SDP

User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#50001 Re: SDP

Post by djkurt »

putokaz1 wrote:Kako bi se ponasali ?

Primjer Nusret Helić i njegovo opcinsko vijece, SDP i SDA su zajedno vec godinama.
Da bilo je i slučajeva saradnje i u Lukavcu i sa SDA i sa PDA,ali bar ne zvanično
Dok su Živi Nusret ,Jasmin,Edis,Edin i Samir SDP će imat načelnike kad oni umru ili promjene stranku NEĆE
Nakon smrti ili promjene stranke SDP će možda samo ostati u Tuzli(ili će Tuzlu dobit DF,NS i sl) a ostalo će se SDA vratiti ko Živinice[/quote]
nažalost ali tačno je tako.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#50002 Re: SDP

Post by It_is_a_Leclerc »

bunk wrote:Kakvi crnjaci.
SDP ima isto kao i sda bazu glasaca koju ne moze pokolebati ni kad bi sad ns uskrnula druga tita i postavila ga na celo stranke.
Oni bi opet za sdp glasali.
A i sda isto,kad ih nije unistilo ovoliko odlazaka godinu dana uoci izbora i ovakva masinerija kontra njih pocev od tk pa dalje pokazali su da su neunistivi.
Sdp i sda su jedina konstanta u BH politici.
SDP je 2014. izgubio 150.000 glasova zbog koalicije od pola godine u okviru platforme.

Sad to neće preživjeti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#50003 Re: SDP

Post by Banksy »

Kad ti SDA zaposli ženu,

https://avaz.ba/vijesti/bih/450623/zelj ... c-u-london

onda se SDA mora i služiti,
pa ući u kolo seoskih, fašističko-šovinističkih SDA pamfletića kojima su svi nebošnjaci krmojedi, čiča Jove, ustaše, četnici i skriveni petokolonaši.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/103 ... a_sda.html

... koji motivi ili možda skriveni interesi vode Magazinovića u želji da pod svaku cijenu spriječi formiranje jakog probosanskog bloka u vlasti.
Jad, jad i bijeda.


Pa vi sad haj'te u koaliciju s SDA.
User avatar
pici
Posts: 46396
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#50004 Re: SDP

Post by pici »

Stranka Daj Pare je u ozbiljnim problemima, retrogradna politika JAZaJA uzima i zadnje pokusaje da se stane na noge.Ovi zlajini isprdci ako uspiju uvuc SDP u koaliciju sa SDA-HDZ-SNSD osovinom, mogu motat kablove... postadose baksis stranka.... selam :bih:
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50005 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Samo da pitam, sta je alternativa ulasku u vlast BH bloka sa Sda?
I jos jedno, koja je snaga Sdp-a u parlamentima ili zajedno s DF-om, svejedno?
Pisete ovdje kao da Sdp i Df imaju svu moc da idu sami, pa nece. A zaboravljate da Sda sama ima vise ruku nego Sdp i Df zajedno i u fed. i u drzavnom parlamentu.
I Sdp nije izgubio 150 000 glasova 2014., nego su se oni prelili Df-u, a sad se dijelom vratili. Uglavnom, broj glasaca ljevice daje isti parlamentarni kapacitet i to je maximum. U PSBiH 2014. DF 5, a SDP 3 poslanika. Ovih izbora, DF 3, a SDP 5. I to je maximum ljevice ljudi, a to nije ni blizu dovoljno da se izbaci SDA i HDZ, tako isto i na federalnom nivou.
Malo realnosti i brojeva nece skoditi prije nego se zauzme stav.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#50006 Re: SDP

Post by megaman4 »

