kiligonzales wrote:Nisam ni ja, ali...Banksy wrote:Nisam SDA, ali...kiligonzales wrote: Bice mozda instrukcija iz neke ambasade. Ova odluka vise lici na tudju nego na SDP-ovsku samo.
Prilike na Balkanu su se uslozile, Amerikanci sve agresivnije pokazuju zelju da zemlje ove regije udju u NATO. Žele potisnuti uticaj Rusije i na putu da to riješe im stoje 4 zemlje regije Srbija, BiH, Makedonija, Kosovo. Rusiji se to ne dopada, pa vidimo kako to i pokazuju. Ne ide Putin baš svakome u goste.
Upravo te stvari s vana, uslozile su prilike i u BiH, sad se lomi koplje da li ce BiH ubrzano poceti rjesavati sve sto je NATO stavio pred nju ili ce to morati doci pritiscima. Ako dodje pritiscima pitanje je sta ce se sve staviti na kocku, bolje da padaju glave politicara, nego mi. Otuda je moguca homogenizacija stranaka u ovaj blok SDA-SDP-DF.
Zanemarimo sto mi svi vlazimo na gradjanske principe, ali odnekud trebamo krenuti da bi presjekli gordijev čvor.
SDP
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#50301 Re: SDP
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#50302 Re: SDP
samo dosta pametniji u kompletnoj priči od sdpa.Banksy wrote:Nek ipak ostane zapisano ono što o kupljenim tvrdi nalogodavac, onaj kod kojeg je vreća, koji ih kupuje.malakh wrote:
i neka ostane zapisano da je sdp taj koji je od samog početka bh blok gurao u koaliciju sa sda i hdzom.
DF je, bar prema onome što je već odavno poznato, otvoren za saradnju sa SDA.
Faktor
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#50303 Re: SDP
Koliko god mi srali po Baketu, njegovo se ime ne nadje ko bivseg mu predsjednika stranke na 25 strana necijeg iskaza u najvecoj poreskoj prevari drzave ili aferi Causevic . Ta garnitura je gotovo pometena u SDA. Nisu konji dzaba trovani po necijim imanjima. Jes da je to svelo demokratske procese unutar te stranke na nivo nekad Lagumdzijinog SDP, ali vidjecemo sta ce se izroditi iz toga.drug_profi wrote:Koalicija stranaka koje imaju iskrene namjere da poprave zivot ljudima. Nebitan je akronim.duh_sa_sjekirom wrote:Ja sam te pitao da nam konkretno kažeš od koje koalicije će narod imati koristi?drug_profi wrote:
Naravno da je argument ako želiš korist za narod.
Drugačija koalicija nije moguća. Narod nije glasao za to i sad je red da narod i osjeti sta su dobili glasanjem.
Korist za narod u ovom slucaju je da nauči lekciju.
Koalicija bi samo produzila stanje nesvjesti i prepustanja svoje sudbine u tudje ruke.
Volio bih argumentovan odgovor, bar da im potpišem bjanko glas na izborima dok sam živ.
Mozda i SDA jednog dana bude pozeljan partner, ali dok je to Izetbegovica prcija, tesko....
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#50304 Re: SDP
ima on rješenje za to, isto se zove sulejman... 
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#50305 Re: SDP
Dobro rečeno.doktor78 wrote:Sa bloga Damira Nikšića:
"Ja ne znam ko bi pri zdravoj pameti pao dva puta na isti fol?!
Pod geslom “država to sam ja”, SDA je do sada navukla na tanak led oprobanog scenarija “državne krize” (čitaj: krize SDA vlasti) sve redom: od Silajdžića, preko Lagumdžije, Fahra pa donekle i Komšića, i svi su oni plaćali velike cijene nakon koalicije sa SDA.
Iz svake od tih koalicija koje su “na trehu” pravili (šatro propade država i ti folovi) SDA je izašla sa još većim brojem uhljeba i većim komadom državnog plijena, dok su se njihovi koalicioni partneri godinama oporavljali od infekcije. Neki su čak i podlegli.
I ovog puta koriste stari oprobani fol, samo što nema novih budala. Budale se, izgleda, recikliraju."
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#50306 Re: SDP
https://faktor.ba/vijest/bijedic-ako-ne ... reno/20121
faktor ozbiljno forsira bijedića. možda postane ličnost portala faktor.ba za decembar i januar.

faktor ozbiljno forsira bijedića. možda postane ličnost portala faktor.ba za decembar i januar.
