Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53651 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Gatto je "zimski" objekat.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53652 Re: Zeničani

Post by doff »

kuglanje_ze wrote: 25/08/2021 20:01
Ovo je poenta, a niko da poentira da su to dva ista zla.
Ja to svo vrijeme i govorim, ista ih je mati podigla. Pojedinci ih smatraju manjim zlom
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#53653 Re: Zeničani

Post by artur morgan »

Kod mene u zgradi nedavno stade hiltovka, komsinica radi banju... :roll: Valjda ce joj ispasti dobro banja :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53654 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

ExNihilo wrote: 25/08/2021 19:57 Šta fali Gattu?
Pivnica u kojoj imaš čak 4 vrste piva, koja nema neku iole dobru ponudu hrane, još nikad nisu riješili problem ventilacije, wc zreo za renoviranje 15 godina ali od te ljubavi nema ništa, uvijek 2 ista benda sa istom svirkom, poprilično nadmen i neljubazan gazda.

Grozno iskustvo sam imao nekad zimus/proljetos sa njim.
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#53655 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Sta fali Nunetu :josipalisac:

Kaze, sviraj Nune, nabit cu ti bubanj na glavu...
Nekada u Biznisu, kada je tamburao sa Serom i Neckom
:mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53656 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda on misli da je mirko i dalje gazda :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53657 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

_BataZiv_0809 wrote: 25/08/2021 21:56 Mozda on misli da je mirko i dalje gazda :D
Na Nuneta tog mislim, vjeruj da ga je nokauta spasila moja ex drugarica :lol: a ovo dolazi od lika koji se zadnji put potuko prije 13 godina
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53658 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Sydnor wrote: 25/08/2021 21:50
ExNihilo wrote: 25/08/2021 19:57 Šta fali Gattu?
Pivnica u kojoj imaš čak 4 vrste piva, koja nema neku iole dobru ponudu hrane, još nikad nisu riješili problem ventilacije, wc zreo za renoviranje 15 godina ali od te ljubavi nema ništa, uvijek 2 ista benda sa istom svirkom, poprilično nadmen i neljubazan gazda.

Grozno iskustvo sam imao nekad zimus/proljetos sa njim.
Šta ti je uradio? Nije loš Nune, ali zna pretjerati sa... komplimentima ženskom dijelu publike. :D Zato @Digla_da_kreci ne smije tamo sama.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53659 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Nije mi dao ući u kafanu, ali nije stvar u tome nego o načinu na koji je nastupio. Pravi me budalom na pravdi Boga. 22h navečer, ispred mene na 20 sec uđoše 3 djevojke, ja hoću sa drugom i drugaricom on ne da zbog Covid mjera :lol: ali da je iole bio ljubazan pa hajd, nego NE MOŽEŠ UĆ! Halo, ušle one sad. POPUNJENO. MOŽE SE SAMO IZAĆI. I krenem se svađat, dok se ja svađam izlazi 5 ljudi, reko eto sad nije popunjeno :mrgreen: i on opet neda još uze vrata i poče me odgurivat, e tad sam puko :D

Nisam više nikad ni otišao, nit ću najvjerovatnije. Jedi govna, puši qrc. Jebem i tebe i tvoju kafanu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53660 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

I ja mislim da ne smije sama ici bez @ExNihilo

Sto se tice zamjerki na Gatto, sve stoji, pogotovo ocajan izbor piva, a pivnica si, a narocito sto vise ne rade svoju pivu. Sad je moda craft pivara, trebali bi tu ideju zakotrljat ponovo....sta li im je sa onim kombijem sto je u tovarnom prostoru bio grill iz kojeg su prodavali pivu? Sjeca li se iko tog kombija?

Moji gringosi ga htjeli zakupit pa da odu na Cevljanovice prodavat pivu :lol: :lol:

Ali sve u svemu Gatto je ba institucija grada, kakav god da je...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53661 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 25/08/2021 22:14
Ali sve u svemu Gatto je ba institucija grada, kakav god da je...
Suma sumarum.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53662 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Sve to stoji ali ne možeš na tome jahat jedno cijelo desetljeće.

