"Kvalitet goriva na pumpama"?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#51 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by campa_xxx »

Olympus C170 wrote:...A to sto je nasao prljavstinu u filteru za gorivu ovaj sto je zapoceo temu-nije mu kriva benzinske pumpe nego mu je korodirao rezervoar iznutra i prljavstina je povukla do fitera(smedje boje).Inace se benzinski filteri mijenjaju(ako niste znali)svaka 2 mjeseca)a nisu vala ni skupi-1,5-2 KM!Poenta-pripremite svoj auto za drugaciju eksploataciju(zimske uslove!) ;-)
....
Vjeruj mi da redovno mijenjam filtere i cesce nego sto si ti naveo...100% je kriva benzinska pumpa, evo sad nemam problema (citaj, ne sipam vise na EP kod OHR-a). Najcesce sipam na EP-C.Vila i nemam nikakvih problema....i isto tako ovo nema veze sa zimom sto se meni desilo jer tada nije ni bila zima....
adnanGOLF
Posts: 2
Joined: 16/06/2010 15:53

#52 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by adnanGOLF »

RAJA NEZNAM ZA ENERGOPETROL SAMO DA OBAVJESTIM RAJU KOJI VOZE DIZEL MOTORE NOVIJE SA TURBINAMA JA SAM IMO STALNI PROBLEM SA TURBINOM I UPALI MI SE NA BORDU (((((((Abgas werkstatt)))))))JA SAM TESTIRO I NA KRAJU SAM SKONTO DA JE DO GORIVA JA SAM SIPO GORIVO NA HIFA PUMPAMA ALI KATASTROFA JE AKO KO IMA
PROBLEM SA TURBINOM ILI TO DA MU SE PALI LAMPICA ------Abgas werkstatt------ PROBAJTE SIPATI NA EL-TARIKU ILI OMV ,,,

PRVO SAM IMO GOLFA 4 STALNO PROBLEMA I NAKRAJU KUPIM NOVOG GOLFA 5 I POĆELO ME ZEZATI ODEM U ASU I TAKO MI KAŽU DA IMAM PROBLEM SA GORIVOM DA PROMJENIM PUMPU I TAKO JE BILO


POZZZZ RAJAAAAA
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#53 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by HAVANA »

adnanGOLF wrote:RAJA NEZNAM ZA ENERGOPETROL SAMO DA OBAVJESTIM RAJU KOJI VOZE DIZEL MOTORE NOVIJE SA TURBINAMA JA SAM IMO STALNI PROBLEM SA TURBINOM I UPALI MI SE NA BORDU (((((((Abgas werkstatt)))))))JA SAM TESTIRO I NA KRAJU SAM SKONTO DA JE DO GORIVA JA SAM SIPO GORIVO NA HIFA PUMPAMA ALI KATASTROFA JE AKO KO IMA
PROBLEM SA TURBINOM ILI TO DA MU SE PALI LAMPICA ------Abgas werkstatt------ PROBAJTE SIPATI NA EL-TARIKU ILI OMV ,,,

PRVO SAM IMO GOLFA 4 STALNO PROBLEMA I NAKRAJU KUPIM NOVOG GOLFA 5 I POĆELO ME ZEZATI ODEM U ASU I TAKO MI KAŽU DA IMAM PROBLEM SA GORIVOM DA PROMJENIM PUMPU I TAKO JE BILO


POZZZZ RAJAAAAA



HVALA BRATE. 8-) :lol:
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#54 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by terra_incognita »

Ipak smo svi na kraju skontali. Nema razloga da se neko izvrgava ruglu. Svi vide da ne dostaje interpunkcija a niko ne vidi sebe kad mu samo pertlice vire iz moderatorovog rektalnog otvora. Licemjerno.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#55 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by sparky »

kako vam nije mrsko sipati gorivo na OMV pumpama i cekati da neko dijete plati zvaku da bi i vi dosli na red da platite...
svi napadoste decka sto je malo galamio,malo grijesio u pravopisu i tema ode jos malo pa u knjizevnicko vece.
nego,decko nije rekao koji mu je motor.moguce da je na karburator i dovoljno je bilo da da umjesto 95 naspe 98 ili obrnuto da dodje do problema,koji je on opisao...
usput oni filtercici koje kupujete za 1,5-2KM na pumpama nisu bas najbolje rjesenje

preaktivan sam :lol: :lol: ovo je prvi post ove godine :run:
User avatar
mayab
Posts: 27412
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#56 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by mayab »