- djkurt
- Posts: 814
- Joined: 23/08/2007 15:26
#50307 Re: SDP
pa onda tako i reci, iako nije sve tako crno i bijelo.Digresija wrote: Osili se čovjek kad je cijeli život na državnim jaslama, ni brige, ni pameti, ni obaveze.
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#50308 Re: SDP
Control panel wrote:Hoce mladez setati, posebno nakon rendanja ribice.spreca wrote:Svakim danom je sve neizvjesnije....mladez ce izgleda poceti setati po mindzi....i izgleda niko ga nece moci uititihizo ramidovic wrote:i tako, dok normalan i civilizovan svijet vodi zestoku raspravu oko toga je li slika mindje jk originalna ili nije, vi palamudite o nekakvim koalicijama, ezedepeovcima, formiranju vlasti, izdajama itd...
nikad s vama u evropu...
-
statixx
- Posts: 9818
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#50309 Re: SDP
Sprem'te se Sarajlije...dogodit će se nešto što je neprimjereno u političkom smislu na svim prostorima, ne samo ovdje, a to je da pobjednička partija u Tuzlanskom kantonu ode u opoziciju – poručio je Bijedić.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#50310 Re: SDP
Jel neko spomene minđu... izroni Spreča odnekud ... isto ona Nesi iz Loh Nesa... 
-
Digresija
- Posts: 321
- Joined: 09/01/2019 22:28
#50311 Re: SDP
Sve zaključajte, djecu sklonitestatixx wrote:Sprem'te se Sarajlije...dogodit će se nešto što je neprimjereno u političkom smislu na svim prostorima, ne samo ovdje, a to je da pobjednička partija u Tuzlanskom kantonu ode u opoziciju – poručio je Bijedić.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#50312 Re: SDP
ista priča kao efendić u sarajevu. a istima ona i odgovara...
- spreca
- Posts: 66518
- Joined: 07/11/2006 19:31
- Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu
#50313 Re: SDP
SDP nema lidera....posle LaguNdzije su napravili neke izmjene i umanjili "dikataturu"u stranci ali izgleda da nemaju autoriteta koji bi ih poveo istog sam misljenja da bi ih sad ove koalicije daj sta das mogle i kostati na sledecim izborima i rejtinga stranke
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#50314 Re: SDP
Legendarno!Banksy wrote:kiligonzales wrote:Nisam ni ja, ali...Banksy wrote:
Nisam SDA, ali...
Kili, ne mozes sakriti naklonost SDA.
Od rata naovamo SDA mora u vlast radi odbrane drzave. Na tu SDA-ovsku mantru samo teski debil moze pasti.
- Dasi
- Posts: 2365
- Joined: 27/05/2006 01:06
#50315 Re: SDP
Pa i SDA je pobjednicka partija u KS.statixx wrote:Sprem'te se Sarajlije...dogodit će se nešto što je neprimjereno u političkom smislu na svim prostorima, ne samo ovdje, a to je da pobjednička partija u Tuzlanskom kantonu ode u opoziciju – poručio je Bijedić.
Ovaj SDP bas ubleha postao.
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#50316 Re: SDP
Banksy wrote:Nisam ni ja, ali...kiligonzales wrote:
Nisam SDA, ali...
Banksy, forum je pogresno mjesto za donosenje zakljucaka o bilo kome ko ima razlicito misljenje na neku od tema, pogotovo svoje, a pogotovo djeliti tek kvalifikacije. To ali ima svoje razloge sto neko gleda siru sliku stvari, a neko uzu.
Nekome je zelja da se politicka moc onih koji BIH voli uslozi isparcavanjem u 500 stranaka koje nemaju snagu ni same o sebi da brinu, kako ce onda takvi brinuti o nama? Realnost je takva ma koliko mi srali i po SDP i SDA, to su dvije najace stranke u FBiH za koju glasaju patriotski orijentisani glasaci ili ti ga Bosnjaci Bosanci i izuzeci iz druga dva naroda i ovi ostali. Daljim raspadanjem tih stranaka mi smo na gubitku jer nemamo kvalitetnu alternativu koja ih moze zamjeniti.
Na forumu dominira logika razvali sve, a nemoj imati jaku alternativu tome. Pa eto desi se raspad SDP na SDP i DF, pa se desi da su se DF potkusurivali i od pojedinaca u toj stranci pravili papke cija se volja politicka kupovala od strane drugih stranaka. Kako takva stranka moze brinuti o nama kad ne moze o sebi?
