Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53876 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Sanjarko wrote: 30/08/2021 13:11
kuglanje_ze wrote: 30/08/2021 12:57
Nemaš narkolepsiju nego je vrijeme samo za spavanja. I ja sam prespavao vikend, da nije Čelik igrao u subotu ne bih ustajao iz kreveta. I isto se budim ako ne veceram, inventura u frizideru u pola 3...
Spavam svako 3-4 maksimalno 5 sati, po isto toliko citav dan, i opet stalno pospan. Prije bi legao u 2, 3, 4 ujutru, a ustajao bi u isto vrijeme vecinom u podne. Spavao od 8-16 sati dnevno, nekad cak 20, i opet pospan. Godinama mi bi nocni ritam, ali prije oko 2 godine mozda i malo vise ga uspio obrnut. Pomjerao kasno spavanje navece danima sve rano ujutro i preko dana dok ga nisam pomjerio na 21/22 sata. Sad vecinom legnem oko 23, rijetko budem budan do 24/1 sata.

Bolje sad, aktivniji sam.
Zanimljivo... Preporučio bih ti da provjeriš krvnu sliku, željezo, ali predpostavljam da si to već odradio.
Hoće to i od nedostatka vitamina...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28398
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53877 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kuglanje_ze wrote: 30/08/2021 13:52
Sanjarko wrote: 30/08/2021 13:11

Spavam svako 3-4 maksimalno 5 sati, po isto toliko citav dan, i opet stalno pospan. Prije bi legao u 2, 3, 4 ujutru, a ustajao bi u isto vrijeme vecinom u podne. Spavao od 8-16 sati dnevno, nekad cak 20, i opet pospan. Godinama mi bi nocni ritam, ali prije oko 2 godine mozda i malo vise ga uspio obrnut. Pomjerao kasno spavanje navece danima sve rano ujutro i preko dana dok ga nisam pomjerio na 21/22 sata. Sad vecinom legnem oko 23, rijetko budem budan do 24/1 sata.

Bolje sad, aktivniji sam.
Zanimljivo... Preporučio bih ti da provjeriš krvnu sliku, željezo, ali predpostavljam da si to već odradio.
Hoće to i od nedostatka vitamina...
Krvna slika i nalaz urina, cak Ekg i Ultrazvuk su u Februaru bili uredni, ali ja godinama fizicki plus psihicki nisam dobro. Imao davno ostecenu/bolesnu jetru, srecom se oporavila, ali i sad je sumnjiva, vidi se na UZ manja promjena na njoj. Oko jedno dioptrija -2/2,5; nevidim na njega na daljinu od 2-3 m, imam ogromne floatere izgledom ko amebe u vidnom polju i vidim bijela krvna zrnca nekad, tackice koje idu po sablonu. Imao prije ponekad nizi tlak, sad cesto imam visok, a skoro stalno visok puls, oko joje.

Trebamo ja i stara danas da mjerimo tlak i puls, ako meni bude visok puls, a njoj nizak tlak, otic cemo u apoteku ili DZ provjerit jer mozda tlakomjer ima odstupanje. Nova psihijatrica me htjela dat na nalaze ali mozda smela, zapricali se s njom o sto sta.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53878 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Skupo vam je hrana na ovoj benziskoj.
Sačekati ću ja da Merdanović otvori.
:lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#53879 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

koa je benziska?
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53880 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

oruzana_pobuna wrote: 30/08/2021 15:02 koa je benziska?
Brkić, meščini
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83395
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53881 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Posto LPG
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53882 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

_BataZiv_0809 wrote: 30/08/2021 15:11 Posto LPG
Vidjeću pa ti javim
:lol:
Jesu li danas Ona što kreči i Ona druga slatka u ZE?

Da zagledam žemskinjama u facu? Da vidim hoću li ih poznati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83395
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53883 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

tap3ah75 wrote: 30/08/2021 15:14
_BataZiv_0809 wrote: 30/08/2021 15:11 Posto LPG
Vidjeću pa ti javim
:lol:
Jesu li danas Ona što kreči i Ona druga slatka u ZE?

Da zagledam žemskinjama u facu? Da vidim hoću li ih poznati.
Trebalo bi da jesu. Javi nam sta si napravio.

P.S. Dobar vam onaj Crvena Jabuka market sta je ono nako sredjeno :shock:
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53884 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

Skupa je Jabuka.

Imaš fin kafić iza centra iza pa dole. :lol:

Pa bujrum na kafu sljedeći put.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#53885 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Prvi put čujem da je neko dao ime psiću Bibi.

