Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53726 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 26/08/2021 16:17
kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 16:02Ma frajer puko ko kokica, pusti ga. Ne zna šta baljezga. Ovo su ti sve šupljaci onih nehljeba što po čitav dan sjede po kafama i mjenjali bi svijet, a ne mogu sebe upristojiti.
Prvo, nisam popio kafu 10 godina, a ni do tada ih nisam previse popio. Preferiram caj. Ne sjedim po birtijama, vec se ubijam sportovima. Stavljam glavu na panj pri tvrdnji da za jedan dan sportskim aktivnostima potrosim energije kao ti za mjesec dana.

Zaposlen sam i nemam vremena na bacanje.

Prezirem mahalanje.

Ne mislim da ista mogu promijeniti.

Kako si mogao bas sve profulati :?:
Hajde onda sjaši s politike i popusti nas sve. Ako nemaš namjeru uzeti aktivno učešće, onda nemoj ni druge savjetovati šta trebaju raditi. Nebitan si i ne zanima nas.

P. S. Isto tako nam je nebitno kako trošiš energiju jer je ne trošiš u društveno korisnom djelovanju.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53727 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Hajde evo jedna pozitivna. Posto nisam vidio da li je @Nivelacija postavljao nesto na tu temu. Na proslosedmicnoj akciji ciscenja grada prikupljeno je 3500 vreca smeca i ucestvovalo je oko 800 volontera.

Pozitivno je sto se ocistilo, pozitivno je sto se odradilo, a najpozitivnije je sto se odazvao veci broj ljudi nego sto je ocekivano. Slijedece godine se nadam da ce biti 5000 ljudi. Ovo su lijepe i pozitivne stvari koje mogu dovesti do promjene pa i toga da se za par godina ovi isti ljudi skupe na rostilju da ne moraju nista da rade jer ce svijest ako bog da, da proradi :)

Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53728 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja_Ja wrote: 26/08/2021 20:56 Hajde evo jedna pozitivna. Posto nisam vidio da li je @Nivelacija postavljao nesto na tu temu. Na proslosedmicnoj akciji ciscenja grada prikupljeno je 3500 vreca smeca i ucestvovalo je oko 800 volontera.

Pozitivno je sto se ocistilo, pozitivno je sto se odradilo, a najpozitivnije je sto se odazvao veci broj ljudi nego sto je ocekivano. Slijedece godine se nadam da ce biti 5000 ljudi. Ovo su lijepe i pozitivne stvari koje mogu dovesti do promjene pa i toga da se za par godina ovi isti ljudi skupe na rostilju da ne moraju nista da rade jer ce svijest ako bog da, da proradi :)

Brate evo iskreno ti kazem jer sam malo upuceniji tesko da ce se ovo vise ponavljati ukoliko se odnos gradske uprave i albe ne promjeni prema okolišu, kupljenu smeča, novim kontejnerima itd. Akcija ko akcija nikome nije problem i za mjesec dana ponovo ali ne mozes ti ginuti a da grad i albu boli čošak za sve. Naprimjer svi se sjećamo proljetne akcije ciscenja grada do dolaska Fude..neka vrati taj dogadjaj, neka se grad ukljuci, iduci put ce Safet okupiti 2000 volontera i ocistiti jos vecu povrsinu grada. Bukvalno sta god pokrenes u ovom gradu udaris u zid gradske uprave. Pa momci su odgodili Mokusinice 3x3 basket..nema vise ni nocnog cenera i trke, da ne idemo do velikih stvari kao ZEPS itd..Mislis da je to sve slucajno sto nestaje pomalo..Blokada i nesposobnost, seljakljuk i primitivizam.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53729 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 20:15
Crni cvijet wrote: 26/08/2021 20:10

Evo recimo gdje izaći na piće... Možda i kolač. Jela smo izgleda više puta prešli. :razz:
Ima na Grbavici i Hrasnom nekoliko jako dobrih kafića i slastičarni.
Ti se bas prodo Sarajvu :P
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53730 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ebi ga @Nivelacija mi se pokaki na pozitivu, za ono ciscenje.

Evo druga pozitivna vijest je da se grizu Rumeni i Saliveni po facebooku.
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#53731 Re: Zeničani

Post by notsure »

Pozitivno je i što se broj pozitivnih u ZDK od 4. augusta prestao objavljivati

https://koronavirus.zdk.ba/
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53732 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

notsure wrote: 26/08/2021 21:42 Pozitivno je i što se broj pozitivnih u ZDK od 4. augusta prestao objavljivati

https://koronavirus.zdk.ba/
And not a single fuck was given that day. :lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#53733 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Kikibombona wrote: 26/08/2021 15:22
Ne kontam zasto se vi bavite politikom ako niste spremni nizasta????
CK2 je budućnost što se tiče politike.

kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53734 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 21:07
kuglanje_ze wrote: 26/08/2021 20:15
Ima na Grbavici i Hrasnom nekoliko jako dobrih kafića i slastičarni.
Ti se bas prodo Sarajvu :P
Ma lagana provokacija 😁.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#53735 Re: Zeničani

Post by c_g »

Neki dan sam išao gore da Sebuja, pa sam prolazio pored onih livada i svega, ne daj Bože, pa ono je živi haos. 100tine flaša razbijenih, smeća na sve strane. Pa j3bemu majku zar ne mogu ljudi da ponesu dvije vreće za smeće i da sve u to stave a ne onako. Uništiše prelijepo mjesto za odmor.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53736 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

@kuglanje_ze, tvoje me nick podsjeti na kuglanu u Zenici. Radi li jos uvijek?

