Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5151 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

DonieBrasco wrote: 18/08/2022 15:06
Str0nz wrote: 18/08/2022 14:39 Ako je istina ovo sto pise legitimni Zoran na twitteru onda se samo moze reci svaka cast i pohvaliti novinarku N1 za direktno pitanje. Ipak je N1 media ogranak Americkog CNN-a, obzirom da je poznato kako se oni postavljaju u pitanju aparthejdizacije i Palestinizacije ovo je bilo hrabro.

Dirnula osinjak sa realnim i opravdanim pitanjem, inace Šmit je sam sebi skocio u stomak, a izgleda da je shvatio kako stoje stvari.
Bolje bi joj bilo da istrazi ko je sve zauzeo pozicije manjina i dijela konstirutitutivnih
Ima popis imena na stranici parlamenta
User avatar
SmokingMan
Posts: 22579
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#5152 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by SmokingMan »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:09
SmokingMan wrote: 18/08/2022 15:03

Tačno nije 92, a šta je sa onim ženevskim sporazumom 1z 95.te, je li to taj tačan datum ili ovaj 1996?
Ne znam...sjecam se dnevnika iz 1996 kada je bio prilog od danas ne vazi ni zastava...

Nista ja lose ne mislim o bosni samo me nervira suplja
I floskule koje nemaju nikakvo znacenje danas
Ma ok je, slabo ko posjeduje patriotske hvalospjevke, gledaj kako živimo. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5153 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

dr_Evil wrote: 18/08/2022 15:02
Black swan wrote: 18/08/2022 14:57

logičke vratolomije prelaska u sljedeći red ili sofističko razmišljanje

hrvatska nije postojala 300 godina kao povezana država
neum je bosna
---------------------------------------
zaključak bosna ima 1000 godina tradicije :lol:

šta znači da si nezavisna država...da ne plaćaš nikom danak ili vazalstvo da imaš relativno uređenu administraciju vojsku na određenom teritoriju i upravljačke strukture u vidu plemstva klerika i kraljeve loze

od 1463 do 1943 to bosna nema
kraj priče... a prij 1463 bila je poluvazalska
od 1992. bosna je na aparatima

smanjite ribu ljudi moji

Ne bas, nemam ja problema sa tvojom logikom nepostojanja Bosne.. samo gledam jesi li mitomanski nacionalista ili realista. Budi direktan.

Jel Hrvatska postojala prije 300 godina, ili nije postojala kao povezana drzava?

Jel postojala Srbija prije 300 godina?
Ako dobro poznajem povijest od pakte konvektora iz 1102 hrvatska ne postoji
Srbija postoji od 1804 u nekom obliku i najduza je na balkanu kao drzava...
Bosna kao bih postoji od 1943
Eventualno korpus separatum se moze racunati 40 godina
Zato sam naveo 200 godina od 1000 se moze racunati

Bosanska mitomanija je u porastu tome se mora stati u kraj
splinter
Posts: 8719
Joined: 08/10/2011 12:28

#5154 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by splinter »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:10
DonieBrasco wrote: 18/08/2022 15:06

Dirnula osinjak sa realnim i opravdanim pitanjem, inace Šmit je sam sebi skocio u stomak, a izgleda da je shvatio kako stoje stvari.
Bolje bi joj bilo da istrazi ko je sve zauzeo pozicije manjina i dijela konstirutitutivnih
Ima popis imena na stranici parlamenta
Konstitititititititititititititititi nešto svašta, bla bla.
Počet ćete mucati više kolektivno. Dobit ćete govornu manu :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5155 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

šmit pizdi jer zna ko je na mjestu 7 manjina...
manjine nisu

sad su se pojavili i neopredijeljeni te džedaji
oće i oni svoja prava ko romi i židovi a svi im se uvaljuju na pozicjje


ko god dobije i jedan glas mora imati vlast ... samo promijeni naciju
ajmo svi u koaliciju
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#5156 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Adriatic »

