuti, dobiju pare i onda ih puste na ulicu.phillie wrote: ↑04/10/2021 20:15 @Kikibombona
Prosle zime sam bio u Gornjoj Zenici. Frapirao me lavez pasa u onolikom broju. Pitam ljude sta je ovo kod vas, kazu neko otvorio privatan azil. Evo sad vidim na podrucju Zenice ima nekoliko privatnih azila. Da li je moguce da su mozda zbog nedostatka sredstava "privatnici" raspustili klijentelu?
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#54687 Re: Zeničani
Nema grijanja jos uvijek
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#54688 Re: Zeničani
Grijanje je tek od 1.10.
-
c_g
- Posts: 1175
- Joined: 29/09/2016 01:52
#54689 Re: Zeničani
Ne znam što se proziva Fudo kad nije rekao koje godine počinje grijanje, može biti 1 oktobar 2022, ili 2023. Čovjek je genijalac.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#54690 Re: Zeničani
Danas je peti.
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#54691 Re: Zeničani
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#54692 Re: Zeničani
Ma to se zna, samo se par ovih sa foruma prave dalabu. Stranacke im kolege izmedju ostalog donosile zakon al jok drugi su krivi. Jos pride hvale ove sto su krsili zakon i ubijali kerove mimo propisa.kuglanje_ze wrote: ↑04/10/2021 23:10 Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
Kapacitet u azilu da se i poveca nebi bio dovoljan za udomljavanje svih pasa a ne moze se povecavati do u nadogled. Policija i inspekcije treba da odrade svoj dio i da krvnicki kazne ljude sto izbacuju kerove na ulicu i situacija ce se poceti da mijenja.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#54693 Re: Zeničani
Iako sutra stiže zahlađenje, iako je Fudo najavio grijanje prije 6 dana CIJEVI SU JOS HLADNE!!!
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#54694 Re: Zeničani
Ovako ce biti i kod nas kad raskopaju ispred Bege...Bolje da nista ne diraju...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/obustav ... /211001111
https://www.klix.ba/vijesti/bih/obustav ... /211001111
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#54695 Re: Zeničani
Code: Select all
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kasumovic-tvrdi-da-nijedan-dom-zdravlja-u-fbih-ne-posjeduje-legalno-nabavljen-kisik/211005090
Kasumović je na početku konferencije kazao da je aferu o kisiku u Zenici preko javnih servisa plasirala SDA te da nijedan Dom zdravlja u Federaciji BiH legalno ne nabavlja medicinski kisik koji je lijek te da je to problem u Zenici samo gdje je ponižena SDA.
"Agencija za lijekove već sedmi dan ne može odgovoriti na naše pitanje da li iko ima dozvolu za distribuciju kisika primarnoj zdravstvenoj zaštiti. U Messerovoj dozvoli piše da se lijek izdaje uz recept u sekundarnoj i tercijarnoj zdravstvenoj zaštiti. Za ovo su odgovorna federalna i kantonalna ministarstva koja su morala davno", kazao je Kasumović nakon čega je obrazložio aktivnosti koje su realizovane u Domu zdravlja, a koje se odnose na povlačenje boca u zasebne prostorije te usmena opomena zdravstvenih inspektora da ne koriste kisik Istrabenz plini iz Breze.
"Postavljam pitanje i tužilaštvu i ministarstvu zdravlja i inspekciji ko će biti kriv, a ovo je šesti dan i niko nije umro hvala Bogu, ko će odgovarati, ako se to desi? JU Dom zdravlja te boce mora imati u kolima Hitne pomoći i u Domovima zdravlja. Ko će odgovarati za stvaranje afera? Pitam tužilaštvo ZDK šta su radili proteklih deset godina kada je u Zenici bilo toliko afera, a nisu podnesene krivične prijave?", pitao je Kasumović te naveo slučajeve Krivaje, Zenicatransa, Apoteka Zenica, NK Čelik, Cimos...
Ističe da je sadašnja direktorica Doma zdravlja Zenica, odnosno, njegova supruga, Mersija Kasumović, kisik od Istrabenz plini nabavila nakon samo mjesec dana na poslu te da je naslijedila praksu ranijeg menadžmenta.
Naglasio je da sve i jedan Dom zdravlja kisik nabavlja nezakonito i da niko nema dozvolu te da je samo u Zenici zabranjeno korištenje ovog kisika.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#54697 Re: Zeničani
od kooooooga? 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#54698 Re: Zeničani
Imate li preporučiti autoelektričara u Zenici?
Jebe me Alpine CD-player, isključuje se čim ga zadam iole malo jače (pogotovu ako pustim CD), i imam slab prijem radio stanica.
Uvjeren sam da nije do uređaja nego do slabih kontakata, a moguće i do antenskog priključka.
Jebe me Alpine CD-player, isključuje se čim ga zadam iole malo jače (pogotovu ako pustim CD), i imam slab prijem radio stanica.
Uvjeren sam da nije do uređaja nego do slabih kontakata, a moguće i do antenskog priključka.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#54699 Re: Zeničani
Obzirom da je gradonačelnik Kasumović u svom izlaganju rekao da ni druge ustanove primarnog nivoa zdravstvene zaštite ne mogu nabaviti medicinski kisik i da isti kupuju od neovlaštenih dobavljača, na web stranici javnih nabavki (www.ejn.gov.ba) smo uspjeli doći do podataka vezano za nabavku medicinskog kisika u tekućoj godini.
Tako je Javna ustanova “Dom zdravlja” Zavidovići samo u ovoj godini naručivala 10 puta medicinski kisik od kompanije Messer Tehnoplin d.o.o. putem direktnog sporazuma, dok je “Dom zdravlja” Olovo od iste kompanije naručio 13 puta uslugu punjenja boca za kisik, a JU “Dom zdravlja” Visoko 2 puta. Sve navedene javne nabavke su realizovane direktnim sporazumom.
Ovo ako ne zavrsi hapsenjem, lazi i manipulacije dokazane na djelu odmah sutradan od medija onda vise nema smisla ni postojanje tuzilastva.
Tako je Javna ustanova “Dom zdravlja” Zavidovići samo u ovoj godini naručivala 10 puta medicinski kisik od kompanije Messer Tehnoplin d.o.o. putem direktnog sporazuma, dok je “Dom zdravlja” Olovo od iste kompanije naručio 13 puta uslugu punjenja boca za kisik, a JU “Dom zdravlja” Visoko 2 puta. Sve navedene javne nabavke su realizovane direktnim sporazumom.
Ovo ako ne zavrsi hapsenjem, lazi i manipulacije dokazane na djelu odmah sutradan od medija onda vise nema smisla ni postojanje tuzilastva.
- Oi
- Posts: 747
- Joined: 23/07/2006 15:03
- Location: tajna lokacija
#54700 Re: Zeničani
Poznavaju djelo i rad proteklih 30 godina naseg uvazenog gradonacelnika, ne bi me iznenadilo da svoju suprugu strpa u zatvor, samo da sacuva svoju egoisticku gu*icu.

