Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50076 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 16/03/2021 13:56
foxlife wrote: 16/03/2021 13:13
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 13:07
Nisi niti ćes ikada biti jer si Srbin, Hrvat, dijete mješovitog braka Jevrej, Rom, Albanac?
Ili nisi niti ćeš ikada biti jer je se 99% familije izjasnilo kao Bošnjaci a ti to odbijaš?
Zato sto sam japanac
Aha, shvatam, Bošnjak koji glumi buntovnika.
Aha shvatam i ja ti si poturceni srbin
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#50077 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 16/03/2021 13:55
Da mi je imati tvoju pamet da se malo odmorim.
Pitam normalno pitanje jer mu rečenica ima dvostruko značenje.
Da li nije Bošnjak jer je se nije tako želio izjasniti ili nije jer je se izjasnio kao jedan od dva preostala konstitutivna naroda.
Kao što rekoh, da mi je stvarno tvoju pamet jer je stvarno umjetnost od toga okrenuti priču na Bingo i patriotske pjesme :lol:
A i osoba sa naočarama sa prejakom dioptrijom može pročitati da pise Hank a ne Hanka.
Evo, nisam ni ja Bošnjak, bez obzira na ime i prezime. Šta mi možeš?

Znam vrlo dobro dokle ovdašnje bošnjaštvo mogu svariti, a znam i odakle mi se tačno povraća od njega. Zašto je to tebi uopšte bitno je li neko Bošnjak, Hrvat ili Marsovac? Kao da je nacionalni identitet jedina ulaznica kada su u pitanju ovakve rasprave.

Svako onaj ko smatra da je osnova Bošnjaštva - političko učenje Alija Izetbegovića mora da zna da to nije bošnjaštvo. To je vjersko-politička sekta.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50078 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 16/03/2021 14:01
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 13:56
foxlife wrote: 16/03/2021 13:13
Zato sto sam japanac
Aha, shvatam, Bošnjak koji glumi buntovnika.
Aha shvatam i ja ti si poturceni srbin
Ja mislim da je nakon Ivane Marić i tebi jasno da tako možes slobodno pisati samo još na forumu.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50079 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 16/03/2021 14:01
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 13:55
Da mi je imati tvoju pamet da se malo odmorim.
Pitam normalno pitanje jer mu rečenica ima dvostruko značenje.
Da li nije Bošnjak jer je se nije tako želio izjasniti ili nije jer je se izjasnio kao jedan od dva preostala konstitutivna naroda.
Kao što rekoh, da mi je stvarno tvoju pamet jer je stvarno umjetnost od toga okrenuti priču na Bingo i patriotske pjesme :lol:
A i osoba sa naočarama sa prejakom dioptrijom može pročitati da pise Hank a ne Hanka.
Evo, nisam ni ja Bošnjak, bez obzira na ime i prezime. Šta mi možeš?

Znam vrlo dobro dokle ovdašnje bošnjaštvo mogu svariti, a znam i odakle mi se tačno povraća od njega. Zašto je to tebi uopšte bitno je li neko Bošnjak, Hrvat ili Marsovac? Kao da je nacionalni identitet jedina ulaznica kada su u pitanju ovakve rasprave.

Svako onaj ko smatra da je osnova Bošnjaštva - političko učenje Alija Izetbegovića mora da zna da to nije bošnjaštvo. To je vjersko-politička sekta.
Kao što napisah, moje pitanje je se samo bilo postavljeno jer je njegov komentar imalo dvostruko značenje jer ako to Svetlana Cenić napise je jedno a kada Mirsad Hadžikadić to napiše je drugo značenje. Da mi je jednom razmišljati kao ti da skontam kako si došao do priče o Bingu.
A prvom rečenicom si sve objasnio samo nisi toga svjestan.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#50080 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:12
Kao što napisah, moje pitanje je se samo bilo postavljeno jer je njegov komentar imalo dvostruko značenje jer ako to Svetlana Cenić napise je jedno a kada Mirsad Hadžikadić to napiše je drugo značenje. Da mi je jednom razmišljati kao ti da skontam kako si došao do priče o Bingu.
A prvom rečenicom si sve objasnio samo nisi toga svjestan.
Ne možeš razmišljati kao ja, jer nemaš iskustvo koje imam ja.

