Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#52651 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Mozemo ocekivati samo jos da se i Velma zatvori, kako nam je jaka kupovna moc :mrgreen:
Nema od ovog grada nista ba.
Raja se zali na Passage i pivo od 3 KM a kamo li sta drugo.

Bagra naucila onomad kod Bate i Islama na Uscu, da je polovka 1.5 KM.
Jos bilo neko Ozujsko strong sa preko 7% alkohola...
Eh eh :lol:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2545
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#52652 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Isto Essen u Radakovu je prije godinu dana bio toliko srozao kvalitet da je rodzak jednom kupio par zvrkova bureka i morao ih baciti od smrada :skoljka: Neki dan sam kupio opet zvrk bureka i bio je "jestiv" i nista vise od toga, a povecali su cijenu prije par sedmica na sa 0.75 na 0.85 po zvrku
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52653 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ali opet Carpe Diem radi predobro sa onakvim cijenama :-?
withpeace
Posts: 91
Joined: 20/06/2021 20:32

#52654 Re: Zeničani

Post by withpeace »

cenecimoveocino wrote: 14/07/2021 00:01
withpeace wrote: 13/07/2021 22:26 Kod Ekinovica je samo fazon sto naprave ujutro pa sve nestane do 12, sirnica vrela mu je sto posto najbolja u gradu cak i sire. Kad se nema vremena pica u A&M-u. Najbolja pica iz pekare sigurno, i imaju predobre kroasane ma da im one slatke kifle šiju sve. Najbolje pecivo……..
A do kad je zapravo radno vrijeme Ekinovica? do 12 kao sto kazes ili?
Tu sam jedno vrijeme mjesec dana skoro svako jutro jeo jer se tako zatrefila situacija, brutalne su sve pite koje pravi, ali ja sam dolazio ujutru u pola 9.
Ma jok ujutru ispece sve pite i prodaje i ne pravi vise. Ako nema neke pite neces je ni pojest. Nisam jeo dugo kod hamzica na carini pa ne znam kakve su sad gore…
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52655 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

_BataZiv_0809 wrote: 14/07/2021 00:10 Ali opet Carpe Diem radi predobro sa onakvim cijenama :-?
Gradska kafana je skuplja pa se siri sa stolovima i bastama kao i carpe diem sa novom bastom. Jednostavno ponudi uslugu i kvalitet i tu su ljudi. Kakva kupovna moć i slicne ublehe, price za malu djecu
Last edited by Nivelacija on 14/07/2021 00:27, edited 1 time in total.
Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#52656 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

_BataZiv_0809 wrote: 14/07/2021 00:00
Bolonjeze wrote: 13/07/2021 23:42 Kad će gastro ponuda burgera, sendviča, priloga, sosova i salata u Zenici odskočiti? Svaki menu svakog fast fooda je kao jaje jajetu, isti, hamburger, chikenburger, topli sendvič duguljasti, hot dog, pržena kobasica i to je to...Kad će neko odskočiti i otvoriti nešto novo. Igrom slučaja bio sam neki dan u Beogradu i posjetio Burger festival. Kakve sam probao sendviče, burgere i priloge zavrtilo mi se u glavi, american style otkida sve. Čak pojedini imaju svoja originalna peciva a ne ona generička iz pekare. U Zenici samo ketchup, majoneza, eventualno negdje senf i onaj bijeli sos što je onomad imao Jumbo...
Kad bude klijentele za to.

Kome da pravis te burgere kad je raji hambaš iz Velme skup?
Upravu si, dok je nama debljina mesa u Velmi koja je ravna DVD-u i najjeftinija majoneza i ketchup uz pecivo iz Čelika mjerilo za dobar burger to jasno govori da mnogi i ne znaju kako pravi burger treba da izgleda i koju debljinu (gramažu) bi to meso moralo da ima plus koji izbor umaka i salata bi trebali da imaju. A za one pare on ne vrijedi 4.00 KM jer jedeš sastojke naj naj zlabijeg kvaliteta. 2.50 KM mu je najrealnija cijena. Plus ne nude ni pomfrit ni bilo kakve priloge, nove sosove itd...Jedino što ga prodaje je kad ga pritisnu na roštilj da se nadimi.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52657 Re: Zeničani

Post by anex »

Hamzić poskupio pite.
Nisu loše al ne vidim razlog dizanja cijene sa 1.5 na 1.8
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52658 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

anex wrote: 14/07/2021 00:27 Hamzić poskupio pite.
Nisu loše al ne vidim razlog dizanja cijene sa 1.5 na 1.8
U Evropi gdje ja kupujem 20 godina pite, poskupile su na 2 KM ima 2 godine..nekad si mogao burek za marku da se useres sad za 4 KM dobijes isto, moras dvije uzeti.

