Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Mozemo ocekivati samo jos da se i Velma zatvori, kako nam je jaka kupovna moc
Nema od ovog grada nista ba.
Raja se zali na Passage i pivo od 3 KM a kamo li sta drugo.
Bagra naucila onomad kod Bate i Islama na Uscu, da je polovka 1.5 KM.
Jos bilo neko Ozujsko strong sa preko 7% alkohola...
Eh eh
Isto Essen u Radakovu je prije godinu dana bio toliko srozao kvalitet da je rodzak jednom kupio par zvrkova bureka i morao ih baciti od smrada Neki dan sam kupio opet zvrk bureka i bio je "jestiv" i nista vise od toga, a povecali su cijenu prije par sedmica na sa 0.75 na 0.85 po zvrku
withpeace wrote: ↑13/07/2021 22:26
Kod Ekinovica je samo fazon sto naprave ujutro pa sve nestane do 12, sirnica vrela mu je sto posto najbolja u gradu cak i sire. Kad se nema vremena pica u A&M-u. Najbolja pica iz pekare sigurno, i imaju predobre kroasane ma da im one slatke kifle šiju sve. Najbolje pecivo……..
A do kad je zapravo radno vrijeme Ekinovica? do 12 kao sto kazes ili?
Tu sam jedno vrijeme mjesec dana skoro svako jutro jeo jer se tako zatrefila situacija, brutalne su sve pite koje pravi, ali ja sam dolazio ujutru u pola 9.
Ma jok ujutru ispece sve pite i prodaje i ne pravi vise. Ako nema neke pite neces je ni pojest. Nisam jeo dugo kod hamzica na carini pa ne znam kakve su sad gore…
_BataZiv_0809 wrote: ↑14/07/2021 00:10
Ali opet Carpe Diem radi predobro sa onakvim cijenama
Gradska kafana je skuplja pa se siri sa stolovima i bastama kao i carpe diem sa novom bastom. Jednostavno ponudi uslugu i kvalitet i tu su ljudi. Kakva kupovna moć i slicne ublehe, price za malu djecu
Last edited by Nivelacija on 14/07/2021 00:27, edited 1 time in total.
Bolonjeze wrote: ↑13/07/2021 23:42
Kad će gastro ponuda burgera, sendviča, priloga, sosova i salata u Zenici odskočiti? Svaki menu svakog fast fooda je kao jaje jajetu, isti, hamburger, chikenburger, topli sendvič duguljasti, hot dog, pržena kobasica i to je to...Kad će neko odskočiti i otvoriti nešto novo. Igrom slučaja bio sam neki dan u Beogradu i posjetio Burger festival. Kakve sam probao sendviče, burgere i priloge zavrtilo mi se u glavi, american style otkida sve. Čak pojedini imaju svoja originalna peciva a ne ona generička iz pekare. U Zenici samo ketchup, majoneza, eventualno negdje senf i onaj bijeli sos što je onomad imao Jumbo...
Kad bude klijentele za to.
Kome da pravis te burgere kad je raji hambaš iz Velme skup?
Upravu si, dok je nama debljina mesa u Velmi koja je ravna DVD-u i najjeftinija majoneza i ketchup uz pecivo iz Čelika mjerilo za dobar burger to jasno govori da mnogi i ne znaju kako pravi burger treba da izgleda i koju debljinu (gramažu) bi to meso moralo da ima plus koji izbor umaka i salata bi trebali da imaju. A za one pare on ne vrijedi 4.00 KM jer jedeš sastojke naj naj zlabijeg kvaliteta. 2.50 KM mu je najrealnija cijena. Plus ne nude ni pomfrit ni bilo kakve priloge, nove sosove itd...Jedino što ga prodaje je kad ga pritisnu na roštilj da se nadimi.
anex wrote: ↑14/07/2021 00:27
Hamzić poskupio pite.
Nisu loše al ne vidim razlog dizanja cijene sa 1.5 na 1.8
U Evropi gdje ja kupujem 20 godina pite, poskupile su na 2 KM ima 2 godine..nekad si mogao burek za marku da se useres sad za 4 KM dobijes isto, moras dvije uzeti.