Ne živimo u istoj zemlji, ne komuniciramo sa istim ljudima...

Ja ne patroniziram iz Njemačke, što je najvažnije, već živim u ovoj zemlji i poznato mi je stvarno stanje - šta ljude muči, tišti, boli...

Tebe vara osjećaj da ti nekome nešto pomažeš svojim razmišljanjem ili stavovima na ovom forumu. To je privid.
Niti možeš biti veći patriota od bilo koga ovdje, nebitno na naciju, jer nisi dio ni problematike, niti riješenja.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50081 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:08
foxlife wrote: 16/03/2021 14:01
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 13:56
Aha, shvatam, Bošnjak koji glumi buntovnika.
Aha shvatam i ja ti si poturceni srbin
Ja mislim da je nakon Ivane Marić i tebi jasno da tako možes slobodno pisati samo još na forumu.
Ja i?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50082 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 16/03/2021 14:20
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:12
Kao što napisah, moje pitanje je se samo bilo postavljeno jer je njegov komentar imalo dvostruko značenje jer ako to Svetlana Cenić napise je jedno a kada Mirsad Hadžikadić to napiše je drugo značenje. Da mi je jednom razmišljati kao ti da skontam kako si došao do priče o Bingu.
A prvom rečenicom si sve objasnio samo nisi toga svjestan.
Ne možeš razmišljati kao ja, jer nemaš iskustvo koje imam ja.

Ne živimo u istoj zemlji, ne komuniciramo sa istim ljudima...

Ja ne patroniziram iz Njemačke, što je najvažnije, već živim u ovoj zemlji i poznato mi je stvarno stanje - šta ljude muči, tišti, boli...

Tebe vara osjećaj da ti nekome nešto pomažeš svojim razmišljanjem ili stavovima na ovom forumu. To je privid.
Niti možeš biti veći patriota od bilo koga ovdje, nebitno na naciju, jer nisi dio ni problematike, niti riješenja.
Ja sam prije 6 godina otišao, nisam otišao ni 1974. ni 1992. ni 2000.
Znači kada sam otišao već su počeli portali i društvene mreže gdje možeš dobiti informacije o stanju u nekom selu Brazilu isto kao u nekom selu kod Zenice i to vas najviše boli, što ne možete prosipati šuplju kako eto neko nema pojma o čemu govori i kakvo je stanje u BiH.
Osim dešavanja u tvojoj opštini gdje znaš stvari iz prve ruke ti u doba interneta imaš pojma šta se dešava u ostatku BiH isto toliko kao neko sa Floride što prati BH događanja jer i ti dobijaš te informacije preko portala, foruma, Facebooka i Twittera kao i on.
Tako da priča "Vrati se pa vidi kako je" je postala staromodna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83407
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#50083 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Znam i ja kako je u Njemackoj. Sve ima na portalima. Ne moze vise tetka iz Braunšvajga da prica kod nas u Njemackoj vako....
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#50084 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by doremifa »