sparky wrote:kako vam nije mrsko sipati gorivo na OMV pumpama i cekati da neko dijete plati zvaku da bi i vi dosli na red da platite...
svi napadoste decka sto je malo galamio,malo grijesio u pravopisu i tema ode jos malo pa u knjizevnicko vece.
nego,decko nije rekao koji mu je motor.moguce da je na karburator i dovoljno je bilo da da umjesto 95 naspe 98 ili obrnuto da dodje do problema,koji je on opisao...
usput oni filtercici koje kupujete za 1,5-2KM na pumpama nisu bas najbolje rjesenje

preaktivan sam :lol: :lol: ovo je prvi post ove godine :run:
Ako umjesto 95 naspe 98 nece imati ama bas nikakvih problema, obrnuto je vec moguce!
User avatar
pot
Posts: 113
Joined: 28/04/2008 04:10

#57 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by pot »

adnanGOLF wrote:RAJA NEZNAM ZA ENERGOPETROL SAMO DA OBAVJESTIM RAJU KOJI VOZE DIZEL MOTORE NOVIJE SA TURBINAMA JA SAM IMO STALNI PROBLEM SA TURBINOM I UPALI MI SE NA BORDU (((((((Abgas werkstatt)))))))JA SAM TESTIRO I NA KRAJU SAM SKONTO DA JE DO GORIVA JA SAM SIPO GORIVO NA HIFA PUMPAMA ALI KATASTROFA JE AKO KO IMA
PROBLEM SA TURBINOM ILI TO DA MU SE PALI LAMPICA ------Abgas werkstatt------ PROBAJTE SIPATI NA EL-TARIKU ILI OMV ,,,

PRVO SAM IMO GOLFA 4 STALNO PROBLEMA I NAKRAJU KUPIM NOVOG GOLFA 5 I POĆELO ME ZEZATI ODEM U ASU I TAKO MI KAŽU DA IMAM PROBLEM SA GORIVOM DA PROMJENIM PUMPU I TAKO JE BILO


POZZZZ RAJAAAAA


POSO KUCAAA KUCA POSO :skoljka: :run:
User avatar
vol-taren
Posts: 46
Joined: 18/05/2010 10:24

#58 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by vol-taren »

Meni jednom na EP nisu "nasuli" nista.
Zaboravio pare :run:
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#59 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by sodom »

((((((Abgas werkstatt))))))) - PUMPA, HVALAA KRALJU :wink:

Azamo samo ti pishii, ša' znaju levati oca'm :roll:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#60 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by shlauf »

Isključivo sipam gorivo na EP pumpama jer mi se pokazao dizel 4 bolji i kvalitetniji od goriva na OMV pumpama. O euro5 dizelu da i ne govorimo. Na pumpi OMV Breka sam u 3 mjeseca mijenjao 2 puta filter nafte i nakon drugog puta kad sam vidio kakav je uložak digao sam ruke od te pumpe (u komšiluku mi je). Sad maxuz idem na EP i zadovoljan sam. Auto je Laguna i stara je 6 godina.

EP :thumbup:

Aleee aleeeeeeeeeee :dance:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#61 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Neelix »

i ja sipam na ep. prije sam sipao na petrolu (u komsiluku mi je), jednom slucajno naspem na ep i primjetim da mi auto trosi 0,3l/100km manje :D otad se presaltao na EP, a obicno je to pumpa na nedzaricima.
User avatar
starii
Posts: 3305
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#62 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by starii »

kvalitet hife i petrola je upitan jer zadnji put kad sam sipao na ovim pumpama auto se vise gasilo nego radilo...el-tarik nije loš ep sam davno sipao bilo je dobro i naravno dodikov benzin nije loš..ide fino auto..
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#63 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by jefferson »

Samo da vas upozorim da je Petrol ubjedljivo najlosiji!
Iako sam to znao davno, nedavno je moj buraz nasuo dizel, i crkla turbina nakon 10km!
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#64 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Nešto nikako ne mogu povezati turbinu sa gorivom. :?