I kakav si ono pub spominjao da ce se otvoriti? Hoce li to biti nesto kao City pub u Sa? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53737 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nece, nije mu lokacija onakva
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53738 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

c_g wrote: 27/08/2021 09:22 Neki dan sam išao gore da Sebuja, pa sam prolazio pored onih livada i svega, ne daj Bože, pa ono je živi haos. 100tine flaša razbijenih, smeća na sve strane. Pa j3bemu majku zar ne mogu ljudi da ponesu dvije vreće za smeće i da sve u to stave a ne onako. Uništiše prelijepo mjesto za odmor.
Treba svaki grad imat 100 komunalnih policajaca, drugačije ne možemo promijeniti taj seljački mentalitet. Kad kazniš mazdrpana sa 200 maraka nosit će itekako tu vreću, još će razdvajat plastiku od stakla i papira.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#53739 Re: Zeničani

Post by c_g »

Ja sam popizdio a ne znam šta da uradim, prolazio sam tuda nekad na proljeće, netaknuto, milina, ljepota i sad kraj ljeta ono, smeća da ti se smuči. Nikad ono nisam vidio. J3bemu majku i seljaka.
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53740 Re: Zeničani

Post by zona072 »

Crni cvijet wrote: 26/08/2021 20:10
_BataZiv_0809 wrote: 26/08/2021 20:05

Amen to that :thumbup:
Evo recimo gdje izaći na piće... Možda i kolač. Jela smo izgleda više puta prešli. :razz:
Kolač- trend torta Brkić jedan od najboljih kolača koji sam probao. Kolač tj. torta se zove trend za mene nešto nevjerovatno, imaš u restoranu Brkić i u slastičarni gdje je nekad bila kafančuga Trend, ne bih se postidio caru iznjet onaj kolač, tri markice je kolač. Ostali kolači su dobri, ali neuporedivi sa ovim
User avatar
gentoo
Posts: 4587
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#53741 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Na benzinskoj pumpi jel.. ? :roll:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53742 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 09:30 @kuglanje_ze, tvoje me nick podsjeti na kuglanu u Zenici. Radi li jos uvijek?

I kakav si ono pub spominjao da ce se otvoriti? Hoce li to biti nesto kao City pub u Sa? :D
Prije 20-ak dana sam sjedio sa vlasnikom kuglane i kaže da bi mogao krenuti sa radom od septembra.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53743 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

gentoo wrote: 27/08/2021 10:28 Na benzinskoj pumpi jel.. ? :roll:
Mislim da je slastičarna preko puta zapadne tribine BP, pored vrtića. Extra mjesto, jako lijepo sredjeno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53744 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

gentoo wrote: 27/08/2021 10:28 Na benzinskoj pumpi jel.. ? :roll:
Zamisli izvedes zensku na benzinsku pumpu :lol:
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 10:30
Prije 20-ak dana sam sjedio sa vlasnikom kuglane i kaže da bi mogao krenuti sa radom od septembra.
Svojevremeno najbolja pizza u gradu :thumbup:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53745 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 10:30 Prije 20-ak dana sam sjedio sa vlasnikom kuglane i kaže da bi mogao krenuti sa radom od septembra.
E super, doci cu :D

Zadnji put sam bila sa tadasnjim momkom, Zenicaninom :skoljka:
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53746 Re: Zeničani

Post by Casual's »

https://www.072info.com/tuzilastvo-zdk- ... yven-oneel

Salyven Oneel
Kako su ovi koji su ovo pisali dobili pos'o u gfadskoj upravi i mjesto u nadzornom odboru RTVZ ?

Debila :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53747 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 10:37
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 10:30 Prije 20-ak dana sam sjedio sa vlasnikom kuglane i kaže da bi mogao krenuti sa radom od septembra.
E super, doci cu :D

Zadnji put sam bila sa tadasnjim momkom, Zenicaninom :skoljka:
S kim ćeš sad biti. :skoljka:
zona072
Posts: 153
Joined: 01/12/2018 01:21

#53748 Re: Zeničani

Post by zona072 »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 10:32
gentoo wrote: 27/08/2021 10:28 Na benzinskoj pumpi jel.. ? :roll:
Zamisli izvedes zensku na benzinsku pumpu :lol:
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 10:30
Prije 20-ak dana sam sjedio sa vlasnikom kuglane i kaže da bi mogao krenuti sa radom od septembra.
Svojevremeno najbolja pizza u gradu :thumbup:
Pa nije baš benzinska, ima restoran unutra, fin koncept dok ručaš gledaš tetu kako pravi kolače, neko je pito ja preporučio. Ko neće ima slastičarna preko puta zapadne strane stadiona.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53749 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 10:32
gentoo wrote: 27/08/2021 10:28 Na benzinskoj pumpi jel.. ? :roll:
Zamisli izvedes zensku na benzinsku pumpu :lol:
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 10:30
Prije 20-ak dana sam sjedio sa vlasnikom kuglane i kaže da bi mogao krenuti sa radom od septembra.
Svojevremeno najbolja pizza u gradu :thumbup:
Imali su odličnu kuhinju... Krušna peć čini čuda.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53750 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 27/08/2021 10:57
Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 10:37

E super, doci cu :D

Zadnji put sam bila sa tadasnjim momkom, Zenicaninom :skoljka:
S kim ćeš sad biti. :skoljka:
+1
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 11:05
Imali su odličnu kuhinju... Krušna peć čini čuda.
Nema toga vise je li?
Post Reply