_BataZiv_0809 wrote: 16/03/2021 15:53 Znam i ja kako je u Njemackoj. Sve ima na portalima. Ne moze vise tetka iz Braunšvajga da prica kod nas u Njemackoj vako....
Gospodinu kojem se obracas je jasno sve, i kako je Ujgurima i kako je Jazidima, zna kako je bilo u Ausvicu a zna i Srebrenicu i to bolje od onih sto su je prezivjeli jer je navodno procitao preko 2 knjige i 23 clanka o toj temi.
Čitao je ponesto a bogme i filmova pogledao o Mont Everestu tako da se ne mora penjati gore da zna kako je.
Gledao je i onaj BBC dokumentarac o planeti Zemlji pa je relativno upoznat sa svakom mogućoj temi koja se dešava makar dijelom na našoj planeti.
Jedino što mu pamet nije dozvolila, iako obožava SDA, je da nekako sebi ovdje obezbjedi egzistenciju. O tome nijedna knjiga nije napisana nažalost
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50085 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 16/03/2021 15:53 Znam i ja kako je u Njemackoj. Sve ima na portalima. Ne moze vise tetka iz Braunšvajga da prica kod nas u Njemackoj vako....
Pa ne može, neka je i to prošlo, to je već generacija, kako domaći tako dijaspora, gdje je ta priča još prolazila.
Ovi već zadnjih 10 godina koji su otišli, niti oni mogu furati priču kako je sve crno i teško u Njemačkoj niti može druga strana uvjeriti ove da je za sve kriva SDA.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50086 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

doremifa wrote: 16/03/2021 17:14
_BataZiv_0809 wrote: 16/03/2021 15:53 Znam i ja kako je u Njemackoj. Sve ima na portalima. Ne moze vise tetka iz Braunšvajga da prica kod nas u Njemackoj vako....
Gospodinu kojem se obracas je jasno sve, i kako je Ujgurima i kako je Jazidima, zna kako je bilo u Ausvicu a zna i Srebrenicu i to bolje od onih sto su je prezivjeli jer je navodno procitao preko 2 knjige i 23 clanka o toj temi.
Čitao je ponesto a bogme i filmova pogledao o Mont Everestu tako da se ne mora penjati gore da zna kako je.
Gledao je i onaj BBC dokumentarac o planeti Zemlji pa je relativno upoznat sa svakom mogućoj temi koja se dešava makar dijelom na našoj planeti.
Jedino što mu pamet nije dozvolila, iako obožava SDA, je da nekako sebi ovdje obezbjedi egzistenciju. O tome nijedna knjiga nije napisana nažalost
Ima jedna dobra knjiga koju znaš sigurno.
"Kako sam konceptualno živio od punicine penzije".
User avatar
klizim po parkingu
Posts: 243
Joined: 25/02/2021 23:49

#50087 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by klizim po parkingu »

Hank Paldum wrote: 16/03/2021 17:58
_BataZiv_0809 wrote: 16/03/2021 15:53 Znam i ja kako je u Njemackoj. Sve ima na portalima. Ne moze vise tetka iz Braunšvajga da prica kod nas u Njemackoj vako....
Pa ne može, neka je i to prošlo, to je već generacija, kako domaći tako dijaspora, gdje je ta priča još prolazila.
Ovi već zadnjih 10 godina koji su otišli, niti oni mogu furati priču kako je sve crno i teško u Njemačkoj niti može druga strana uvjeriti ove da je za sve kriva SDA.
[youtube]https://youtu.be/QY7W4-4KkhI/youtube]

pa sto ne kazes lutko da krivo je more a ne sda
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50088 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

klizim po parkingu wrote: 16/03/2021 18:12
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 17:58
_BataZiv_0809 wrote: 16/03/2021 15:53 Znam i ja kako je u Njemackoj. Sve ima na portalima. Ne moze vise tetka iz Braunšvajga da prica kod nas u Njemackoj vako....
Pa ne može, neka je i to prošlo, to je već generacija, kako domaći tako dijaspora, gdje je ta priča još prolazila.
Ovi već zadnjih 10 godina koji su otišli, niti oni mogu furati priču kako je sve crno i teško u Njemačkoj niti može druga strana uvjeriti ove da je za sve kriva SDA.
[youtube]https://youtu.be/QY7W4-4KkhI/youtube]

pa sto ne kazes lutko da krivo je more a ne sda
Ja se ponadao da je link zašto je SDA kriva a ono link pjesme koja ide uz tvoj komentar. Očekivano.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50089 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Evo sta o Hanku kazu na drugom forumu...onom nekom bosanskom forumu
Tamo je poceo iz cista mira napadati tuzlake i Tuzlu,jer su multietnicki grad i nema problema u Tz na nacionalnoj osnovi ali on to ne moze svariti nikako...klasicni fasisoid
Inace je on ovdje negdje napisao da je tamo Nazif Mashroom