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83395
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53886 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

tap3ah75 wrote: 30/08/2021 15:19 Skupa je Jabuka.

Imaš fin kafić iza centra iza pa dole. :lol:

Pa bujrum na kafu sljedeći put.
Pa sta znam naspram cijena u Sa, ok je, ali vidim da nije bas guzva :P

Ali uredjenoscu se ne bi postidili ni Austrije ni Italije, fkt ono predobro izgleda.

Dje dodje taj kafic, je li tamo dje su Fake i Tumbas? Ja znam dole za kvart jedino, tu se nekad dolazilo prije 10 godina :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#53887 Re: Zeničani

Post by phillie »

Kad smo vec kod kerova, jesu li se po vasim mahalama pojavili "organizovane skupine" ovih zivuljki? Meni se cini da se polako vracamo 5 godina unazad kad je "Sapa" harala....

@_BataZiv_0809

I mene je Jabuka iznenadila, bas lijepo sredjena. Sto se kafica tice, mozda kolega misli na Public?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83395
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53888 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

phillie wrote: 30/08/2021 16:16 I mene je Jabuka iznenadila, bas lijepo sredjena. Sto se kafica tice, mozda kolega misli na Public?
Bolje sredjena od sve i jednog marketa u Zenici. A Public je onaj sto baca malo na Carpe Diem jelde? To je nesto novo, tj. novije, jbga ja znam sta je 2010. bilo aktuelno :lol:
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53889 Re: Zeničani

Post by Casual's »

phillie wrote: 30/08/2021 16:16 Kad smo vec kod kerova, jesu li se po vasim mahalama pojavili "organizovane skupine" ovih zivuljki? Meni se cini da se polako vracamo 5 godina unazad kad je "Sapa" harala....
Jesu. Sve ih je više na ulicama. Ima bruku upita na centar72, a niko ništa
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53890 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Baš neki dan kontam to, čopor ispred Bosanke kao u zlatna vremena...
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#53891 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

phillie wrote: 30/08/2021 16:16 Kad smo vec kod kerova, jesu li se po vasim mahalama pojavili "organizovane skupine" ovih zivuljki? Meni se cini da se polako vracamo 5 godina unazad kad je "Sapa" harala....

@_BataZiv_0809

I mene je Jabuka iznenadila, bas lijepo sredjena. Sto se kafica tice, mozda kolega misli na Public?
Del
Preostala oaza rokenrola.
Preko puta MUPA.
:lol: :gunjastajl:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53892 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

phillie wrote: 30/08/2021 16:16 Kad smo vec kod kerova, jesu li se po vasim mahalama pojavili "organizovane skupine" ovih zivuljki? Meni se cini da se polako vracamo 5 godina unazad kad je "Sapa" harala....

@_BataZiv_0809

I mene je Jabuka iznenadila, bas lijepo sredjena. Sto se kafica tice, mozda kolega misli na Public?
Kerovi se vratili na ulice u punom sastavu.
Posto je debil dao šapi azil ocekuj uskoro jos gore stanje nego prije početka rada azila sa Albom.

Sinoc se kolju copori oko 12 sati ovdje oko hitne.

Al citam po ovim grupama zadnjih da a da se najvise zale ovi gore uz Babinu Rijeku..
Last edited by Nivelacija on 30/08/2021 18:15, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83395
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53893 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

tap3ah75 wrote: 30/08/2021 17:44
phillie wrote: 30/08/2021 16:16 Kad smo vec kod kerova, jesu li se po vasim mahalama pojavili "organizovane skupine" ovih zivuljki? Meni se cini da se polako vracamo 5 godina unazad kad je "Sapa" harala....

@_BataZiv_0809

I mene je Jabuka iznenadila, bas lijepo sredjena. Sto se kafica tice, mozda kolega misli na Public?
Del
Preostala oaza rokenrola.
Preko puta MUPA.
:lol: :gunjastajl:
Nikad cuo jbt.

Nako ziv vam je grad pravo, bas ima raje, pozitivno sam se iznenadio :thumbup:

Ne znam je li dijaspora (primjetio sam dosta slovenackih tablica, ali ne i svabskih i austrijskih) ili sta je vec bilo, ali grad je definitivno zivlji od 90% gradova slicne velicine. Naspram Visokog, Zavidovica i Maglaja je Las Vegas...

2 nove zgrade se napravile jbt ondje ispod Varde, zadnji put kad sam bio nije bilo nijedne hahha.