Al zato fino nazovem dobar dan jel mogu 3-4 pite ali bez polivanja i mazanja za pola sata..Moze hvala.
c_g wrote: ↑13/07/2021 08:36
Ti ako pržiš ćevap i on se ne smanji, nešto je stavljeno u njega što ne bi trebalo da bude. Rasimov ćevap je i dalje najbolji u Zenici, samo što ništa ne ulažu, žive u 90tim. Mora se malo trznut, marketing, sredit prostore, prljavo je.
Jest najbolji al u kurcu
Pa dobro, ko se razumije u ćevap reće ti da je kod Rasima najbolji. Najkvalitetniji ćevap. Lepinu neću ni komentarisati, nikad niko nije ni imao ni približno dobru lepinu kao on. Narod voli velik ćevap, voli kad mu baci lepinu na ćevape i lepina svu masnoću upije i bude za kurca.
U Velmi je sve dobro, ako ne gledas kako ti to spremaju. Kod Salcinovica dobiti salmonelu, a u Kingu ce doci crveno meso ako jedes hamburger. Kod Seje jednom dosao saraf u lepini. Bajra je bio uzasan, a u zadnje vrijeme se poboljsao. Pikolo mi je standardno dobar, samo za ponijeti. Merdanovic nije los. ZS je imao onu strasnu picu, ali su je promjenili.
Cudo niko ne spominje Urban. Posebno gore iza EP. Ni oni nisu jeftini, a imaju posla. Piletina je mozda i najbolja u gradu.
Parna pekara je bila strasna nekad, posebno ramazanije.
Kome da pravis te burgere kad je raji hambaš iz Velme skup?
Upravu si, dok je nama debljina mesa u Velmi koja je ravna DVD-u i najjeftinija majoneza i ketchup uz pecivo iz Čelika mjerilo za dobar burger to jasno govori da mnogi i ne znaju kako pravi burger treba da izgleda i koju debljinu (gramažu) bi to meso moralo da ima plus koji izbor umaka i salata bi trebali da imaju. A za one pare on ne vrijedi 4.00 KM jer jedeš sastojke naj naj zlabijeg kvaliteta. 2.50 KM mu je najrealnija cijena. Plus ne nude ni pomfrit ni bilo kakve priloge, nove sosove itd...Jedino što ga prodaje je kad ga pritisnu na roštilj da se nadimi.
Treba biti realan,..
U kafiću platiš sok 2,50 KM,.. sok koji je ima nabavnu cijenu 0,80 KM.
Dakle konobar skinuo čep i donio praznu (ponekad i čistu čašu) i ostvario RUC ili razliku u cijeni od 1,70 KM.
Burek treba napraviti, ispeći, uložiti materijala minimalno 1,00 KM i ako bi nekome rekao da je cijena 2,50 KM,.. otjerao bi te u PM..
Bilo gdje u svijetu je proizvod u fast foodu ili restoranu 3 do 5 puta na uloženi materijal a samo kod nas se očekuje da to bude manje od 2 puta.
Kad ujutro otključaš neku radnju u startu si u prosjeku 200 maraka u minusu i treba ih zaraditi da bi stigao do nule.
Znači uz naše marže treba napraviti minimalno 500 maraka prometa. Što i nije jednostavno.
Usluga
8 minuta za pripremu i posluživanje.
Higijena OK.
Sendvič odlican za promjenu. Nije sad vrh vrhova ali za Zenicu dobar.
Ocjena 4+ za Korzo food.
channel10 wrote: ↑13/07/2021 13:42
Otidji pojedi kod njega cevape i kupi zamrznute i ti ih baci na rostilj. Jos uvijek su jedni od najboljih (zamrznuti).
Oni su se davno podijelili. Ono u Crkvicama nije drzao Rasim. Onaj objekat u nekadasnjoj zgradi Lovca(pored papirne) drzi zet otkako je otvoreno....