Image

Dobro ga je ovaj opisao "kongnitivno disfunkcionalan" :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50090 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by bunk »

Bas sam se pitao gdje je Arzo..
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#50091 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Obojica su stari sax forumasi.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#50092 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:57
Ja sam prije 6 godina otišao, nisam otišao ni 1974. ni 1992. ni 2000.
Znači kada sam otišao već su počeli portali i društvene mreže gdje možeš dobiti informacije o stanju u nekom selu Brazilu isto kao u nekom selu kod Zenice i to vas najviše boli, što ne možete prosipati šuplju kako eto neko nema pojma o čemu govori i kakvo je stanje u BiH.
Osim dešavanja u tvojoj opštini gdje znaš stvari iz prve ruke ti u doba interneta imaš pojma šta se dešava u ostatku BiH isto toliko kao neko sa Floride što prati BH događanja jer i ti dobijaš te informacije preko portala, foruma, Facebooka i Twittera kao i on.
Tako da priča "Vrati se pa vidi kako je" je postala staromodna.
Ah, evo i kratkog traktata o imanentnosti informacija u moderno doba.

Tvoj zaključak je tačno onoliko površan koliko si ti sposoban vjerovati u ovo što pišeš.

Sam pristup informacijama ti ne daje mogućnost stvarnog uvida u određenu problematiku, pogotovo što si ti, to je već očito, vezan za portale i medije koji odgovaraju tvojoj ideološkoj poziciji. To znači da ti vjeruješ u ono što želiš da vjeruješ, bez jasnog distanciranja jer se u današnje doba informacija mora provjeriti iz više izvora. Danas više nego ikada.

To što ja imam pristup informacijama tipa koliko je poginulo stanovnika Nepala u nekom odronu ili koliko je ubijeno ljudi u obračunu narko-kartela u Meksiku ne čini me uopšte ekspertom za ta društva, baš kao što tebi ne daje za pravo, da sve ono što pročitaš u STAV-u ili kakvom drugomj SDA mediju, prezentuješ pod golu istinu.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50093 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

Škobo Habu wrote: 17/03/2021 09:52
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:57
Ja sam prije 6 godina otišao, nisam otišao ni 1974. ni 1992. ni 2000.
Znači kada sam otišao već su počeli portali i društvene mreže gdje možeš dobiti informacije o stanju u nekom selu Brazilu isto kao u nekom selu kod Zenice i to vas najviše boli, što ne možete prosipati šuplju kako eto neko nema pojma o čemu govori i kakvo je stanje u BiH.
Osim dešavanja u tvojoj opštini gdje znaš stvari iz prve ruke ti u doba interneta imaš pojma šta se dešava u ostatku BiH isto toliko kao neko sa Floride što prati BH događanja jer i ti dobijaš te informacije preko portala, foruma, Facebooka i Twittera kao i on.
Tako da priča "Vrati se pa vidi kako je" je postala staromodna.
Ah, evo i kratkog traktata o imanentnosti informacija u moderno doba.

Tvoj zaključak je tačno onoliko površan koliko si ti sposoban vjerovati u ovo što pišeš.

Sam pristup informacijama ti ne daje mogućnost stvarnog uvida u određenu problematiku, pogotovo što si ti, to je već očito, vezan za portale i medije koji odgovaraju tvojoj ideološkoj poziciji. To znači da ti vjeruješ u ono što želiš da vjeruješ, bez jasnog distanciranja jer se u današnje doba informacija mora provjeriti iz više izvora. Danas više nego ikada.

