Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#54676 Re: Zeničani

Post by belfy »

drastic wrote: 04/10/2021 20:05 ....
nekon ovih tvojih upisa jedno je sigurno. problem u Zenici su takvi kao ti. kao i ovaj ispod. mada je on par stepenica ispod tebe...
doff wrote: 04/10/2021 18:54 ...
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54677 Re: Zeničani

Post by drastic »

belfy wrote: 04/10/2021 21:09
drastic wrote: 04/10/2021 20:05 ....
nekon ovih tvojih upisa jedno je sigurno. problem u Zenici su takvi kao ti. kao i ovaj ispod. mada je on par stepenica ispod tebe...
doff wrote: 04/10/2021 18:54 ...
Ne kontam
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#54678 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Image
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#54679 Re: Zeničani

Post by phillie »

Znaci, sva ona oznacena mjesta za parkiranje duz Londje i jednosmjernom kod MUP-a, a koja su u blizini pjesackih, su nelegalna? dakle ako se policajcu nadigne, moze ti kaznu pisati (a nece, jer nase policajce zaboli gdje ti parkiras :D )
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#54680 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#54681 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

drastic wrote: 04/10/2021 19:50
Casual's wrote: 04/10/2021 19:49
Ne treba. Ispred Ekmeka i oko Ekmeka je trotoar. Iza Ekmeka je zelena površina smeđe boje.
Zelena povrsina smedje boje?

Pa blato i jest zbog vas sto auta nabijate na travu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#54682 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 04/10/2021 23:10 Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
Koja služba ima zakonsku obavezu da sprovodi zakon, tj. da izriče kazne ljudima koji krse zakon o zaštiti životinja?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#54683 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Ne može se više ni M17 normalno voziti. Prekjučer sam jednog opalio autom.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#54684 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 04/10/2021 23:31
kuglanje_ze wrote: 04/10/2021 23:10 Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
Koja služba ima zakonsku obavezu da sprovodi zakon, tj. da izriče kazne ljudima koji krse zakon o zaštiti životinja?
Inspektori pri veterinarskim stanicama (koje su, gle čuda, naglo pogašene i privatizirane)
Bugojno je taj proces provelo najbolje u BiH.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54685 Re: Zeničani

Post by doff »

belfy wrote: 04/10/2021 21:09
drastic wrote: 04/10/2021 20:05 ....
nekon ovih tvojih upisa jedno je sigurno. problem u Zenici su takvi kao ti. kao i ovaj ispod. mada je on par stepenica ispod tebe...
doff wrote: 04/10/2021 18:54 ...
1/30.000+ :thumbup:
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#54686 Re: Zeničani

Post by c_g »

phillie wrote: 04/10/2021 20:15 @Kikibombona

Prosle zime sam bio u Gornjoj Zenici. Frapirao me lavez pasa u onolikom broju. Pitam ljude sta je ovo kod vas, kazu neko otvorio privatan azil. Evo sad vidim na podrucju Zenice ima nekoliko privatnih azila. Da li je moguce da su mozda zbog nedostatka sredstava "privatnici" raspustili klijentelu?
Pa naravno, Šapa je glavna za puštanje pasa na ulicu, to je javna tajna. Oni dovlače pse čak i iz Njemačke pa ih ovdje puštaju i zarađuju novac. Tamo ih kao udome, mi ćemo se brinuti, dobiju pare i onda ih puste na ulicu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54687 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nema grijanja jos uvijek
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#54688 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Nivelacija wrote: 05/10/2021 10:16 Nema grijanja jos uvijek
Grijanje je tek od 1.10.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#54689 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ne znam što se proziva Fudo kad nije rekao koje godine počinje grijanje, može biti 1 oktobar 2022, ili 2023. Čovjek je genijalac.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#54690 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

kuglanje_ze wrote: 05/10/2021 10:20
Nivelacija wrote: 05/10/2021 10:16 Nema grijanja jos uvijek
Grijanje je tek od 1.10.
Danas je peti. :D
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#54691 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

ExNihilo wrote: 05/10/2021 11:06
kuglanje_ze wrote: 05/10/2021 10:20
Grijanje je tek od 1.10.
Danas je peti. :D
Jesam li napisao godinu?
Nije ni kradonačelnik... 😁
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#54692 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

kuglanje_ze wrote: 04/10/2021 23:10 Ponovit ću još jednom. Zakon o zaštiti životinja postoji, ali se ne primjenjuje. Možete izgooglati.
Jasno je propisano sve, počevši od čipovanja i sterilizacije pasa, pa do uzgoja pasa. Svi psi koji nisu čipovani i vlasnički bi morali biti smješteni u azil do udomljenja. Zakon ne dozvoljava eutanaziju osim u nekim ekstremnim slučajevima.
U svakom slučaju, zakon postoji i da se primjenjuje sigurno bi imali manje pasa lutalica. Medjutim provođenje istog bi značilo udariti po džepu glasačku bazu na selima, a to neće uraditi FK, isto kao što nije uradila ni SDA.
Ma to se zna, samo se par ovih sa foruma prave dalabu. Stranacke im kolege izmedju ostalog donosile zakon al jok drugi su krivi. Jos pride hvale ove sto su krsili zakon i ubijali kerove mimo propisa.