Sreća im je pa je korona spriječila otvaranje Sarajevskog puba.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53663 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

:thumbup:
Sydnor wrote: 25/08/2021 22:20 Sve to stoji ali ne možeš na tome jahat jedno cijelo desetljeće.

Sreća im je pa je korona spriječila otvaranje Sarajevskog puba.
Sarajevo pub s onom lokacijom je šupa za Gatto.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53664 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Šupa, ne šupa. Gatto samo ima sreću da nemaš gdje drugo, inače bi davno gledali otkud se vedri.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53665 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 25/08/2021 10:55
zona072 wrote: 25/08/2021 10:03

Meni ovo ko stand up, nešto ko Jerry Seinfeld stvarno mi je ovaj post smiješan :lol: :lol:
😂😂😂😂
Šta kaže, nije dozvolio da kradu. A koliko je Fudica pokrao glasova?

Kiki je u zadnje vrijeme baš izgubio kompas
Nije niko pokrao, zato jesu rezultati bili brutalni po SDA.

Vidis kako su u Sarajevu ubijeni nogama u glavu, bas zato sto su Konakovicevi ljudi branili svaku kutiju.

Vas iz NS bi SDA-ovci po jednom nogom u guzicu i svi bi se razbježali. Jebes ga, kod vas uglavnom zene i neuhranjeni muskarci, sa nikakvim fizickim predispozicijama. :D :D Isti su SDP-ovci. Takav nespreman ne mozes protiv SDA. Ako nisi spreman bahatog seljaka uhvatiti za vrat, gubis izbore.
Last edited by Kikibombona on 25/08/2021 22:36, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 7594
Joined: 07/09/2009 14:14

#53666 Re: Zeničani

Post by tap3ah75 »

_BataZiv_0809 wrote: 25/08/2021 19:34 Javi se naredni put @Digla_da_kreci. Vodimo te @ExNihilo i ja kod @Bobi na biftek.
Meni nikada nisi rekao da se javim.
Odoh promjeniti nick u žemski ...
:lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53667 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Sydnor wrote: 25/08/2021 21:50
ExNihilo wrote: 25/08/2021 19:57 Šta fali Gattu?
Pivnica u kojoj imaš čak 4 vrste piva, koja nema neku iole dobru ponudu hrane, još nikad nisu riješili problem ventilacije, wc zreo za renoviranje 15 godina ali od te ljubavi nema ništa, uvijek 2 ista benda sa istom svirkom, poprilično nadmen i neljubazan gazda.

Grozno iskustvo sam imao nekad zimus/proljetos sa njim.
Cuj Nune nadmen, kako to? :roll:

Gato je pivnica, hrana vise nego adekvatna za takav objekat.

Primjedbe za WC i ventilaciju su na mjestu.

...

Unatoč svemu, u Gatu je najmanji procenat seljak u svim zenickim objektima. Niko te ne gleda, niko ne pravi frku. Prilicno pitoma raja za zenicke standarde.

Koga god sam doveo u Gato, bilo zapadnjaka, nekog iz zemalja okruzenja, svi su bili oduševljeni, uz pritužbu na ventilaciju koja je fakat problem.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53668 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sydnor wrote: 25/08/2021 22:20 Sve to stoji ali ne možeš na tome jahat jedno cijelo desetljeće.

Sreća im je pa je korona spriječila otvaranje Sarajevskog puba.
Gdje se trebao otvoriti Sarajevsko pub?

Mislim da ti premisa ne stoji, jer Gatto je prezivio i Pivnicu Libertas, ako se sjecas kakva je bila 2008. godine. Prezivio je i Dublinere, Cozy pubove i Sibice, tako da bi prezivio i taj Sarajevsko :D

Sto opet ne znaci da se u prostor i ponudu ne treba ulupati brdo para.
tap3ah75 wrote: 25/08/2021 22:36 Meni nikada nisi rekao da se javim.
:lol:
:lol: :thumbup:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53669 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Jbt, pa više u Gattu bilo tuča nego u Tenu.

Niđe veze i ja, sad ću ispast hejter, a redovno sam išao tamo godinama. Kakav je Nune ne znam, ne poznajem lika uopšte, svoj sud sam donio na osnovu jedne situacije.

