SDP

Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#50201 Re: SDP

Post by Heller »

zateznistub wrote:Nermin Nikšić je novi Zlatko Lagumdžija....

Toliko
Samo gluplji i nesposobniji.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50202 Re: SDP

Post by Digresija »

Šta će tek biti kad SDP zajašu vječni student FPN-a Čengić, glasačka kutija Magazinović i vječni demagog Mašić, svi zajedno od 18. na državnim jaslama bez dana radnog staža u realnom sektoru.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#50203 Re: SDP

Post by megaman4 »

Digresija wrote:Šta će tek biti kad SDP zajašu vječni student FPN-a Čengić, glasačka kutija Magazinović i vječni demagog Mašić, svi zajedno od 18. na državnim jaslama bez dana radnog staža u realnom sektoru.
Ova trojka je razlog, sto je SDP omrazen kog mnogih, jer su obicni demagozi, koji nisu u stanju obrisati sline sa nosa. Dobro si opisao ove jahace apokalipse, koji ce doci glave SDP-u.

Cengic, da ima imalo obraza, uhvatio bi se knjige, a ne da vjecito studira, i zauzima mjesto nekome, ko bi dosad zavrsio i za emeritusa.

Magazinovic i Masic jedino mogu biti sekretari MZ-a, jer im je intelekt ogranicen za ozbiljnu drzavnu politiku, koju ne poznaju. Mogu misliti kako se svijet smije ko nam predstavlja drzavu?

Zato i ne treba cuditi sto je Niksic trenutni predsjednik SDP-a, jer to pokazuje da se SDP nije ni milimetra odmakao od vremena "slucajnog prolaznika".
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50204 Re: SDP

Post by Digresija »

Plakat će sve stranke za ovim starim kadrovima jer kad nas ova ostrašćena omladina bez razuma povede u ideološke ratove teško da će postojati čovjek u BiH koji neće poželiti da iseli vani.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#50205 Re: SDP

Post by megaman4 »

Digresija wrote:Plakat će sve stranke za ovim starim kadrovima jer kad nas ova ostrašćena omladina bez razuma povede u ideološke ratove teško da će postojati čovjek u BiH koji neće poželiti da iseli vani.
Bojim se da je vec kasno za bilo kakve promjene.

Danas u BiH imas dvije grupe ljudi: jedna koja svim silama bjezi iz ovakve zemlje, i druga, koja se nada, da ce uz pomoc partije/stranke zasjesti na drzavnu sisu. I ko ce donijeti promjene? Niko!
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#50206 Re: SDP

Post by kmirsad »

Koliko vidim, nas u TK su u Sarajevu svi odjebali i otpisali... desaničarske stranke formiraju vlast u crvenoj Tuzli... SDA, PDA i SDP...

Guta, Kuko i Enko... ponovo zajedno jašu...

Iza njih kaskaju prodana zla magarad iz energetskog lobija NS, DF, SBih, SBB ...

Sarajevo... ne brinite se za struju, bit će i za izvoz... nečemo žaliti svoje djece, porodica, prijatelja... spaljivati ćemo ih u kotlovima i slati vam ih kroz žice...
Glavni programski cilj... izgradnja Termoelektrana... Blok 7 u Tuzli, TE u Banovičima...

Kad god upalite svjetlo, naša ubijena djeca če vas gledati iz sijalica, iz jutarnje kafice ispečene na struju...
Last edited by kmirsad on 22/01/2019 09:12, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50207 Re: SDP

Post by Banksy »

Kleknuli i "mladi lavovi", laku noć SDP....
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#50208 Re: SDP

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Kleknuli i "mladi lavovi", laku noć SDP....
Jebeš SDP... laku noć TK... počivajte u miru, laka vam zemlja bila.
Amin
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#50209 Re: SDP

Post by agent_zero »

Kretenoidi koji vode SDP će zakucati posljednji ekser za svoj mrtvački sanduk uđu li u vlast sa SDA i HDZ!

Fuj šta radite kretenoidi jedni kretenski!
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50210 Re: SDP

Post by zateznistub »

agent_zero wrote:Kretenoidi koji vode SDP će zakucati posljednji ekser za svoj mrtvački sanduk uđu li u vlast sa SDA i HDZ!