Zašto bi nečija nacionalna ili vjerska pripadnost bila osnov za manja ili veća prava?
Ova podvala UZP-ovaca je nešto neviđeno na ovim prostorima.
Da nečiji glas vrijedi pet puta više od nekog drugog, samo zato što se drugačije nacionalno izjašnjava. :-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5157 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:12
Ako dobro poznajem povijest od pakte konvektora iz 1102 hrvatska ne postoji
Srbija postoji od 1804 u nekom obliku i najduza je na balkanu kao drzava...
Bosna kao bih postoji od 1943
Eventualno korpus separatum se moze racunati 40 godina
Zato sam naveo 200 godina od 1000 se moze racunati

Bosanska mitomanija je u porastu tome se mora stati u kraj
Stat cemo u kraj bosanskoj mitomaniji, dok ljudi solidno na N1 izvale na dnevniku da je Hrvatska nakon 300 godina spojila svoj teritorij, i niko ne reaguje. Sa jedne strane mletacka republika(italijani), sa druge dubrovacka koja je pod Osmanskim carstvom de jure.

Dok se svi ne pomirimo da ovdje drzava nikad nije bilo, samo teritorija, tesko da mozemo naprijed. Evo i za Srbiju za koju se slazem da je dobila nezavisnost u Becu, a prije toga neki oblik autonomije od Osmana, ugasila se nastankom kraljevine Juge, cak je i BiH imala jasnije granice od nje u Kraljevini.

Nista nije crno ni bijelo. Kad vidim sve oko sebe, kako susjedi i komsije tumace svoju historiju i povijest(trojedno kraljevstvo?!), kazem samo naprijed mitomanija, daj pun gas.

Nikad necemo sjesti ko ljudi i reci kako jest. Robovi
Last edited by dr_Evil on 18/08/2022 15:22, edited 2 times in total.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22779
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5158 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by GandalfSivi »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:16 šmit pizdi jer zna ko je na mjestu 7 manjina...
manjine nisu

sad su se pojavili i neopredijeljeni te džedaji
oće i oni svoja prava ko romi i židovi a svi im se uvaljuju na pozicjje


ko god dobije i jedan glas mora imati vlast ... samo promijeni naciju
ajmo svi u koaliciju
Ja u zivotu nikada ne vidjeh da se neko vise bori da postane manjina od labudana…

Btw, nisam siguran kako administracija gleda na poredjenje Jevreja i Roma sa dzedajima…
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5159 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Adriatic wrote: 18/08/2022 15:18 Zašto bi nečija nacionalna ili vjerska pripadnost bila osnov za manja ili veća prava?
Ova podvala UZP-ovaca je nešto neviđeno na ovim prostorima.
Da nečiji glas vrijedi pet puta više od nekog drugog, samo zato što se drugačije nacionalno izjašnjava. :-)
zato što je to potpisano u daytonu
inače bi još bio rat...

i ne vrijedi u svakoj zemlji svačiji glas isto to je utopija i nemoguće
i ne preuveličavajte 5 nije 5 nego 4.7 puta :mrgreen:

čuj molim te potpišeš dayton ljudi polože oružje
ajmo se sad zajebavati
što 1996. nije bilo pomunjte :D prpa guzi
svježe ratne scene
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#5160 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Veci katolici od Pape, pa valjda imaju vise prava, a jos djele zrak sa bosnjacima muslimanima u srcu Europe. :roll:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5161 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:33
zato što je to potpisano u daytonu
inače bi još bio rat...

i ne vrijedi u svakoj zemlji svačiji glas isto to je utopija i nemoguće
i ne preuveličavajte 5 nije 5 nego 4.7 puta :mrgreen:

čuj molim te potpišeš dayton ljudi polože oružje
ajmo se sad zajebavati
što 1996. nije bilo pomunjte :D prpa guzi
svježe ratne scene
Za lika koji obicno se drzi odlicnih tema, i ima odlicne postove, stvarno se spustas na nisku razinu. Pukni sam sebi samar i izvadi se iz toga.

U daytonu pise sta pise, i nama se drzati toga, izgleda da vise nismo u stanju se ni dogovorit sta zaista pise. Kako se nekome tresla guzica pa je potpisao Washingtonski(sjetimo se sta je bilo pred Listicom), tako je i Dayton potpisan.