Jos samo da se rijesite SDA :D Malo je falilo, ali jbga odradi DF posao za njih....
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53894 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Nivelacija wrote: 30/08/2021 18:13

Kerovi se vratili na ulice u punom sastavu.
Posto je debil dao šapi azil ocekuj uskoro jos gore stanje nego prije početka rada azila sa Albom.

Sinoc se kolju copori oko 12 sati ovdje oko hitne.

Al citam po ovim grupama zadnjih da a da se najvise zale ovi gore uz Babinu Rijeku..
Ne smij se o tome ovdje pisati. Može samo o vrilici. 8-)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53895 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ma i treba o vrilici pisati ljepse je, Zenica je propali grad dok je ovaj čoban na vlasti a sljedbenik tesko da ce ga izvuc iz provalije u koju ga ovaj odvede.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53896 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ma dovlace te kerove non stop. Treba pratiti ulaze u grad, po mahalama pratiti i slupati kombije kad ih dovoze. Koliko mi je poznato azil nije dat sapi, osim ako se sta nije promjenulo u zadnjih mjesec dana, ali je pod punim kapacitetom, sto znaci da jedino mogu da cuke za zid kace jer ih nemaju gdje drugo da stavljaju.

Ovo sa cukama su svi po malo krivi. Kriva je drzava koja je napravila nakaradan zakon u kojem eutanazija gotovo da nije dozvoljena, kriva je stoka koja dovozi kerove u grad i tu ih ostavlja, kriv je i krOlj jer je dovoljno glup bio da obeca prije 5-6 godina da ce ih se rijesiti za mjesec-dva pa da jos i ustvrdi da ih se i rijesio kad u realnosti problem nikada nije bio rijesen, a krivi su i ovi sto su to gore drzali i jos uvijek drze sto ne nadju nacina da udome ili se na neki drugi nacin rijese pasa.

Btw...baba pita i po. Nekad sam je i sam znao napraviti ni jedna mlada nije bila ravna :).
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53897 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Sanjarko wrote: 30/08/2021 14:21
kuglanje_ze wrote: 30/08/2021 13:52
Zanimljivo... Preporučio bih ti da provjeriš krvnu sliku, željezo, ali predpostavljam da si to već odradio.
Hoće to i od nedostatka vitamina...
Krvna slika i nalaz urina, cak Ekg i Ultrazvuk su u Februaru bili uredni, ali ja godinama fizicki plus psihicki nisam dobro. Imao davno ostecenu/bolesnu jetru, srecom se oporavila, ali i sad je sumnjiva, vidi se na UZ manja promjena na njoj. Oko jedno dioptrija -2/2,5; nevidim na njega na daljinu od 2-3 m, imam ogromne floatere izgledom ko amebe u vidnom polju i vidim bijela krvna zrnca nekad, tackice koje idu po sablonu. Imao prije ponekad nizi tlak, sad cesto imam visok, a skoro stalno visok puls, oko joje.

Trebamo ja i stara danas da mjerimo tlak i puls, ako meni bude visok puls, a njoj nizak tlak, otic cemo u apoteku ili DZ provjerit jer mozda tlakomjer ima odstupanje. Nova psihijatrica me htjela dat na nalaze ali mozda smela, zapricali se s njom o sto sta.
.
Last edited by kuglanje_ze on 31/08/2021 06:40, edited 1 time in total.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53898 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »



Ovo je jos nezabiljeno da ti glavni i najpopularniji bot u drzavi okrene ledja. Sad zamisli kakvo je to smece od covjeka. Navodno dvojica zele napustiti Zeničku inicijativu ali se boje maltretiranja. Od onog koji je gradjane oslobodio straha.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53899 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Izgladit ce to oni. Nema tu nokta postena a ne insana. I taj kuka nakon 6-7 godina pisanja po narodu. Nekad treba i Raminim krimosima cestitati sto su ga kroz sake provlacili. Nek se sad glodju izmedju sebe.

Na drugu stranu. Celik pobjedio preko vikenda. Prodaja ulaznica i donatorske karte transparentno prikazane;

https://nkcelik.ba/ulaznice/

A uz to klub samo jedna clanska dijeli od ispunjenja ovogodisnjeg cilja..

https://clanstvo.nkcelik.ba/
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#53900 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Merhaba dobri ljudi, šta ima? :bih:

Je li iko od vas išao ili zna nekog ko je išao na kurs njemačkog jezika u Zenici? Ako jeste i ako se razumijete u temu, koji bi mi bilo najbolje upisati i koliko bi me koštalo to zadovoljstvo?

Nije mi cilj proći jeftinije ili položit nešto na prevaru nego zaista naučiti jezik.
Post Reply