To što ja imam pristup informacijama tipa koliko je poginulo stanovnika Nepala u nekom odronu ili koliko je ubijeno ljudi u obračunu narko-kartela u Meksiku ne čini me uopšte ekspertom za ta društva, baš kao što tebi ne daje za pravo, da sve ono što pročitaš u STAV-u ili kakvom drugomj SDA mediju, prezentuješ pod golu istinu.
Kao što rekoh, nije ovo više 1997. godina.
Danas se za Paušal Fortu sazna u Detroitu isto brzo kao u Zavidovićima i to vas boli.
Škobo Habu
Posts: 9791
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#50094 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

Hank Paldum wrote: 17/03/2021 11:32
Kao što rekoh, nije ovo više 1997. godina.
Danas se za Paušal Fortu sazna u Detroitu isto brzo kao u Zavidovićima i to vas boli.
Da, u pravu si.

Zaključak kojim bodriš sam sebe. :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50095 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 17/03/2021 11:32
Škobo Habu wrote: 17/03/2021 09:52
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:57
Ja sam prije 6 godina otišao, nisam otišao ni 1974. ni 1992. ni 2000.
Znači kada sam otišao već su počeli portali i društvene mreže gdje možeš dobiti informacije o stanju u nekom selu Brazilu isto kao u nekom selu kod Zenice i to vas najviše boli, što ne možete prosipati šuplju kako eto neko nema pojma o čemu govori i kakvo je stanje u BiH.
Osim dešavanja u tvojoj opštini gdje znaš stvari iz prve ruke ti u doba interneta imaš pojma šta se dešava u ostatku BiH isto toliko kao neko sa Floride što prati BH događanja jer i ti dobijaš te informacije preko portala, foruma, Facebooka i Twittera kao i on.
Tako da priča "Vrati se pa vidi kako je" je postala staromodna.
Ah, evo i kratkog traktata o imanentnosti informacija u moderno doba.

Tvoj zaključak je tačno onoliko površan koliko si ti sposoban vjerovati u ovo što pišeš.

Sam pristup informacijama ti ne daje mogućnost stvarnog uvida u određenu problematiku, pogotovo što si ti, to je već očito, vezan za portale i medije koji odgovaraju tvojoj ideološkoj poziciji. To znači da ti vjeruješ u ono što želiš da vjeruješ, bez jasnog distanciranja jer se u današnje doba informacija mora provjeriti iz više izvora. Danas više nego ikada.

To što ja imam pristup informacijama tipa koliko je poginulo stanovnika Nepala u nekom odronu ili koliko je ubijeno ljudi u obračunu narko-kartela u Meksiku ne čini me uopšte ekspertom za ta društva, baš kao što tebi ne daje za pravo, da sve ono što pročitaš u STAV-u ili kakvom drugomj SDA mediju, prezentuješ pod golu istinu.
Kao što rekoh, nije ovo više 1997. godina.
Danas se za Paušal Fortu sazna u Detroitu isto brzo kao u Zavidovićima i to vas boli.
Kao sto se sazna za aferu asim respiratori za placanje vodu kod postenog budnje.......
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50096 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 17/03/2021 16:10
Hank Paldum wrote: 17/03/2021 11:32
Škobo Habu wrote: 17/03/2021 09:52

Ah, evo i kratkog traktata o imanentnosti informacija u moderno doba.

Tvoj zaključak je tačno onoliko površan koliko si ti sposoban vjerovati u ovo što pišeš.

Sam pristup informacijama ti ne daje mogućnost stvarnog uvida u određenu problematiku, pogotovo što si ti, to je već očito, vezan za portale i medije koji odgovaraju tvojoj ideološkoj poziciji. To znači da ti vjeruješ u ono što želiš da vjeruješ, bez jasnog distanciranja jer se u današnje doba informacija mora provjeriti iz više izvora. Danas više nego ikada.

