Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54651 Re: Zeničani

Post by doff »

Kikibombona wrote: 04/10/2021 19:12
doff wrote: 04/10/2021 18:54A pri tome neko ni nakon 5 godina nije uspio povećati kapacitet azila, a pompezno ga otvorio ko da ga je on napravio...
Kako zbrinuti stotine pasa koje neko stalno dovlaci u Zenicu?

Taj problem se moze jedino zakonski rijesiti, drakonskim kaznama za ljude koji ne prijavljuju ili napuste zivotinju. Ako seljak ima neprijavljenog psa, odmah mu sloziti kaznu 3000 maraka pa da vidimo. Ako napusti zivotinju dupla kazna.

Ne mozes napraviti azil za 10k zivotinja. Nehumano za psa i skupo za covjeka.

...

Ista stvar sa bacanjem smece i odlaganjem otpada. Gledam jučer dio grada koji sam sa ekipom očistio u velikoj akciji, gomile smeća, kao da ništa nismo radili. Tacno bih uzimao DNK sa ambalaža i lijepo kazne da poganima život ogadim.
Dok se ne donese zakon, smatram da se treba povećati kapacitet azila, za Grad od 100.000+ stanovnika, azil od 100 mjesta je premali. Ništa se nije pomaklo od njegovog otvaranja.

Smeće je posebna priča, još prije par godina je rekao da će svako domaćinstvo morati imati posudu za otpatke i da će biti u sistemu prikupljanja otpada. Ne da nisu sve pokrili (udaljena mjesta) nego ni ova što su već u sistemu, nisu pokrivena, ljudi donose ujutro i uvečer velike kese smeća i odlažu pored kontejnera, jer su postojeći vazda zatrpani.

Ovima što bi uzimao DNK, jesul i oni SDA glasači, ili su to oni 30.000+ eto su glasali za KF. Eto ti njegovih glasača
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#54652 Re: Zeničani

Post by phillie »

Vidio sam da neki ljudi sa bijelim pick-upom (bez oznaka neke firme) i nekoiliko kaveza u gepeku, kupe kerove sa ulice. Sad nisam vidio jesu li kucice kupili ili ove starije.
Sve u svemu situacija je eskalirala u kratkom roku i ne moze biti slucajno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54653 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Jeste se do.ebali scenadi, a ovamo skripi na sve strane.

Njemu je najlakse rijesiti se kerova... Eto za dva dana pada dobro temperatura, a za pet puno vise i hoce li nam biti grijanja?

Neke mu firme ne dobijaju platu po dva mjeseca i sta s tim? Kerove ce rijesiti za 5 dana, a ostalo tesko...
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54654 Re: Zeničani

Post by drastic »

Kratko pitanje
Dobio kaznu za parkiranje nije bilo zakaceno za brisac. Auto parkiran cca mjesec Dana kod ekmek pekare u travnickoj
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54655 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Lutalica nije bilo do prije par mjeseci, odnosno do sumnjivog ugovora sa Happy dogs d.o.o. Tu sva priča završava. Fudo turčine.

Fudo turčin je obećao grijanje, tako da, nema sikirancije. :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54656 Re: Zeničani

Post by channel10 »

drastic wrote: 04/10/2021 19:39 Kratko pitanje
Dobio kaznu za parkiranje nije bilo zakaceno za brisac. Auto parkiran cca mjesec Dana kod ekmek pekare u travnickoj
I samo si jednu dobio? Dobro si prosao :). Bolje si prosao od ljudi koji placaju parking u gradu na mjesecnom nivou :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54657 Re: Zeničani

Post by Casual's »

drastic wrote: 04/10/2021 19:39 Kratko pitanje
Dobio kaznu za parkiranje nije bilo zakaceno za brisac. Auto parkiran cca mjesec Dana kod ekmek pekare u travnickoj
Neko je sklonio nalog, i zvao policiju da ti pišu dodatne kazne. Šta misliš za 40 KM negdje ostaviti mjesec dana auto? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83469
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#54658 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

drastic wrote: 04/10/2021 19:39 Kratko pitanje
Dobio kaznu za parkiranje nije bilo zakaceno za brisac. Auto parkiran cca mjesec Dana kod ekmek pekare u travnickoj
Jeftina mjesecna karta :P
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54659 Re: Zeničani

Post by drastic »

Nema znaka da je zabranjeno
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#54660 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

doff wrote: 04/10/2021 19:21Dok se ne donese zakon, smatram da se treba povećati kapacitet azila, za Grad od 100.000+ stanovnika, azil od 100 mjesta je premali. Ništa se nije pomaklo od njegovog otvaranja.