Ako je to alternativa icemu onda stvarno ne znam sta jeste.
Od drzave za covjeka kao razocarani glasac SDP, cak sam imao i pauzu od izbora i meni to nije tesko priznati jer sam razocaran upravo njihovom politikom. Sada sam glasao za NS jer su bili najdosljedniji u opoziciji do sada. Sada su vlast u KS pa cemo vidjeti kakvi ce im rezultati biti. Da mislim da je dosadasnja vlast dobra glas bi dao SDA, SBB ili HDZ.
Mogu pisati o tome koga sve u nasoj politici volim ili ne volim, dati svoje misljenje o tome, ali kad se sagleda situacija realno BiH se nazalost svodi na ovo sta ce ove dvije stranke napraviti za nju.
- djkurt
- Posts: 814
- Joined: 23/08/2007 15:26
#50317 Re: SDP
klasična ublehaška spika. Nekad mi te stvarno zao.drug_profi wrote: Da prostiš, ne možeš znati kako je biti izbjeglica dok ne budeš u njihovoj koži. Ne možeš znati kakoje bez posla dok ne ostaneš bez posla. Ne možeš znati kako je raditi nedeljom dok ne radiš posao koji mrziš 10 sati dnevno, 7 dana sedmično...
Pričam i ja sa ljudima i slušam priće, uključim empatiju na max ali ja ne mogu znati i ne mogu shvatiti dubinu problema ako ja imam 3000 KM plate, komforan stan, auto u grijanoj garazi, djecu u dobroj skoli o kojima brine dadilja. Gdje mi empatiju prekida pomisao na akšamluk sa prijateljima i ponuda za ljetovanje...
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50318 Re: SDP
meni je tebe uvijek zao, ali ne mogu ti pomoci dok sam sebi ne pomognesdjkurt wrote:klasična ublehaška spika. Nekad mi te stvarno zao.drug_profi wrote: Da prostiš, ne možeš znati kako je biti izbjeglica dok ne budeš u njihovoj koži. Ne možeš znati kakoje bez posla dok ne ostaneš bez posla. Ne možeš znati kako je raditi nedeljom dok ne radiš posao koji mrziš 10 sati dnevno, 7 dana sedmično...
Pričam i ja sa ljudima i slušam priće, uključim empatiju na max ali ja ne mogu znati i ne mogu shvatiti dubinu problema ako ja imam 3000 KM plate, komforan stan, auto u grijanoj garazi, djecu u dobroj skoli o kojima brine dadilja. Gdje mi empatiju prekida pomisao na akšamluk sa prijateljima i ponuda za ljetovanje...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#50319 Re: SDP
čak nije ni samo to što sda mora. hajd' ona mora, to je datost, oni ništa drugo ne znaju
ali uvijek "moraju" i drugi sa njom da "spase" državu. vođama tih drugih bude malo dobro...ali dugoročno izgube više. jer se nije za to glasalo.
-
Tempo
- ZeModerator
- Posts: 5186
- Joined: 07/12/2003 00:00
#50320 Re: SDP
kiligonzales wrote:Poslusaj mu intervju za FaceTV, ako se obistini koalicija SDA-SDP-DF, vidjecemo da isti nista nije slagao po tome pitanju.Tempo wrote:kiligonzales wrote:SDP bi se mogao opet raslojiti ukoliko je sve istina sto je Radoncic rekao.
sta je radoncic ikad u zivotu rekao da je istina?
A bogme ni neke druge pojedinosti intervjua mu nisu laz. Tipa kada je govorio o svojoj smjeni kao ministra sigurnosti.
Inace svakome politicaru vagam rijeci pa i njemu. On im najavi koaliciju, pa vidjecemo sta ce biti.
sta ti je bolan?! fahro, scepo, avaz... nikad istinu u svom zvotu nije rekao.
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#50321 Re: SDP
Ovo što si napisao važi. Kad pogledamo kako SDA mediji i botovi na netu agresivno nastupaju prema svakome ko ne zeli s njima ili je s njima, ali pravi otpor njihovim idejama, ovo koaliranje sa SDP i DF moze se odbiti i samoj SDA. Zasto?JThomas wrote:čak nije ni samo to što sda mora. hajd' ona mora, to je datost, oni ništa drugo ne znajuali uvijek "moraju" i drugi sa njom da "spase" državu. vođama tih drugih bude malo dobro...ali dugoročno izgube više. jer se nije za to glasalo.