To što ja imam pristup informacijama tipa koliko je poginulo stanovnika Nepala u nekom odronu ili koliko je ubijeno ljudi u obračunu narko-kartela u Meksiku ne čini me uopšte ekspertom za ta društva, baš kao što tebi ne daje za pravo, da sve ono što pročitaš u STAV-u ili kakvom drugomj SDA mediju, prezentuješ pod golu istinu.
Kao što rekoh, nije ovo više 1997. godina.
Danas se za Paušal Fortu sazna u Detroitu isto brzo kao u Zavidovićima i to vas boli.
Kao sto se sazna za aferu asim respiratori za placanje vodu kod postenog budnje.......
Asim Sarajlić je onda podnip ostavku na sve funkcije, za Budnju i Fikreta Hodžoća ne glasam i nisu uopšte u politici, za Novalića će se vidjeti je li nevin dok Forto nakon afere paušal ne samo da nije podnio ostavku nego je imao obraza da bude ponovo na istoj funkciji.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50097 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 17/03/2021 16:18
foxlife wrote: 17/03/2021 16:10
Hank Paldum wrote: 17/03/2021 11:32
Kao što rekoh, nije ovo više 1997. godina.
Danas se za Paušal Fortu sazna u Detroitu isto brzo kao u Zavidovićima i to vas boli.
Kao sto se sazna za aferu asim respiratori za placanje vodu kod postenog budnje.......
Asim Sarajlić je onda podnip ostavku na sve funkcije, za Budnju i Fikreta Hodžoća ne glasam i nisu uopšte u politici, za Novalića će se vidjeti je li nevin dok Forto nakon afere paušal ne samo da nije podnio ostavku nego je imao obraza da bude ponovo na istoj funkciji.
Sarajlic je u domu naroda
Budnjo je jel da sve zaradio sa 20 maraka sto je imao u dzepu
Fikret takodjer sve zaradio rukama svojim?
Novalic ostao premijer federacije nakon respiratora
I ti to poredis sa pausalom kojeg je na kraju odbio a ovaj jos hoce da nabavlja vakcine kao respiratore
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#50098 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 17/03/2021 16:22
Hank Paldum wrote: 17/03/2021 16:18
foxlife wrote: 17/03/2021 16:10

Kao sto se sazna za aferu asim respiratori za placanje vodu kod postenog budnje.......
Asim Sarajlić je onda podnip ostavku na sve funkcije, za Budnju i Fikreta Hodžoća ne glasam i nisu uopšte u politici, za Novalića će se vidjeti je li nevin dok Forto nakon afere paušal ne samo da nije podnio ostavku nego je imao obraza da bude ponovo na istoj funkciji.
Sarajlic je u domu naroda
Budnjo je jel da sve zaradio sa 20 maraka sto je imao u dzepu
Fikret takodjer sve zaradio rukama svojim?
Novalic ostao premijer federacije nakon respiratora
I ti to poredis sa pausalom kojeg je na kraju odbio a ovaj jos hoce da nabavlja vakcine kao respiratore

Asim odlazi kada mu mandat istekne
Fikret i Budnjo nisu u politici niti ih je ko birao
Fadil je priznajem trebao privremeno odstupiti sa pozicije dok je proces a kada se dokaže nevinost opet vratiti.
Forto je razotkriven i sam je priznao, znači ne treba suđenje da se dokaže krivica i opet je poslije preuzeo istu poziciju, bezobrazluk.
A dobra ti definicija poštenja, raditi nešto ilegalno pa kada se otkrije onda odmah priznati i svi te hvale kako si pošten jer si odmah priznao :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#50099 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 17/03/2021 17:13
foxlife wrote: 17/03/2021 16:22
Hank Paldum wrote: 17/03/2021 16:18
Asim Sarajlić je onda podnip ostavku na sve funkcije, za Budnju i Fikreta Hodžoća ne glasam i nisu uopšte u politici, za Novalića će se vidjeti je li nevin dok Forto nakon afere paušal ne samo da nije podnio ostavku nego je imao obraza da bude ponovo na istoj funkciji.
Sarajlic je u domu naroda
Budnjo je jel da sve zaradio sa 20 maraka sto je imao u dzepu
Fikret takodjer sve zaradio rukama svojim?
Novalic ostao premijer federacije nakon respiratora
I ti to poredis sa pausalom kojeg je na kraju odbio a ovaj jos hoce da nabavlja vakcine kao respiratore