nemampojma0 wrote:Samo da pitam, sta je alternativa ulasku u vlast BH bloka sa Sda?
I jos jedno, koja je snaga Sdp-a u parlamentima ili zajedno s DF-om, svejedno?
Pisete ovdje kao da Sdp i Df imaju svu moc da idu sami, pa nece. A zaboravljate da Sda sama ima vise ruku nego Sdp i Df zajedno i u fed. i u drzavnom parlamentu.
I Sdp nije izgubio 150 000 glasova 2014., nego su se oni prelili Df-u, a sad se dijelom vratili. Uglavnom, broj glasaca ljevice daje isti parlamentarni kapacitet i to je maximum. U PSBiH 2014. DF 5, a SDP 3 poslanika. Ovih izbora, DF 3, a SDP 5. I to je maximum ljevice ljudi, a to nije ni blizu dovoljno da se izbaci SDA i HDZ, tako isto i na federalnom nivou.
Malo realnosti i brojeva nece skoditi prije nego se zauzme stav.
Da postoji iole sloga u Bosnjackom korpusu, islo bi se na izbacivanje HDZ-a iz Federalne vlasti, jer su najveci kocnicari svega u drzavi, zajedno sa SNSD-om. Ali ne, cilj je samo SDA izbaciti, sa svih nivoa vlasti. Tu neslogu koristi dvojac Covic - Dodik da do kraja razvlaste Bosnjake kao politickog faktora, koji jedini iskreno zeli opstanak BiH.

Cijelo vrijeme se radi na palestinizaciji BiH, ali neki izgleda to ne vide? :roll:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50007 Re: SDP

Post by channel10 »

megaman4 wrote:
nemampojma0 wrote:Samo da pitam, sta je alternativa ulasku u vlast BH bloka sa Sda?
I jos jedno, koja je snaga Sdp-a u parlamentima ili zajedno s DF-om, svejedno?
Pisete ovdje kao da Sdp i Df imaju svu moc da idu sami, pa nece. A zaboravljate da Sda sama ima vise ruku nego Sdp i Df zajedno i u fed. i u drzavnom parlamentu.
I Sdp nije izgubio 150 000 glasova 2014., nego su se oni prelili Df-u, a sad se dijelom vratili. Uglavnom, broj glasaca ljevice daje isti parlamentarni kapacitet i to je maximum. U PSBiH 2014. DF 5, a SDP 3 poslanika. Ovih izbora, DF 3, a SDP 5. I to je maximum ljevice ljudi, a to nije ni blizu dovoljno da se izbaci SDA i HDZ, tako isto i na federalnom nivou.
Malo realnosti i brojeva nece skoditi prije nego se zauzme stav.
Da postoji iole sloga u Bosnjackom korpusu, islo bi se na izbacivanje HDZ-a iz Federalne vlasti, jer su najveci kocnicari svega u drzavi, zajedno sa SNSD-om. Ali ne, cilj je samo SDA izbaciti, sa svih nivoa vlasti. Tu neslogu koristi dvojac Covic - Dodik da do kraja razvlaste Bosnjake kao politickog faktora, koji jedini iskreno zeli opstanak BiH.

Cijelo vrijeme se radi na palestinizaciji BiH, ali neki izgleda to ne vide? :roll:
Samo bi ovo trebao biti razlog koalicije SDA-BH Blok. Ako to nije, onda nemaju sta traziti jedni sa drugima. Znaci izbacivanje HDZ na nivou FBIH-a i BIH.

Ako to nije moguce, onda samo dzabe kreche.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50008 Re: SDP

Post by bunk »

..
Last edited by bunk on 20/01/2019 17:16, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50009 Re: SDP

Post by bunk »

channel10 wrote:
megaman4 wrote:
nemampojma0 wrote:Samo da pitam, sta je alternativa ulasku u vlast BH bloka sa Sda?
I jos jedno, koja je snaga Sdp-a u parlamentima ili zajedno s DF-om, svejedno?
Pisete ovdje kao da Sdp i Df imaju svu moc da idu sami, pa nece. A zaboravljate da Sda sama ima vise ruku nego Sdp i Df zajedno i u fed. i u drzavnom parlamentu.
I Sdp nije izgubio 150 000 glasova 2014., nego su se oni prelili Df-u, a sad se dijelom vratili. Uglavnom, broj glasaca ljevice daje isti parlamentarni kapacitet i to je maximum. U PSBiH 2014. DF 5, a SDP 3 poslanika. Ovih izbora, DF 3, a SDP 5. I to je maximum ljevice ljudi, a to nije ni blizu dovoljno da se izbaci SDA i HDZ, tako isto i na federalnom nivou.
Malo realnosti i brojeva nece skoditi prije nego se zauzme stav.
Da postoji iole sloga u Bosnjackom korpusu, islo bi se na izbacivanje HDZ-a iz Federalne vlasti, jer su najveci kocnicari svega u drzavi, zajedno sa SNSD-om. Ali ne, cilj je samo SDA izbaciti, sa svih nivoa vlasti. Tu neslogu koristi dvojac Covic - Dodik da do kraja razvlaste Bosnjake kao politickog faktora, koji jedini iskreno zeli opstanak BiH.