Smeće je posebna priča, još prije par godina je rekao da će svako domaćinstvo morati imati posudu za otpatke i da će biti u sistemu prikupljanja otpada. Ne da nisu sve pokrili (udaljena mjesta) nego ni ova što su već u sistemu, nisu pokrivena, ljudi donose ujutro i uvečer velike kese smeća i odlažu pored kontejnera, jer su postojeći vazda zatrpani.

Ovima što bi uzimao DNK, jesul i oni SDA glasači, ili su to oni 30.000+ eto su glasali za KF. Eto ti njegovih glasača
Ljudi koji glasaju za Husu i Fudu su isti. U 99% slucajeva ljudi seoskog mentaliteta.

...

Nema od kanta nista. Jučer sam bio na Smetovima, bruka ljudi, smeće se baca posvuda. Nikome ne pada na pamet da kesu sa smecem vrati kući. Tu samo drakonske kazne pomazu. Sve ostalo je ubleha. Pogledaj oko klupa na Kamberu, tone smeća. Klinac pojed čips i samo baci ambalažu ispod klupe.

...

Isto za pse. Samo zakon rješava problem. Sve ostalo znaci ogroman trošak i torturu za životinje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54661 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Casual's wrote: 04/10/2021 19:41
drastic wrote: 04/10/2021 19:39 Kratko pitanje
Dobio kaznu za parkiranje nije bilo zakaceno za brisac. Auto parkiran cca mjesec Dana kod ekmek pekare u travnickoj
Neko je sklonio nalog, i zvao policiju da ti pišu dodatne kazne. Šta misliš za 40 KM negdje ostaviti mjesec dana auto? :D
Jest da je 40. Plati u roku od 8 dana i ... :D Dzabalesku...
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54662 Re: Zeničani

Post by drastic »

Nije da se Zalim Ali Mislim da nije u redu
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54663 Re: Zeničani

Post by Casual's »

drastic wrote: 04/10/2021 19:43 Nema znaka da je zabranjeno
Nema ni u Titovoj, pa ostavi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#54664 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

phillie wrote: 04/10/2021 19:28 Vidio sam da neki ljudi sa bijelim pick-upom (bez oznaka neke firme) i nekoiliko kaveza u gepeku, kupe kerove sa ulice. Sad nisam vidio jesu li kucice kupili ili ove starije.
Sve u svemu situacija je eskalirala u kratkom roku i ne moze biti slucajno.
Kod mene u mahali prije par dana osvanula tri odrasla kera. U širem krugu ih ima 30-ak. Prije 2 mjeseca je na istom području bio samo 1 pas.

Odakle su došli, sa Vlašića?
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54665 Re: Zeničani

Post by drastic »

Casual's wrote: 04/10/2021 19:45
drastic wrote: 04/10/2021 19:43 Nema znaka da je zabranjeno
Nema ni u Titovoj, pa ostavi.
Ja sam novi ovdje trebao bi biti znak zabrane
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54666 Re: Zeničani

Post by Casual's »

drastic wrote: 04/10/2021 19:47 Ja sam novi ovdje trebao bi biti znak zabrane
Ne treba. Ispred Ekmeka i oko Ekmeka je trotoar. Iza Ekmeka je zelena površina smeđe boje.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54667 Re: Zeničani

Post by channel10 »

drastic wrote: 04/10/2021 19:44 Nije da se Zalim Ali Mislim da nije u redu
Kako nije u redu? Je li to ona pekara u onoj zelenoj zgradi preko puta ulaza za Rujev do? Ako jeste, onda si parkirao na trotoaru.

I mene je zeleni policajac uslikao na zelenoj povrsini na Talica brdu i nigdje nikakvog upozorenja. Samo jedan dan dosla kazna, nigdje slike, nicega. Fino plati i nece ti vise nikad pasti na pamet da tako parkiras, k`o ni meni sto nije palo :).

