bunk wrote:Na zalost svim koji nas ne vole Amerika je za nas spremila mjesto u NATO-u i to ne moze sprijecit niko na planeti Zemlji koliko god upinjao i napinjao mozdane vijuge i sta sve ne.
Mi smo u NATO-u.
Da li su?
Delegacija Evropske unije u BiH, Ured visokog predstavnika (OHR) i Ambasada SAD-a u našoj zemlji oglasili su se zajednjičkim saopćenjem u kojem pozivaju domaće vlasti da završe sa formiranjem Doma naroda Parlamenta FBiH, kako bi sve institucije konačno funkcionisale.
Četiri kantonalne skupštine nisu izabrale delegate za Dom naroda, a na to je upozorila i Centralna izborna komisija BiH.
"Napori političkih stranaka trebaju se fokusirati na uspostavu nove vlasti, počevši od izbora delegata u novi saziv Doma naroda Federacije BiH od strane kantonalnih skupština. Stoga apeliramo na kantonalne skupštine koje to još uvijek nisu učinile, da izvrše svoje ustavne obaveze i izaberu svoje delegate bez daljnjeg odlaganja", navodi se u saopćenju.
Iz OHR-a naglašavaju da stari saziv Doma naroda nema legitimitet da donosi bilo kakve odluke, a naročito ne one koje se odnose na budžet.
"Imajući na umu da su opći izbori održani i da su rezultati potvrđeni, Dom naroda u starom sazivu nema demokratski legitimitet za donošenje odluka, a posebno onih u vezi sa važnim pitanjima poput donošenja budžeta. Pored pravnih pitanja koja proizlaze u vezi s takvim odlukama, donošenje budžeta od strane Doma naroda u starom sazivu predstavljalo bi također i opasan presedan koji bi se mogao zloupotrijebiti za daljnje odlaganje uspostave vlasti u BiH, što je neprihvatljivo", zaključuje se u zajedničkom saopćenju.
I
zjavu je naknadno podržala i Ambasada Njemačke u našoj zemlji.
Ranije je za Klix.ba iz OHR-a potvrđeno da stari saziv nema legitimitet da donosi odluke.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znaci OHR jedno prica prije izbora u vezi popisa, a nakon izbora ide ovo
Pored toga iznose totalne dezinformacije u vezi starog saziva..
Sta se sve u drzavi radi, Inzko zabrinut i nece da koristi bonske ovlasti. Ja ti garantujem da neki probosanski politicar napravi neki zajeb, odmah bi kucka koristila iste te ovlasti koje ne koristi kod cjepaca Bosne.
Vidjecemo sta ce se desiti kod apelacije i tu ces znati sta su ti namjenili i da li jedno pricaju, a drugo rade. Na osnovu ovog gore teksta, upravo se tako ponasaju.