Cijelo vrijeme se radi na palestinizaciji BiH, ali neki izgleda to ne vide? :roll:
Samo bi ovo trebao biti razlog koalicije SDA-BH Blok. Ako to nije, onda nemaju sta traziti jedni sa drugima. Znaci izbacivanje HDZ na nivou FBIH-a i BIH.

Ako to nije moguce, onda samo dzabe kreche.
Jel i kod tebe jos uvijek forum steka?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50010 Re: SDP

Post by channel10 »

Sve isto. Cim se refresh uradi, 4-5 kopija ide u donji desni dio ekrana.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50011 Re: SDP

Post by bunk »

Isti slucaj.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50012 Re: SDP

Post by channel10 »

Prati nas stranka :zoka: :mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50013 Re: SDP

Post by bunk »

:run: :mrgreen:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#50014 Re: SDP

Post by horkesh »

channel10 wrote:
megaman4 wrote:
nemampojma0 wrote:Samo da pitam, sta je alternativa ulasku u vlast BH bloka sa Sda?
I jos jedno, koja je snaga Sdp-a u parlamentima ili zajedno s DF-om, svejedno?
Pisete ovdje kao da Sdp i Df imaju svu moc da idu sami, pa nece. A zaboravljate da Sda sama ima vise ruku nego Sdp i Df zajedno i u fed. i u drzavnom parlamentu.
I Sdp nije izgubio 150 000 glasova 2014., nego su se oni prelili Df-u, a sad se dijelom vratili. Uglavnom, broj glasaca ljevice daje isti parlamentarni kapacitet i to je maximum. U PSBiH 2014. DF 5, a SDP 3 poslanika. Ovih izbora, DF 3, a SDP 5. I to je maximum ljevice ljudi, a to nije ni blizu dovoljno da se izbaci SDA i HDZ, tako isto i na federalnom nivou.
Malo realnosti i brojeva nece skoditi prije nego se zauzme stav.
Da postoji iole sloga u Bosnjackom korpusu, islo bi se na izbacivanje HDZ-a iz Federalne vlasti, jer su najveci kocnicari svega u drzavi, zajedno sa SNSD-om. Ali ne, cilj je samo SDA izbaciti, sa svih nivoa vlasti. Tu neslogu koristi dvojac Covic - Dodik da do kraja razvlaste Bosnjake kao politickog faktora, koji jedini iskreno zeli opstanak BiH.

Cijelo vrijeme se radi na palestinizaciji BiH, ali neki izgleda to ne vide? :roll:
Samo bi ovo trebao biti razlog koalicije SDA-BH Blok. Ako to nije, onda nemaju sta traziti jedni sa drugima. Znaci izbacivanje HDZ na nivou FBIH-a i BIH.

Ako to nije moguce, onda samo dzabe kreche.
To nije moguće uraditi sve dok HDZ kontroliše Klub Hrvata u Domu naroda FBiH.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50015 Re: SDP

Post by channel10 »

Pa koji qrc se dogovaraju ista dok ne dobiju odgovor na apelaciju US na odluku CIK-a? Da li uopste iko poslao apelaciju?
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50016 Re: SDP

Post by Digresija »

channel10 wrote:Pa koji qrc se dogovaraju ista dok ne dobiju odgovor na apelaciju US na odluku CIK-a? Da li uopste iko poslao apelaciju?
To i meni nije jasno, ovamo svi protiv odluke CIK-a, a istovremeno se pripremaju da popune Dom naroda. SDA tvrdi da su poslali apelaciju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50017 Re: SDP

Post by channel10 »