Fuj šta radite kretenoidi jedni kretenski!
:thumbup:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#50211 Re: SDP

Post by djkurt »

Digresija wrote:Šta će tek biti kad SDP zajašu vječni student FPN-a Čengić, glasačka kutija Magazinović i vječni demagog Mašić, svi zajedno od 18. na državnim jaslama bez dana radnog staža u realnom sektoru.
A lagumdžija od 18 osnovao i upravljao megafirmama. Nije da branim mašića i co, al brate s tim iskustvom u realnom sektoru prećerujete i to nije malo, kao da je iskustvo u realnom sektoru bitno za vođenje države. ili obratno, sve je to do pojedinca o šta kome leži. kao najbolji primjer evo vam Trump kao presjednik USA, znači od rođenja biznismen, međutim kao presjednik, bogami šljaka na sve strane.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#50212 Re: SDP

Post by drug_profi »

agent_zero wrote:Kretenoidi koji vode SDP će zakucati posljednji ekser za svoj mrtvački sanduk uđu li u vlast sa SDA i HDZ!

Fuj šta radite kretenoidi jedni kretenski!
Neka. Ovo je ono ko kad ti raste zub pa ti namjerno grizes bas tim djelom vilice. Boli ali i godi... nek sto prije probije.

Tako i mi da se kutarisemo lazne opozicije i sazrijemo politicki.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#50213 Re: SDP

Post by Chmoljo »

ili Fadil Novalić...

koji crni realni sektor kod nas, kad je na sceni dirigovana stranačka privreda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#50214 Re: SDP

Post by drug_profi »

Više je to bitno radi njihovog "ljevičarenja". Šta ono zna o probelmima radničke klase ili ove tzv. srednje klase koja se temeljito unistava svakom novom reformom poreza.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#50215 Re: SDP

Post by djkurt »

cyprus wrote:
Leverage wrote:
cyprus wrote: Nego si glasao da SDP, kako bi SDA i PDA sjeli u fotelje i uradili ništa? :-)

SDP u vlasti može uraditi bar nešto... U opoziciji ne može uraditi apsolutno ništa...
Glasao sam za SDP da predvodi vlast, ne da bude konkubina SDA/PDA.

SDP u vlasti sa SDA/PDA ne može uraditi ništa, baš ništa. Može samo potrošiti kredit za naredne izbore kad se zapravo može učiniti nešto.
Stvarno misliš da bi za četiri godine rezultati izbora mogli biti bitno drugačiji? :-D
Evo, jednog člana SDP-a, znači ako se desi da SDP uđe u koaliciju sa SDA, moj prijedlog će biti da se na lokalnom nivou ukine SDP kao stranka i da svi pristupimo SDA, svejedno sam u zadnje vrijeme počeo da razmišljam o prisutpanju SDA, oni su barem sve ove godine konzistentni, SDP bogami sad vako sad nako. Žalosno al tako je.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#50216 Re: SDP

Post by agent_zero »

Ja sam i prije izbora pisao, dok se ne rastjeraju one face sa predizbornih plakata, skupa sa trbušinom Nikšićem, od ove stranke nema ništa.

Jedinog pametnog člana, prof. Denisa Bećirovića, su gurnuli u ćorsokak, poslije izbora čovjek kao da ne postoji. Niti su se borili za njega da ospore evidentu krađu glasova za bošnjačkog člana predsjedništva, ama baš ništa. Prosto kao da su žrtvovali čovjeka.

Ali i on bi trebao dignuti glas i ovu đubrad rastjerati. Šutnja u ovom slučaju nije zlato.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#50217 Re: SDP

Post by cadburry »

drug_profi wrote:Više je to bitno radi njihovog "ljevičarenja". Šta ono zna o probelmima radničke klase ili ove tzv. srednje klase koja se temeljito unistava svakom novom reformom poreza.
Ode, sjedne da prica sa 10, 100, 1000 ljudi i zna sve o njihovim problemima. Te premise da moras osjetit problem da bi ti bilo stalo do njega podrazumijevaju da je svako dosao u parlament da rijesi licne probleme i podrazumijevaju da ne postoji empatija. Npr. ja nisam nikad bio izbjeglica, ali mi je zao ovih izbjeglica i rado im pomazem koliko mogu.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/cengic- ... /181218110

Inicijative poput ove pokazuju zasto je SDP vise radnicka partija od bilo koje druge. E sad, naci ce se neki SDA retard poput Kenele Zuko koji kazu Sabini "ako ti je stalo do porodilja, sto nisi vise radjala" da kazu i Irfanu "ako ti je stalo do ljudi u granapu, sto nisi otiso radit u granap", ali na te zlonamjerne spinove se ne treba obazirati.