Zato sto svojim glasacima prenose sliku da je svako neprijatelj, a na kraju opet dopustaju da koaliraju s njima.
Do sad su sve i jednu stranku mogli progutati kroz koalicije, od SBIH, SBB, pokusali su sa DF, pa su na kraju se sveli na ovo da sada nazalost moraju uvaziti i SDP i DF.
E kako sada voditi medijski rat protiv istih bice zanimljivo vidjeti.
Interesantno je kako botovi po socijalnim mrezama granatiraju u zadnje vrijeme NS i NiP najvise, meta se pomjerila sa SDP na njih, vjerovatno jer treba razvaliti ovo sto je BH Blok zakuhao u KS, gdje im se pozicija izmakla.
-
kiligonzales
- Posts: 5797
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#50322 Re: SDP
Onda odlicno trola, ali pustimo da vrijeme kaze svoje. Ako se desi SDA-SDP-DF koalicija, a ova trenutna postavka u kantonu Sarajevo i nekim drugim dozivi raspad, bogme bice upravu.Tempo wrote:kiligonzales wrote:Poslusaj mu intervju za FaceTV, ako se obistini koalicija SDA-SDP-DF, vidjecemo da isti nista nije slagao po tome pitanju.Tempo wrote:
sta je radoncic ikad u zivotu rekao da je istina?
A bogme ni neke druge pojedinosti intervjua mu nisu laz. Tipa kada je govorio o svojoj smjeni kao ministra sigurnosti.
Inace svakome politicaru vagam rijeci pa i njemu. On im najavi koaliciju, pa vidjecemo sta ce biti.
sta ti je bolan?! fahro, scepo, avaz... nikad istinu u svom zvotu nije rekao.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#50323 Re: SDP
Saff zavlaci esdepeu
Podjele u SDP-u: Stariji funkcioneri za koaliciju sa SDA, mlađi protiv
Ponizavanje SDP-a i njihovih glasaca preko ucijenjenih kriminalaca poput Niksica i Bijedica.
Podjele u SDP-u: Stariji funkcioneri za koaliciju sa SDA, mlađi protiv
Predsjedništvo Socijaldemokratske partije (SDP) BiH na današnjoj sjednici morat će donijeti zaključak o formiranju vlasti na nivou države BiH i entiteta Federacija BiH, a koji će prezentovati i Demokratskoj fronti (DF) i Našoj stranci (NS) koje su dio Bosanskohercegovačkog bloka.
Rukovodstvo SDP-a podijeljeno je između onih koji su za ulazak stranke u koaliciju sa SDA i onih koji se žestoko protive ovakvoj mogućnosti. Za koaliciju su stariji članovi SDP-a poput Mire Lazovića i Nermina Nikšića, dok struju protiv SDA predvode Saša Magazinović, Damir Mašić i Irfan Čengić, tvrdi portal Klix.ba.
Saša Magazinović je ostao poznat po izjavio koju je dao uoči Općih izbora u Bosni i Hercegovini da će, ukoliko Šefik Džaferović odnese pobjedu nad Denisom Bećirovićem, javno pojesti glasačku kutiju.
S druge strane generalni sekretar ove stranke Irfan Čengić, barem kada su fizički zahtjevi u pitanju, bio je nešto skromniji, pa je izjavio da će u slučaju pobjede Džaferovića već 8. oktobra podnijeti ostavku na mjesto generalnog sekretara.
Predsjednika Kantonalnog odbora SDP-a u Sarajevu Damir Mašić je odmah nakon izbora rekao da “SDP sa SDA ne bi išao ni u Disneyland, a kamoli u vlast”.
Hoće li ova mlad astruja SDP-ovaca morati progutati svoje izjave i pristati na uspostavu vlasti sa SDA?
Ponizavanje SDP-a i njihovih glasaca preko ucijenjenih kriminalaca poput Niksica i Bijedica.
- djkurt
- Posts: 814
- Joined: 23/08/2007 15:26
#50324 Re: SDP
idi budi izbjeglica da znas kako im je, pametniji si kad te nema.drug_profi wrote:
meni je tebe uvijek zao, ali ne mogu ti pomoci dok sam sebi ne pomognes
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#50325 Re: SDP
Tebe pocesto nema, pa i mi malo predahnemo.djkurt wrote:idi budi izbjeglica da znas kako im je, pametniji si kad te nema.drug_profi wrote:
meni je tebe uvijek zao, ali ne mogu ti pomoci dok sam sebi ne pomognes