Danas svi hoce vise od onoga sta su potpisali, sve tri drzave! Uredu, opravdano, politika je to, ali nemoj misliti da to ne vrijedi na sve tri strane.

Hocemo li naprijed ili nazad, ne moze biti da se ukopajemo u ono sto je potpisano, a svi razlicito tumace.

A u osnovi se ja slazem s tobom, Alija je potpisao ono sta danas Covic trazi. Samo ako se prihvati to do kraja(a hoce), BiH vise nema.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5162 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

kako je hvatska država postojala ako je tuđman ostvario tisutljetni san hrvata :D?

ali postojali su hrvati s obje strane granice...postojalo je hrvatsko plemstvo... ženilo se i udavalo u bih
bježali su ljudi iz bosne u hrvatsku
a moji su se iz splita doselili u bih u 19.st :D
hrvati nisu ovdje pali s marsa nego postoje stotinama godina
isto kao što je monaliza talijansko djelo talijanskoga autora iako italija tada nije postojala :D

na tragu toga jadno je prebrojavanje prava i pokušavanje mijenjanja sporazuma otpakivanje pandorine kutije


i niko da mi odgovori ko sjedi na mjestima manjina u domu naroda

moš misliti kako je po općinama gdje su poslovi u pitanju tu se mijenjaju nacije na dnevnoj osnovi
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5163 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

DonieBrasco wrote: 18/08/2022 15:41 Veci katolici od Pape, pa valjda imaju vise prava, a jos djele zrak sa bosnjacima muslimanima u srcu Europe. :roll:
klasični spin i podmetanje

zamisli memić i prevljak pola pola na ilidži i hrvati izaberu prevljaka :D i on im ustupke radi godinama

i tako 4 mandata

to ne bi ilidžanci poludjeli nakon 16 godina slušanja bljuvotina na svoj račun
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5164 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

U ovoj državi prvo treba napraviti popis stanovništva, pa onda sve ostalo.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#5165 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Adriatic »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:33
Adriatic wrote: 18/08/2022 15:18 Zašto bi nečija nacionalna ili vjerska pripadnost bila osnov za manja ili veća prava?
Ova podvala UZP-ovaca je nešto neviđeno na ovim prostorima.
Da nečiji glas vrijedi pet puta više od nekog drugog, samo zato što se drugačije nacionalno izjašnjava. :-)
zato što je to potpisano u daytonu
inače bi još bio rat...

i ne vrijedi u svakoj zemlji svačiji glas isto to je utopija i nemoguće
i ne preuveličavajte 5 nije 5 nego 4.7 puta :mrgreen:

čuj molim te potpišeš dayton ljudi polože oružje
ajmo se sad zajebavati
što 1996. nije bilo pomunjte :D prpa guzi
svježe ratne scene
Gdje to u Dejtonu piše da nečiji glas vrijedi pet puta više od nekog drugog?
Neka neko zvanično kaže da tzv. konstitutivni vrijede više od onih koji to nisu, i svaki međunarodni sud će ga opaliti po labrnji.
Zašto bi ti vrijedio više od nekog Jevreja Roma ili Albanca u BiH?
Svi trebaju imati jednaka prava. Sve ostalo je neprovodivo i stvara nove sukobe.
Last edited by Adriatic on 18/08/2022 15:55, edited 1 time in total.
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#5166 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

AtillaS wrote: 18/08/2022 15:48 U ovoj državi prvo treba napraviti popis stanovništva, pa onda sve ostalo.
Svakih deset godina u normalnom svijetu.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5167 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:45 kako je hvatska država postojala ako je tuđman ostvario tisutljetni san hrvata :D?

ali postojali su hrvati s obje strane granice...postojalo je hrvatsko plemstvo... ženilo se i udavalo u bih
bježali su ljudi iz bosne u hrvatsku
a moji su se iz splita doselili u bih u 19.st :D
hrvati nisu ovdje pali s marsa nego postoje stotinama godina
isto kao što je monaliza talijansko djelo talijanskoga autora iako italija tada nije postojala :D
Hrvati u Bosni postoje stotinama godina, samo je katolicko zivlje u BiH kroz sve godine zadrzalo obicaje iz kraljevstva i sjecanje na Katarinu.