Asim odlazi kada mu mandat istekne
Fikret i Budnjo nisu u politici niti ih je ko birao
Fadil je priznajem trebao privremeno odstupiti sa pozicije dok je proces a kada se dokaže nevinost opet vratiti.
Forto je razotkriven i sam je priznao, znači ne treba suđenje da se dokaže krivica i opet je poslije preuzeo istu poziciju, bezobrazluk.
A dobra ti definicija poštenja, raditi nešto ilegalno pa kada se otkrije onda odmah priznati i svi te hvale kako si pošten jer si odmah priznao :lol:
Pa zasto onda asim nije napustio kad je radio nesto ilegalno? To isto vazi i za fadila
I ti siguran da je nevin jel?
A sta cemo ako se dokaze suprotno? A on citavo vrijeme pandemije premijer vlade od koje ovisi pola drzave
I forto ce otici kad mu istekne mandat
Fikret i budnjo su itekako u politici
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#50100 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 17/03/2021 11:32
Škobo Habu wrote: 17/03/2021 09:52
Hank Paldum wrote: 16/03/2021 14:57
Ja sam prije 6 godina otišao, nisam otišao ni 1974. ni 1992. ni 2000.
Znači kada sam otišao već su počeli portali i društvene mreže gdje možeš dobiti informacije o stanju u nekom selu Brazilu isto kao u nekom selu kod Zenice i to vas najviše boli, što ne možete prosipati šuplju kako eto neko nema pojma o čemu govori i kakvo je stanje u BiH.
Osim dešavanja u tvojoj opštini gdje znaš stvari iz prve ruke ti u doba interneta imaš pojma šta se dešava u ostatku BiH isto toliko kao neko sa Floride što prati BH događanja jer i ti dobijaš te informacije preko portala, foruma, Facebooka i Twittera kao i on.
Tako da priča "Vrati se pa vidi kako je" je postala staromodna.
Ah, evo i kratkog traktata o imanentnosti informacija u moderno doba.

Tvoj zaključak je tačno onoliko površan koliko si ti sposoban vjerovati u ovo što pišeš.

Sam pristup informacijama ti ne daje mogućnost stvarnog uvida u određenu problematiku, pogotovo što si ti, to je već očito, vezan za portale i medije koji odgovaraju tvojoj ideološkoj poziciji. To znači da ti vjeruješ u ono što želiš da vjeruješ, bez jasnog distanciranja jer se u današnje doba informacija mora provjeriti iz više izvora. Danas više nego ikada.

To što ja imam pristup informacijama tipa koliko je poginulo stanovnika Nepala u nekom odronu ili koliko je ubijeno ljudi u obračunu narko-kartela u Meksiku ne čini me uopšte ekspertom za ta društva, baš kao što tebi ne daje za pravo, da sve ono što pročitaš u STAV-u ili kakvom drugomj SDA mediju, prezentuješ pod golu istinu.
Kao što rekoh, nije ovo više 1997. godina.
Danas se za Paušal Fortu sazna u Detroitu isto brzo kao u Zavidovićima i to vas boli.
Ubi ti po Forti (pausalu) :D
A da li tvoj internet izbaci kada podatak da je isti taj Forto odmah vratio pausal i ne steti budzet ,jos se izvinuo odmah gradjanima?
Mozes li ti navesti jednog SDAovca da je vratio neke pare u budzet i izvinuo se za kriminal ?
Molim ime/na takvih ?
Hajde da vidimo radi li pretrazivac u Njemackoj :lol:
Locked