Držao je Rasim sve. Sva tri restorana u Zenici, ćevabdžinicu, buregdžinicu, ono na Smetovima, te restoran u Kaknju. Rasim kad je umro, preuzeo mu je sin Nasir sve nabrojano. Kakve podjele, kakvi bakrači, zetovi…
@Zaitsev To je i dalje brutalna infrastruktura i ime koje je brend. Uz malo ulaganja u ove stvari koje smo pobrojali, razorio bi posao. Ali pitanje je koliko junior moze/zna/umije.
_BataZiv_0809 wrote: ↑14/07/2021 11:40
@Zaitsev To je i dalje brutalna infrastruktura i ime koje je brend. Uz malo ulaganja u ove stvari koje smo pobrojali, razorio bi posao. Ali pitanje je koliko junior moze/zna/umije.
Manje može puno nego što je Rasim mogao. Rasim sa svojim godinama i bolešću nije mogao pratiti sve kao prije 15ak godina. Nasir ima volju i želju za poslom, ali nažalost nema viziju i nema taj poduzetnički duh. Bitno mu je da se posao vrti, da kapa polako, pa koliko toliko. Rasim je stvorio sve, od temelja i teškim radom širio i stvarao. Radnici su bili zadovoljni a posao je cvjetao. Sad se to sve okrenulo, nažalost…
cenecimoveocino wrote: ↑14/07/2021 00:09
Isto Essen u Radakovu je prije godinu dana bio toliko srozao kvalitet da je rodzak jednom kupio par zvrkova bureka i morao ih baciti od smrada Neki dan sam kupio opet zvrk bureka i bio je "jestiv" i nista vise od toga, a povecali su cijenu prije par sedmica na sa 0.75 na 0.85 po zvrku
Usluga
8 minuta za pripremu i posluživanje.
Higijena OK.
Sendvič odlican za promjenu. Nije sad vrh vrhova ali za Zenicu dobar.
Ocjena 4+ za Korzo food.
channel10 wrote: ↑13/07/2021 13:42
Otidji pojedi kod njega cevape i kupi zamrznute i ti ih baci na rostilj. Jos uvijek su jedni od najboljih (zamrznuti).
Oni su se davno podijelili. Ono u Crkvicama nije drzao Rasim. Onaj objekat u nekadasnjoj zgradi Lovca(pored papirne) drzi zet otkako je otvoreno....
Držao je Rasim sve. Sva tri restorana u Zenici, ćevabdžinicu, buregdžinicu, ono na Smetovima, te restoran u Kaknju. Rasim kad je umro, preuzeo mu je sin Nasir sve nabrojano. Kakve podjele, kakvi bakrači, zetovi…
Uvijek su govorili da dole na papirnoj drzi zet...
Ja ne znam što raja ne gotivi Bešlića, ćevapi su mu uvijek vrh. Kod Seje isto pravo dobri, ljudi nešto stalno prigovaraju, Piccolo me nije nikada razočarao, onaj u Šopingu radi perfekt. Je li se to meni kriterij nešto dramatično srozao, ili većini skočio do neba ( mislim na kriterij ), ne znam više.
_BataZiv_0809 wrote: ↑14/07/2021 11:40
@Zaitsev To je i dalje brutalna infrastruktura i ime koje je brend. Uz malo ulaganja u ove stvari koje smo pobrojali, razorio bi posao. Ali pitanje je koliko junior moze/zna/umije.
Manje može puno nego što je Rasim mogao. Rasim sa svojim godinama i bolešću nije mogao pratiti sve kao prije 15ak godina. Nasir ima volju i želju za poslom, ali nažalost nema viziju i nema taj poduzetnički duh. Bitno mu je da se posao vrti, da kapa polako, pa koliko toliko. Rasim je stvorio sve, od temelja i teškim radom širio i stvarao. Radnici su bili zadovoljni a posao je cvjetao. Sad se to sve okrenulo, nažalost…
Vazda bilo kad kupujes kucu-kupi je od onoga ko je naslijedio, ne od onoga ko je stekao.