Digresija wrote:
channel10 wrote:Pa koji qrc se dogovaraju ista dok ne dobiju odgovor na apelaciju US na odluku CIK-a? Da li uopste iko poslao apelaciju?
To i meni nije jasno, ovamo svi protiv odluke CIK-a, a istovremeno se pripremaju da popune Dom naroda. SDA tvrdi da su poslali apelaciju.
Ma meni to sve smrdi da niko nista nije ni poslao, a i ako su poslali, da su apelacije uradjene tako da budu odbijene. Ne treba zaboraviti da su sve to kuchke stare (svi na vlasti).
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50018 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Apsolutno podrzavam prethodne komentare o izbacivanju HDZ-a iz vlasti i na entitetskom i drzavnom nivou i nadam se da ce se to i desiti. Medjutim, kao sto svi znamo to ovisi o Ustavnom sudu. A 6 poslanika hrvatske nacionalnosti u kantonalnim skupstinama iz Df i Sdp je izabrano, tako ukoliko Ustavni sud nalozi primjenu popisa iz 1991., HDZ nece imati dvotrecinsku vecinu u klubu Hrvata DN PFBiH.
Sve to bi dovelo do drzavne vlasti BH blok, SDA i SNSD, preslikano stanje iz Predsjednistva BiH.
E sad to objasniti ovim, kako @chanel10 rece, narcisima je malo teze, jer njih samo zanima "bolja plata i standard zivota"...samo ne znam gdje i kako misle ostvariti to, ukoliko drzava bude uvedena u vecu krizu i opasnost.
Digresija
Posts: 321
Joined: 09/01/2019 22:28

#50019 Re: SDP

Post by Digresija »

channel10 wrote:
Digresija wrote:
channel10 wrote:Pa koji qrc se dogovaraju ista dok ne dobiju odgovor na apelaciju US na odluku CIK-a? Da li uopste iko poslao apelaciju?
To i meni nije jasno, ovamo svi protiv odluke CIK-a, a istovremeno se pripremaju da popune Dom naroda. SDA tvrdi da su poslali apelaciju.
Ma meni to sve smrdi da niko nista nije ni poslao, a i ako su poslali, da su apelacije uradjene tako da budu odbijene. Ne treba zaboraviti da su sve to kuchke stare (svi na vlasti).
I ja sumnjam da je iko išta uradio, samo mazanje očiju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50020 Re: SDP

Post by channel10 »

nemampojma0 wrote:Apsolutno podrzavam prethodne komentare o izbacivanju HDZ-a iz vlasti i na entitetskom i drzavnom nivou i nadam se da ce se to i desiti. Medjutim, kao sto svi znamo to ovisi o Ustavnom sudu. A 6 poslanika hrvatske nacionalnosti u kantonalnim skupstinama iz Df i Sdp je izabrano, tako ukoliko Ustavni sud nalozi primjenu popisa iz 1991., HDZ nece imati dvotrecinsku vecinu u klubu Hrvata DN PFBiH.
Sve to bi dovelo do drzavne vlasti BH blok, SDA i SNSD, preslikano stanje iz Predsjednistva BiH.
E sad to objasniti ovim, kako @chanel10 rece, narcisima je malo teze, jer njih samo zanima "bolja plata i standard zivota"...samo ne znam gdje i kako misle ostvariti to, ukoliko drzava bude uvedena u vecu krizu i opasnost.
Pa kako kiki kaze, cekaju naredne izbore :D . Ko drzava moze cekati dok narod dodje sebi pa pocne glasati pa eto recimo za NS. Ovo je cista komedija i nista vise. Svaka cast kikiju, ali...
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#50021 Re: SDP

Post by nemampojma0 »

Digresija wrote:
channel10 wrote:Pa koji qrc se dogovaraju ista dok ne dobiju odgovor na apelaciju US na odluku CIK-a? Da li uopste iko poslao apelaciju?
To i meni nije jasno, ovamo svi protiv odluke CIK-a, a istovremeno se pripremaju da popune Dom naroda. SDA tvrdi da su poslali apelaciju.
Apelaciju ustavnom sudu je uputio clan Predsjednistva BiH Zeljko Komsic, takodje je podnio i krivicnu prijavu protiv clanova CIK-a, to pouzdano znam. A mislim da je i SDA takodje podnijela apelaciju prema US.
Ustavni sud zasjeda u februaru.
Zato se sve najave o formiranju vlasti vezuju za mart.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#50022 Re: SDP

Post by Kejn »

nemampojma0 wrote: A 6 poslanika hrvatske nacionalnosti u kantonalnim skupstinama iz Df i Sdp je izabrano,
Jesi siguran? Imas li neki link?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50023 Re: SDP