Turbopunjač je u relaciji sa kvalitetom ulja, a gorivo je, opet u relaciji sa VT pumpom.
neki
Posts: 6763
Joined: 17/02/2005 07:57

#65 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by neki »

jefferson wrote:Samo da vas upozorim da je Petrol ubjedljivo najlosiji!
Iako sam to znao davno, nedavno je moj buraz nasuo dizel, i crkla turbina nakon 10km!
Svaka cast...usudio si se reci da nesto slovenacko ne valja :D :run:
Sad se spremi na udar vrlih forumasha :x

Jos jednom svaka cast :D
User avatar
Qler
Posts: 23720
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#66 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Qler »

Ma petrol je katastrofa, odavno. To je stara vijest.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#67 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by atko »

Ovdje stvarno imamo kontradiktorna iskustva ... dugo godina sipo na el tarik, onda unazad godinu dana sam primjecivo da je svaki 2-3 rezervar koji natocim los ... auto trosi vise, ponekad se zatrese i ugasi u leru i slicno ... prije par mjeseci predjem na petrol ... i fakat nikakvih problema vise, auto trosi manje, nijednom se nije ugasilo itd itd ... pratio sam jedno pet rezervoara pazljivo da ne bude ono nakon pola rezervara ja ubjednej da se auto preporodilo ... b95

Cini mi se da je sarena lepeza dobavljaca goriva i raznih auta se trucka po ovim putevima od limuzina do golfov starih cetvrt vijeka ... tako da izgleda da je sve to varijabilno pa kako kad i kako gdje naletis :-)
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#68 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by chelo »

jefferson wrote:Samo da vas upozorim da je Petrol ubjedljivo najlosiji!
Iako sam to znao davno, nedavno je moj buraz nasuo dizel, i crkla turbina nakon 10km!
Meni je nekako must have gorivo s OMV-a.
Nema tog puta gdje ne bih planirao da kod njih tocim. Vidim razgranatu polemiku oko EP, Petrola, i slicnih.
Za el Tarika znam da ima u Velesicima...Ja ne znam sta bi moralo da mi se desi da odem njima da tocim.
Jel neko ima info da OMV mozda ne valja?
Nekako mi iz kuloara vrijede za najbolje, tako da ove ostale i ne vidim kraj puta :mrgreen:
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#69 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Jimmy_The_Saint »

Ama, pusti. Ja sam JEDNOM ograis'o - na IMZIT-u kod Oslobođenja. Ostalo, svi su u pet deka. EP je neopravdano na zlu glasu, gorivo im je sasvim normala, često točim i njihovo i OMV, ne bih rekao da ima ikakve razlike. Na OMV nisam par sedmica bio, ali čini mi se da su bili OK zadnji put. Beha INA, KAO DA je MALO ofalila (možda umišljam), HIFA i Selex po mom iskustvu besprekorni (valjda Selex i toči od HIFE).

Gledaj kako se TVOJE auto ponaša. Meni je još praktično nov motor, taman se razradio, paše mu haman šta god naspem - auta kako ostare krenu se joguniti i muhanatiti. Svakom svoje, samo IMZIT strogo ne preporučam nikom. Jebo te, čim sam ga s tim gorivom UKRES'O, prep'o sam se da se pokvario - vukao trećom k'o da sam u drugoj, užas. Srećom nisam mnogo natočio, par dana i spržio.
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#70 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Sarajevski »

ne znam za ostale, al je meni bezolovni 95 najbolji na petrolu. uvijek sipam na tri iste pumpe jer su mi usput, ona nova kod ZICE, mislim da je promiong, petrol u brijescu u EP kod OHR-a. ne znam i ima li to ikakve veze, al kad naspem na EP kod OHR uvijek predjem dvadesetak kilometara manje sa istom kolicinom goriva
sto se omv-a tice, znam da smo sa sluzbenim hjundaijem benzincom imali problema, jer se znao gasiti zbog goriva, a sipano je samo na omv jer imamo njihovu karticu. sada sa dizelasem nemamo nikakvih problema. sejcam se isto tako, prije dvije godine, da je covjek dosao na servis kod bilija sa glanc novim autom koje je stalo. kada mu je izvadio gorivo doslovno je bilo pola pola benzin i voda. nasuto na EP kod mosta bratstva jedinstva.
ustvari, tek kad odes vani, skontas sta vozis. u njemackoj nam je hjundai letio na bahnu, ovdje je vec tako tako
Hendrix
Posts: 4146
Joined: 27/02/2004 00:00

#71 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Hendrix »

Pa na EP je praksa da se kad dođe novo gorivo natoči sebi u rezervoar i još ko zna kome a razlika nadopuni vodom, u rezervoaru ista količina ali je i gorivo "bevanda", pa vi vidite. I onda kako naletite, nekad to nije primjetno , nekad naleti čovjek na više vode i ako je motor osjetljiv, pušiona.
User avatar
Mr.Lee
Posts: 65
Joined: 24/04/2009 20:49

#72 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Mr.Lee »

Prema mom mišljenju kvalitet goriva na pumpama u BiH je "tu negdje". Sumnjam da brinu o kvaliteti goriva kada imaju mogućnost da iskoriste neuređenost tržišta naftnih derivata.