Al zato fino nazovem dobar dan jel mogu 3-4 pite ali bez polivanja i mazanja za pola sata..Moze hvala.

Nema onog smeca masnog odmah burek kao iz snova.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#52659 Re: Zeničani

Post by c_g »

scarr wrote: 13/07/2021 11:11
c_g wrote: 13/07/2021 08:36 Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Jest najbolji al u kurcu
Pa dobro, ko se razumije u ćevap reće ti da je kod Rasima najbolji. Najkvalitetniji ćevap. Lepinu neću ni komentarisati, nikad niko nije ni imao ni približno dobru lepinu kao on. Narod voli velik ćevap, voli kad mu baci lepinu na ćevape i lepina svu masnoću upije i bude za kurca.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52660 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

U Velmi je sve dobro, ako ne gledas kako ti to spremaju. Kod Salcinovica dobiti salmonelu, a u Kingu ce doci crveno meso ako jedes hamburger. Kod Seje jednom dosao saraf u lepini. Bajra je bio uzasan, a u zadnje vrijeme se poboljsao. Pikolo mi je standardno dobar, samo za ponijeti. Merdanovic nije los. ZS je imao onu strasnu picu, ali su je promjenili.

Cudo niko ne spominje Urban. Posebno gore iza EP. Ni oni nisu jeftini, a imaju posla. Piletina je mozda i najbolja u gradu.

Parna pekara je bila strasna nekad, posebno ramazanije.

Pare nisu problem, problem je kvaliteta.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#52661 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Bolonjeze wrote: 14/07/2021 00:26
_BataZiv_0809 wrote: 14/07/2021 00:00

Kad bude klijentele za to.

Kome da pravis te burgere kad je raji hambaš iz Velme skup?
Upravu si, dok je nama debljina mesa u Velmi koja je ravna DVD-u i najjeftinija majoneza i ketchup uz pecivo iz Čelika mjerilo za dobar burger to jasno govori da mnogi i ne znaju kako pravi burger treba da izgleda i koju debljinu (gramažu) bi to meso moralo da ima plus koji izbor umaka i salata bi trebali da imaju. A za one pare on ne vrijedi 4.00 KM jer jedeš sastojke naj naj zlabijeg kvaliteta. 2.50 KM mu je najrealnija cijena. Plus ne nude ni pomfrit ni bilo kakve priloge, nove sosove itd...Jedino što ga prodaje je kad ga pritisnu na roštilj da se nadimi.
Treba biti realan,..
U kafiću platiš sok 2,50 KM,.. sok koji je ima nabavnu cijenu 0,80 KM.
Dakle konobar skinuo čep i donio praznu (ponekad i čistu čašu) i ostvario RUC ili razliku u cijeni od 1,70 KM.
Burek treba napraviti, ispeći, uložiti materijala minimalno 1,00 KM i ako bi nekome rekao da je cijena 2,50 KM,.. otjerao bi te u PM..
Bilo gdje u svijetu je proizvod u fast foodu ili restoranu 3 do 5 puta na uloženi materijal a samo kod nas se očekuje da to bude manje od 2 puta.
Kad ujutro otključaš neku radnju u startu si u prosjeku 200 maraka u minusu i treba ih zaraditi da bi stigao do nule.
Znači uz naše marže treba napraviti minimalno 500 maraka prometa. Što i nije jednostavno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52662 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Odakle Pikolo nabavlja sirove vapase?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5102
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#52663 Re: Zeničani

Post by anex »

ImageImage

Danas degustiramo Korzo Sendvic.

Usluga :thumbup:
8 minuta za pripremu i posluživanje.
Higijena OK.
Sendvič odlican za promjenu. Nije sad vrh vrhova ali za Zenicu dobar.
Ocjena 4+ za Korzo food.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#52664 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Da ne zaboravimo i Ajsu. Solidan omjer novac/kvalitet.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#52665 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

channel10 wrote: 13/07/2021 13:42
Otidji pojedi kod njega cevape i kupi zamrznute i ti ih baci na rostilj. Jos uvijek su jedni od najboljih (zamrznuti).

Oni su se davno podijelili. Ono u Crkvicama nije drzao Rasim. Onaj objekat u nekadasnjoj zgradi Lovca(pored papirne) drzi zet otkako je otvoreno....
Držao je Rasim sve. Sva tri restorana u Zenici, ćevabdžinicu, buregdžinicu, ono na Smetovima, te restoran u Kaknju. Rasim kad je umro, preuzeo mu je sin Nasir sve nabrojano. Kakve podjele, kakvi bakrači, zetovi…
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#52666 Re: Zeničani

Post by phillie »

To to anex :D :D

Sto se tice cijene na 1.8 kod Hamzica, pa kad su je u pekarama digli na tu cijenu a iskreno ne mogu politi Hamzicu, onda nije ni cudo.