Moze se pricat kako mali Cengic nema iskustva u realnom sektoru, ali ce ovakvim inicijativama puno vise dobra donijeti ljudima koji rade u realnom sektoru nego Fadil Novalic, sa 30togodisnjim iskustvom u realnom sektoru, koji je sve radnike zavalio reformom PIO-a.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#50218 Re: SDP

Post by cadburry »

cyprus wrote:
Leverage wrote:
cyprus wrote:[
Stvarno misliš da bi za četiri godine rezultati izbora mogli biti bitno drugačiji? :-D
2006-2010.
Aha, to znači smatraš pod bitno drugačijim... Suštinski gledano, ja to i ne vidim kao suštinski drugačiji rezultat... Jedino je pregovaračka pozicija bila nešto bolja, ali da su se nacionalisti mogli izbjeć - nisu ni tada...
SDP je ostvario dovoljno dobar rezultat i na ovim izborima da napravi vlast bez SDA. Dakle, ne bez svih nacionalista jer nisu svi nacionalisti ostvarili isti rezultat. HDZ je ostvario apsolutnu pobjedu tamo gdje su Hrvati vecina u FBiH, sto mu prema trenutnim ustavnim i zakonskim pravilima, omogucava kontrolu 2/3 hrvatskog kluba Doma naroda, odnosno cini ga neizostavnim partnerom u vlasti.

Sa druge strane, SDA nije ostvarila niti priblizno tako dobar rezultat, sto je upravo otvorilo mogucnost da se na svim nivoima i u svim kantonima mogu biti izostavljeni iz vlasti. Njihovo ponasanje u prethodnom mandatu je dovelo do toga da se skoro svakoj stranci gadi saradjivati sa SDA i da su svi bili spremni ici protiv SDA.

Situacija nakon izbora je otvorila mogucnost da SDP postane prva stranka, a Nermin Niksic najmocniji covjek u Federaciji. PDA, NIP, ASDA i NB dosli da se stave na raspolaganje. SBB odmah rekao da ce sa BH Blokom praviti vlast, a nikako sa SDA. Da se odmah napravio dogovor sa HDZ-om, BH Blok bi danas vodio kompletnu pricu i vec bismo imali daleko bolju vlast na svim nivoima.

Medjutim, ta sansa je propustena vec. Nermin Niksic je SDP doveo pred dva izbora: koalicija sa SDA ili opozicija. Da li je to uradio namjerno ili je to uradio jer je nesposoban, to vise nije ni vazno jer nakon ovakvog debakla, Nermin Niksic mora otici sa cela SDP-a.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#50219 Re: SDP

Post by cyprus »

cadburry wrote:
cyprus wrote:Aha, to znači smatraš pod bitno drugačijim... Suštinski gledano, ja to i ne vidim kao suštinski drugačiji rezultat... Jedino je pregovaračka pozicija bila nešto bolja, ali da su se nacionalisti mogli izbjeć - nisu ni tada...
SDP je ostvario dovoljno dobar rezultat i na ovim izborima da napravi vlast bez SDA. Dakle, ne bez svih nacionalista jer nisu svi nacionalisti ostvarili isti rezultat. HDZ je ostvario apsolutnu pobjedu tamo gdje su Hrvati vecina u FBiH, sto mu prema trenutnim ustavnim i zakonskim pravilima, omogucava kontrolu 2/3 hrvatskog kluba Doma naroda, odnosno cini ga neizostavnim partnerom u vlasti.

Sa druge strane, SDA nije ostvarila niti priblizno tako dobar rezultat, sto je upravo otvorilo mogucnost da se na svim nivoima i u svim kantonima mogu biti izostavljeni iz vlasti. Njihovo ponasanje u prethodnom mandatu je dovelo do toga da se skoro svakoj stranci gadi saradjivati sa SDA i da su svi bili spremni ici protiv SDA.

Situacija nakon izbora je otvorila mogucnost da SDP postane prva stranka, a Nermin Niksic najmocniji covjek u Federaciji. PDA, NIP, ASDA i NB dosli da se stave na raspolaganje. SBB odmah rekao da ce sa BH Blokom praviti vlast, a nikako sa SDA. Da se odmah napravio dogovor sa HDZ-om, BH Blok bi danas vodio kompletnu pricu i vec bismo imali daleko bolju vlast na svim nivoima.