Zbog gore navedenih stvari i ne obraćam pažnju gdje sipam niti sam primjetio neku razliku. Ipak, preferiram domaće pumpe vodeći se činjenicom da će bar ostvarena dobit na uvozu ostati u BiH.

Na kraju, sumnjam da je gorivo EP-a toliko loše da se auto nije moglo normalno kretati. :)
User avatar
drndalo
Posts: 22959
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#73 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by drndalo »

A znate li da je prosjecna starost EP pumpi u BiH, prije ovog pocetka rekonstrukcija bila oko 36 godina ??? E sad zamislite kako to blagotvorno djeluje na motor, posebno precizne brizgaljke, kada se mulj, prljavstina, i korozija nakon tih 36 godina pocnu kretati kroz crijeva sistema za gorivo?

Vecina koristi iste dobavljace, i to je u 5 deka, stare pumpe dozvoljavaju vise igranja sa kvalitetom goriva...

Ne vidim razloga da sada kada EP ima gazdu koji zeli zaradu nastave sa tolerisanjem kradje od strane radnika, na sve poznate nacine... Dakle, novo obnovljena EP pumpa (novi i rezervoari, jer koliko znam sve ce ih zamijeniti) bi trebala imati kvalitet = INA-i...
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#74 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Jimmy_The_Saint »

Ispašće da mi je pumpadžija tetak, ali ja sam fakat točio na najmanje pola EP pumpi u Kantonu, i nikad me nije izdalo. Ne znači da neće, al' dosad nije. Ustvari, najbolje je gorivo na onoj otruhloj u Trnovu, ko će znati zašto. Nego OMV ima ljepši celofan, pa smo ko zadnji bekani pustili da nam državna firma ode pod led i da je hadžije utope Mađarima budzašto, jebeš to. Sad je i EP obnovio pumpe, ali sad plaćaš benzin Rusima, kojima Mađari nose ceker, tako ti i treba Bošnjo moj dobri.

Što se tiče "uklete pumpe" kod OHR-a, često sipam tamo, evo sad su je picnuli, a koliko se ja sjećam, onomad iza rata kad su je otvarali, ukopavali su nove tankove (možda griješim, možda su samo prepakivali stare, ali kopali su do središta Kreke Banovići).
User avatar
drndalo
Posts: 22959
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#75 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by drndalo »

Pa dobro sad ce ispasti da je EP propao zbog nas !? Nije brate, zna se ko ga je dotukao... Znamo i za cijeg direktorovanja im je u skladistu ostalo 4567 garnitura fildzani + dzezva za kahvu, 19000 otiraca za noge, ali onih sto stoje pred vratima, i ko zna cega sve ne, a "bitno" je za njihovu osnovnu djelatnost...

Nesto slicno kao sto je bilo u GRASu... Tamo je u skladistu bilo 7890 metli od pruca, 14000 cekera, itd...

Ja kad se sebe sjetim jedva sam cekao da naspem gorivo negdje gdje mi bar mirise na '99-u godinu, a ne na '69... Nisam imao problema s njihovim gorivom, mada Jetta s karburatorom moze ici i na rakiju travaricu... Na OMVu bar mi kazu dobar dan, izvolite, mahom ljubazni momci... Na starim EP pumpama, kao da sam dosao na odstrel, prvo sto sam dosao, a onda sto im ne ostavim koju marku baksisa...

Na par obnovljenih pumpi sam bio prijatno iznenadjen i izgledom, i ponasanjem.

Benzin, tj. naftu, uvijek placas onome ko je ima, tj. Rusima, Arapima, Amerima, Kanadjanima, a mi koji je nemamo mozemo samo "tamburat"... Dodaj tome koliko smo mali, pa jos potkupljivi, i sve ces saznati, iako to vec znas...

Ne bi me cudilo da je citav EP strovaljen zbog "kile mesa" ali u "prave" dzepove... Znajuci nase "strucnjake" za privatizaciju, mogu mislit' na sta je to licilo... Za takve poslove u svijetu je normalno uzeti vise desetaka miliona provizija, + dobra cijena takve firme, tj. trzista, jer se to u stvari kupuje, a nasi su k'o da gledam to "povoljno" prodali, za 1 EUR, plus par miliona provizije...
Post Reply