Jest da sam parkirao na smedjoj povrsini, a ne na zelenoj, ali koga briga...
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54668 Re: Zeničani

Post by drastic »

Casual's wrote: 04/10/2021 19:49
drastic wrote: 04/10/2021 19:47 Ja sam novi ovdje trebao bi biti znak zabrane
Ne treba. Ispred Ekmeka i oko Ekmeka je trotoar. Iza Ekmeka je zelena površina smeđe boje.
Zelena povrsina smedje boje?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54669 Re: Zeničani

Post by Casual's »

drastic wrote: 04/10/2021 19:50 Zelena povrsina smedje boje?
blato..
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54670 Re: Zeničani

Post by drastic »

Casual's wrote: 04/10/2021 19:51
drastic wrote: 04/10/2021 19:50 Zelena povrsina smedje boje?
blato..
Ili izrovaren parking
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54671 Re: Zeničani

Post by drastic »

channel10 wrote: 04/10/2021 19:49
drastic wrote: 04/10/2021 19:44 Nije da se Zalim Ali Mislim da nije u redu
Kako nije u redu? Je li to ona pekara u onoj zelenoj zgradi preko puta ulaza za Rujev do? Ako jeste, onda si parkirao na trotoaru.

I mene je zeleni policajac uslikao na zelenoj povrsini na Talica brdu i nigdje nikakvog upozorenja. Samo jedan dan dosla kazna, nigdje slike, nicega. Fino plati i nece ti vise nikad pasti na pamet da tako parkiras, k`o ni meni sto nije palo :).

Jest da sam parkirao na smedjoj povrsini, a ne na zelenoj, ali koga briga...
Ko je zeleni policajac?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#54672 Re: Zeničani

Post by Casual's »

drastic wrote: 04/10/2021 19:56 Ili izrovaren parking
Jasta je. Plati kaznu i nadaj se da ti nova nece stici. Imas srece sto ti nije pauk odvuk'o.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#54673 Re: Zeničani

Post by drastic »

Casual's wrote: 04/10/2021 20:02
drastic wrote: 04/10/2021 19:56 Ili izrovaren parking
Jasta je. Plati kaznu i nadaj se da ti nova nece stici. Imas srece sto ti nije pauk odvuk'o.
Crazy
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#54674 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja_Ja wrote: 04/10/2021 19:13
Nivelacija wrote: 04/10/2021 13:09

Zamisli koliko debilčina moras biti pa dati šapi azil na upravljanje, zajebi to sto su promijenili naziv pa kao happy dogs. Tog trenutka se znalo da ce od Zenice napraviti masinu za proizvodnju pasa.
Hajde prestanite lagati i spinovati. Mozes biti protiv necega, nije problem. I ja sam protiv i tvojih i njegovih a i protiv kerova, ali lupati gluposti i istrajavati na tome je nakon odredjenog vremena postaje umobolno.

Hajde da ponovimo, pitanje kerova se ne moze rijesiti bez boljeg zakonskog rijesenja. Problem kerova je postalo politicko pitanje jer se gotovo sa sigurnoscu moze tvrditi da se dovoze u grad organizovano (po cijem nalogu i uputama to je pitanje).

Ti sto vode azil nisu Sapa. To je laz i spin. Ti gore ne mogu smjestiti sve kerove, niti mogu ubijati kerove. Njihov posao je da se brinu za kerove i to je to. Lajete na pogersno drvu. U svoju (politicku) avliju zavirite i tamo trazite direktne krivce sto za usvajanje trenutnog zakona, sto zbog nerealnih obecanja i tvrdnji.
Naravno da su šapa isti ljudi drugi naziv. To sto ih ti od prvog dana branis iako su registrovani na to ime 5 dana prije tendera je druga stvar.

Kako nije bilo problema dvije godine dok je Alba vodila. Vidis da se sve moze rijesiti.

I dobro neko napisa. Gdje je grijanje, drastičan pad temp za 3 dana. Hoce li se usutiti vakufska varalica?

Image
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#54675 Re: Zeničani

Post by phillie »

@Kikibombona

Prosle zime sam bio u Gornjoj Zenici. Frapirao me lavez pasa u onolikom broju. Pitam ljude sta je ovo kod vas, kazu neko otvorio privatan azil. Evo sad vidim na podrucju Zenice ima nekoliko privatnih azila. Da li je moguce da su mozda zbog nedostatka sredstava "privatnici" raspustili klijentelu?
Post Reply