Medjutim, ta sansa je propustena vec. Nermin Niksic je SDP doveo pred dva izbora: koalicija sa SDA ili opozicija. Da li je to uradio namjerno ili je to uradio jer je nesposoban, to vise nije ni vazno jer nakon ovakvog debakla, Nermin Niksic mora otici sa cela SDP-a.
Nisam baš nešto upratio kakvo je stanje sa realnom matematikom... Ako zaista postoje realne šanse da se vlast napravi bez SDA - onda navijam za tu mogućnost :)
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#50220 Re: SDP

Post by cadburry »

cyprus wrote:
cadburry wrote:
cyprus wrote:Aha, to znači smatraš pod bitno drugačijim... Suštinski gledano, ja to i ne vidim kao suštinski drugačiji rezultat... Jedino je pregovaračka pozicija bila nešto bolja, ali da su se nacionalisti mogli izbjeć - nisu ni tada...
SDP je ostvario dovoljno dobar rezultat i na ovim izborima da napravi vlast bez SDA. Dakle, ne bez svih nacionalista jer nisu svi nacionalisti ostvarili isti rezultat. HDZ je ostvario apsolutnu pobjedu tamo gdje su Hrvati vecina u FBiH, sto mu prema trenutnim ustavnim i zakonskim pravilima, omogucava kontrolu 2/3 hrvatskog kluba Doma naroda, odnosno cini ga neizostavnim partnerom u vlasti.

Sa druge strane, SDA nije ostvarila niti priblizno tako dobar rezultat, sto je upravo otvorilo mogucnost da se na svim nivoima i u svim kantonima mogu biti izostavljeni iz vlasti. Njihovo ponasanje u prethodnom mandatu je dovelo do toga da se skoro svakoj stranci gadi saradjivati sa SDA i da su svi bili spremni ici protiv SDA.

Situacija nakon izbora je otvorila mogucnost da SDP postane prva stranka, a Nermin Niksic najmocniji covjek u Federaciji. PDA, NIP, ASDA i NB dosli da se stave na raspolaganje. SBB odmah rekao da ce sa BH Blokom praviti vlast, a nikako sa SDA. Da se odmah napravio dogovor sa HDZ-om, BH Blok bi danas vodio kompletnu pricu i vec bismo imali daleko bolju vlast na svim nivoima.

Medjutim, ta sansa je propustena vec. Nermin Niksic je SDP doveo pred dva izbora: koalicija sa SDA ili opozicija. Da li je to uradio namjerno ili je to uradio jer je nesposoban, to vise nije ni vazno jer nakon ovakvog debakla, Nermin Niksic mora otici sa cela SDP-a.
Nisam baš nešto upratio kakvo je stanje sa realnom matematikom... Ako zaista postoje realne šanse da se vlast napravi bez SDA - onda navijam za tu mogućnost :)
Na kraju ovog mandata ce biti 20 godina kontinuirane vlasti SDA. U tih 20 godina, matematika je uvijek bila takva da je SDA svih 20 godina mogla provesti u opoziciji. Medjutim, to se nije desilo jer su se uvijek pojavljivali novi partneri koji su vjerovali ili prodavali pricu, da ce oni reformisati SDA, da ce je interno kontrolisati, da je bolje da oni budu ti partneri, a ne neki drugi itd., mandate su provodili tako sto nit reformisu SDA nit je kontrolisu niti mogu ista pozitivno napraviti, a mandate su zavrsavali totalnim debaklom.

P.S. Nek u miru pocivaju GDS i LDS.
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#50221 Re: SDP

Post by drug_profi »

cadburry wrote:
drug_profi wrote:Više je to bitno radi njihovog "ljevičarenja". Šta ono zna o probelmima radničke klase ili ove tzv. srednje klase koja se temeljito unistava svakom novom reformom poreza.
Ode, sjedne da prica sa 10, 100, 1000 ljudi i zna sve o njihovim problemima. Te premise da moras osjetit problem da bi ti bilo stalo do njega podrazumijevaju da je svako dosao u parlament da rijesi licne probleme i podrazumijevaju da ne postoji empatija. Npr. ja nisam nikad bio izbjeglica, ali mi je zao ovih izbjeglica i rado im pomazem koliko mogu.
Da prostiš, ne možeš znati kako je biti izbjeglica dok ne budeš u njihovoj koži. Ne možeš znati kakoje bez posla dok ne ostaneš bez posla. Ne možeš znati kako je raditi nedeljom dok ne radiš posao koji mrziš 10 sati dnevno, 7 dana sedmično...
Pričam i ja sa ljudima i slušam priće, uključim empatiju na max ali ja ne mogu znati i ne mogu shvatiti dubinu problema ako ja imam 3000 KM plate, komforan stan, auto u grijanoj garazi, djecu u dobroj skoli o kojima brine dadilja. Gdje mi empatiju prekida pomisao na akšamluk sa prijateljima i ponuda za ljetovanje...
Last edited by drug_profi on 22/01/2019 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50222 Re: SDP