Isto tako u mjestu koje urbanoj raji važi za seljačko sam doživio da se gazda dođe i izvini zbog pogrešno donesene narudžbe i zauzvrat zavrne svima turu za stolom, a hranu mi odbije naplatit jer nisam htio vraćat.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53670 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

To ste se tebi desilo je fakat neprijatno, ali jebaji ga, desi se. Malo on nervozan, mozda i ti i eto neprijatnosti.

Znam ga godinama pozdrav za pozdrav, pa je opet x puta poslao mezu i pice, iako nisam tako cest gost, a nismo ni jarani.

Vise puta sam vidio kako smiruje situaciju, cak se ponizava i moli ljude da se smire. Tesko mi je zamisliti Nuneta agresivnog i bezobraznog. :D

Sve u svemu, Gato je najurbaniji objekat u Zenici. U to nema dileme.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53671 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Digla_da_kreci wrote: 25/08/2021 19:15
Nivelacija wrote: 25/08/2021 19:03 Grah van kuce nisam jeo vise od 5 puta u zivotu.
Ozbiljno kakav je grah, koje je meso unutra, kobasica dodje li? Koliko kesa? Ima li dostava?
Grah sa kobasicom 3 marke i stvarno je dobar. Fino je nekad svratit u toku dana pojest nesto na kasiku. Ne znam za dostavu.
ExNihilo wrote: 25/08/2021 19:12 Jesi to ti iz Zenice?
Nisam, al' navratim.
Molim te ko boga, ne pozivaj SDA-ovce u Gato. :( :lol: Neka ih u Mazestiku, Maredu itd. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53672 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pa u Tenu i nije bilo nesto belaja. Ispred Tena je vec druga prica :D

U Gattu je bila dobra tuca (i potezanje pistolja ako je vjerovat raji koja je krenula vristat pa smo svi zalegli) za Bajram 2007. :D

Godinu dana ranije Bajram bio dan pred Novu godinu (tj. Silvestrovo) -30.12.2006. To jutro objesili Sadama Huseina dobro se sjecam cccc.....elem tu noc je bila jedna od najboljih svirki u Gattu ikad. A i mi se stornirali, u formi se bilo, isla tekila ko voda :D
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#53673 Re: Zeničani

Post by N.N. »

To je onaj belaj kada su Selim i ekipa uletili i 'sklonili' Mirzu karatistu sa ulaza haman :mrgreen:

Gatto je kultni objekat.
Mozda smo mi samo malo cangrizaviji pa nam svasta nesto smeta...
A nekada sam 'skijao' po onim stepenicama samo da budem satro vidjen :mrgreen: i nikakva ventilacija mi nije trebala...hahahhh

Treba malog osvjezenja objekta ali mislim da Nune nije sposoban za te investicije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53674 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

N.N. wrote: 25/08/2021 23:50 To je onaj belaj kada su Selim i ekipa uletili i 'sklonili' Mirzu karatistu sa ulaza haman :mrgreen:

Gatto je kultni objekat.
Mozda smo mi samo malo cangrizaviji pa nam svasta nesto smeta...
A nekada sam 'skijao' po onim stepenicama samo da budem satro vidjen :mrgreen: i nikakva ventilacija mi nije trebala...hahahhh

Treba malog osvjezenja objekta ali mislim da Nune nije sposoban za te investicije.
Ja mislim, kada bi se Gato renovirao, kada bi se u njega upumpala lova, da bi izgubio dusu i veoma brzo propao.

Jedino sto nikome ne bi smetalo je bolja ventilacija i uredniji WC. Nista drugo ne bih dirao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83416
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53675 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: 25/08/2021 23:50 To je onaj belaj kada su Selim i ekipa uletili i 'sklonili' Mirzu karatistu sa ulaza haman :mrgreen:
Mislis za ovo 2007. Bajram?

Moguce, ja fakat nemam pojma sta je bilo, mi smo bili gore na balkonu do zida. U jednom trenutku se culo komesanje i neko je vrisnuo "pistolj" i svi smo refleksno legli na pod. Ja tadasnju djevojku gurnuo pod sto :D nit sam sta vidio, nit imam pojma sta je bilo, brzo se smirilo.
Post Reply