Kapacitet u azilu da se i poveca nebi bio dovoljan za udomljavanje svih pasa a ne moze se povecavati do u nadogled. Policija i inspekcije treba da odrade svoj dio i da krvnicki kazne ljude sto izbacuju kerove na ulicu i situacija ce se poceti da mijenja.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54693 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Iako sutra stiže zahlađenje, iako je Fudo najavio grijanje prije 6 dana CIJEVI SU JOS HLADNE!!!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54694 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ovako ce biti i kod nas kad raskopaju ispred Bege...Bolje da nista ne diraju...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/obustav ... /211001111
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#54695 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Code: Select all

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kasumovic-tvrdi-da-nijedan-dom-zdravlja-u-fbih-ne-posjeduje-legalno-nabavljen-kisik/211005090
Image
Kasumović je na početku konferencije kazao da je aferu o kisiku u Zenici preko javnih servisa plasirala SDA te da nijedan Dom zdravlja u Federaciji BiH legalno ne nabavlja medicinski kisik koji je lijek te da je to problem u Zenici samo gdje je ponižena SDA.
"Agencija za lijekove već sedmi dan ne može odgovoriti na naše pitanje da li iko ima dozvolu za distribuciju kisika primarnoj zdravstvenoj zaštiti. U Messerovoj dozvoli piše da se lijek izdaje uz recept u sekundarnoj i tercijarnoj zdravstvenoj zaštiti. Za ovo su odgovorna federalna i kantonalna ministarstva koja su morala davno", kazao je Kasumović nakon čega je obrazložio aktivnosti koje su realizovane u Domu zdravlja, a koje se odnose na povlačenje boca u zasebne prostorije te usmena opomena zdravstvenih inspektora da ne koriste kisik Istrabenz plini iz Breze.
"Postavljam pitanje i tužilaštvu i ministarstvu zdravlja i inspekciji ko će biti kriv, a ovo je šesti dan i niko nije umro hvala Bogu, ko će odgovarati, ako se to desi? JU Dom zdravlja te boce mora imati u kolima Hitne pomoći i u Domovima zdravlja. Ko će odgovarati za stvaranje afera? Pitam tužilaštvo ZDK šta su radili proteklih deset godina kada je u Zenici bilo toliko afera, a nisu podnesene krivične prijave?", pitao je Kasumović te naveo slučajeve Krivaje, Zenicatransa, Apoteka Zenica, NK Čelik, Cimos...
Ističe da je sadašnja direktorica Doma zdravlja Zenica, odnosno, njegova supruga, Mersija Kasumović, kisik od Istrabenz plini nabavila nakon samo mjesec dana na poslu te da je naslijedila praksu ranijeg menadžmenta.
Naglasio je da sve i jedan Dom zdravlja kisik nabavlja nezakonito i da niko nema dozvolu te da je samo u Zenici zabranjeno korištenje ovog kisika.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54696 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »




Hapsana
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54697 Re: Zeničani

Post by Casual's »

od kooooooga? :lol:
Naslovnica
Posts: 35447
Joined: 20/03/2013 15:38

#54698 Re: Zeničani

Post by Naslovnica »

Imate li preporučiti autoelektričara u Zenici?
Jebe me Alpine CD-player, isključuje se čim ga zadam iole malo jače (pogotovu ako pustim CD), i imam slab prijem radio stanica.
Uvjeren sam da nije do uređaja nego do slabih kontakata, a moguće i do antenskog priključka.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54699 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Obzirom da je gradonačelnik Kasumović u svom izlaganju rekao da ni druge ustanove primarnog nivoa zdravstvene zaštite ne mogu nabaviti medicinski kisik i da isti kupuju od neovlaštenih dobavljača, na web stranici javnih nabavki (www.ejn.gov.ba) smo uspjeli doći do podataka vezano za nabavku medicinskog kisika u tekućoj godini.

Tako je Javna ustanova “Dom zdravlja” Zavidovići samo u ovoj godini naručivala 10 puta medicinski kisik od kompanije Messer Tehnoplin d.o.o. putem direktnog sporazuma, dok je “Dom zdravlja” Olovo od iste kompanije naručio 13 puta uslugu punjenja boca za kisik, a JU “Dom zdravlja” Visoko 2 puta. Sve navedene javne nabavke su realizovane direktnim sporazumom.




Ovo ako ne zavrsi hapsenjem, lazi i manipulacije dokazane na djelu odmah sutradan od medija onda vise nema smisla ni postojanje tuzilastva.
User avatar
Oi
Posts: 747
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#54700 Re: Zeničani

Post by Oi »

Poznavaju djelo i rad proteklih 30 godina naseg uvazenog gradonacelnika, ne bi me iznenadilo da svoju suprugu strpa u zatvor, samo da sacuva svoju egoisticku gu*icu.
Post Reply