Postojali su Hrvati s obje strane granice, naravno upitnog identiteta s obje strane granice, tesko da su seljaci znali ista drugo osim da su seljaci, ali slazem se. A to isto ne dopustas za Bosnu i Bosnjake, bosansko plemstvo za vrijeme Kraljevine pa i Osmanskog carstva? Ili su sve Hrvati do Drine(uz pokojeg Srbina)?

Jesu li Bosnjaci, pali s Marsa?

Nije tema, ali eto lijepo mi pricat, volim da znam koje s druge strane linije.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5168 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

DonieBrasco wrote: 18/08/2022 15:53
AtillaS wrote: 18/08/2022 15:48 U ovoj državi prvo treba napraviti popis stanovništva, pa onda sve ostalo.
Za zivota to Covic nece dozvoliti !
Nije njegovo da dozvoljava. Prošla su vremena lokalnih šerifa.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5169 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

AtillaS wrote: 18/08/2022 15:54
DonieBrasco wrote: 18/08/2022 15:53

Za zivota to Covic nece dozvoliti !
Nije njegovo da dozvoljava. Prošla su vremena lokalnih šerifa.
Nazalost nisu, niti jedan od tri serifa nece dozvoliti popis bez dijaspore, i upisivanja 20 na jednu adresu. Da vidimo BRE koliko nas ima, neki 2.3 miliona cirka
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5170 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

dr_Evil wrote: 18/08/2022 15:54
Hrvati u Bosni postoje stotinama godina, samo je katolicko zivlje u BiH kroz sve godine zadrzalo obicaje iz kraljevstva i sjecanje na Katarinu.
Od kraja 19. stoljeća, sine. Od kraja 19. stoljeća.

Sve do tada bili katolici Bošnjaci. O tome postoje brojna svjedočanstva i postalo je malo i dosadno ponavljati te rasprave.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5171 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

AtillaS wrote: 18/08/2022 15:57
dr_Evil wrote: 18/08/2022 15:54
Hrvati u Bosni postoje stotinama godina, samo je katolicko zivlje u BiH kroz sve godine zadrzalo obicaje iz kraljevstva i sjecanje na Katarinu.
Od kraja 19. stoljeća, sine. Od kraja 19. stoljeća.

Sve do tada bili katolici Bošnjaci. O tome postoje brojna svjedočanstva i postalo je malo i dosadno ponavljati te rasprave.
Ma pusti te mitomanske. Nisu svi bili Bosnjaci, vecina ih je znala samo iz kojeg su sela i kojeg spahiji treba platiti porez. Znali su koje su vjere.

Bili su bosanci, hercegovci, posavci, a vjerujem da se i jedan pogranicni dio zaista i osjecao Hrvatima, zasto da ne. Ne kvari sada nije to pitanje ovdje.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#5172 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by guruguru95 »

Mjesecima se raspravljate sa teškim nacionalistima i sljedbenicima separatističke politike njihovih mafijaških lidera. Koji sam ih k stavljao na foe ako opet moram čitati njihove velikohrvatske i velikosrpske mitomanske bljuvotine :-) :gunjastajl:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5173 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

guruguru95 wrote: 18/08/2022 16:01 Mjesecima se raspravljate sa teškim nacionalistima i sljedbenicima separatističke politike njihovih mafijaških lidera. Koji sam ih k stavljao na foe ako opet moram čitati njihove velikohrvatske i velikosrpske mitomanske bljuvotine :-) :gunjastajl:
Jer'vo to je zivjeti sa njima! Sta ces.
splinter
Posts: 8719
Joined: 08/10/2011 12:28

#5174 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by splinter »

Labud vam neće više odgovarati danas. Ima obaveza čovjek. Upravo mu se završilo s radno vrijeme, ne može više šupljirati :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5175 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Ja sam 24 sata online
Osim kad sam ofline.
Forumas ne moze biti tema
Locked