Post by Banksy »

cadburry wrote:
Na kraju ovog mandata ce biti 20 godina kontinuirane vlasti SDA. U tih 20 godina, matematika je uvijek bila takva da je SDA svih 20 godina mogla provesti u opoziciji. Medjutim, to se nije desilo jer su se uvijek pojavljivali novi partneri koji su vjerovali ili prodavali pricu, da ce oni reformisati SDA, da ce je interno kontrolisati, da je bolje da oni budu ti partneri, a ne neki drugi itd., mandate su provodili tako sto nit reformisu SDA nit je kontrolisu niti mogu ista pozitivno napraviti, a mandate su zavrsavali totalnim debaklom.

.
Da. Zaboravio si samo napomenuti najvažnije, da je motiv uvijek bio samo i jedino novac, pa je tako i danas. Da li su u pitanju ucjene optužnicama zbog stare krađe, da li obećanje novih krađa, svejedno.
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#50223 Re: SDP

Post by Control panel »

agent_zero wrote:Ja sam i prije izbora pisao, dok se ne rastjeraju one face sa predizbornih plakata, skupa sa trbušinom Nikšićem, od ove stranke nema ništa.

Jedinog pametnog člana, prof. Denisa Bećirovića, su gurnuli u ćorsokak, poslije izbora čovjek kao da ne postoji. Niti su se borili za njega da ospore evidentu krađu glasova za bošnjačkog člana predsjedništva, ama baš ništa. Prosto kao da su žrtvovali čovjeka.

Ali i on bi trebao dignuti glas i ovu đubrad rastjerati. Šutnja u ovom slučaju nije zlato.

A onaj slinavac rece javno na tv-u da ce on kao “ozbiljan politicar” ukoliko Denis ne bude izabran dati ostavku na mjesto generalnog sekretara.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#50224 Re: SDP

Post by cadburry »

drug_profi wrote:
cadburry wrote:
drug_profi wrote:Više je to bitno radi njihovog "ljevičarenja". Šta ono zna o probelmima radničke klase ili ove tzv. srednje klase koja se temeljito unistava svakom novom reformom poreza.
Ode, sjedne da prica sa 10, 100, 1000 ljudi i zna sve o njihovim problemima. Te premise da moras osjetit problem da bi ti bilo stalo do njega podrazumijevaju da je svako dosao u parlament da rijesi licne probleme i podrazumijevaju da ne postoji empatija. Npr. ja nisam nikad bio izbjeglica, ali mi je zao ovih izbjeglica i rado im pomazem koliko mogu.
Da prostiš, ne možeš znati kako je biti izbjeglica dok ne budeš u njihovoj koži. Ne možeš znati kakoje bez posla dok ne ostaneš bez posla. Ne možeš znati kako je raditi nedeljom dok ne radiš posao koji mrziš 10 sati dnevno, 7 dana sedmično...
Pričam i ja sa ljudima i slušam priće, uključim empatiju na max ali ja ne mogu znati i ne mogu shvatiti dubinu problema ako ja imam 3000 KM plate, komforan stan, auto u grijanoj garazi, djecu u dobroj skoli o kojima brine dadilja. Gdje mi empatiju prekida pomisao na akšamluk sa prijateljima i ponuda za ljetovanje...
Ja sigurno ne mogu razumjeti kako je biti izbjeglica, ali trenutnim izbjeglicama vise ja valjam, koji ih ne reazumije, ali im donese 5 pari zimske obuce, nego neko ih razumije jer je prosao isto, ali kurcem ne mrda za njih.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#50225 Re: SDP

Post by cyprus »

@drug_profi... Po tvojoj logici (i ne samo tvojoj) u UNHCR-u bi npr. trebale raditi samo izbjeglice ili oni koji su to nekad bili?
Post Reply