Ma ima mjesta u Zenici za pojest, al opet kontam ako mi neko sa strane dodje u goste, gdje ga izvesti a ne osramotiti se :D

PS. Sad mi pade na pamet, pura za dorucak u Fontani bila je extra, ne znam jel vise.
Last edited by phillie on 14/07/2021 11:40, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52667 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

@Zaitsev To je i dalje brutalna infrastruktura i ime koje je brend. Uz malo ulaganja u ove stvari koje smo pobrojali, razorio bi posao. Ali pitanje je koliko junior moze/zna/umije.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#52668 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

_BataZiv_0809 wrote: 14/07/2021 11:40 @Zaitsev To je i dalje brutalna infrastruktura i ime koje je brend. Uz malo ulaganja u ove stvari koje smo pobrojali, razorio bi posao. Ali pitanje je koliko junior moze/zna/umije.
Manje može puno nego što je Rasim mogao. Rasim sa svojim godinama i bolešću nije mogao pratiti sve kao prije 15ak godina. Nasir ima volju i želju za poslom, ali nažalost nema viziju i nema taj poduzetnički duh. Bitno mu je da se posao vrti, da kapa polako, pa koliko toliko. Rasim je stvorio sve, od temelja i teškim radom širio i stvarao. Radnici su bili zadovoljni a posao je cvjetao. Sad se to sve okrenulo, nažalost…
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2848
Joined: 14/02/2013 14:11

#52669 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

cenecimoveocino wrote: 14/07/2021 00:09 Isto Essen u Radakovu je prije godinu dana bio toliko srozao kvalitet da je rodzak jednom kupio par zvrkova bureka i morao ih baciti od smrada :skoljka: Neki dan sam kupio opet zvrk bureka i bio je "jestiv" i nista vise od toga, a povecali su cijenu prije par sedmica na sa 0.75 na 0.85 po zvrku
đ
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#52670 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

skoronikako wrote: 14/07/2021 11:26 Da ne zaboravimo i Ajsu. Solidan omjer novac/kvalitet.
Ajša radi Bešlićeve ćevape.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#52671 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

anex wrote: 14/07/2021 10:02 ImageImage

Danas degustiramo Korzo Sendvic.

Usluga :thumbup:
8 minuta za pripremu i posluživanje.
Higijena OK.
Sendvič odlican za promjenu. Nije sad vrh vrhova ali za Zenicu dobar.
Ocjena 4+ za Korzo food.
Na prvu sam pomislio da su ulošci od cipela.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#52672 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Zaitsev wrote: 14/07/2021 11:35
channel10 wrote: 13/07/2021 13:42
Otidji pojedi kod njega cevape i kupi zamrznute i ti ih baci na rostilj. Jos uvijek su jedni od najboljih (zamrznuti).

Oni su se davno podijelili. Ono u Crkvicama nije drzao Rasim. Onaj objekat u nekadasnjoj zgradi Lovca(pored papirne) drzi zet otkako je otvoreno....
Držao je Rasim sve. Sva tri restorana u Zenici, ćevabdžinicu, buregdžinicu, ono na Smetovima, te restoran u Kaknju. Rasim kad je umro, preuzeo mu je sin Nasir sve nabrojano. Kakve podjele, kakvi bakrači, zetovi…
Uvijek su govorili da dole na papirnoj drzi zet...
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#52673 Re: Zeničani

Post by Gandalf »

Ja ne znam što raja ne gotivi Bešlića, ćevapi su mu uvijek vrh. Kod Seje isto pravo dobri, ljudi nešto stalno prigovaraju, Piccolo me nije nikada razočarao, onaj u Šopingu radi perfekt. Je li se to meni kriterij nešto dramatično srozao, ili većini skočio do neba ( mislim na kriterij ), ne znam više.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#52674 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zaitsev wrote: 14/07/2021 12:48
_BataZiv_0809 wrote: 14/07/2021 11:40 @Zaitsev To je i dalje brutalna infrastruktura i ime koje je brend. Uz malo ulaganja u ove stvari koje smo pobrojali, razorio bi posao. Ali pitanje je koliko junior moze/zna/umije.
Manje može puno nego što je Rasim mogao. Rasim sa svojim godinama i bolešću nije mogao pratiti sve kao prije 15ak godina. Nasir ima volju i želju za poslom, ali nažalost nema viziju i nema taj poduzetnički duh. Bitno mu je da se posao vrti, da kapa polako, pa koliko toliko. Rasim je stvorio sve, od temelja i teškim radom širio i stvarao. Radnici su bili zadovoljni a posao je cvjetao. Sad se to sve okrenulo, nažalost…
Vazda bilo kad kupujes kucu-kupi je od onoga ko je naslijedio, ne od onoga ko je stekao.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#52675 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Post Reply