Post by channel10 »

nemampojma0 wrote:
Digresija wrote:
channel10 wrote:Pa koji qrc se dogovaraju ista dok ne dobiju odgovor na apelaciju US na odluku CIK-a? Da li uopste iko poslao apelaciju?
To i meni nije jasno, ovamo svi protiv odluke CIK-a, a istovremeno se pripremaju da popune Dom naroda. SDA tvrdi da su poslali apelaciju.
Apelaciju ustavnom sudu je uputio clan Predsjednistva BiH Zeljko Komsic, takodje je podnio i krivicnu prijavu protiv clanova CIK-a, to pouzdano znam. A mislim da je i SDA takodje podnijela apelaciju prema US.
Ustavni sud zasjeda u februaru.
Zato se sve najave o formiranju vlasti vezuju za mart.
Ako je tako onda :thumbup:

Sve zavisi od stranog sudije, a posto su OHR i neke ambasade izasle sa onim od neki dan, onda bi se moglo svasta desiti. A i oni chmarovi Dodik i polubrat mu ne laju dzaba zadnjih godinu dana, bas kao im i polusestra iz susjedstva. Sad cemo vidjeti sta je MZ pripremila i da li jedno pricaju, a drugo rade, odnosno kakvu su buducnost spremili ovoj drzavi.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50024 Re: SDP

Post by bunk »

Na zalost svim koji nas ne vole Amerika je za nas spremila mjesto u NATO-u i to ne moze sprijecit niko na planeti Zemlji koliko god upinjao i napinjao mozdane vijuge i sta sve ne.
Mi smo u NATO-u.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#50025 Re: SDP

Post by channel10 »

bunk wrote:Na zalost svim koji nas ne vole Amerika je za nas spremila mjesto u NATO-u i to ne moze sprijecit niko na planeti Zemlji koliko god upinjao i napinjao mozdane vijuge i sta sve ne.
Mi smo u NATO-u.
Da li su?

Delegacija Evropske unije u BiH, Ured visokog predstavnika (OHR) i Ambasada SAD-a u našoj zemlji oglasili su se zajednjičkim saopćenjem u kojem pozivaju domaće vlasti da završe sa formiranjem Doma naroda Parlamenta FBiH, kako bi sve institucije konačno funkcionisale.
Četiri kantonalne skupštine nisu izabrale delegate za Dom naroda, a na to je upozorila i Centralna izborna komisija BiH.

"Napori političkih stranaka trebaju se fokusirati na uspostavu nove vlasti, počevši od izbora delegata u novi saziv Doma naroda Federacije BiH od strane kantonalnih skupština. Stoga apeliramo na kantonalne skupštine koje to još uvijek nisu učinile, da izvrše svoje ustavne obaveze i izaberu svoje delegate bez daljnjeg odlaganja", navodi se u saopćenju.

Iz OHR-a naglašavaju da stari saziv Doma naroda nema legitimitet da donosi bilo kakve odluke, a naročito ne one koje se odnose na budžet.

"Imajući na umu da su opći izbori održani i da su rezultati potvrđeni, Dom naroda u starom sazivu nema demokratski legitimitet za donošenje odluka, a posebno onih u vezi sa važnim pitanjima poput donošenja budžeta. Pored pravnih pitanja koja proizlaze u vezi s takvim odlukama, donošenje budžeta od strane Doma naroda u starom sazivu predstavljalo bi također i opasan presedan koji bi se mogao zloupotrijebiti za daljnje odlaganje uspostave vlasti u BiH, što je neprihvatljivo", zaključuje se u zajedničkom saopćenju.

Izjavu je naknadno podržala i Ambasada Njemačke u našoj zemlji.

Ranije je za Klix.ba iz OHR-a potvrđeno da stari saziv nema legitimitet da donosi odluke.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znaci OHR jedno prica prije izbora u vezi popisa, a nakon izbora ide ovo :izet:

Pored toga iznose totalne dezinformacije u vezi starog saziva..

Sta se sve u drzavi radi, Inzko zabrinut i nece da koristi bonske ovlasti. Ja ti garantujem da neki probosanski politicar napravi neki zajeb, odmah bi kucka koristila iste te ovlasti koje ne koristi kod cjepaca Bosne.

Vidjecemo sta ce se desiti kod apelacije i tu ces znati sta su ti namjenili i da li jedno pricaju, a drugo rade. Na osnovu ovog gore teksta, upravo se tako ponasaju.
Post Reply